Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

találtam egy leírást itt

regisztrálni kell, hogy meg tudd nézni. amit én látok belőle, hogy miután szétkaptad csak 3 helyre forrasztasz, elhelyezel egy jack dugót valahol, arra is forrasztasz és kész.

Lehet, hogy ha lesz kis időm meg is csinálom. De előtte még várok tapasztalatot, hátha vki többet ki tud nézni a dolgokból. Ja igen, google webfordítóval magyarul látod:)

köszi! Ennek a leírásnak az alapján! ez kb 1 órás munka! :lol: És nem is tűnik vésznek ha már szét van szedve a magnó akkor 10-15 perc! De persze nem számomra mert én suta vagyok ehhez, de kéne néhány szaki véleménye, hogy nekik mi a véleménye, tapasztalata! Várjuk a hozzászólásokat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg nem néz ki olyan bonyolultnak.Jobb idő lesz lehet megnézem én is.Meg jó hogy nem lóg ott semmilyen kábel.Csak az nem világos számomra,hogy ha mp3-at akarsz hallgatni akkor nem kell átkapcsolni semmit,csak rádugni és kész?

találtam egy leírást itt

regisztrálni kell, hogy meg tudd nézni. amit én látok belőle, hogy miután szétkaptad csak 3 helyre forrasztasz, elhelyezel egy jack dugót valahol, arra is forrasztasz és kész.

Lehet, hogy ha lesz kis időm meg is csinálom. De előtte még várok tapasztalatot, hátha vki többet ki tud nézni a dolgokból. Ja igen, google webfordítóval magyarul látod:)

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg nem néz ki olyan bonyolultnak.Jobb idő lesz lehet megnézem én is.Meg jó hogy nem lóg ott semmilyen kábel.Csak az nem világos számomra,hogy ha mp3-at akarsz hallgatni akkor nem kell átkapcsolni semmit,csak rádugni és kész?

ahogy én látom a cd bemenetre köti, és a képen is látszik, hogy cd közben szól az mp3. csak azt nem tudom, hogy ilyenkor mennie kell-e cd-nek vagy mi

amúgy lehet ésszerűbb a kardánalagútban kihozni a jack bemenetet, oda nem nehéz elvezetni a kábelt..

vagy ami még nagyon jó megoldás lehet, hogy a jackre egy bt vevőegységet rádugni a fejegységen belül, így semmilyen kábel nem megy sehova. csak az áramellátását kell megoldani..

Link to comment
Megosztás:

Azt én is látom a kilyelzőn hogy megy a cd.De ha megy akkor hogy hallgatok mp3-at?Vagy mindkettőt egyszerre? :lol:

ahogy én látom a cd bemenetre köti, és a képen is látszik, hogy cd közben szól az mp3. csak azt nem tudom, hogy ilyenkor mennie kell-e cd-nek vagy mi

amúgy lehet ésszerűbb a kardánalagútban kihozni a jack bemenetet, oda nem nehéz elvezetni a kábelt..

vagy ami még nagyon jó megoldás lehet, hogy a jackre egy bt vevőegységet rádugni a fejegységen belül, így semmilyen kábel nem megy sehova. csak az áramellátását kell megoldani..

Link to comment
Megosztás:

Azt én is látom a kilyelzőn hogy megy a cd.De ha megy akkor hogy hallgatok mp3-at?Vagy mindkettőt egyszerre? :lol:

lehet ki kell írni a csendélet című 60perces dalt, akkor csak az mp3-at hallod..:(

no, megvolt a fékcsere, kicsit emelt a unix most árat így 11500-ért lett bele ferodo. még így is ócsó.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy sikerült megoldani?

:lol: Elég viccesen, mert szereztem egy kábelköteget ami elvileg ugyanaz a motortipus ugyanaz a felszereltség, talán csak az évjárat különbözött, és mégis más a köteg. Hiányzik róla csati, másfajta csati van rajta meg vannak olyan csatik amik az enyémen nem is voltak! :( Nem értettem!

Nekiálltunk és egyesével átforrasztgattuk a kábeleket, amiket cserélni kellett, zsugorcsövet rá és már kész is! Kb. 5-6 órás meló volt nekünk, de sokat beszélgettünk közben. Tuti meg lenne egy 3-4 óra alatt is! Nem szedtük ki a köteget, és csak azt vágtuk el amit épp cseréltünk, nehogy elrontsunk valamit! Talán ez is lehet az oka, hogy olyan sokáig tartott! De jó lett működik! Bár az árnyékolt kábeleket érdekes volt megcsinálni! :lol:

De sikerült azokat is!

