Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

na, ma kitakarítottam az egr szelepet. irtó mocskos volt, rengeteg korom volt benne.

szóval féktisztítóval átfújtam, szép tiszta lett. a foglalatán is volt korom bőven. azt is kiszedtem. próbáltam mindet kifele. a körnénykét lefújtam féktisztítóval, hogy ne legyen mocskos, a két lyukba is ment belőle a foglalaton.

összerakom rendesen, és valami nagyon nem tetszik a kocsinak. nincs alapjárat, csak 1500-2000fordulat fölött normális a motorhang meg a működés, alatta nagyon dadog, pl. lemegy 700as fordulatra, nyomok egy teljes gázt de nem történik semmi, csak dadog tovább, ha nem adok gázt leáll.

na ez mitől lehet? eltömődött esetleg a pillangószelepnél korommal egy járat? vagy mit nézzek meg? Holnap szerintem leszedem a pillangószelepet, bedobom nitrohígitóba és áztatom 1 napig aztán átfújom. hátha

most így használhatatlan a kocsi, menni nem lehet vele:/

Link to comment
Megosztás:

Könyvem van de termosztát néven csak valami kis izét találtam amit a hűtőbe kell becsavarni, ez nekem eddig kadettnál egy nagy vas alkatrész volt a motorra csavarva.

Fűtésem van de ha használom akkor nem, hogy a 80-at nem éri el de még a kék mezőből sem megy ki a mutató. És ez hosszú útra is igaz.

A gyertyak megfelelo hoertekuek? Ha emlekeim nem csalnak, es kisebb hoertekuek a gyertyak, akkor is adodhat ilyen jelenseg, azaz nem tud felmelegedni uzemi homersekletre a motor.

Link to comment
Megosztás:

A gyertyak megfelelo hoertekuek? Ha emlekeim nem csalnak, es kisebb hoertekuek a gyertyak, akkor is adodhat ilyen jelenseg, azaz nem tud felmelegedni uzemi homersekletre a motor.

Nem a motor nem melegszik fel rendesen, hanem a gyertyák, ha rossz a hőérték. De meg lehet nézni őket, őzbarnának kell lenni az elektróda színének. Ha fehér az sem jó, hha fekete az sem.

Link to comment
Megosztás:

A gyertyák jók és eddig melegedett is, kb 2 hete romlott el.

Néztem pár helyen termosztátot de átlagban nincs, ha van akkor csak házzal együtt van 11-12e körül.

De nekem elég lenne csak maga a termosztát belseje is, igaz? De az meg hiába van árlistán rajta állítólag nem is rendelhető csak egyben a házával amit egyébként már megtaláltam és mázlimra könnyű maga a csere :)

Link to comment
Megosztás:

De nekem elég lenne csak maga a termosztát belseje is, igaz? De az meg hiába van árlistán rajta állítólag nem is rendelhető csak egyben a házával amit egyébként már megtaláltam és mázlimra könnyű maga a csere :)

A vez.cserével én is kicseréltettem, külön.Házam van, thx! :) De megbonyolíthatja a cserét, ha bele szakad a rögzítőcsavar! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

B vectra 1,6 16 szelep. 97 es évvégi.

Mostanában (2-3 napja) elkezdett marháskodni. hideg motor. indítok. elindulok. első váltás ok. teszem 2esböl 3asba a kocsi megtorpan rángat. majd életre kel és megy mint a huzat

ugyanez ha átmegy 4esbe és 5be. üresbe nincs gond. nyomhatom a pedált a motor pörög. Mi okozhatja ezt?? Mit csináljak vele?? néha még az alapjárat is meghülyül de ez nem gyakori. csak ingadozik 800 és 1000 között. akkor is csak 2 - 3 mp-ig.

Hi szigetlako,

Szerintem erdemes Neked is feliratkozni a www.vvoc.com fotumra is. En ugy sejtem az IAC valve (Idle Air Control valve) hibas mukodese miatt. Az emlitett lapon van rola how2.

