Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Caravan..... :lol: ;)

hát legyen...:)

Első lengéscsillapítókat csak párban lehet cserélni vagy oldalanként külön is? Mert igazából csak a jobb oldali ereszt és kattog ha rángatom, a bal oldali tökéletesen néz ki.. fölöslegesen meg minek adjak ki 2x annyi pénzt..

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt mert garit csak párban vállalnak rá,másrészt meg úgy illik :)

hát legyen...:lol:

Első lengéscsillapítókat csak párban lehet cserélni vagy oldalanként külön is? Mert igazából csak a jobb oldali ereszt és kattog ha rángatom, a bal oldali tökéletesen néz ki.. fölöslegesen meg minek adjak ki 2x annyi pénzt..

Link to comment
Megosztás:

hát legyen...:)

Első lengéscsillapítókat csak párban lehet cserélni vagy oldalanként külön is? Mert igazából csak a jobb oldali ereszt és kattog ha rángatom, a bal oldali tökéletesen néz ki.. fölöslegesen meg minek adjak ki 2x annyi pénzt..

Szia!

Cipőből sem csak jobbosat vesz az ember! (Közhely a példa, de jó :lol: ) Sajnos bármennyire is fájdalmas, párban kell cserélni. Ha az egyik már megfáradt, akkor a másik sem fogja valszeg sokkal tovább bírni, sőt túl nagy lenne a különbség a két oldal között.

Mindenképp csak párban!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagy kérdésem van: van egy 2001 évjáratú Opel vectrám 1.8 , 16V benzin! Németországból volt hozva 2008 szeptember elején 120000 km, szervizkönyv szerint reális! Nem tudom milyen márkájú olaj volt benne , annyit tudok, hogy 5W30 (szervizkönyv)! A tavaly tavasszal észrevettem, hogy az olajszint nagyon visszaesett és elhatároztam, hogy egy úttal lecserélem! Vettem bele Mobil 5W40 olajat (full szynt.) és lecseréltettem persze olajszűrővel, levegőszűrővel, benzinszűrővel, pollenszűrővel együtt! Egyúttal ék szijat, vezérmű szijat, viz pompát is cseréltem és észrevettük, hogy a vezérmű fogaskerekek tövén a tömitők áteresztenek , olajcsepegés van és persze azt is cseréltünk!

Azóta nem jártam vele sokat (2000-3000 km májustól) és most is fogy ,azóta olyan 1litret töltöttem utánna idáig!

Mondjátok mi lehet az oka?

A motor nem lehet kopott, mert hegyre 2 fokozatban pedál nélkül úgy viszi ki, hogy még fékeznem is kell az előttem levő kocsi miatt, és azt mondták, hogy kartell sincs!

Mit tanácsoltok , mitévő legyek?

Én egy motor kompresszió kimérésre gondoltam és megpróbálnám egy Mobil 10W40 olajjal és ha akkor is, tennék egy kevés adalékot (nem ajánlják nagyon az adalékot)!

Egyesek mondják, hogy lehet gyűrű vagy szelepszár tömitő!? Mások azt mondják, hogy a 10W40 viszkozitású olaj megoldja a problémát!

Kérem valaki mondjon tanácsot aki érti az ilyesmit, vagy aki már járt hasonlóan!

Köszi szépen! :lol:

Áron

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Cipőből sem csak jobbosat vesz az ember! (Közhely a példa, de jó :lol: ) Sajnos bármennyire is fájdalmas, párban kell cserélni. Ha az egyik már megfáradt, akkor a másik sem fogja valszeg sokkal tovább bírni, sőt túl nagy lenne a különbség a két oldal között.

Mindenképp csak párban!

okey, csak azért gondoltam, mert pl ismi astrájában is nemrég mérték egyik oldalon 90% másikon meg 20%-os, nálam is hasonló lehet a helyzet.

de akkor hónap végén lecserélem elöl hátul összeset szilenetekkel együtt, legyen boldogság, végre csendesen fog menni..:)

a kezdődő rozsdák ellen amúgy mit lehet tenni? pl. küszöbnél picit kezd rozsdásodni, és nem szeretném hogy tovább terjedjen.. lefúni nem fogom egy vagyonért..

kenjek rá rozsdaölő vegyszer féleséget?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagy kérdésem van:

100e.km felett fölösleges az 5W30, a 10W40 jobb.A drasztikus olajfogyást okozhatja nem megfelelő minőségű (vagy túl vékony) olaj, gyakori hidegindításokkal tarkított városi használat, forszírozott használat (pörgetés/folyamatos nagy sebességgel közlekedés) hidegen és melegen, kopott szelepszár szimering, ill. kopott olajlehúzó gyűrű.

