Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

mégsem akkora az öröm, ezek a leírások ugyanis sokkal újabb modellekhez készültek, továbbá az én riasztóm már ránézésre sem hasonlít ezekhez. megpróbálok valami modellszámot előkeresni, de nem látszik egyszerűnek a feladat :devlish: a nyomozásomból és a formájából ítélve valami kompakt cucc

az viszont nem lehetséges hogy azért riaszt be, mert nem kaptam meg a riasztó távirányítóját és a kocsi távirányítója pedig csak egyszerűen az ajtókat nyitja?? csak azért kérdem mert a leírásból kiderült hogy a metaknak van saját távja, az viszont ami nekem van, eredeti opel távirányító... de nem értem hogy gyári riasztónál ennek mi értelme lenne :lol:

Link to comment
Megosztás:

mégsem akkora az öröm, ezek a leírások ugyanis sokkal újabb modellekhez készültek, továbbá az én riasztóm már ránézésre sem hasonlít ezekhez. megpróbálok valami modellszámot előkeresni, de nem látszik egyszerűnek a feladat :devlish: a nyomozásomból és a formájából ítélve valami kompakt cucc

az viszont nem lehetséges hogy azért riaszt be, mert nem kaptam meg a riasztó távirányítóját és a kocsi távirányítója pedig csak egyszerűen az ajtókat nyitja?? csak azért kérdem mert a leírásból kiderült hogy a metaknak van saját távja, az viszont ami nekem van, eredeti opel távirányító... de nem értem hogy gyári riasztónál ennek mi értelme lenne :lol:

ezt próbáltad már?

"rossz" kulcs bedug, gyújtást ráad, kulcson megnyomod a gombot (hirtelen nem tudom hogy a nyitót vagy a zárót), majd kétszer fel-le kell húzni az ajtónyitó gombokat

bár lehet így csak a központizárhoz lehet a kulcsokat hozzáprogramozni, de lehet hogy egyidőben ráprogramozza a riasztót is.

javítsatok ki ha tévedek!

Link to comment
Megosztás:

mégsem akkora az öröm, ezek a leírások ugyanis sokkal újabb modellekhez készültek, továbbá az én riasztóm már ránézésre sem hasonlít ezekhez. megpróbálok valami modellszámot előkeresni, de nem látszik egyszerűnek a feladat :devlish: a nyomozásomból és a formájából ítélve valami kompakt cucc

az viszont nem lehetséges hogy azért riaszt be, mert nem kaptam meg a riasztó távirányítóját és a kocsi távirányítója pedig csak egyszerűen az ajtókat nyitja?? csak azért kérdem mert a leírásból kiderült hogy a metaknak van saját távja, az viszont ami nekem van, eredeti opel távirányító... de nem értem hogy gyári riasztónál ennek mi értelme lenne :lol:

Van néhány féle távirányító hozzá.

Esetleg ha lefotóznád a riogatód dobozát és belinkelnéd ide, több esély lenne kitalálni miféle van benne.

Az enyémben 2004-es meta van, de az sem szerepel a leírásban....viszont a programlista jó hozzá :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt próbáltad már?

"rossz" kulcs bedug, gyújtást ráad, kulcson megnyomod a gombot (hirtelen nem tudom hogy a nyitót vagy a zárót), majd kétszer fel-le kell húzni az ajtónyitó gombokat

bár lehet így csak a központizárhoz lehet a kulcsokat hozzáprogramozni, de lehet hogy egyidőben ráprogramozza a riasztót is.

javítsatok ki ha tévedek!

na ezt most kipróbáltam, mert délután addig kapcsolgattam a cuccokat amíg elértem hogy a távirány már nem zár, csak nyit...

pont úgy csináltam ahogy írod de nem történik semmi... próbáltam egyik gombbal, másik gombbal, bekapcsolt riasztóval, kikapcsolt riasztóval, úgy hogy le-vel kezdek, úgy hogy fellel kezdek, gyújtás be/ki, próbáltam 3x,4x,5x fel/le-vel. gyakorlatilag minden módozatban kipróbáltam azt amit írtál de semmi sem történt. továbbra is csak nyit, nem zár, és a riasztót nem vezérli... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Van néhány féle távirányító hozzá.

