Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon de remélem ez nem probléma :angry: Lenne egy kis gondom vagyis nem is olyan kicsi. Az autómmal lenne egy kis gond. Durván egy hónapja kezdodott hogy ha a kuplung nincs kinyomva és az autó egy helyben áll akkor furcsa zajt lehet hallani, viszont ha kinyomom a kuplungot akkor a zaj abba marad. Cseréltunk már kinyomóscsapágyat de nem segített. A zaj ugyanúgy megmaradt. Néha elhalkul néha felerosodik. Viszont mostmár elofordul az is hogy nem tudok sebesseget váltani. Például tegnap este kettesből márcsak akadozva tudtam kivenni a sebességet és miután a sebességet kivettem nem tudtam sebességi fokozatba kapcsolni. olyan mintha teljesen megakadna. Mintha vasnak nyomnám a váltokart vagy nem tudom. Egyszeruen nem lehet sebességet rakni, vagyis eloszor még 5-be tudtam kapcsolni de aztán már azt sem vette be. Próbáltam tobbszor is kuplungolni de nem segített. Érdekes még az is hogy amikor kuplungoltam és felengettem a kuplungot akkor fura tompa utés szeru hang hallatszott. Hogy honnan azt nem tudom megmondani. Aztán addig addig játszottam a sebváltóval és a kuplunggal amíg helyre állt a sebességváltó, de miután helyre állt megpróbáltam elindulni és mintha szaggatott volna a kuplung, mert ahogy engedtem fel a kuplungot, el kezdett ugrálni az autó (nem vészesen de lehetett érezni hogy valami nincs rendbe), mintha nem fogott volna rendesen a kuplungtárcsa. Aztán megpróbáltam nagyobb gázzal indulni és akkor minden megjavult. Azóta OK minden, csakhogy mégsem mert ez nem normális mukodésre vall. Mi lehet a hiba? Találkoztatok ilyennel? Ha tudtok légyszi segítsetek mert nekem fogalmam sincs hogy mi okozhatja ezt! koszonom!

Az autóm: Opel Vectra B 1,8l, 16v, gyártási év: 1997

Ez a "jelenség" arra vall mint amikor a kuplung tárcsa a végét járja és ki gyengülnek a rugók ,vagy eltörnek .Hihetetlen de ki tud esni a helyéról ,be szorul a nyomó meg a kuplung tárcsa közé !! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, F astrát szeretnék cserélni, Diesel B Vectrára, 98-99 közötti évjáratokat néztem 2.0-as motorral, mik a tapasztalatok ezekkel az autókkal, olyat hallottam, hogy adagoló hibásak lesznek általában, és, hogy viszonylag magas a fogyasztása is, mármint dieselhez képest állítólag 6 liter felett van, illetve sokszor van inditási problémájuk. Ezek csak rémhírek?Vagy valóban így vannak?

Hosszabb időre szeretnék autót venni, legalább 5 évre és szeretnék jó autót venni.

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok dízeles, de már többször is volt erről szó itt, ha visszaolvasol, az adagoló meg a turbó is elszáll ezeknél, és elég horror áron van a javítás. Sajnos ezek a dízelek nem a legjobb konstrukciók, ezért is csak a kicsi isuzut, meg a benzineseket ajánlják ha már b vekit akarsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, F astrát szeretnék cserélni, Diesel B Vectrára, 98-99 közötti évjáratokat néztem 2.0-as motorral, mik a tapasztalatok ezekkel az autókkal, olyat hallottam, hogy adagoló hibásak lesznek általában, és, hogy viszonylag magas a fogyasztása is, mármint dieselhez képest állítólag 6 liter felett van, illetve sokszor van inditási problémájuk. Ezek csak rémhírek?Vagy valóban így vannak?

Hosszabb időre szeretnék autót venni, legalább 5 évre és szeretnék jó autót venni.

Köszi a válaszokat!

Van itt,akinek 2.0 dízel van és eddig nem volt gondja az adagolóval!Zozor cartárs is ilyen motorral szerelt autó tulajdonosa lesz és nem írta,hogy eddig lett volna

a kiszemelt példányon valami gond az adagolóval!(Ismeri az előéletét a Vectrának)

Az viszont tény,hogy elég sokan írták népítéleten és egyéb helyeken az adagoló hibát,aminek a javítása,cseréje egy fél autó ára!