Szóval első körből rendes, 10W40-es olaj, aztán figyelni rá.Ha eszi, lehet tovább makkolni a felsoroltakból.

Link to comment
Megosztás:

a kezdődő rozsdák ellen amúgy mit lehet tenni? pl. küszöbnél picit kezd rozsdásodni, és nem szeretném hogy tovább terjedjen.. lefúni nem fogom egy vagyonért..

kenjek rá rozsdaölő vegyszer féleséget?

Fémtisztára csiszol, és ha nem gáz, lealapoz.Inkább legyen picit foltos mint a rozsda egye.Alapozóból van fekete is, ill. előtte lekenni v.mi cinkkromátos? cuccal.Az Astra F témában volt korábban szó róla.A hátsó rugótányérokat szokták ilyesmivel csinálni.

Link to comment
Megosztás:

100e.km felett fölösleges az 5W30, a 10W40 jobb.A drasztikus olajfogyást okozhatja nem megfelelő minőségű (vagy túl vékony) olaj, gyakori hidegindításokkal tarkított városi használat, forszírozott használat (pörgetés/folyamatos nagy sebességgel közlekedés) hidegen és melegen, kopott szelepszár szimering, ill. kopott olajlehúzó gyűrű.

Szóval első körből rendes, 10W40-es olaj, aztán figyelni rá.Ha eszi, lehet tovább makkolni a felsoroltakból.

Köszi a tanácsot!

És az tényleg lehetséges lehet, hogy az 5W40 olajat ennyire fogyasztotta és a 10W40 olajhoz nem fog hozzányúlni ? lehet ekkora különbség a 2 olaj közt? :lol:

köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsot!

És az tényleg lehetséges lehet, hogy az 5W40 olajat ennyire fogyasztotta és a 10W40 olajhoz nem fog hozzányúlni ? lehet ekkora különbség a 2 olaj közt? :lol:

köszi

Ez csak egy módon fog kiderülni :) Minden autónak megvannak a maga tulajdonságai, rigolyái. Ki kell tapasztalni, hogy a Te motorodnak melyik a legmegfelelőbb olaj. Nem csak szabványokra, tulajdonságokra, hanem márkára is.

Elméletileg igen. Tapasztalataim szerint is, igen.

Link to comment
Megosztás:

Ez csak egy módon fog kiderülni :lol: Minden autónak megvannak a maga tulajdonságai, rigolyái. Ki kell tapasztalni, hogy a Te motorodnak melyik a legmegfelelőbb olaj. Nem csak szabványokra, tulajdonságokra, hanem márkára is.

Elméletileg igen. Tapasztalataim szerint is, igen.

Köszi!

Mert hallottam, hogy valaki 5W40 használt és egy év alatt szinte még 2 olajcserényit utánna töltött és azután 10W40 re cserélte és ahhoz hozza sem nyúlt! Ez egy kicsit hihetetlennek tünt nekem, de mégis lehetséges?

Milyen olajat ajánlanál inkább ideálisnak a 2001 évjáratú Opel vectranak (1.8)(124000km) ? Mobil 5W40 volt ! Mobil 10W40 gondoltam, de ha inkább mást ajánlnál azt kipróbálnám! És helyesled az adalék (Metabond) használatát (eddig nem nagyon ajánlták)!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Mert hallottam, hogy valaki 5W40 használt és egy év alatt szinte még 2 olajcserényit utánna töltött és azután 10W40 re cserélte és ahhoz hozza sem nyúlt! Ez egy kicsit hihetetlennek tünt nekem, de mégis lehetséges?

