Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Vectra B 1.6 16v XEL autóm olyan hibával állt elő, hogy meleg állapotában meggyullad a hiba lámpa (kisautó szerelőkulccsal, narancssárga lámpa). Diagnosztika azt írja ki, hogy a gázpedál 2. érzékelője rossz, ezért leszabályoz a szelep. Az opel szervizben azt mondták cseréltessem ki a gázpedált (82000.- ft). Kicseréltem és a hiba nem múlt el.

Volt már dolgotok ilyen hibával?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra B 1.6 16v XEL autóm olyan hibával állt elő, hogy meleg állapotában meggyullad a hiba lámpa (kisautó szerelőkulccsal, narancssárga lámpa). Diagnosztika azt írja ki, hogy a gázpedál 2. érzékelője rossz, ezért leszabályoz a szelep. Az opel szervizben azt mondták cseréltessem ki a gázpedált (82000.- ft). Kicseréltem és a hiba nem múlt el.

Volt már dolgotok ilyen hibával?

Ez gondolom "Z"-s motor elektromos gázpedállal.Ha igen rossz hírem van, az ECU a ludas és csak a csere segít!

ili

Link to comment
Megosztás:

Bizti?

Nekem volt már 1555-ös kódom (Throttle Position Sensor), és egy fojtószelepház takarítás segített... bár az enyém Z18XE.

Nekem a következő kódokat írta ki:

1120 Fojtószelep vezérlő szelep

1550 Unknown fault code

1122 Gázpedál érzékelő 2 hiba vagy hibás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

B vectra 1,6 16 szelep. 97 es évvégi.

Mostanában (2-3 napja) elkezdett marháskodni. hideg motor. indítok. elindulok. első váltás ok. teszem 2esböl 3asba a kocsi megtorpan rángat. majd életre kel és megy mint a huzat

ugyanez ha átmegy 4esbe és 5be. üresbe nincs gond. nyomhatom a pedált a motor pörög. Mi okozhatja ezt?? Mit csináljak vele?? néha még az alapjárat is meghülyül de ez nem gyakori. csak ingadozik 800 és 1000 között. akkor is csak 2 - 3 mp-ig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a következő kódokat írta ki:

1120 Fojtószelep vezérlő szelep

1550 Unknown fault code

1122 Gázpedál érzékelő 2 hiba vagy hibás

Én erre ezeket találtam a hibakódlistában:

P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 High Input

P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 Low Input

P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1-2 Correlation

P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 High Input

P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 Low Input

P1550 Electronic Throttle Control Reduced Power

P1550 Electronic Throttle Control Forced Idle

P1550 Electronic Throttle Control Power Management

P1550 Electronic Throttle Control Engine Stop

Link to comment
Megosztás:

Én erre ezeket találtam a hibakódlistában:

P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 High Input

P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1 Low Input

P1120 Accelerator Pedal Position Sensor 1-2 Correlation

P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 High Input

P1122 Accelerator Pedal Position Sensor 2 Low Input

P1550 Electronic Throttle Control Reduced Power

P1550 Electronic Throttle Control Forced Idle

P1550 Electronic Throttle Control Power Management

P1550 Electronic Throttle Control Engine Stop

Az ECU-ban rossz a forrasztás az elektromos gázpedál 2. áramköre testelésénél, ha felmelegszik a motor, vele együtt a rászerelt ECU, az áramkör megszakad és az ECU csökkentett üzemmódba kapcsol. Elvileg lehetett volna rossz a gázpedál is, de nehezen magyarázható miért csak bemelegedés után rossz. Mivel kicserélték és nem oldódótt meg a hiba ez is az ECU hiba mellett szól. Viszonylag gyakori hiba, állítólag nem bírja a motor melegét és a rezgéseket.

ili

Link to comment
Megosztás:

Az ECU-ban rossz a forrasztás az elektromos gázpedál 2. áramköre testelésénél, ha felmelegszik a motor, vele együtt a rászerelt ECU, az áramkör megszakad és az ECU csökkentett üzemmódba kapcsol. Elvileg lehetett volna rossz a gázpedál is, de nehezen magyarázható miért csak bemelegedés után rossz. Mivel kicserélték és nem oldódótt meg a hiba ez is az ECU hiba mellett szól. Viszonylag gyakori hiba, állítólag nem bírja a motor melegét és a rezgéseket.

ili

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az egész ECU-t ki kell cserélni, vagy ezt a forrasztást egy villamossági szerelő meg tudja javítani?