Link to comment
Megosztás:

na, sikerült kicserélni a hátsó ablak felhúzó szerkezetet, nem volt túl nehéz.. a gyári fém és egyben nagyon erős pop szegecs jól tartja.

viszont egyre hangosabban dübörög valami a futómű felől, nem tudom pontosan behatárolni hogy elöl vagy hátul. itt egy hang róla, hátha ér valamit :lol: itt ni

én két dologra gondolok. vagy a hátsó szilentek vagy a jobb első lengéscsillapító lehet még, mert az ereszti az olajat, szóval a végét járja. Szerintetek miből jöhet ilyen mély, dübörgő hang?

Amúgy hátul a szilentek cserélje mennyire nehéz feladat? Ja, és milyen árban mérik a jobb lengéscsillapítókat?

Link to comment
Megosztás:

én két dologra gondolok. vagy a hátsó szilentek vagy a jobb első lengéscsillapító lehet még, mert az ereszti az olajat, szóval a végét járja. Szerintetek miből jöhet ilyen mély, dübörgő hang?

Amúgy hátul a szilentek cserélje mennyire nehéz feladat? Ja, és milyen árban mérik a jobb lengéscsillapítókat?

Tisztelettel, de én ebből semmit nem tudtam kivenni.Ha folyamatos a morgás, akkor kerékcsapágy ill. a meleg miatt felhangosodott téli gumik hangja is lehet.A ütemes, akkor lehet rossz lengéscsillapító, ill. ha kopog, akkor pedig jó eséllyel kerékfelfüggesztés.Hátul fel kell emelni, és oldalirányba izomból megrángatni.Ha koppan, akkor szilentcsere.Az ugy. szilentek ára kb. 2500ft, célszerszámmal a helyén ki lehet cserélni, ellenkező esetben ki kell hozzá bontani a lengőkart, és satuban bele ügyeskedni anélkül, hogy az új szilent műa.perselye megmakkanna.

Az első lengéscsillapító ára v.hol 14e.ft környékén kezdődik /db.A hátsó kicsivel olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel, de én ebből semmit nem tudtam kivenni.Ha folyamatos a morgás, akkor kerékcsapágy ill. a meleg miatt felhangosodott téli gumik hangja is lehet.A ütemes, akkor lehet rossz lengéscsillapító, ill. ha kopog, akkor pedig jó eséllyel kerékfelfüggesztés.Hátul fel kell emelni, és oldalirányba izomból megrángatni.Ha koppan, akkor szilentcsere.Az ugy. szilentek ára kb. 2500ft, célszerszámmal a helyén ki lehet cserélni, ellenkező esetben ki kell hozzá bontani a lengőkart, és satuban bele ügyeskedni anélkül, hogy az új szilent műa.perselye megmakkanna.

Az első lengéscsillapító ára v.hol 14e.ft környékén kezdődik /db.A hátsó kicsivel olcsóbb.

nem folyamatos a zörej, biztos nem csapágy se pedig a téligumi. Na majd holnap megrángatom hátul mit is mondd. aztán szerelővel kicseréltetem, mert ez már nehezebb feladatnak tűnik.

köszi a helpet:)

Link to comment
Megosztás:

Na ma szétszedtem a cd-t,hogy mp hármasítsam!

Természetesen abszolút nem olyan mint a csávónak.Meg azt néztem,hogy szétszedi darabokra,aztán meg az aljára forrasztja a vezetékeket!Minek szedi akkor szét?

Töltöttem fel képeket a szétszedett cd-m ről.Ha valaki tudja hova kell forrasztani és mit,azt ossza meg velem.Ja amúgy az enyém 2002-es VDO Car 500.Csak hogy szét ne szedje más is darabokra feleslegesen.Ledesíteni is szerettem volna,de ez már smd-vel van szerelve,úgyhogy azt inkább nem bántom.

Kép1

kép2

kép3

találtam egy leírást itt

regisztrálni kell, hogy meg tudd nézni. amit én látok belőle, hogy miután szétkaptad csak 3 helyre forrasztasz, elhelyezel egy jack dugót valahol, arra is forrasztasz és kész.

Lehet, hogy ha lesz kis időm meg is csinálom. De előtte még várok tapasztalatot, hátha vki többet ki tud nézni a dolgokból. Ja igen, google webfordítóval magyarul látod:)

Link to comment
Megosztás:

Na ma szétszedtem a cd-t,hogy mp hármasítsam!

Természetesen abszolút nem olyan mint a csávónak.Meg azt néztem,hogy szétszedi darabokra,aztán meg az aljára forrasztja a vezetékeket!Minek szedi akkor szét?

Töltöttem fel képeket a szétszedett cd-m ről.Ha valaki tudja hova kell forrasztani és mit,azt ossza meg velem.Ja amúgy az enyém 2002-es VDO Car 500.Csak hogy szét ne szedje más is darabokra feleslegesen.Ledesíteni is szerettem volna,de ez már smd-vel van szerelve,úgyhogy azt inkább nem bántom.

