Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Megcsináltuk a váltórudazat fémes hangját! :P A tűzfalnál volt a gond, ott ahol a rudazat az utastérbe megy. Elvileg elég nagy lyuk van rajta de nekem valamiért a felső széle felé van, így hozzáér kicsit a fémehez! De lehet, hogy ez mindenkinél így van, nem tudom! Na mind1 a gumiharang 3 újjnyira ki volt szakadva! :lol:

Nyomtam bele zsírt, és láss csodát, mintha új lenne! Töltöttünk bele még váltó olajat is 2dl kellett még bele, és most szinte ugrál váltás közben! :lol: Nagyon király lett!

Már csak a kábelköteget kell áthúzni! Az még szép móka lesz! :lol: De majd azt is megcsináljuk!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

remélem itt valaki tud segíteni mert a szerelők nem.egy hónapja kezdte azt csinálni a vectrám ami 1.6 16v hogy 1-2-3 sebességbe rakom a gázra lépek és az autó hörög majd pár másodperc múlva megindul.

olyan mintha nem kapna benzint vagy levegőt.lett rajat cserélve egr,benzinszűrő,gyújtókábel ki lett tisztítva minden és mégsem szűnik a probléma.

tapasztalt már valaki ilyet ha igen kérem segítsen.köszi

köszi.de a szerelő másfél hétig ezeket csinálta.amúgy azt mondták páran hogy a lambdaszonda lehet hibás attól függetlenül hogy nem ad hibajelet a motordiagnosztikánál.

Link to comment
Megosztás:

Én most bemelegedés utáni alacsony fordulatszám tartományban, magasabb sebességi fokozatban lévő gázadásnáli rángatás mikéntjére próbálok rájönni.Kicsit mechanikus hibának tűnik, gondolok itt a kuplung és környékére.Nem szívesen szedném most szét, mert nincs sok kedvem hozzá.Ha ugyanez a gázadás magasabb ford.szám tartományban történik, vagy alacsonyabb sebességi fokozatban van a váltó, nincs gond.De nem járhatok állandóan úgy az autóval, mint egy Hondával...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszi.de a szerelő másfél hétig ezeket csinálta.amúgy azt mondták páran hogy a lambdaszonda lehet hibás attól függetlenül hogy nem ad hibajelet a motordiagnosztikánál.

AGR-t takarított a szerelő?Mert az is detto ilyet produkál.....ha megszorul pl. félig nyitott állapotban és olyankor még hibajelet sem dob a genyó...

Link to comment
Megosztás:

a fékpedál mostanában fura dolgokat csinál. véletlenszerű mikor csinálja, viszonylag ritkán, egy 10km-es út alatt kb 2x fordul elő a következő: fékezéskor a pedál sokkal lejjebb fog mint a megszokott, a hatása ugyan olyan, rendesen fékez, viszont ha pl ilyenkor padlózok, akkor majdnem a végénél van a maximum fogása a fékpedálútnak. ilyenkor a frász jön rám, mert nyomom semmi, tovább nyomom semmi és csak a vége fele fog, de mondom, ugyan úgy rendesen fog. Ha járó motornál nyomok egy féket álló helyzetben, akkor bár erővel de le tudom nyomni ütközésik. Viszont álló motornál miután a fékrásegítő kikapcsol a normálisnak mondható 1/3-ig tudom lenyomni.

Na ez mitől lehet? Ha levegős lenne akkor álló motornál is lejjebb tudnám nyomni pumpálva keményedne stb, nem?

Buzerálva nem volt rajta semmi amúgy.

kopott a fékbetét ezért megy lejjebb a pedál hiszen nagyobb utat kell megtennie a dugattyuknak

Link to comment
Megosztás:

a fékpedál mostanában fura dolgokat csinál. véletlenszerű mikor csinálja, viszonylag ritkán, egy 10km-es út alatt kb 2x fordul elő a következő: fékezéskor a pedál sokkal lejjebb fog mint a megszokott, a hatása ugyan olyan, rendesen fékez, viszont ha pl ilyenkor padlózok, akkor majdnem a végénél van a maximum fogása a fékpedálútnak. ilyenkor a frász jön rám, mert nyomom semmi, tovább nyomom semmi és csak a vége fele fog, de mondom, ugyan úgy rendesen fog. Ha járó motornál nyomok egy féket álló helyzetben, akkor bár erővel de le tudom nyomni ütközésik. Viszont álló motornál miután a fékrásegítő kikapcsol a normálisnak mondható 1/3-ig tudom lenyomni.