Esetleg ha lefotóznád a riogatód dobozát és belinkelnéd ide, több esély lenne kitalálni miféle van benne.

Az enyémben 2004-es meta van, de az sem szerepel a leírásban....viszont a programlista jó hozzá :devlish:

ilyen a távirányító, a riasztót nem tudom lefotózni, de van rajta egy nagy zöld/fekte matrica MOSARC felirattal. villogó hátulján META systems felirat, de nincsen sehol se gombocska, se számpanel.

Vecta_Fob.jpg

Link to comment
Megosztás:

ilyen a távirányító, a riasztót nem tudom lefotózni, de van rajta egy nagy zöld/fekte matrica MOSARC felirattal. villogó hátulján META systems felirat, de nincsen sehol se gombocska, se számpanel.

Az én villogóm kb. 1cm átmérőjű kis fekete korong, egyik élén látszik a led benne, a tetejét meg lehet nyomni. Azzal a gombocskával lehet programozni

Esetleg megpróbálhatnád lehúzni a dobozról a csatit, magyarul teljesen áramtalanítani, majd visszadugni.

Igazából magán a riasztón kéne lennie a Meta system feliratnak.....

Esetleg keresd meg ezt a szervízt talán ők tudnak segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az én villogóm kb. 1cm átmérőjű kis fekete korong, egyik élén látszik a led benne...

a villogó eddig stimmel, de nincsen rajta semmilyen gomb vagy benyomható felület/akármi/bármi. egyszerűen nem értem hogyan lehetséges ez, ahogy azt sem hogy most miért csinálja azt hogy csak nyit, nem zár, továbbá a gyári könyv szerinti illetve az ajánlott és más fórumokon talált kulcs-tanítás egyáltalán nem működik, és észrevettem azt is hogy az ajtóreteszelő (kulccsal 2x zárás) funkció is teljesen megszűnt, nem húzza be a reteszt...

a szerviz viszont gyk. a szomszédban van, csütörtökön begurulok és meglátjuk. félek azt mondják 30k :devlish:

Link to comment
Megosztás:

a villogó eddig stimmel, de nincsen rajta semmilyen gomb vagy benyomható felület/akármi/bármi. egyszerűen nem értem hogyan lehetséges ez, ahogy azt sem hogy most miért csinálja azt hogy csak nyit, nem zár, továbbá a gyári könyv szerinti illetve az ajánlott és más fórumokon talált kulcs-tanítás egyáltalán nem működik, és észrevettem azt is hogy az ajtóreteszelő (kulccsal 2x zárás) funkció is teljesen megszűnt, nem húzza be a reteszt...

a szerviz viszont gyk. a szomszédban van, csütörtökön begurulok és meglátjuk. félek azt mondják 30k :lol:

Egyenlőre csak mutasd meg, kérj árajánlatot.....aztán meglátod hogyan tovább. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

ezt próbáltad már?

"rossz" kulcs bedug, gyújtást ráad, kulcson megnyomod a gombot (hirtelen nem tudom hogy a nyitót vagy a zárót), majd kétszer fel-le kell húzni az ajtónyitó gombokat

bár lehet így csak a központizárhoz lehet a kulcsokat hozzáprogramozni, de lehet hogy egyidőben ráprogramozza a riasztót is.

javítsatok ki ha tévedek!

A központi zárnál van hogy kulcs bedug,gyújtás ráad,majd addig nyomod a záró gombot,amíg le nem zár a kocsi!

Nekem így sikerült ráprogramozni,amikor próbálgattam hogy milyen távolról nyit,majd végül se nem nyitott,se nem zárt!

:devlish:

Pót kapcsolót kaptál hozzá?Esetleg azzal kellene megpróbálni,hátha a kapcsolón nem jó a záró gomb

érintkezés vagy valami miatt!

Link to comment
Megosztás:

A központi zárnál van hogy kulcs bedug,gyújtás ráad,majd addig nyomod a záró gombot,amíg le nem zár a kocsi!

Nekem így sikerült ráprogramozni,amikor próbálgattam hogy milyen távolról nyit,majd végül se nem nyitott,se nem zárt!

