Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem buszta szét, csak utána érdekes hang jött abból az oldalból.Sztem inkább átrángatom, mert bár a kicsi szilenteket cseréltem, lehet eddig voltak kifizetve.

A motorhőfok pedig, jó termosztáttal is nehezen melegszik az enyém is, és sztem a hőfokjeladó is megy majd a kukába.

értem én hogy nehezen... de ennyire? 10-15 fok van és 2500as ford-nál nem elég neki 100 km? 10 alatt eléri ezt a hőfokot és innen sehova. Nem lehet utána állítani esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet utána állítani esetleg?

Ez nem olyan.Amúgy ha szembe állsz a motorral, akkor a bal kezednél lévő vízhűtő felé menő cső, és a hengerfej csatlakozásánál van a termosztát egy fémházban.A motorhőfok jeladó pedig szintén szemben állva a motortérrel, a hengerfej jobb oldalán, oldalt fent.Van ott 2 hőgomba, az egyvezetékes a műszeré.A két vezetékes a motorvezérlőé.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki! please Help! Olyan gondom van, hogy néha indításkor kigyullad az a bizonyos sárga lámpa, de nem mindig csak néha! Kivillogtattam a hibát azt dobta, hogy 0335 (Crank Senzor) gondolom én, hogy az a főtengely jeladó akar lenni! Lehet azzal valamit buherálni? Vagy csere? Ezt kb 2 napja csinálja, de ha leállítom az autot és újraindítom akkor meg semmi baja! Milyen árban van az és milyet érdemes bele rakni? Gondolom csak gyárit! Viszont most még csak szerelőhöz se tudok menni vele és még 4 napig kéne a verda! :S használható ez így még? Ja és csak indításnál jön elő, menet közben nem gyullad ki! Érdekes! Valaki tud ebben segíteni! Előre is megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki! please Help! Olyan gondom van, hogy néha indításkor kigyullad az a bizonyos sárga lámpa, de nem mindig csak néha! Kivillogtattam a hibát azt dobta, hogy 0335 (Crank Senzor) gondolom én, hogy az a főtengely jeladó akar lenni! Lehet azzal valamit buherálni? Vagy csere? Ezt kb 2 napja csinálja, de ha leállítom az autot és újraindítom akkor meg semmi baja! Milyen árban van az és milyet érdemes bele rakni? Gondolom csak gyárit! Viszont most még csak szerelőhöz se tudok menni vele és még 4 napig kéne a verda! :S használható ez így még? Ja és csak indításnál jön elő, menet közben nem gyullad ki! Érdekes! Valaki tud ebben segíteni! Előre is megköszönöm!

Kicsit takarítsd meg a csatiját kontaktspryvel, meg ilyenekkel.Sokszor csak ennyi a baja.

Link to comment
Megosztás:

Na én most már tényleg nem értem mi lehet a baja az autónak!

Először a főtengely jeladónak volt csak baja, de most már még egy hiba jött ehhez! Menet közben elkezdett a fordulatszámmérő 4000 és 2000 között ugrálni viszont a motor nem pörgött fel és elkezdett rángatni ezt csinálta kb 2 másodpercig majd megint ment rendesen de a check lámpa világított! Motor leállít, majd újraindít és megy megint rendesen. 2 napig nem használtam majd tegnap mentem pestre a hiba megint előjött! Elképzelhető, hogy a főtengely jeladó miatt lehet vagy valami más baj van a háttérben? Kivillogtattam a hibakód az 0351 (Ignition coil 1 and 4) gyújtótekercs 1 és 4! De a gyújtás nemrég lett cserélve!

A főtengely jeladó csatiját kontakt spray-el tisztítottam meg csiszoló papírral is egy kicsit!

A kábelköteget a motortérben még a múltkor úgy cseréltük ki hogy a computer előtt kicseréltük mindet ami rossz volt! De eddig nem volt semmi baja, csak azóta van ez amióta a jeladó jelzett, hogy beteg lesz! :rolleyes:

Tuti, hogy szerelő lesz a dologból, de jó lenne tudni, hogy a két hiba összefügg-e!