Link to comment
Megosztás:

na, megoldódott a problémám. kitakarítottam a pillangószelepet alaposan, ázott nitro hígítóban, az összes lyukat átpiszkáltam, a legalsó el is volt dugulva, gondolom az volt a gond. letakarítottam mindent, most csilli villi, enni lehet róla:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1,6 os 16v 1997 es Vectra.

Elektromos tükröket tettem bele. De egyenlőre csak dísznek jók, mivel nem megy a vezérlése.

Gyárilag a vezetékelés benne volt.

Kipótoltam a hiányzó dolgokat (relé a fűtésének, 10 amperes bizti a tükör motorokhoz és persze a vezérlő kapcsoló)

A szitu az hogy a biztosítéknál (41es számú) jelen van a 12 volt.

A kapcsolóba ez már nem mondható el.

Kérdés:

- Lehet hogy nincs csatlakoztatva valami és azért nincs feszültség a tükör működtetéséhez?

- LED-es kapcsolóm van a vezérléshez. Lehet ez is baj?

- Párban mennek a tükrök vagy egyenként is ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1,6 os 16v 1997 es Vectra.

Elektromos tükröket tettem bele. De egyenlőre csak dísznek jók, mivel nem megy a vezérlése.

Gyárilag a vezetékelés benne volt.

Kipótoltam a hiányzó dolgokat (relé a fűtésének, 10 amperes bizti a tükör motorokhoz és persze a vezérlő kapcsoló)

A szitu az hogy a biztosítéknál (41es számú) jelen van a 12 volt.

A kapcsolóba ez már nem mondható el.

Kérdés:

- Lehet hogy nincs csatlakoztatva valami és azért nincs feszültség a tükör működtetéséhez?

- LED-es kapcsolóm van a vezérléshez. Lehet ez is baj?

- Párban mennek a tükrök vagy egyenként is ?

Szerintem az autóban a két ajtó közötti vezetékhálózat, illetve a tükröknek való tépellátás nincs kiépítve.

Az, hogy az első ajtókban lévő kábelkötegen az elektromos tükrök és a kapcsoló csatlakozói rajta vannak, még nem jelenti azt, hogy a vezetékelés is megvan.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az autóban a két ajtó közötti vezetékhálózat, illetve a tükröknek való tépellátás nincs kiépítve.

Az, hogy az első ajtókban lévő kábelkötegen az elektromos tükrök és a kapcsoló csatlakozói rajta vannak, még nem jelenti azt, hogy a vezetékelés is megvan.

Nincs esetleg valami rajz erről, hogy hogyan kellene bekötni? Ma ránéztem a kapcsolóra és valóban nincs feszültség ott. A fűtés 12 voltja sem jut el addig.

Bekötném ha volna valami rajzom róla.

Link to comment
Megosztás:

Nincs esetleg valami rajz erről, hogy hogyan kellene bekötni? Ma ránéztem a kapcsolóra és valóban nincs feszültség ott. A fűtés 12 voltja sem jut el addig.

Bekötném ha volna valami rajzom róla.

Ki kell kísérletezni, hogy működnek a kapcsolók, és a motorok. Majd annak megfelelően be kell kötni.

Ha ez megvan, akkor be kell szerezni bontóból egy olyan csatit, ami a karosszériából az első ajtóhoz megy. Ebből vezetőszálakat kell átrakni a te autódban lévő csati megfelelő helyeire, majd átvezetni a vezetéket a jobb oldali ajtóhoz. Persze mindent a megfelelő helyre.

Nem könnyű munka...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma működésre bírtam a sofőr oldali tükröt. Nagyon megörültem neki.

Nem kötöttem még be a fűtését de már vezérelni tudom.

Be kellett tennem egy csatlakozó tüskét az átvezető csatlakozóba, mert miért is lett volna ott a táp a tükörhöz.

