Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Akkor a B veki nem köművesautó, hanem kertészautó? :D

OFF

jaja, sok minden fér bele. pontosabban tavasszal pl. fűnyíró (nagy benzines), gyepszellőztető, szegélyvágó (nagy benzines), magassági ágvágó, műtrágyaszóró kocsi, hosszabító, ásó, lapát stb... sok szerszám, 14tekercs szegély, 1zsák műtrágya és 3 ember. ezt adjátok össze :wacko: én se hittem el, hogy befér...

jövőre veszek már amúgy kisteher gpj-vet, meg vectra hejére skoda fabiat (nem azért mert szép, hanem mert nem fogyaszt)

Link to comment
Megosztás:

Azt mi okozhatja, hogy ha alapjáraton adok egy gázfröccsöt, akkor egy-két durranás hallatszik a kipufogóból? Gyanítom benya kerül bele. Kollegák azt javasolták hogy nézzem át a gyertyákat, gyújtásprobléma (is) okozhatja.

Marhajó hangja van így a sportdobbal :wacko: , csak félek hogy a katalizátorom bánni fogja :D

Nem tudom van-e összefüggés, de horvát adalékos benyát tankoltam a gépsárkányba. (kint kb 10 Ft-tal volt drágább az adalékos - muszáj volt elkölteni valamire a maradék kunát) Utána vettem észre először a durrogást. Viszont amit még észrevettem hogy azóta egyenletesebben gyorsul a kocsi, és mintha simábban is járna a motor. Meg merem kockáztatni, hogy jobb mint a v power racing, holott ugyanannyiba került mint itthon a sima 95-ös.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz. a szervószivattyú elfáradt.

Az enyém is fárad. Már megszoktam, hogy picit pöccintek a gázra, és tekerek. Amilyen tetű módon tudja ejteni az Ecotec a fordulatot, simán lehet így parkolni. No meg Ladán nőttem fel, szóval ez nekem még mindig egyujjas kormány. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor mondjuk azt, hogy autópályáról 60-80 körüli letérésnél... :D

Hát ez eladásra is kerül nemsokára...

Nagypolákomban sincs szervó, menet közben nem vészes a dolog. Parkolásnál meg bele kell kapaszkodni rendesen, ingyen kondibérlet.

Nah viccet félretéve, ha menet közben "szállna" el akkor is tudnád irányítani a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Nagypolákomban sincs szervó, menet közben nem vészes a dolog. Parkolásnál meg bele kell kapaszkodni rendesen, ingyen kondibérlet.

Nah viccet félretéve, ha menet közben "szállna" el akkor is tudnád irányítani a kocsit.

Értem. Nem az enyém amúgy a jármű. :D Nekem eddig egy A Vectra volt, most meg egy F Astra, egyikben sem volt szervó. Tudom, milyen jó parkolni vele. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nagypolákomban sincs szervó, menet közben nem vészes a dolog. Parkolásnál meg bele kell kapaszkodni rendesen, ingyen kondibérlet.

Nah viccet félretéve, ha menet közben "szállna" el akkor is tudnád irányítani a kocsit.

Oh, az igazán tuti az kondizás után, bedurrant izmokkal Ladával kiállni egy szűkre szabott parkolóból, 3-4 előre-hátra betoldásával. Sosem fogom elfelejteni, akkor anno nagyon jól jött volna egy ilyen betojáshoz közeli szervo, mint amilyen most a Vectrában van.

Mondjuk egy jó volt a Ladában, hogy a sarkait jobban be lehetett látni. Na jó, meg hogy hátul teker. :D

Link to comment
Megosztás:

Értem. Nem az enyém amúgy a jármű. :D Nekem eddig egy A Vectra volt, most meg egy F Astra, egyikben sem volt szervó. Tudom, milyen jó parkolni vele. :wacko:

Megnéztem hazafelé, hogy mennyire könnyű tekerni szervo nélkül a Vekin a kormányt. Ha gurul akkor nincs gond. 5km/h-nál még vígan tekergethető jól tapadó Yokohama papucsokkal is :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Oh, az igazán tuti az kondizás után, bedurrant izmokkal Ladával kiállni egy szűkre szabott parkolóból, 3-4 előre-hátra betoldásával. Sosem fogom elfelejteni, akkor anno nagyon jól jött volna egy ilyen betojáshoz közeli szervo, mint amilyen most a Vectrában van.

Mondjuk egy jó volt a Ladában, hogy a sarkait jobban be lehetett látni. Na jó, meg hogy hátul teker. :D

Azaz jól beszélsz :D

Hátul bizony :wacko: Télen és esős időben megfizethetetlen a feeling :wacko:

Nah de nem OFFolok tovább :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Na most megnyugtattál, hogy ha vigyázok rá mégegyszer ennyit elmegyek vele :D Ugyanis az enyém pont a fele (155470km) :wacko:

Nektek nem "cicergett" télen a mínisz tizenhuszon fokos hidegekben a szivattyú? Nekem is meg Asszonyéban is volt hangja addig amíg meg nem "törte" az olajat. Nekem 238000km, Oldalbordáéban meg 185000km van (óra szerint persze) :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szívemből kívánom, hogy úgy is legyen!

Az enyém is ki kéne még bírjon még egy százast. :D

Köszi a jókívánságot és sok sikert a következő százashoz :wacko:

Nekem még nem volt telem ezzel az autóval, tavaszom is csak fél szóval mínuszos kérdésekben nem tudok segíteni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Problémám a következő! Segítség kéne, mert tanácstalan vagyok ma mentem odavissza 240km-t az autóval kb-130-140-es tempóval. A következőt vettem észre. Klímázásnál autópályára felmenetel előtt rántott 1-et az autó, valamint 30 km múlva 130-as tempónál motorfék után még1et. Kikapcsolt klímánál mindez nem jelentkezett. Tény az, hogy kevés benzin után tankoltam vagy 20 litert a Shell-nél. A kötelező tisztítások(egr, alapjárati, stb ) megvoltak 1 hónapja. Most nem jönne jól ha kijönne valami hiba. Ami hiba már idáig is megvolt: Hosszbordás főtengelyszíjtárcsa, szerelői túlhúzás miatt (rezgéscsillapító gumiágyas ) kicsit rezonál. Meg van 1 gyanúm, hogy valamelyik motor vagy váltótartó gumibak el van szakadva. Mi lehet a gond? Gumibakok hibája, gyújtáshiba? Volt már ilyen valakinek? Csekendzsin lámpa nincsen...

Link to comment
Megosztás:

Problémám a következő! Segítség kéne, mert tanácstalan vagyok ma mentem odavissza 240km-t az autóval kb-130-140-es tempóval. A következőt vettem észre. Klímázásnál autópályára felmenetel előtt rántott 1-et az autó, valamint 30 km múlva 130-as tempónál motorfék után még1et. Kikapcsolt klímánál mindez nem jelentkezett. Tény az, hogy kevés benzin után tankoltam vagy 20 litert a Shell-nél. A kötelező tisztítások(egr, alapjárati, stb ) megvoltak 1 hónapja. Most nem jönne jól ha kijönne valami hiba. Ami hiba már idáig is megvolt: Hosszbordás főtengelyszíjtárcsa, szerelői túlhúzás miatt (rezgéscsillapító gumiágyas ) kicsit rezonál. Meg van 1 gyanúm, hogy valamelyik motor vagy váltótartó gumibak el van szakadva. Mi lehet a gond? Gumibakok hibája, gyújtáshiba? Volt már ilyen valakinek? Csekendzsin lámpa nincsen...

Üzemanyagszűrő csere mikor volt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.