Na ez mitől lehet? Ha levegős lenne akkor álló motornál is lejjebb tudnám nyomni pumpálva keményedne stb, nem?

Buzerálva nem volt rajta semmi amúgy.

kopott a fékbetét ezért megy lejjebb a pedál hiszen nagyobb utat kell megtennie a dugattyuknak

nem olyan rég volt cserélve, de majd megnézem újra. a bal első fékbetét rögzítő az el van törve, azt tudom. De amúgy ha kopott akkor mindig így kéne fognia, nem?

Link to comment
Megosztás:

Én most bemelegedés utáni alacsony fordulatszám tartományban, magasabb sebességi fokozatban lévő gázadásnáli rángatás mikéntjére próbálok rájönni.

Kivittem egy TECH2-vel rendelkező barétomhoz, szóval holnap mehetek gyújtótrafót kukázni a bontóba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van hogy 5ezres fordulatnál leszabályoz, valamint néha gondol egyet és nem akar elindulni csak kb 10. re utána minden ok és ha leállítom és gyors újra akkor általába megint nem indul. Na ez mi lehet? Már kipucoltam az alapjáratit meg cseréltem a pillangó szelep érzékelőt meg trafót is cseréltem. Csak az egr van vissza, lehet az a hibás?

Automata váltóba milyen olaj kell tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van hogy 5ezres fordulatnál leszabályoz, valamint néha gondol egyet és nem akar elindulni csak kb 10. re utána minden ok és ha leállítom és gyors újra akkor általába megint nem indul. Na ez mi lehet? Már kipucoltam az alapjáratit meg cseréltem a pillangó szelep érzékelőt meg trafót is cseréltem. Csak az egr van vissza, lehet az a hibás?

Automata váltóba milyen olaj kell tudja valaki?

szabályozni akkor szokott ha ég a motorhiba. Ég neked?

automata váltóban nem kell olajat cserélni, csak szerelésnél és ha elfolyik..

ahogy kopik a betét egyre lejjebb fog a pedál menni

igen, ez logikus, csak azt nem értem, hogy ha pl 1x olyat csinál hogy nagyon lent fog, felengedem és utána újra rendesen fent fog már a fék

Link to comment
Megosztás:

Igen világít! Ezért szabályoz le?

Ha a féket egymás után rövid időn belül lenyomod akkor úgymond felpumpálod lehet hogy azért fog feljebb második lenyomásnál. Próbáld meg úgy hogy lenyomod vársz kb 1 percet majd ismét nyomod. Elvileg ugyan ott fog ha nem mechanikus a gond , pl szorul a csúszkád valamelyik nyeregnél, ha ismét lent fog akkor kopás, vagy betét vagy tárcsa.

Link to comment
Megosztás:

Igen világít! Ezért szabályoz le?

Ha a féket egymás után rövid időn belül lenyomod akkor úgymond felpumpálod lehet hogy azért fog feljebb második lenyomásnál. Próbáld meg úgy hogy lenyomod vársz kb 1 percet majd ismét nyomod. Elvileg ugyan ott fog ha nem mechanikus a gond , pl szorul a csúszkád valamelyik nyeregnél, ha ismét lent fog akkor kopás, vagy betét vagy tárcsa.

igen, azért szabályoz, sőt még a teljesítményt is szabályozza ilyenkor. Ez egy biztonsági üzemmód.

nem pumpálástól keményedik (mert ha csak felengedem a puhább fogásból, már akkor is keményebb) , és csak viszonylag ritkán fog lent, pl 10km városi úton 1-2x fordul elő

Link to comment
Megosztás:

Automata váltóba milyen olaj kell tudja valaki?

Néhány olaj, ami jó az automata váltódba:

Castrol ATF TQD III

Castrol TQ-D

Valvoline MaxLife ATF

Valvoline ATF Type D

A Castrol szerint nem kell cserélni az olajat az autó élettartama alatt, a Valvoline szerint a csereperiódus 2 év vagy 30.000 km.

