Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen a főtengely jeladót azt én is kizártam.. szar volt benne a vez. tengely jeladó tiltott 4500 nál asszem, kicseréltem egy másik használtra :lol: mostmár ott tilt ahol kell, de ki tudja milyen ez a használt cucc is. Mi az az EGR szelep?[/quot

http://pcbonto.hu/portal/Szentes_/Autoalka...634_653764.html

Ezen a linken meg tudod nézni. Ha koszos és nyitva marad, akkor tud problémákat okozni. A tiédnél megoldást jelenthet, hogy kiveszed, megpucolod, ell. hogy teljesen zárva van-e, aztán a felfogatásnál egy lemezzel lezárni és úgy vissza fogatni. Többet nincs vele gond :D

Szemből a motor jobb oldalán a hengerfejnél találod.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, megnézem az EGR szelepet meg kitakarítom a légtömeg mérőt is

Légtömegmérővel óvatosan, mert egy vékony filmréteg van rajta. Ha azt valamilyen maró szerrel sikerül "letakarítanod", dobhatod ki. Valamint még egy jó tanács: gyújtáson soha ne húzd le róla a csatit, mert attól is kifekszik. De ez érvényes lehet a többi jeladóra is.

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérővel óvatosan, mert egy vékony filmréteg van rajta. Ha azt valamilyen maró szerrel sikerül "letakarítanod", dobhatod ki. Valamint még egy jó tanács: gyújtáson soha ne húzd le róla a csatit, mert attól is kifekszik. De ez érvényes lehet a többi jeladóra is.

Rendben, köszike =) hétfőn kezdek neki egyébként, remélem siker lesz.. ha meg nem akkor mehet az opelhoz :S annyit rá kölöttem már hogy az hihetetlen és nem szeretnék már.. már csak ennyi hibája van amit leírtam és mehet piacra :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne az 1.7-es Isuzu motoros Vectrámmal, hogy melegen néha nagyon nehezen akar kialudni az olajnyomáslámpa.

Már próbálkoztam olajgomba cserével, szűrőcserével, jobb minőségű olajjal.

Az olajnyomással szerintem nincs gond.

Mert ha egyszer kialszik a lámpa, utána már nem gyullad fel egyáltalán ameddig a motor jár.

Próbáltam lefojtani a kocsit szinte már alig járt a motor, és az olajnyomás lámpa akkor se égett.

A probléma mindig indítás után jön elő, és akkor is leggyakrabban ha áll valamennyit a motor.

Bár múltkor megcsinálta rögtön leállítás utáni következő indításnál, pedig csak pár másodperc telt el.

A szerelők érthetetlenül néznek a dologra.

Mindegyik olajszűrőt akar cseréltetni. De ez már a 3. szűrő rajta!!!

Nem tudjátok véletlen az olajpumpa hogy érhető el legkönnyebben, esetleg ott egy tisztítás vagy valami segítene?

Előre is köszi a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne az 1.7-es Isuzu motoros Vectrámmal, hogy melegen néha nagyon nehezen akar kialudni az olajnyomáslámpa.

Szia!

Milyen olaj van benne?Mennyi idő,az a nehezen?Nekem hidegen,első indításnál 2-3 mp mire elalszik,utána szinte azonnal!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Milyen olaj van benne?Mennyi idő,az a nehezen?Nekem hidegen,első indításnál 2-3 mp mire elalszik,utána szinte azonnal!

Hidegen nekem is 2-3 másodperc.

De ha bemelegszik akkor van úgy hogy úgy tűnik mint ha sosem akarna kialudni.

Ez lehet akár 10 másodperc is.

Persze nem mindig. Legtöbbször nekem is rögtön kialszik melegen.

Viszont ha dobja a hibát, akkor nagyon.

:D

Jó minőségű 10w 40-es van benne.

De ugyan ezt csinálta másik olajjal is.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ki lett takarítva az EGR szelep, a légtömeg mérő, és vadi új vez tengely jeladót tettem bele.. semmi nem változott.. melegen nehezen indult ugyan úgy az XEV-s motor .. felhívtam sztp-t egyből mondta hogy cseréljek vízhőfok jeladót.. az alapjárat vissza esett.. de az ingadozás nem szűnt meg.. lehet hogy törölni kéne a hibakódot.. vagy micsináljak már :D utálom ezt az ecotec fost motor control lámpa világít ugye.. kormosak a gyertyák ugyan úgy már mindet kicseréltem amit csak lehetett ...

Link to comment
Megosztás:

Én nem sakkoznék a helyedben még több alkatrésszel. Ha világít a lámpád, vidd el tegyétek műszerre, és kérj egy teljes diagnosztikát élő adatokkal. Ha ért hozzá rá kell jöjjön hogy mi a baj. Vez tengely jeladó miatt nem lehet kormos szerintem a gyertyád, mert ha nem tud jelet venni onnan, akkor vész módba kapcsolva a főtengely jeladóról veszi. De ez csak saját vélemény

Hali! Ki lett takarítva az EGR szelep, a légtömeg mérő, és vadi új vez tengely jeladót tettem bele.. semmi nem változott.. melegen nehezen indult ugyan úgy az XEV-s motor .. felhívtam sztp-t egyből mondta hogy cseréljek vízhőfok jeladót.. az alapjárat vissza esett.. de az ingadozás nem szűnt meg.. lehet hogy törölni kéne a hibakódot.. vagy micsináljak már :D utálom ezt az ecotec fost motor control lámpa világít ugye.. kormosak a gyertyák ugyan úgy már mindet kicseréltem amit csak lehetett ...
Link to comment
Megosztás:

Hidegen nekem is 2-3 másodperc.