Azt viszont nem írta senki,hogy a nemtörődés,a túlhajtás,vagy a kannás olaj teszi tönkre,esetleg X-km után megadja magát így is úgy is az adagoló!

Ha ilyen típust szeretnél biztosabbra mehetsz ha ismerőstől veszel vagy ismered az előéletét az autónak! B)

Egyébként az 1.7TD-n nem gondolkodtál?

Az enyém is tud 6 liter felett enni ha nyomom neki,de szerintem a 6 reális ennél a motornál!4.7-7.9-et írnak rá fogyasztási adatnak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mi nap pakoltam át a téligumit a nyárira...Mikor levettem a bal hátsó kereket lehetett látni, hogy a féktárcsa rozsdás, tehát nem fog rendesen a cucc, az úton észre sem vettem semmit. De valami nem stimmel, mi halt meg a fékrendszerben?

Köszi szépen a segítséget :-)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mi nap pakoltam át a téligumit a nyárira...Mikor levettem a bal hátsó kereket lehetett látni, hogy a féktárcsa rozsdás, tehát nem fog rendesen a cucc, az úton észre sem vettem semmit. De valami nem stimmel, mi halt meg a fékrendszerben?

Köszi szépen a segítséget :-)!

Ha esik az eső, párás, nyirkos a levegő, akkor pár óra alatt megroszdásodik a felülete vékonyan. Ha ez az első fékezéskor nem megy le, akkor van gond.

Attól lehet, ha hullámosra kopott a féktárcsa. Fel kell szabályozni, vagy ki kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

A mi nap pakoltam át a téligumit a nyárira...Mikor levettem a bal hátsó kereket lehetett látni, hogy a féktárcsa rozsdás, tehát nem fog rendesen a cucc, az úton észre sem vettem semmit. De valami nem stimmel, mi halt meg a fékrendszerben?

Köszi szépen a segítséget :-)!

Csak a bal hátsó?Nézd meg a féknyeregnél a porvédőt,nekem az volt az elsőnél kiszakadva és berohadt a fékdugattyú,ezért fogott gyengébben!

Lehet ezzel hülyeséget írtam,mert a hátsó teljesen más,de akkor a többiek kijavítanak!

Nekem is fel lett szabályozva és a betétek cserélve,de elég sok km után is rozsdás volt még picit!Egyenletesen mindkét oldal!Nem fékeztem túl sokat és azt sem erősebben,így lassabban kopott be!Fékmérésen megfelelt az összes de addigra már fényes volt! B)

Link to comment
Megosztás:

Csak a bal hátsó?Nézd meg a féknyeregnél a porvédőt,nekem az volt az elsőnél kiszakadva és berohadt a fékdugattyú,ezért fogott gyengébben!

Lehet ezzel hülyeséget írtam,mert a hátsó teljesen más,de akkor a többiek kijavítanak!

Nekem is fel lett szabályozva és a betétek cserélve,de elég sok km után is rozsdás volt még picit!Egyenletesen mindkét oldal!Nem fékeztem túl sokat és azt sem erősebben,így lassabban kopott be!Fékmérésen megfelelt az összes de addigra már fényes volt! B)

Köszönöm a választ! Igen csak a bal hátsó, a fékpofák újak, azzal nincs gond. Valami olyasmi lehet amit te is írtál, hogy berohadt a dugattyú. A többi tárcsa szép fényes. De a kéziféknél is érzem, hogy nem igazán fog rá a bal hátsóra.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ! Igen csak a bal hátsó, a fékpofák újak, azzal nincs gond. Valami olyasmi lehet amit te is írtál, hogy berohadt a dugattyú. A többi tárcsa szép fényes. De a kéziféknél is érzem, hogy nem igazán fog rá a bal hátsóra.

Az üzeminek a tárcsához,a kézinek meg a dobfékhez van köze... Vagy már én keveredek bele? B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az a problémám a kocsival, hogy nagyon gyakran rángat menet közben (mintha hintalovon ülnék B) ), illetve ha lassítok és benyomom a kuplungot akkor a fordulat rögtön leesik és lefullad. Szóval ha 1000 alá megy a fordulatszámmérő akkor lefullad, lámpánál állandóan kb. 1500 körül kell járatnom..., ja és folyamatosan ég a motor jel.

Ha valaki tudja mi gondja lehet Írja meg legyen szíves.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Miért nem villogtatod ki a hibakódot?

Sziasztok!