Csak pozitívat kellett neki adni és láss csodát működik. Egyszerű volt behelyezni a tüskét a csatiba. Maradt még jó pár tüském.

Bár kell még nekem is kb 7 darab a fűtés és a másik oldali tükörhöz. Hamarosan az is kész lesz.

Még csak annyit, hogy nem kötöttem a pozitívat az F29re. Az átmenőben van állandó 12volt és arra akasztottam rá a

tükröt. Ezzel annyit értem el, hogy nem kell gyújtást ráadni ha állítani szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma működésre bírtam a sofőr oldali tükröt. Nagyon megörültem neki.

Nem kötöttem még be a fűtését de már vezérelni tudom.

Be kellett tennem egy csatlakozó tüskét az átvezető csatlakozóba, mert miért is lett volna ott a táp a tükörhöz.

Csak pozitívat kellett neki adni és láss csodát működik. Egyszerű volt behelyezni a tüskét a csatiba. Maradt még jó pár tüském.

Bár kell még nekem is kb 7 darab a fűtés és a másik oldali tükörhöz. Hamarosan az is kész lesz.

Még csak annyit, hogy nem kötöttem a pozitívat az F29re. Az átmenőben van állandó 12volt és arra akasztottam rá a

tükröt. Ezzel annyit értem el, hogy nem kell gyújtást ráadni ha állítani szeretném.

Ezaz, már csak a jobboldali ajtóhoz kell átvezetned a kábeleket. Az lesz a nehezebb munka, mindkét átvezet csatlakozóba tüskéket kell tenned.

Link to comment
Megosztás:

Ezaz, már csak a jobboldali ajtóhoz kell átvezetned a kábeleket. Az lesz a nehezebb munka, mindkét átvezet csatlakozóba tüskéket kell tenned.

Hát ez az. Rajzom van, de az nem lesz 1-2 órás meló. lebontani mindent ami az útban van, vezetékek bele meg minden vissza. De ha már bele kezdtem már befejezem. Amúgy épen belső átalakítást csinálok, ezért gondoltam hogy elektromos tükröm is lesz a kocsiban. :)

Mindent kicserélek feketére amit lehet. Az ajtó kárpitok már megvannak. :D

Műszerfal és belső kárpit csere kell még, na meg persze az ülések.

Nem azért mert a régi le lenne lakva, csak a színe nekem nem tetszett. (szürke)

Bordó autó szürke belsővel??? :)

Bordó autó fekete belső !!!! na az már jobban hangzik meg jobban is néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!!!!!!!!!

Én uj vagyok itt egy kérdésem lenne hátha tud valaki segiteni.

2.0TDI 98 Vectra B fütöventillátor csak legnagyobb fokozaton megy (digit klima) :)

már kerestem az elötét ellenállást de nem találtam.

ha tud valaki segiteni vagy egy képet az ellenállásról azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok remelem tud nekem valaki segiteni.

Nekem van egy b vectram es nemreg vettem bele egy uj fejegysegett mert regi cd lejatszo volt benne ez egy alpine ida-x300 tipusu media reciver,es az lenne a problemam hogy kivettem a regit beraktam az ujatt ertelem szeruen bekotottem a a csatikat plusz antennat es mukodik csak mikor mondjuk kiveszem a kulcsot nem mukodik valamint ha viszarakom gyujtast adok akkor a fejetseg elfelejt minden(hang beallitas,radio,az utolso zene szam amit epp hallgatam)! szoval mi lehet a hiba? az lattam hogy a gyar magnohoz 3 csati csatlakozik egy nagyom mint az atlagos de nekem nincs olyan vagyis nem kaptam az uj fejegyseghez! esetleg tudja-e valaki hogy kell bekottni direktbe hogy a kulcs kivetele utan is szoljon es csak a lejatszon lehessen kikapcsolni mert lehet ez lehet a hiba.?

A segitsegeteket elore is koszonom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.