De ha bemelegszik akkor van úgy hogy úgy tűnik mint ha sosem akarna kialudni.

Ez lehet akár 10 másodperc is.

Persze nem mindig. Legtöbbször nekem is rögtön kialszik melegen.

Viszont ha dobja a hibát, akkor nagyon.

:lol:

Jó minőségű 10w 40-es van benne.

De ugyan ezt csinálta másik olajjal is.

olaj szivattyúban a vissza csapó szelep(az 1 golyó )nem zár és mikor le áll a motor vissza engedi az olajat a henger fejből,főtengelyből és mire fel veszi idő kell neki.Ez nem éppen jó a kopó alkatrészeknek :D

Link to comment
Megosztás:

olaj szivattyúban a vissza csapó szelep(az 1 golyó )nem zár és mikor le áll a motor vissza engedi az olajat a henger fejből,főtengelyből és mire fel veszi idő kell neki.Ez nem éppen jó a kopó alkatrészeknek :D

És ehhez hogy lehet hozzáférni legkönnyebben? Le kell venni hozzá az olajteknőt?

Vagy esetleg külső szivattyúja van?

Én már semmin nem lepődnék meg, mert ha ezen az autón vmit cserélni kell le kell hozzá bontani a fél kocsit. :lol:

Egyébként javítható alkatrészről van szó, vagy cserélni kell a szivattyút?

Egy motormosás olajadalékkal esetleg nem segítene?

Bár nem sok időt mentem olajcsere óta, de ha segítene, akkor megérné beletölteni.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

És ehhez hogy lehet hozzáférni legkönnyebben? Le kell venni hozzá az olajteknőt?

Vagy esetleg külső szivattyúja van?

Én már semmin nem lepődnék meg, mert ha ezen az autón vmit cserélni kell le kell hozzá bontani a fél kocsit. :D

Egyébként javítható alkatrészről van szó, vagy cserélni kell a szivattyút?

Egy motormosás olajadalékkal esetleg nem segítene?

Bár nem sok időt mentem olajcsere óta, de ha segítene, akkor megérné beletölteni.

Köszi a segítséget.

Nem vagyok odahaza és nem tudom meg nézni a javítási kézi könyvet de ha neked van remélem benne van ez is ,elvileg van ott 1 golyó amit 1 rugó nyom ,ez el zárja az olaj útját hogy ne szivárogjon vissza,működés közben mivel mozog , forog is ,de ha v.miért el akad és nem tud forogni ott meg kopik és ....

Link to comment
Megosztás:

Szervószivattyú engem is érdekel mert szép folyásnyom van abból indulva. Újat nem néztem és nem is akarom megnézni mennyi, de bontottat tudok 20asér szerezni, szval ha tudtok vmi olcsóbb megoldást szivesen meghallgatom

Mennyi km van az autódban?

Még nem szedtem szét ilyet, de meg kellene nézni/nézetni, hogy hol folyat. Lehet, hogy csak egy filléres tömítés, szimmering szállt el. Ha jól emlékszem valaki már számolt be a javításáról itt a fórumon. Egy bontott az lutri. Lehet, hogy szarabb, mint ami jelenleg az autódban van. Újat meg nem érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Hello ha megengeded ajánlanák egy olcsóbb megoldást ,mivel nekem is folyatott a szervom. Nekem bevált a XADO szervoadalék.Olyan problémám volt vele hogy a szivattyu tul hangos volt már , és a rudazatnál meg nyomta az olajat. Egyszerü az alkalmazása csak bele kell nyomni ezt a kis tubus tartalmát a szervoolaj tartályba bele az olajba majd használni kellet a szervot hogy eldolgozza az olaj. És láss csodát ugy két nap alatt elmulott a morgo hang és csökkent az olajfolyás.Mostmárcsak hetente egy két csöpp olaj van a kocsi alatt nem tenyérnyi mint elötte,mert amikor rossz volt kéthetente kiürült a tartály.Én a helyedben megprobálnám igaz nemtudom milyen állapotban van a szervód,de ez a legolcsobb beavatkozás ami kb 5000 ft most.Ha nem segitt akkor ráérsz költeni rá mert még bontottat se biztos kapsz 30-40 000 körül. A gyárirol meg ne is beszéljünk.

H

Szervószivattyú engem is érdekel mert szép folyásnyom van abból indulva. Újat nem néztem és nem is akarom megnézni mennyi, de bontottat tudok 20asér szerezni, szval ha tudtok vmi olcsóbb megoldást szivesen meghallgatom
Link to comment
Megosztás:

Ja és ebbe a szivattyúba a piros olaj való? mer anno még a régi kocsihoz vettem opeléktől egy kis flakonnyit (szervó/váltóolaj), szval holnap megnézem hogy áll a szint, a folyás nem vészes, csak a motor oldalán látszik, maga alá nem folyat.

Nekem kicsit alá is. De teljesen rendszertelenül. Van hogy pár ezer km után is alig fogyott, meg volt hogy 500km alatt lement minimum alá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.