Mennyibe kerül egy ECU csere? (Z16XE 16V)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az egész ECU-t ki kell cserélni, vagy ezt a forrasztást egy villamossági szerelő meg tudja javítani?

Mennyibe kerül egy ECU csere? (Z16XE 16V)

Egy új komputer kb 250eFt, plussz a programozás. Bontott, resetelt ECU kb a fele, ezt is kell programozni, de fontos hogy uaz legyen mint ami bent van, a Z motorokban más van mint a korábbiak, úgy tudom. Interneten rákeresve lehet találni ezzel foglakozó szakértő szerelőket.

ili

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! beírom ide is hátha :D

-A hétvégén megcsináltam a belsőtérvilágítást kék ledesre, viszonylag jó lett szerintem, csak 3 led világít kicsit rossz helyre. Ha valakinek valamilyen kérdése van szivesen segítek ledesítés terén, mert én is sokat keresgéltem (meg lusta vagyok olvasni ). Kb: 3000.-Ft volt az anyagköltség és maradt is led . ez mind szép és jó nade:

- ma lett egy kis probléma: a kilométer óra jelzője fel le ugrált ma (most kivettem visszaraktam ugyanaz, nem mér rendesen), majd meleg motornál 3-ból 4-be vátok és torpan rángat az autó, aztán ez elmúlt, a kereszteződéshez érve pedig üresben leáll. Lehet hogy rosszul raktam vissza a kilométerórát és ott nem működik valami rendesen ami kihat a computerre vagy csak véletlen egybeesés lehet a kettő?

egyébként két hete a kipuff csonkomat leszedtük mert repedt volt (vectra betegség): síkköszörülés, öntvényheggesztés, egr, agr pucolás minden szép tiszta és jó csak amikor beindítottuk akkor észre vettük hogy hideg és meleg motornál is ingadozik kicsit 50-100 RPM-et az alapjárat, néha be be puffog a kipufogó mintha trafó gond lenne de előtte nem csinálta ezt , jah meg a szívósor felől fals levegőt szív mert befogott légszűrőcsővel is maradt ugyanaz az alapjárat természetesen ezt majd orvosolom. Ötletek? Szivesen fogadok mindent mert nem rég van meg az autó és nem nagyon vágom még a lelkivilágát.

köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Találkozott már valaki ijen problémával? Vectra 1.6 16v Ha kiteszem üresbe-és a gázt se nyomom- A fordulatot egy kis ideig megtartja és csak viszonylag lassan ejti.Igy minden váltás ugy hangzik mintha csusztatnám a kuplungot. Mit lehet tenni?

szia! azt sajna nem tudom mitől van de nekem is ezt csinálja, jó lenne ha valaki adna egy ötletet hol lehet keresgélni. az agr egr tiszta most lett nemrég kipucolva, szűrők cserélve nagyszervízzel együtt elvileg minden jó, esetleg alapjárati motor (azt egyszer próbáltam kivenni de valaki már lekoptatta előttem a csavart így azt feladtam), vagy az lehet a baj nálam hogy a szívó oldalon fals levegőt szív másra én nem tudok gondolni, ha valakinek valamilyen ötlete van még kérem írjon mert nem csak én vagyok ilyen helyzetben. egyébként nekem is 1.6 16V X16XEL

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

B vectra 1,6 16 szelep. 97 es évvégi.

Mostanában (2-3 napja) elkezdett marháskodni. hideg motor. indítok. elindulok. első váltás ok. teszem 2esböl 3asba a kocsi megtorpan rángat. majd életre kel és megy mint a huzat

ugyanez ha átmegy 4esbe és 5be. üresbe nincs gond. nyomhatom a pedált a motor pörög. Mi okozhatja ezt?? Mit csináljak vele?? néha még az alapjárat is meghülyül de ez nem gyakori. csak ingadozik 800 és 1000 között. akkor is csak 2 - 3 mp-ig.

nem nagyon értek hozzá de esetleg az a reggeli porszívó hang (szekunder levegő befújó) megvan? mert az segít ám az egyenletes alapjáraton, kicsit emel is rajta, én például reggelente alapjáraton tolatok és indulok el nem kell a gázpedálra lépni amíg megy a szekunder levegős cucc. Alapjárati motort is megnézheted az sem árt ha tiszta de valszeg szerintem olyasmi lehet a gond mint nállam is hogy a szívó oldalon szivja is rendesen a fals levegőt és az ecu-nak állítani kell a keveréken hogy ne rángasson stb... nameg tiszta egr, agr, jó trafó, kábelek gyertyák ilyenek fele kell kereskedni. Lehetőleg teljesen hideg motornál nekilátni mert könnyen beletörnek szakadnak a csavarok, ezt sajna saját tapasztalatból mondom.