Nekem az a problémám a kocsival, hogy nagyon gyakran rángat menet közben (mintha hintalovon ülnék B) ), illetve ha lassítok és benyomom a kuplungot akkor a fordulat rögtön leesik és lefullad. Szóval ha 1000 alá megy a fordulatszámmérő akkor lefullad, lámpánál állandóan kb. 1500 körül kell járatnom..., ja és folyamatosan ég a motor jel.

Ha valaki tudja mi gondja lehet Írja meg legyen szíves.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az a problémám a kocsival, hogy nagyon gyakran rángat menet közben (mintha hintalovon ülnék B) ), illetve ha lassítok és benyomom a kuplungot akkor a fordulat rögtön leesik és lefullad. Szóval ha 1000 alá megy a fordulatszámmérő akkor lefullad, lámpánál állandóan kb. 1500 körül kell járatnom..., ja és folyamatosan ég a motor jel.

Ha valaki tudja mi gondja lehet Írja meg legyen szíves.

Köszönöm!

Hát, így durván elsőre lehet gyertya, gyertyakábel, AGR, légtömegmérő, alapjárati léptetőmotor és ezek tetszés szerinti kombinációja. Plusz még ezeken felül bármi elektromos gebasz.

Sok sikert :D

Ja, mindezek mellett tényleg villogtasd ki a hibakódot, vagy olvastasd ki arra képes szerelőnél.

Link to comment
Megosztás:

Hát, így durván elsőre lehet gyertya, gyertyakábel, AGR, légtömegmérő, alapjárati léptetőmotor és ezek tetszés szerinti kombinációja. Plusz még ezeken felül bármi elektromos gebasz.

Sok sikert B)

Ja, mindezek mellett tényleg villogtasd ki a hibakódot, vagy olvastasd ki arra képes szerelőnél.

Köszi a segítséget! Kivillogtattam a hibakódot. A 23,10,34 "mindössze"... Lehet ezekkel csinálni valamit vagy mindenképp szerviz? (10 Kódvariáns nincs programozva, 23 Kopogás vezérlő, 34 AGR szelep – feszültség túl magas).

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget! Kivillogtattam a hibakódot. A 23,10,34 "mindössze"... Lehet ezekkel csinálni valamit vagy mindenképp szerviz? (10 Kódvariáns nincs programozva, 23 Kopogás vezérlő, 34 AGR szelep – feszültség túl magas).

Köszi

Előbb érdemes volna kiütni a hibakódokat, hogy megnézhesd mi(k) a jelenlegi(ek), mer nem tudni mióta vannak. Ezek közül az agr a valószínűbb, előbb ki kéne pucolni. Ha esetleg budapesti/közeli vagy tudnék ajánlani kihez fordulhatsz.

Link to comment
Megosztás:

Előbb érdemes volna kiütni a hibakódokat, hogy megnézhesd mi(k) a jelenlegi(ek), mer nem tudni mióta vannak. Ezek közül az agr a valószínűbb, előbb ki kéne pucolni. Ha esetleg budapesti/közeli vagy tudnék ajánlani kihez fordulhatsz.

Szia!

Budapesti vagyok, ha mondasz címet azt megköszönöm! Amúgy kitisztítottam az alapjárati motort már nem fullad le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék hogy mennyi a vectra b setében az olaj, vezérműszíj, szűrők, fékolaj, váltóolaj csere(az összes szóbajöhető fogyó alkatrész és folyadék) stb. intervalluma?

Van ezeknek vlmi megbízható forrás ahol utánna nézhetek?

Továbbá még egy egészséges klímarendszer mennyi idő alatt ereszti el a gázt 3-4-5 év?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék hogy mennyi a vectra b setében az olaj, vezérműszíj, szűrők, fékolaj, váltóolaj csere(az összes szóbajöhető fogyó alkatrész és folyadék) stb. intervalluma?

Olaj, olajszűrő, légszűrő: 15000 km vagy 1 év

Vezérműszíj (gyárinál): benzines: 60.000 km/4 év, Isuzu: 120.000 km/8év

Fékolaj: 2 év

Váltóolaj: normál esetben nem kell cserélni

Van ezeknek vlmi megbízható forrás ahol utánna nézhetek?

Ezek egytől egyig pontosan le vannak írva a kézikönyvben és a javítási útmutatóban.

Továbbá még egy egészséges klímarendszer mennyi idő alatt ereszti el a gázt 3-4-5 év?