A Castrol táblázata szerint 7 liter szükséges, de ez elég furán hangzik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Minden normális autós boltban forgalmazzák. :lol: Ebként nem az olaj a drágaság, ha nem v.mi spec. szűrő. Ominál v.mi tizenezer forint rémlik.

Azt a szűrőt nem elég kimosni? Utána néztem és azt írja hogy dexron II olaj kell bele ez a gyári.

Ma villogtattam egyet és van baj bőven: légtömeg mérő és valami tápsziv. fesz. ellátás gondolom ezért nem akar mindig indulni bár ma produkálta a hibát pedig ment a tápsziv.

Link to comment
Megosztás:

Azt a szűrőt nem elég kimosni? Utána néztem és azt írja hogy dexron II olaj kell bele ez a gyári.

Ma villogtattam egyet és van baj bőven: légtömeg mérő és valami tápsziv. fesz. ellátás gondolom ezért nem akar mindig indulni bár ma produkálta a hibát pedig ment a tápsziv.

Nekem úgy rémlik, mindig cserélni kell.Ezt szokták elódázni a tulajok, aztán 1X csak jóól meghal az autómata.

Sunny 1.4 8V küzdött hasonló problemával........aztán most a kötegét molyolják éppen....

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy rémlik, mindig cserélni kell.Ezt szokták elódázni a tulajok, aztán 1X csak jóól meghal az autómata.

Sunny 1.4 8V küzdött hasonló problemával........aztán most a kötegét molyolják éppen....

Akkor tuti csere lesz mert semmi kedvem váltót cserélni, bár van 1 mechanikusom de tetszik ez az automata. Remélem tartós is lesz. Mi a tapasztalat nem tudjátok? Most vettem decemberben és 225 000 van benne.

Link to comment
Megosztás:

Akkor tuti csere lesz mert semmi kedvem váltót cserélni, bár van 1 mechanikusom de tetszik ez az automata. Remélem tartós is lesz. Mi a tapasztalat nem tudjátok? Most vettem decemberben és 225 000 van benne.

Opel.Megvannak a maguk hibái, de karbantartva tartós szerkezetek.Csak van aki nem szeret autót szerelni (molyolni) ezért azoknak nem való.Nem kell nagy dolgokra gondolni.

Link to comment
Megosztás:

Opel.Megvannak a maguk hibái, de karbantartva tartós szerkezetek.Csak can aki nem szeret autót szerelni (molyolni) ezért azoknak nem való.Nem kell nagy dolgokra gondolni.

Tényleg csak karbantartás kérdése! Hálás jószág! Még szigszalaggal is megy, persze nem a tankba :lol: szigorúan csak a kábelekre! :lol:

A köteg az még mindig molyolás alatt, de minden más hiba megszünt egyenlőre! :P

Csak nem értem ha tipushiba a kábelköteg, akkor miért nem javították a hibát! Vagy javították csak nem tudok róla? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy javították csak nem tudok róla? :lol:

Egy része természetes elöregedése a szigetelésnek.A másik része az, ami a kábelcsatornában dörzsölődik ki.A 2000 utániaknál már a kábelcsatornában is jobban le vannak szigetelve.De ez a kidörzsi dolog már élt az Astra F-ben is.

Link to comment
Megosztás:

Egy része természetes elöregedése a szigetelésnek.A másik része az, ami a kábelcsatornában dörzsölődik ki.A 2000 utániaknál már a kábelcsatornában is jobban le vannak szigetelve.De ez a kidörzsi dolog már élt az Astra F-ben is.

Ahan, nekem is valami ilyen gondom lesz, szerencsére kevésbé zavaró az üzemelést illetően.

Pölö ha rányomok egy rövidet a dudára, akkor 90%-os valószínűséggel azonnal kiírja a BC, hogy "Wash Fluid Level". Eleinte fel sem tűnt, de miután hiába öntögettem tökig az ablakmosót, kezdtem gyanakodni.

A megoldás: újra rá kell "kattintani" a dudára, és utána 5-6 indítást követően már nem írja ki.

Egyébként meg ha elfogy a lötyi, akkor működik rendben a kijelzés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.