Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem egy Z16XE Motoros 2001-es vectra caravánom van. Tegnap a BP-i dugó közepén leállt a motor és nem tudtam elindítani. Segítségemre sietett egy autószerelő aki kicserélte a felforrósodott AC relét (kb. 1 órát állt előtte a motor). Ezután mentem vele kb. 20 km-t és újra leállt a motor. Visszajött a szerelő és a alig működő AC pumpát is kicserélte. Sajnos 20 km múlva ismét leállt a motor. Azt mondta és én is láttam, hogy nagyon koszos a benzin tartály belül, és hogy még ki kellene cserélni a gyertyák fölött elhelyezkedő gyújtótrafót, mert a 4-ből csak 2-nél van megfelelő szikra és ezért amikor felmelegszik leáll a motor.

Mi lehet a baj????

Link to comment
Megosztás:

sziasztok tegnap elvittem a vectrát gépre tettük egyetlen 1 baja van azt irta h, ahogy a levegő és a benzin adagolással van valami azért szaggat már nem nyomja az olajba a benzint lecseréltem az olajat is.

Az a helyzet hogy melegen a rezetelés után ment rendesen de mikor kihült mengtem volna melóba újra szaggatott.max speed.70 km/h

azt nem ertem hogy melegen miert adagolja rendesen a levegöt meg a benzint hidegen meg mindha elvagtak volna.

azt mondja a haver hogy valamit ki kéne tisztittani vagy valahonnan fals levegőt kap volt mar nektek ilyen.Merettem motor kompressziót is az is okés.a benzin filter meg nincs kicserelve de azt mondják ez nem attól van. előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

van egy olyan gondom hogy mentem az autoval és hirtelen elment az alapjáratom. Ha megállok és üresben van az auto 5000-ig felpörög, ha megyek vele nem nyomom a gázt a fordulatszámot akkor is 3000-en tartja és váltásnál ha kinyomom a kuplungot akkor 2 és 3000 között ugrál. Elégé idegesitő probléma plusz hosszú távon elfogom így égetni a kuplungot. Tudna valaki segiteni hogy merre keresem a problémát? én arra gyanakszok hogy egy vákum cső ugorhatott le . Tud valaki valami megoldást?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok tegnap elvittem a vectrát gépre tettük egyetlen 1 baja van azt irta h, ahogy a levegő és a benzin adagolással van valami azért szaggat már nem nyomja az olajba a benzint lecseréltem az olajat is.

Az a helyzet hogy melegen a rezetelés után ment rendesen de mikor kihült mengtem volna melóba újra szaggatott.max speed.70 km/h

azt nem ertem hogy melegen miert adagolja rendesen a levegöt meg a benzint hidegen meg mindha elvagtak volna.

azt mondja a haver hogy valamit ki kéne tisztittani vagy valahonnan fals levegőt kap volt mar nektek ilyen.Merettem motor kompressziót is az is okés.a benzin filter meg nincs kicserelve de azt mondják ez nem attól van. előre is köszi.

Nincs pontos hibakód?

Sztem hőfok jeladó bibi.

Mérjétek ki, itt egy táblázat hozzá:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

Sztem hőfok jeladó bibi.

Mérjétek ki, itt egy táblázat hozzá:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Igaz nem kapcsolódik szervesen ide, de egyszer az egyik "guru" megijesztett hogy ellenállást nem lehet pontosan mérni ezekkel a mezei multimeterekkel. Szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem kapcsolódik szervesen ide, de egyszer az egyik "guru" megijesztett hogy ellenállást nem lehet pontosan mérni ezekkel a mezei multimeterekkel. Szerinted?

Nem kell századra pontosnak lennie. Ezek amúgy is csak közelítő értékek. Ahogy látszik is a hullámos vonalakból.

Link to comment
Megosztás:

kezdeni akarok valamit a rozsdákkal, mit tegyek?

- a bal küszöbön jönnek ki még felületi rozsdák. lecsiszolom, leglettelem, alapozó majd festék, és így jó lesz?