Ez érdekes kérdés. Ismerősöm 16 éves Toyotájában közel 200 ezer km után még soha nem kellett újra tölteni, még mindig kitűnően működik, és jéghideg.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a következő kérdésem lenne: 1.7-es ISUZU motoros B Vectrán-ban (1996-os dízel)van EGR szelep? Ha van akkor a motornak melyik részén található, a könnyebb fellelhetőség kedvéért! B) A szerelő egyenlőre csak tippelget. a turbóra gyanakszanak , mert elég gyenge, lomha az autó.Hirtelen gáznál erősen kormoz , füstöl. Meg lehet v.hogy állapítani, hogy gondja van neki, nagyobb szerelés nélkül? (mérni, stb.) A fogyasztása elég jó, 5 l körüli.

választ előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a következő kérdésem lenne: 1.7-es ISUZU motoros B Vectrán-ban (1996-os dízel)van EGR szelep? Ha van akkor a motornak melyik részén található, a könnyebb fellelhetőség kedvéért! B) A szerelő egyenlőre csak tippelget. a turbóra gyanakszanak , mert elég gyenge, lomha az autó.Hirtelen gáznál erősen kormoz , füstöl. Meg lehet v.hogy állapítani, hogy gondja van neki, nagyobb szerelés nélkül? (mérni, stb.) A fogyasztása elég jó, 5 l körüli.

választ előre is köszi

Ha a szerelő az EGR szelepen gondolkozik,akkor cseréld le azt is! :D Kompressziót tudsz méretni rajta szerelőnél,akkor kiderül a motor állapota,vagyis kopottsága!Én azért cserélnék egy gázolajszűrőt is,ha régen volt cserélve!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a következő kérdésem lenne: 1.7-es ISUZU motoros B Vectrán-ban (1996-os dízel)van EGR szelep? Ha van akkor a motornak melyik részén található, a könnyebb fellelhetőség kedvéért! B) A szerelő egyenlőre csak tippelget. a turbóra gyanakszanak , mert elég gyenge, lomha az autó.Hirtelen gáznál erősen kormoz , füstöl. Meg lehet v.hogy állapítani, hogy gondja van neki, nagyobb szerelés nélkül? (mérni, stb.) A fogyasztása elég jó, 5 l körüli.

választ előre is köszi

Ha erősen füstöl, akkor üzemanyagot valószínű kap rendesen.

Ezen kívül 3 dolog lehet:

Szarakodik a turbó, nem présel be többlet levegőt, ehhez a levegőhöz a befecskendezett üzemanyag túl sok. Turbónyomást kell mérni. További tünet, ha 2500-tól nem indul meg az autó.

Odavannak a porlasztócsúcsok, nem porlasztanak rendesen, szar minőségű az égés.

Vagy amit Fort említett, elment a kompresszió. Ez nem egyik napról a másikra következik be, ehhez még nehéz hidegindítás társulhat.

Ha rossz az előtöltés, akkor is lehet ilyen tünet. Ha nemrég lett cserélve a vezérlés, akkor lehet "elrakták" 1-2 foggal a szíjat.

Link to comment
Megosztás:

Olaj, olajszűrő, légszűrő: 15000 km vagy 1 év

Vezérműszíj (gyárinál): benzines: 60.000 km/4 év, Isuzu: 120.000 km/8év

Fékolaj: 2 év

Váltóolaj: normál esetben nem kell cserélni

Ezek egytől egyig pontosan le vannak írva a kézikönyvben és a javítási útmutatóban.

Ez érdekes kérdés. Ismerősöm 16 éves Toyotájában közel 200 ezer km után még soha nem kellett újra tölteni, még mindig kitűnően működik, és jéghideg.

Kösz a válaszokat, a szervíz manuálba tényleg megtaláltam az értékeket.

Még egy kérdés:

- futóművet után állítani érdemes e bizonyos időintervallumonként, 5-10 év után szépen lassan a kerekek együtttartása szétcsúszik-e?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a válaszokat, a szervíz manuálba tényleg megtaláltam az értékeket.

Még egy kérdés:

- futóművet után állítani érdemes e bizonyos időintervallumonként, 5-10 év után szépen lassan a kerekek együtttartása szétcsúszik-e?

Lehet hogy érdemes. De, ha nem húz semerre a kormány, szépen egyenletesen kopnak a gumik, akkor nincs jelentősége.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.