Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv emberek!

Segítség kellene! Tegnap belett szerelve az autóba egy MID kijelző, viszont nem fedélzetis(tehát nincs bajuszkapcsoló csak bizonyos dolgokat ellenőriz le indításkor és leálláskor(pl.: olaj, biztosítékok, izzók, hűtővíz, stb.)

Nah most az a probléma, hogy mikor végigmegy mindenen a végén kiírja, hogy: OIL LACK!

Ez oké, hogy olajhiányt jelez, de ha van is benne olaj, akk is ilyen! Valami angol oldalon olvastam, hogy vmi vezeték sorrendjét kell megcserélni és akkor jó lesz!

Tud ilyenről valaki valamit, vagy volt már hasonló tapasztalat?

Köszönöm a választ!

Fontos lenne!

Link to comment
Megosztás:

Évekkel ezelőtt gyönyörűen meghegesztettük.Azóta is tökéletes.

A gyári asszem 50e.ft.Mivel az enyém is ugyanolyan mint a tiéd leömlőleg, így ezeknek típusbetegsége ez a repedősdi.Nekem is el van repedve.Viszont még véletlenül sem veszek gyárit.

Amint lesz rá 25-30e.ft-om, kap 4-2-1t.

Link to comment
Megosztás:

Nem tud akkor senki segíteni???

Fontos lenne!!

Üdv emberek!

Segítség kellene! Tegnap belett szerelve az autóba egy MID kijelző, viszont nem fedélzetis(tehát nincs bajuszkapcsoló csak bizonyos dolgokat ellenőriz le indításkor és leálláskor(pl.: olaj, biztosítékok, izzók, hűtővíz, stb.)

Nah most az a probléma, hogy mikor végigmegy mindenen a végén kiírja, hogy: OIL LACK!

Ez oké, hogy olajhiányt jelez, de ha van is benne olaj, akk is ilyen! Valami angol oldalon olvastam, hogy vmi vezeték sorrendjét kell megcserélni és akkor jó lesz!

Tud ilyenről valaki valamit, vagy volt már hasonló tapasztalat?

Köszönöm a választ!

Fontos lenne!

Link to comment
Megosztás:

Nem tud akkor senki segíteni???

Fontos lenne!!

Segítenék például én, de gőzöm nincs róla. Olyan Vectrát én még nem láttam, amiben kiírja az olajszint gubancot, de a bajuszkapcsoló nincs meg. Így csak a sajátomról tudok nyilatkozni, miszerint ha azt írja hogy Oil Level, akkor olajszint ellenőrzés, ha meg Oil Lack akkor nagyon nagy baj van, mert egyáltalán nincs szerinte olaj a rendszerben. Utóbbira szerencsére sosem került sor, reflexből ellenőrizni szoktam az olajszintet, akár jelzi, akár nem. Ez még egy amolyan dízel Kadett reflex.

Egyébként anno volt már párszor arról szó, hogy lehet-e cserélni BC-sre a nem BC-s kijelzőket, és anno azt írta valaki, hogy elég nagy macera, mert a szükséges jeladók nincsenek beépítve minden autóba, így egy csomó hibajelet fog jelezni és nem mér semmit (fogyasztás,megtehető km, stb.) Arra nem emlékszem, mi volt a végső következtetés, mert engem annyira nem érint a dolog, szerencsére.

Sok sikert, remélem valamit segítettem ezzel. Bár sokat biztosan nem.

Link to comment
Megosztás:

Én már a múltkor sem értettem amit írtál.Ha nincs olyan bajuszkapcsolód,akkor hogy okézod le a kiírt infókat?Meg ha nincsenek benne a megfelelő szenzorok(már pedig szerintem nem mindegyik Vectrában van) akkor honnan kapja a jelet?Én is segítenék ha tudnék,de nem tudom miről beszélsz :) :D Egyáltalán hogy lépteted az infókat?

Nem tud akkor senki segíteni???

Fontos lenne!!

Link to comment
Megosztás:

A kijelzőn nem tudom léptetni meg leokézni a dolgokat mert ilyet h átlagfogyi meg sebesség meg ilyeneket nem mér csak néhány alapinfót ír ki. A kezelési útmutatóban felvan egyébként tüntetve!

Akkor az lenne csak a kérdésem, hogy az a bizonyos olajszint jeladó hogy néz ki és hol található az motortérbe? (Már ha van benne)

Link to comment
Megosztás:

Kérlek szépen ha jól emlékszem,akkor az be van építve az olaj teknőbe,és ha szembe állsz a mocival,a bal oldalon kell legyen a csatlakozója.Ha léptetni nem tudod,akkor hogy jeleníti meg az infókat,illetve hogy tűnnek el amik nem kellenek?Dobj már egy képet róla,hogy egyáltalán hogy néz ki.

A kijelzőn nem tudom léptetni meg leokézni a dolgokat mert ilyet h átlagfogyi meg sebesség meg ilyeneket nem mér csak néhány alapinfót ír ki. A kezelési útmutatóban felvan egyébként tüntetve!

Akkor az lenne csak a kérdésem, hogy az a bizonyos olajszint jeladó hogy néz ki és hol található az motortérbe? (Már ha van benne)

Link to comment
Megosztás:

A kijelzőn nem tudom léptetni meg leokézni a dolgokat mert ilyet h átlagfogyi meg sebesség meg ilyeneket nem mér csak néhány alapinfót ír ki. A kezelési útmutatóban felvan egyébként tüntetve!

Akkor az lenne csak a kérdésem, hogy az a bizonyos olajszint jeladó hogy néz ki és hol található az motortérbe? (Már ha van benne)

Akkor szerintem az van, hogy megfelelő szenzor hiányában mindent hibásnak érez (ablakmosó, lámpák, stb.) és ebből a leginkább problémásat, az olaj teljes hiányát írja ki.

Az is lehet, hogyha lenne gombos ablaktörlő kar, akkor szépen le lehetne "okézni" a hibaüzeneteket sorban.

Link to comment
Megosztás:

Ezt, hogy csak a legproblémásat jelzi csak cáfolni tudom mert a kezelési útmutató szerint ha probléma van azzal amit ez a komputer végigellenőriz, akkor azt kíírja egymás után és folyamatosan!

De ez csak ezt az egyet!

Mindjárt mutatok képet gyújtás nélküli állapotról meg ha be van indítva az autó!

Link to comment
Megosztás:

Most lehet én vagyok hülye,de ez egy gyári board computer,olyan mint az enyémben is van.Ezt léptetni nem is fogod tudni arra hivatott bajuszkapcsoló nélkül,és a check lámpa sem fog elaludni.Az olajat meg valószínű azért írja,mert nincs benne az a szenzor.Szerintem.

Itt vannak a képek:

Az alsó képen látszik mit ír ki!

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges,bár én biztos nem kínlódnék vele.Mondjuk ez furcsa,hogy nem volt abban a kocsiban olyan bajuszkapcsoló.

:)Hát erre amúgy akkor tényleg nem tudok mit mondani, mert amiből kiszedtük abban nem volt bajuszkapcsoló sem, meg semmi és abban rendesen működött!

Akkor lehet a szenzor lesz, de azt utólag bele lehet építeni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.