Kép1

kép2

kép3

talán a 3.képen látható jobb oldali szalagkábel lehet az, ami a másik car500-on is volt. legalábbis az hasonlít rá, az viheti az olvasó fejtől az információkat az alaplapra.

Link to comment
Megosztás:

Most hogy kijött a jóidő, orvosoltam néhány problémát :lol:

Sikerült nagymértékben csökkentenem a sebességváltó kulissza zörgéséből eredő zajt. (gondolom ismerős mindenkinek, megyek 5-ben, alapjárathoz közel, majd gyorsítok, közben kegyetlenül idegesítő zörej hallatszik). Kiszedtem a váltókart, ami egy gömbcsuklóval csatlakozik a tolórúdhoz. A gömbcsukló van egy gumigyűrű, helye bele van marva a műanyag gömbcsuklóba. Alá ment egy kis szigetelőszalag érzéssel, (átmérő növelés céljából) majd egy kis zsír, aztán összeszerel, és elég merev lett a váltókar ahhoz, hogy ne zörögjön állandóan :)

Aztán, egész télen küszködtem a problémával, hogy nagyobb esőnél valahol állandóan beszivárgott a víz a csomagtartóba. Nem nagyon, de éppen eléggé ahhoz, hogy idegesítő legyen.

A csomagtérajtó és a kasztni közötti gumitömítés a hátfalnál olymódon van felfogatva, hogy két fémlemez össze van sajtolva,, és arra van ráhúzva az U alakú gumitömítés. És nem hiszitek el, de két lemez az összesajtolásnál eresztette be a vizet a rohadék. Leszedtem a gumit, és hátul végig bekentem Loctite 5910-el a két lemez összesajtolásánál, majd vissza a gumitömítés. remélem ez végleg megoldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Aztán, egész télen küszködtem a problémával, hogy nagyobb esőnél valahol állandóan beszivárgott a víz a csomagtartóba. Nem nagyon, de éppen eléggé ahhoz, hogy idegesítő legyen.

A csomagtérajtó és a kasztni közötti gumitömítés a hátfalnál olymódon van felfogatva, hogy két fémlemez össze van sajtolva,, és arra van ráhúzva az U alakú gumitömítés. És nem hiszitek el, de két lemez az összesajtolásnál eresztette be a vizet a rohadék. Leszedtem a gumit, és hátul végig bekentem Loctite 5910-el a két lemez összesajtolásánál, majd vissza a gumitömítés. remélem ez végleg megoldja a problémát.

Gyanítom, nekem is az lesz a bűnös.Ez a váltókarzörgés viszont nekem még új.De ugye ami késik, előbb v. utóbb eljön! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom, nekem is az lesz a bűnös.Ez a váltókarzörgés viszont nekem még új.De ugye ami késik, előbb v. utóbb eljön! ;)

Ha leveszed a gumit, és alatta rozsdás forma, akkor tutira :lol:

Dieselnél jobban előjön a váltó rezonancia. Egyrészt nagyobb a rezgés, amit a motor produkál, másrészt gyakran használom alapjáratnál alig magasabb fordulatszámon, szereti is az ilyen "cammogást" :)

Sajna teljesen nem oldja meg a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Aztán, egész télen küszködtem a problémával, hogy nagyobb esőnél valahol állandóan beszivárgott a víz a csomagtartóba. Nem nagyon, de éppen eléggé ahhoz, hogy idegesítő legyen.

A csomagtérajtó és a kasztni közötti gumitömítés a hátfalnál olymódon van felfogatva, hogy két fémlemez össze van sajtolva,, és arra van ráhúzva az U alakú gumitömítés. És nem hiszitek el, de két lemez az összesajtolásnál eresztette be a vizet a rohadék. Leszedtem a gumit, és hátul végig bekentem Loctite 5910-el a két lemez összesajtolásánál, majd vissza a gumitömítés. remélem ez végleg megoldja a problémát.