- aztán a bal hátsó ív is rozsdásodik, de ott már elég durván, van ahol már le lehet törögetni.. itt már csak ívcsere oldja meg, vagy itt is lehet kezelni glettel, alapozóval és festékkel? nem is a szépség a lényeg, hanem hogy ne terjedjen tovább és minél olcsóbb legyen a javítás. így is ebben a hónapban már ráment 100e ft..:/

- végül az alvázon van egy két rozsa indulás, ezeket is lecsiszolom és több rétegben alvázvédővel befújom, akkor jó vagyok?

thx a tippeket előre is:)

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz jó.Múltkoriban itt is leírtam,hogy hogy jártam.Nekem is a balos küszöb hátulján évről évre (tél után)Előjött egy kb 3x3 cm,es dudor.Mindig lekapartam,lecsiszoltam,le rozsda maróztam,és utána festés lakkozás.De mindig visszajött.Idén fogtam,lekapartam,rozsdás részt kivágtam,1 liter rozsdaoldót a küszöbbe öntöttem fecskendő és cső segítségével, amennyire tudtam kitakarítottam.Aztán gittelés,csiszolás,alapozás,festés,lakkozás három rétegben keréktárcsa lakkal.Van egy pár lityi fáradt olajam.A gyári furatokon be fogok önteni vagy két litert belőle!Az a baj,legalábbis ahogy én láttam azon a kicsi lukon,hogy belülről eszi a rozsda a küszöböt.Tele megy ilyen finom porral,sárral,és ha egyszer vizet kap,akkor nagyon nehezen szárad,ha egyáltalán kiszárad.Rozsdamaró után,pezsgett kifele belőle a saras trutyi.Az alvázon a rozsdát azt szerintem elég valami normális alvázvédővel lekenni.Én is kétszer szoktam egy évben alámenni,mert pecázom,és hát ez meg nem egy nagyon magas járgány.Ahol lecsikaródik,ott kicsit megkapargatom csavarhúzóval,zsírtalanítás,kis csiszolás,és alvázvédő.Nekem ez megfogja.Hátsó ívvel ha törik,már nem nagyon tudsz mit kezdeni.Illetve vannak ilyen epoxis,vagy üvegszálas nagyon erős gittek.Max azzal megcsinálni,de az kóklány nagyon.

kezdeni akarok valamit a rozsdákkal, mit tegyek?

- a bal küszöbön jönnek ki még felületi rozsdák. lecsiszolom, leglettelem, alapozó majd festék, és így jó lesz?

- aztán a bal hátsó ív is rozsdásodik, de ott már elég durván, van ahol már le lehet törögetni.. itt már csak ívcsere oldja meg, vagy itt is lehet kezelni glettel, alapozóval és festékkel? nem is a szépség a lényeg, hanem hogy ne terjedjen tovább és minél olcsóbb legyen a javítás. így is ebben a hónapban már ráment 100e ft..:/

- végül az alvázon van egy két rozsa indulás, ezeket is lecsiszolom és több rétegben alvázvédővel befújom, akkor jó vagyok?

thx a tippeket előre is:)

Link to comment
Megosztás:

Haladok: egész autó, alufelnik, lámpabúrák polírozása megvan :) Csillog villog, legjobban a hátsó lámpán és a motorháztetőn látszik + kilincseknél + az látszik, hogy sok karc már nem látszik :D Még a kipuffot is políroztam ;)

;) Akkor belejöttél rendesen ;)

Tuti szép lett :P Én még gyűjtöm az erőt ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os Vectra B 1.7 Isuzu(X17DT) diesel autóm. Egy hete megállt alattam hengerfej probléma miatt. Meg lett csinálva, jó sokba került, de nem is ez lenne a problémám. Ha megyek az autóval terhelve, azaz a fordulatszám 3000 felett van tartósan, akkor a hőfokom néha felmegy a 100 fölé is, amúgy ha rendesen megyek vele 90-100 körül, akkor csak 93 fok. Most hogy meg lett csinálva a hengerfej, biztam benne, hogy ez a melegedési prolémám is megszünik, de nem. A ventillátorok mennek. A vízhűtő már ki lett mosva, hűtőmosóval háromszor, utána meg trisóval, jött ki retek belőle rendesen. Az autó előlről is le lett mosva nagynyomásúval, de azért vigyázva a lamellákra, és ezek után még mindig melegedik. Mondták hogy esetleg a vízpumpa nem szállít elég vizet terhelés alatt, vagy a hőkapcsolóm kapcsol későn. A lényeg, ha hajtva van, akkor melegszik, rendes körülmények között pedig nem. Kíváncsi vagyok, hogy nektek lenne-e valamilyen ötletetek,hogy mi lehet a baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os Vectra B 1.7 Isuzu(X17DT) diesel autóm. Egy hete megállt alattam hengerfej probléma miatt. Meg lett csinálva, jó sokba került, de nem is ez lenne a problémám. Ha megyek az autóval terhelve, azaz a fordulatszám 3000 felett van tartósan, akkor a hőfokom néha felmegy a 100 fölé is, amúgy ha rendesen megyek vele 90-100 körül, akkor csak 93 fok.