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam a hibakód az 0351 (Ignition coil 1 and 4) gyújtótekercs 1 és 4! De a gyújtás nemrég lett cserélve!

Mikor volt cserélve gyújtógyertya?Nekem a trafó hibájánál volt ilyen gondom.Legalább is arra gyanakodtunk.Végül kébelszett csere lett a dologból.4700ft-ért egy komplett Spanyol cucc.Azóta is műxik. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem vez tengely jeladó végett csinálta pont ugyanezt.

Na én most már tényleg nem értem mi lehet a baja az autónak!

Először a főtengely jeladónak volt csak baja, de most már még egy hiba jött ehhez! Menet közben elkezdett a fordulatszámmérő 4000 és 2000 között ugrálni viszont a motor nem pörgött fel és elkezdett rángatni ezt csinálta kb 2 másodpercig majd megint ment rendesen de a check lámpa világított! Motor leállít, majd újraindít és megy megint rendesen. 2 napig nem használtam majd tegnap mentem pestre a hiba megint előjött! Elképzelhető, hogy a főtengely jeladó miatt lehet vagy valami más baj van a háttérben? Kivillogtattam a hibakód az 0351 (Ignition coil 1 and 4) gyújtótekercs 1 és 4! De a gyújtás nemrég lett cserélve!

A főtengely jeladó csatiját kontakt spray-el tisztítottam meg csiszoló papírral is egy kicsit!

A kábelköteget a motortérben még a múltkor úgy cseréltük ki hogy a computer előtt kicseréltük mindet ami rossz volt! De eddig nem volt semmi baja, csak azóta van ez amióta a jeladó jelzett, hogy beteg lesz! :rolleyes:

Tuti, hogy szerelő lesz a dologból, de jó lenne tudni, hogy a két hiba összefügg-e!

Link to comment
Megosztás:

Na én most már tényleg nem értem mi lehet a baja az autónak!

Először a főtengely jeladónak volt csak baja, de most már még egy hiba jött ehhez! Menet közben elkezdett a fordulatszámmérő 4000 és 2000 között ugrálni viszont a motor nem pörgött fel és elkezdett rángatni ezt csinálta kb 2 másodpercig majd megint ment rendesen de a check lámpa világított! Motor leállít, majd újraindít és megy megint rendesen. 2 napig nem használtam majd tegnap mentem pestre a hiba megint előjött! Elképzelhető, hogy a főtengely jeladó miatt lehet vagy valami más baj van a háttérben? Kivillogtattam a hibakód az 0351 (Ignition coil 1 and 4) gyújtótekercs 1 és 4! De a gyújtás nemrég lett cserélve!

A főtengely jeladó csatiját kontakt spray-el tisztítottam meg csiszoló papírral is egy kicsit!

A kábelköteget a motortérben még a múltkor úgy cseréltük ki hogy a computer előtt kicseréltük mindet ami rossz volt! De eddig nem volt semmi baja, csak azóta van ez amióta a jeladó jelzett, hogy beteg lesz! :rolleyes:

Tuti, hogy szerelő lesz a dologból, de jó lenne tudni, hogy a két hiba összefügg-e!

nézd meg, hogy ha lehúzod a motorhőfok jeladó csatiját/termosztát környékén van kék színű asszem/ akkor mit csinál mert nekem is hasonló tünetek voltak aztán következett az hogy nagyobb is lett a fordulat meg nem indult, aztán a motorhőfok jeladót kicseréltem és minden tökéletes lett.