Milyen olajat ajánlanál inkább ideálisnak a 2001 évjáratú Opel vectranak (1.8)(124000km) ? Mobil 5W40 volt ! Mobil 10W40 gondoltam, de ha inkább mást ajánlnál azt kipróbálnám! És helyesled az adalék (Metabond) használatát (eddig nem nagyon ajánlták)!

Kérdés, hogy érdemes-e kísérletezni 10W40-el egy Z18XE-nél, ahol a Castrol minimum 5W40-es, a Valvoline pedig minimum 5W30-as olajat ajánl. :)Gondolom a szerviz se poénból öntött bele 5W30-at. :lol:

Amúgy nem írtál olajfogyást. Csak mert 1000km-en 1 liternyi fogyást nem az olaj okozza. De ha 10000 km-en fogy el 1 liter, azt vastagabb olajjal sokszor lehet picit csökkenteni (lehetne róla beszélni, hogy érdemes-e ezért egy rosszabb minőségű, "vastagabb" olajat használni?)

Sokat futott motorokhoz Valoline Maxlife olajat ajánlanak, állítólag csökkenti az olajfogyasztást. Én most épp ilyet használok 10W40-eset. Nagyon jó ár-érték arányú olaj. Vagy a molibdén diszulfidos Fuchs-ot. Szintén 10W40. Ez drágább.

Az adalékot inkább felejtsd el. Felborítják az olajban lévő adalékok egyansúlyát.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, hogy érdemes-e kísérletezni 10W40-el egy Z18XE-nél, ahol a Castrol minimum 5W40-es, a Valvoline pedig minimum 5W30-as olajat ajánl. :)Gondolom a szerviz se poénból öntött bele 5W30-at. :lol:

Amúgy nem írtál olajfogyást. Csak mert 1000km-en 1 liternyi fogyást nem az olaj okozza. De ha 10000 km-en fogy el 1 liter, azt vastagabb olajjal sokszor lehet picit csökkenteni (lehetne róla beszélni, hogy érdemes-e ezért egy rosszabb minőségű, "vastagabb" olajat használni?)

Sokat futott motorokhoz Valoline Maxlife olajat ajánlanak, állítólag csökkenti az olajfogyasztást. Én most épp ilyet használok 10W40-eset. Nagyon jó ár-érték arányú olaj. Vagy a molibdén diszulfidos Fuchs-ot. Szintén 10W40. Ez drágább.

Az adalékot inkább felejtsd el. Felborítják az olajban lévő adalékok egyansúlyát.

Ha nem az olaj okozza az olajfogyást, akkor mi lehet?? Mi lenne az eljárás? Nem csepeg el sehol, tehát nem lehet csepegést észlelni !? Mivel kezdhetném a kivizsgálást??

Link to comment
Megosztás:

Ha nem az olaj okozza az olajfogyást, akkor mi lehet?? Mi lenne az eljárás? Nem csepeg el sehol, tehát nem lehet csepegést észlelni !? Mivel kezdhetném a kivizsgálást??

Amíg nem írod le, hogy mennyi olaj fogy mondjuk 1000 km-en, addig elég nehéz bármit is mondani.

Link to comment
Megosztás:

1000 km -n kb. 0.5 liter fogy!

Sajnos ez még épp az az olajfogyás, amivel elhajtanak az opel szervizből, mondván, ez még belefér.

Ezt véleményem szerint nem az olaj okozza. Az 1.8as Ecotec motorok nem szokták enni az olajat ennyire. Mivel mindig a legolcsóbb dolgokkal érdemes kezdeni, ha közel van az olajcsere meg lehet próbálkozni a Valvoline Maxlife 10W40,el, vagy a Fucsh molibdén diszulfidos olajjal. Aztán szelepszár szimmering csere.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez még épp az az olajfogyás, amivel elhajtanak az opel szervizből, mondván, ez még belefér.

Ezt véleményem szerint nem az olaj okozza. Az 1.8as Ecotec motorok nem szokták enni az olajat ennyire.