:devlish:

Pót kapcsolót kaptál hozzá?Esetleg azzal kellene megpróbálni,hátha a kapcsolón nem jó a záró gomb

érintkezés vagy valami miatt!

hát akkor részben ugyanabban a cipőben járok :lol: amúgy azt olvastam egy vauxhall fórumon hogy ha sokat nyomogatod a távkapcsit, akkor letilt

nem, sajnos nem kaptam pót kapcsolót, és már próbáltam amit javasolsz de ebben az esetben sem történik az ég világon semmi... mind1, ma nem tudok kísérletezni mert lakatosnál van a verda, valószínű hogy egész napra kiveszi az akksit, szóval majd utána meglátjuk mi lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát akkor részben ugyanabban a cipőben járok :devlish: amúgy azt olvastam egy vauxhall fórumon hogy ha sokat nyomogatod a távkapcsit, akkor letilt

nem, sajnos nem kaptam pót kapcsolót, és már próbáltam amit javasolsz de ebben az esetben sem történik az ég világon semmi... mind1, ma nem tudok kísérletezni mert lakatosnál van a verda, valószínű hogy egész napra kiveszi az akksit, szóval majd utána meglátjuk mi lesz :lol:

Nem tudom mennyire szedhető szét a kapcsoló,de ha szét lehet szedni végső esetben egy műszerésszel esetleg nézesd meg,hátha csak egy forrasztás kell neki!

Esetleg egy elemcsere,bár akkor gondolom nyitni sem nyitna az autó!

Mechanikusan nekem a csomagtartó nem zár le,arra külön a kulccsal szoktam ráfordítani ha olyan helyen parkolok!

Link to comment
Megosztás:

műszerész vagyok, és a "fob" hibáját már az elején kizártam, de még mindig nem tudok rájönni mi az ördögért nem zár.... viszont, az is biztos mostanra, hogy nem gyári riasztó van a kocsiban :devlish: szóval kezdem elveszteni a reményt hogy valaha normálisan fog működni

Link to comment
Megosztás:

műszerész vagyok, és a "fob" hibáját már az elején kizártam, de még mindig nem tudok rájönni mi az ördögért nem zár.... viszont, az is biztos mostanra, hogy nem gyári riasztó van a kocsiban :devlish: szóval kezdem elveszteni a reményt hogy valaha normálisan fog működni

No, akkor szerintem a riasztót inkább nagy ívben, bal váll fölött javítsad.

Link to comment
Megosztás:

No, akkor szerintem a riasztót inkább nagy ívben, bal váll fölött javítsad.

aze' ne kapkodjuk el :devlish: mégiscsak egy meta van benne... tegnap azt mondták egy szervizben hogy vagy 3e vagy 50e :lol: de az ajánlott helyen még nem jártam

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
cső amit venni akarok autónak világít az ABS kntroll lámpája . ez mit jelent?

és drága e a javítás valamint , tölteni kell a klímát ezt írta agyerek ezt nem értem , segítsetek

Ha majd van időd visszaolvasni,többen is írnak ABS hibákról!Lehet hogy csak egy egyszerű hiba,amit lehet törölni,de lehet "drágább" is!

Milyen Vectrát veszel?

Link to comment
Megosztás:

Milyen Vectrát veszel?

B Vectrát aminek világít az ABS lámpája, így lehet jeladó, lehet vezérlőtömb elektronika, és lehet ABS gyűrű törése esetleg vezetékszakadás, valamint a klíma rossz, mert v.miért elszökött belőle a gáz,így vagy csak tömítetlen, tehát lukas itt-ott vagy a klímacső, vagy a hűtő, esetleg agyhalott a klímakompresszor. :devlish:

De hogy én is örüljek, bele mentem egy kátyúba úgy kb. 3km/h-val egy parkolóban, majd onnan kikanyarodva kellemetlen kis bübögés kezdődött a futómű felöl.Már láttam magam, ahogy tökig elázva éppen a defektes kereket cserélem a reggeli csúcsban, de pár100m megtétele után a bübögés elmúlt.

Ettől függetlenül ha az eső neadj'Isten alább hagyna, áthúzgálom a kerékcsavarokat, mert a gumicsere óta elmentem már vagy 2000km-t.