Na ezt a gumitömitést én is meglesem majd! Nekem úgy beázik, hogy penészedik az oldala a kárpitnak! :) Nem győzöm fújkálni ölőszerrel! Idegesítő! De köszi a tippet majd megnézem én is! Amúgy ha ez egy tipushiba, mert ahogy látom szinte mindenkinél ez van, akkor miért nem orvosolták már a problémát? Ja tudom költséges lett volna az összes autót visszahívni! :lol: De amelyik megy a szervízbe annak megcsinálhatták volna! Na mind1! ;)

Link to comment
Megosztás:

Na ezt a gumitömitést én is meglesem majd! Nekem úgy beázik, hogy penészedik az oldala a kárpitnak! ;) Nem győzöm fújkálni ölőszerrel! Idegesítő! De köszi a tippet majd megnézem én is! Amúgy ha ez egy tipushiba, mert ahogy látom szinte mindenkinél ez van, akkor miért nem orvosolták már a problémát? Ja tudom költséges lett volna az összes autót visszahívni! :) De amelyik megy a szervízbe annak megcsinálhatták volna! Na mind1! ;)

Nna, eddig büszke voltam, hogy az enyém nem ázik be. Csak nem volt elég nagy eső... :lol: Most hétvégén voltunk egy kis országjáró túrán, és szakadt végig az eső. Be is ázott. Este locktite-ozunk!

Link to comment
Megosztás:

Itt mondod,hogy beázik?

Nekem a mostani nagy esőzéseknél olyan szinten beázott,hogy tettem oda egy nagy fürdő törölközőt,és tiszta víz lett.Az az érdekes,hogy ha van egy nagyobb eső de rövid,akkor nem ázik be.Csak ha sokáig esik csendesen.

Most hogy kijött a jóidő, orvosoltam néhány problémát :lol:

Sikerült nagymértékben csökkentenem a sebességváltó kulissza zörgéséből eredő zajt. (gondolom ismerős mindenkinek, megyek 5-ben, alapjárathoz közel, majd gyorsítok, közben kegyetlenül idegesítő zörej hallatszik). Kiszedtem a váltókart, ami egy gömbcsuklóval csatlakozik a tolórúdhoz. A gömbcsukló van egy gumigyűrű, helye bele van marva a műanyag gömbcsuklóba. Alá ment egy kis szigetelőszalag érzéssel, (átmérő növelés céljából) majd egy kis zsír, aztán összeszerel, és elég merev lett a váltókar ahhoz, hogy ne zörögjön állandóan :)

Aztán, egész télen küszködtem a problémával, hogy nagyobb esőnél valahol állandóan beszivárgott a víz a csomagtartóba. Nem nagyon, de éppen eléggé ahhoz, hogy idegesítő legyen.

A csomagtérajtó és a kasztni közötti gumitömítés a hátfalnál olymódon van felfogatva, hogy két fémlemez össze van sajtolva,, és arra van ráhúzva az U alakú gumitömítés. És nem hiszitek el, de két lemez az összesajtolásnál eresztette be a vizet a rohadék. Leszedtem a gumit, és hátul végig bekentem Loctite 5910-el a két lemez összesajtolásánál, majd vissza a gumitömítés. remélem ez végleg megoldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ismerősömnek autójának (X18XE) eléggé vándorol az alapjárata.Volt,hogy le is állt. (üresben,alapjáraton)

A másik véglet,hogy túl magas.Néha egy-két gázfröcss után megjavul. (hibakódot nem dob)

Gondolom rá kellene nézni a bovdenre,vagy fals levegőt keresni.Még az alapjárati motorra gondolok,

de ahogy néztem ebben nincs olyan,hanem alapjárati szabályzó szelep van.

Ezt lehet valahogy takarítani? Mit érdemes megnézni még?

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nna, eddig büszke voltam, hogy az enyém nem ázik be. Csak nem volt elég nagy eső... :lol: Most hétvégén voltunk egy kis országjáró túrán, és szakadt végig az eső. Be is ázott. Este locktite-ozunk!

A hátfalra gondoltam. A hátsó lámpák közötti részen. Az enyém amúgy 4 ajtós sedan.

Link to comment
Megosztás:

Itt mondod,hogy beázik?

Nekem a mostani nagy esőzéseknél olyan szinten beázott,hogy tettem oda egy nagy fürdő törölközőt,és tiszta víz lett.Az az érdekes,hogy ha van egy nagyobb eső de rövid,akkor nem ázik be.Csak ha sokáig esik csendesen.

Ez a sajátod? Nem rozsdás egy kicsit? :lol: + mintha a tömítés sem lenne a toppon :)

Link to comment
Megosztás:

Ja a sajátom,de csak felületi rozsda,mert ha már leszedtem a gumit,kitakarítottam mert én se gondoltam hogy ennyire meg áll a sár ott a gumiperem alatt.Ha jobb idő lesz akkor az egészet leszedem és kitakarítom normálisan.Amúgy nekem nem ott hátul a lámpánál ázik be az tuti,mert ott én is le szilóztam és akkor is ázik a bal oldali kötegnél folyik le a kis háromszög ablaknál a müanyag mögött,csak arra nem jövök rá,hogy honnan!

Ez a sajátod? Nem rozsdás egy kicsit? :lol: + mintha a tömítés sem lenne a toppon :)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.