Link to comment
Megosztás:

nézd meg, hogy ha lehúzod a motorhőfok jeladó csatiját/termosztát környékén van kék színű asszem/ akkor mit csinál mert nekem is hasonló tünetek voltak aztán következett az hogy nagyobb is lett a fordulat meg nem indult, aztán a motorhőfok jeladót kicseréltem és minden tökéletes lett.

megnézem köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nekem olajos poros volt a jeladó meg a vez tengely fogaskerék. Ott ahol a jelet adja neki. És így megbolondult kicsit. :rolleyes:

Akkor lehet hogy a jeladó miatt sz@rakszik be? Na majd kiderül szerdán! A kábeleket már átnéztem amit cseréltünk benne, azok tök jók semmi bajuk!
Link to comment
Megosztás:

Nekem olajos poros volt a jeladó meg a vez tengely fogaskerék. Ott ahol a jelet adja neki. És így megbolondult kicsit. ;)

Na erre még nem gondoltam! Az a baj, hogy annyi minden van benne hogy nem látom a jeladót! Na majd a szerelővel megnézetem! Lehet nincs is nagy baja akkor! Remélem, hogy csak ennyi a baja! nem igazán szeretnék nyár előtt zsebbe nyúlni! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A napokban kaptam vissza az autót a szerelőtöl , kicserélte többekközt a már említett termosztátot. Most a tuti a dolog mert ebben a trágya időben is 5 km után majdnem 90 fok, vagyis szerintem rossz a skálázás mert elvileg 92nél nyit ki de a mutató kevesebbet mutat mint 90 egy picivel. A lényeg hogy működik :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Meg tudod nézni, ha a vez szíj burkolatot kibontod annyira, hogy be tudj nézni a fogaskerekekhez. Mondjuk egy elemlámpával. Amúgy jó meló kicserélni. Kb vez szíjat is lehetne vele együtt. Ja meg ha az a baja, akkor sem úszod meg szétszedés nélkül,mert akkor meg szimmering csere! ;)

Na erre még nem gondoltam! Az a baj, hogy annyi minden van benne hogy nem látom a jeladót! Na majd a szerelővel megnézetem! Lehet nincs is nagy baja akkor! Remélem, hogy csak ennyi a baja! nem igazán szeretnék nyár előtt zsebbe nyúlni! :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Meg tudod nézni, ha a vez szíj burkolatot kibontod annyira, hogy be tudj nézni a fogaskerekekhez. Mondjuk egy elemlámpával. Amúgy jó meló kicserélni. Kb vez szíjat is lehetne vele együtt. Ja meg ha az a baja, akkor sem úszod meg szétszedés nélkül,mert akkor meg szimmering csere! ;)

Van egy vezérműszimmering szettem, skf, vadiúj, ha érdekel valakit :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Van javítóív, külső és belső is kell valószinüleg..... és ujrafényeződik a hátsó egész sárvédőajtótol csomagtartóig és felfele is ameddig megszakad.... amugy a javítóívek ára nem olyan vészes és a festést sem kell vízalapu festékkel végeztetni.....

Link to comment
Megosztás:

Van javítóív, külső és belső is kell valószinüleg..... és ujrafényeződik a hátsó egész sárvédőajtótol csomagtartóig és felfele is ameddig megszakad.... amugy a javítóívek ára nem olyan vészes és a festést sem kell vízalapu festékkel végeztetni.....

Csak egy kérdés, lehet hogy hülyeség is, de nem lehet úgy megoldani, hogy csak a sárvédőív vonalában kelljen újrafényezni (ott van egy töréspont a lemezben), és ne az egész hátsó elemet?

Link to comment
Megosztás:

Na megcsinálták a verdát! :rolleyes: Főtengely jeladó csere, meg az alapjárati motorban valami rugót nyújtottak meg egy kicsit, így azt nem kellett cserélni, meg volt valami elektronyos baja! 30 ezer pénz volt, nem olyan vészes!

Most az olajcsere lesz a soros! 10W40 Castrol magnatec volt benne és nem evett belőle! Szerintetek mehetne bele az 5W40 castrol vagy felesleges ilyet bele rakni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.