Link to comment
Megosztás:

B Vectrát aminek világít az ABS lámpája, így lehet jeladó, lehet vezérlőtömb elektronika, és lehet ABS gyűrű törése esetleg vezetékszakadás, valamint a klíma rossz, mert v.miért elszökött belőle a gáz,így vagy csak tömítetlen, tehát lukas itt-ott vagy a klímacső, vagy a hűtő, esetleg agyhalott a klímakompresszor. :lol:

ABS gyűrű törése...Nekem azért nem jó az ABS,de legalább nem világít :lol:

Hazafelé én is átugrattam egy faágon és nagyon remélem hogy nem verte agyon az autót!Nem volt szép hangja :devlish:

Csak állna már el az eső....

Link to comment
Megosztás:

De hogy én is örüljek, bele mentem egy kátyúba úgy kb. 3km/h-val egy parkolóban, majd onnan kikanyarodva kellemetlen kis bübögés kezdődött a futómű felöl.

ha ugy érzed nagyobb a baj nézesd meg futóművessel és fényképezd le a kátyút, az állam meg megtéríti a javítás költségét csak nem tudom hol kell reklamálni illetve a pontos menetét. Esetleg olvass utána.

Tefnap ebben a gyönyörű időben elautóztam úgy 120km-t megállás nélkül 90-100-as tempóval és a vízhőmérséklet épphogy elhagyta a kék mezőt, a 80 fokot meg sem közelítette. Máskor is lassan melegszik de a városban azért eléri az üzemi hőfokot illetve mikor 30 fok volt hosszú távon akkor is bemelegedett. X20xev motor van benne, a srác akitől vettem azt mondja nagy a hűtő, a 2,5-hez is ez van azért nem melegszik. Szerintem a termosztát rossz, de nem vagyok szakértő. Valakinek esetleg hasonló tapasztalat? Nézessem meg szerelővel vagy tényleg ilyen nehezen melegszik?

Link to comment
Megosztás:

ha ugy érzed nagyobb a baj nézesd meg futóművessel és fényképezd le a kátyút, az állam meg megtéríti a javítás költségét csak nem tudom hol kell reklamálni illetve a pontos menetét. Esetleg olvass utána.

Tefnap ebben a gyönyörű időben elautóztam úgy 120km-t megállás nélkül 90-100-as tempóval és a vízhőmérséklet épphogy elhagyta a kék mezőt, a 80 fokot meg sem közelítette. Máskor is lassan melegszik de a városban azért eléri az üzemi hőfokot illetve mikor 30 fok volt hosszú távon akkor is bemelegedett. X20xev motor van benne, a srác akitől vettem azt mondja nagy a hűtő, a 2,5-hez is ez van azért nem melegszik. Szerintem a termosztát rossz, de nem vagyok szakértő. Valakinek esetleg hasonló tapasztalat? Nézessem meg szerelővel vagy tényleg ilyen nehezen melegszik?

Nekem X16XEL van. Hosszabb távon nekem is a kék sávban van a mutató, amikor 25 fok volt kint, akkor volt 80-nál a mutató, viszont amikor araszoltam (pl. autópályán baleset miatt), akkor gyorsan felszökött a vízhő 90-re. Ventilátor nem kapcsolt be.

Lehet nekem is rossz a termosztátom...

Link to comment
Megosztás:

gyorsan felszökött a vízhő 90-re. Ventilátor nem kapcsolt be.

Lehet nekem is rossz a termosztátom...

Venti 90 100 között bekapcsol azzal nincs gond csak ha rossz idő van nem megy fel a hőfok. a 70-80 az kevés. Nagyobb a kopás és többet eszik. Ezért kérdem hogy másnál mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

ha ugy érzed nagyobb a baj nézesd meg futóművessel és fényképezd le a kátyút, az állam meg megtéríti a javítás költségét csak nem tudom hol kell reklamálni illetve a pontos menetét. Esetleg olvass utána.

Nem buszta szét, csak utána érdekes hang jött abból az oldalból.Sztem inkább átrángatom, mert bár a kicsi szilenteket cseréltem, lehet eddig voltak kifizetve.

A motorhőfok pedig, jó termosztáttal is nehezen melegszik az enyém is, és sztem a hőfokjeladó is megy majd a kukába.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.