Dehogynem.Minden a használattól függ és az olajtól.Amúgy meg tök8, milyen olajjal rakták össze, 100e.km felett már van akkora kopás, hogy a vékonyabb olajat felzabálja.Ezek az ECOTEC motorok már csak ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 5W-40-es van a Z18XE-ben (valami Agip :lol: ), és egyáltalán nem eszi, pedig 100e km fölött járok (igaz csak háromezerrel, de akkor is :) )

Most akarom lecserélni 5W-50-re, történetesen Fuchs-ra... Juteszembe, a molibdén-diszulfidos olaj amire gondoltok az nem Liqui-Moly (asszem MoS2 Leichtlauf-nak hívják)? Csak mert Fuchs-ban nem láttam ilyet...

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 5W-40-es van a Z18XE-ben (valami Agip :lol: ), és egyáltalán nem eszi, pedig 100e km fölött járok (igaz csak háromezerrel, de akkor is :) )

Most akarom lecserélni 5W-50-re, történetesen Fuchs-ra... Juteszembe, a molibdén-diszulfidos olaj amire gondoltok az nem Liqui-Moly (asszem MoS2 Leichtlauf-nak hívják)? Csak mert Fuchs-ban nem láttam ilyet...

pl.

http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=...bdendiszulfidos

http://www.olcso.hu/Main/Item/id/84581983

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 5W-40-es van a Z18XE-ben (valami Agip :lol: ), és egyáltalán nem eszi, pedig 100e km fölött járok (igaz csak háromezerrel, de akkor is :) )

Az a motor még éppen határon van.De ha emléxel, Uhu éppen bele szaladt egy ilyen "kikímélt" QP-ba.Aztán komplett motorgenerállal kezdett......

Link to comment
Megosztás:

Liqui-ben is van meg Fuchs-ban is.Liqui-t már használtam az jó,csak picit drága.

Mi van akkora külömbség a Z-s és az X-es motor közt,hogy az egyikben 5W40-est a másikba meg 10W40-est ajánlnak?

Nekem is volt benne rég 5W40-es Mobil-de idővel kopogott a hidrotőke.Mondjuk fogyni nem fogyott.Annak ellenére sem,hogy én már ezt a gyerek 100-120000km-t rég átléptem. :lol:

"Juteszembe, a molibdén-diszulfidos olaj amire gondoltok az nem Liqui-Moly (asszem MoS2 Leichtlauf-nak hívják)? Csak mert Fuchs-ban nem láttam ilyet..."

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez még épp az az olajfogyás, amivel elhajtanak az opel szervizből, mondván, ez még belefér.

Ezt véleményem szerint nem az olaj okozza. Az 1.8as Ecotec motorok nem szokták enni az olajat ennyire. Mivel mindig a legolcsóbb dolgokkal érdemes kezdeni, ha közel van az olajcsere meg lehet próbálkozni a Valvoline Maxlife 10W40,el, vagy a Fucsh molibdén diszulfidos olajjal. Aztán szelepszár szimmering csere.

Ezt a "olcsóbbtól a drágább próbálkozásokig" sort nagyjából én is végigjártam X20XEV-vel. A vége meg az lett, hogy márpedig meg kellett gyűrűzni. Azóta jó, szivárgó szelepfedél tömítéssel együtt 10000 km alatt fél liter távozott a rendszerből, ami szerintem egy óra szerint 306 000 km-t futott autó esetében igazán nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Akkor Valvoline maxlife 10W40 vagy Fucsh molibdén diszulfidos olajjal próbáljam (az is 10W40 ???????), vagy mobil10W40 vagy esso10W40 vagy agip 10W40 vagy mivel próbáljak? Egy ötletet kérnék ami megfelelne ilyen esetben! Mert én nem értem nagyon! A mobilt azért tettem mert meg szerettem volna adni a legjobbat a motornak! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor Valvoline maxlife 10W40 vagy Fucsh molibdén diszulfidos olajjal próbáljam (az is 10W40 ???????), vagy mobil10W40 vagy esso10W40 vagy agip 10W40 vagy mivel próbáljak? Egy ötletet kérnék ami megfelelne ilyen esetben! Mert én nem értem nagyon! A mobilt azért tettem mert meg szerettem volna adni a legjobbat a motornak! :lol:

ELF......

Nekem Metabond Speed 10W40 lesz újra bele töltve.Kb. a 7végén.Amúgy ez is ELF olaj.Gyári adalékokkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.