Állítólag van benne még egy termosztát (hengerfejben vagy környékén) , amit nem szoktak kicserélni, és ilyenkor ezeket a tüneteket produkálja a motor.Egy ismerősöm járt így, Astra F-el.

Tehát ez az infó nekem is csak hallomásból van.

EBBEN a témában lenne érdemes feltenni ezt a kérdést, elég sok gázolajos user van.

Szépótóó! :) :D

Link to comment
Megosztás:

Állítólag van benne még egy termosztát (hengerfejben vagy környékén) , amit nem szoktak kicserélni, és ilyenkor ezeket a tüneteket produkálja a motor.Egy ismerősöm járt így, Astra F-el.

Tehát ez az infó nekem is csak hallomásból van.

Tudom, az jó, 92 fokon nyit. Illetve a rendes termosztát is cserélve lett.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, az jó, 92 fokon nyit. Illetve a rendes termosztát is cserélve lett.

Nálam 83-84 fokon dolgozik, ha tartósan 3000 felett megyek, akkor megy csak fel 90 fokig. De afölé még sohasem ment. A ventilátort is csak egy szer hallottam eddig bekapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Még több kép: link 75. képtől. Régebbi képekkel össze lehet hasonlítani :)

Ez 2 polírozás eredménye, tegnap lemostam alaposan, sok pasztával néhol erősen néhol kevésbé odanyomva a gépet a szőrösebb fejjel mentem át az egész autón, utána szintén lemostam alaposan (sampon, öblítés, viasz, fényesítés). Ma pedig a finomabb fejjel és már kevesebb pasztával ismét az egész autót átpolíroztam. Ahol tegnap maradt karc annak is a nagyja eltűnt :D Tényleg csak olyan maradt rajta ami már csak festéssel hozható helyre. És nem a viasz csillog rajta ennyire ;) Mert le van mosva és át van törölve alaposan jópárszor ;)

Igen... lesz majd kasznis meló is egy kicsi... opelfoltos sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni: egy 2.5 V6-os vectrám van, és melegszik a vize hosszú távú használat során. Városba 90 fokig megy fel (ami lehet hogy a nagy motor kis helyen elméletnek tudhatok be, és mondjuk nem is nyugdíjas módon használom), de pályán simán forr 20-30km után olyan 130-es tempónál. Télen ez nem jelentkezett. Ki szeretném tisztítani a hűtőt, vettem tisztító folyadékot. De nem tudom hol ereszthetem le a vizet. Vagy inkább alsó gumicső levét?

Segítséget kérnék a hozzáértőktől.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Keresgéltem elég sokat, de sehol nem találok a vectrámhoz az első szélvédő mentén végigfutó lemezszegélyt. :) (B-s vectra 1.6 16V 98-as évj.)

mióta nálam van garázsban tartom, de előző tulajdonosánál valszeg nem így volt, ezért ez a szegély elvált a szélvédőtől, és elég csúnyán elkezdett korrodálódni..

valaki segítene h hol kaphatnék ilyet? Bontókban nem találtam eddig.

THX.:Gaben

Üdv. Muckó !

Én is ugyanígy jártam (2.0 d 98-as) azon okoskodok, hogy valahogy visszaragasztható-e? Érdekelne, hogy Te mire jutottál?

Esetleg valaki megoldotta már ezt a problémát?

pelle

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.