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon értek hozzá de esetleg az a reggeli porszívó hang (szekunder levegő befújó) megvan? mert az segít ám az egyenletes alapjáraton, kicsit emel is rajta, én például reggelente alapjáraton tolatok és indulok el nem kell a gázpedálra lépni amíg megy a szekunder levegős cucc. Alapjárati motort is megnézheted az sem árt ha tiszta de valszeg szerintem olyasmi lehet a gond mint nállam is hogy a szívó oldalon szivja is rendesen a fals levegőt és az ecu-nak állítani kell a keveréken hogy ne rángasson stb... nameg tiszta egr, agr, jó trafó, kábelek gyertyák ilyenek fele kell kereskedni. Lehetőleg teljesen hideg motornál nekilátni mert könnyen beletörnek szakadnak a csavarok, ezt sajna saját tapasztalatból mondom.

Az alapjárat hidegen szekunder szivattyú nélkül is magasabb. Legalábbis az enyémben rossz a szivattyú, egyáltalán nem kapcsol, és mégis. Viszont ha elindulok, na akkor kell figyelni kicsit, mert a szivattyú hiányában alapjárathoz közeli fordulaton könnyen előjön belőle a bakkecske. Pont, mint egy korán visszatolt szívatós Ladán, bakker. A megoldás pedig egyszerű, 30 másodpercet hagyni kell helyben ketyegni.

Egyébként tudja valaki, hogy hol található ez a szivattyú?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a hiba régen,és az alapjárati motor csinálta.Volt olyan,hogy mikor gurultam mondjuk egy lámpához üresben,nem ejtette vissza a fordulatot egyből,csak ahogy lassultam,és mikor megálltam teljesen,akkor ment vissza majdnem alapjáratra.Nekem tisztítás után mrgjavult.

szia! azt sajna nem tudom mitől van de nekem is ezt csinálja, jó lenne ha valaki adna egy ötletet hol lehet keresgélni. az agr egr tiszta most lett nemrég kipucolva, szűrők cserélve nagyszervízzel együtt elvileg minden jó, esetleg alapjárati motor (azt egyszer próbáltam kivenni de valaki már lekoptatta előttem a csavart így azt feladtam), vagy az lehet a baj nálam hogy a szívó oldalon fals levegőt szív másra én nem tudok gondolni, ha valakinek valamilyen ötlete van még kérem írjon mert nem csak én vagyok ilyen helyzetben. egyébként nekem is 1.6 16V X16XEL
Link to comment
Megosztás:

Az alapjárat hidegen szekunder szivattyú nélkül is magasabb. Legalábbis az enyémben rossz a szivattyú, egyáltalán nem kapcsol, és mégis. Viszont ha elindulok, na akkor kell figyelni kicsit, mert a szivattyú hiányában alapjárathoz közeli fordulaton könnyen előjön belőle a bakkecske. Pont, mint egy korán visszatolt szívatós Ladán, bakker. A megoldás pedig egyszerű, 30 másodpercet hagyni kell helyben ketyegni.

Egyébként tudja valaki, hogy hol található ez a szivattyú?

az akksi mellett van egy fekete műanyag kerek tokban, a kipufogótól megy hozzá egy kis vákumcsőszerűség meg alulról jön belöle egy másik cső asszem de nem vagyok a csövekben biztos. Ha elforgatod, és kihuzod, lepattintod a tetejét akkor a szivacsot is ki lehet cserélni vagy mosni, de ha rossz akkor ugyis ki kell venni és megjavitani ha akarod, egyébként csak annyi a szerepe hogy hidegen levegőt kever a kipufogógézhoz ezáltal a lambdaszonda más értéket ad és a motornak hidegen csökkenti a fogyasztást meg a károsanyagkibocsájtást nagyjából ennyi a lényege ha jól tudom

Link to comment
Megosztás:

Az üveg áll rosszul, torx csavar az ajtó oldalán a zár alatt vagy a kárpit alatt is van egy a fólia alatt ami belülről tartja az elektromos emelő egyik végét, ezekkel lehet játszani, hogy jó legyen. (műszaki előtt cseréltem ki a két ablakot majd vissza a sötétítés miatt)

Link to comment
Megosztás:

Na úgy látom nem csak én szívok ezzel a gonddal.Legutóbb most hétvégén szedtem szét.Nekem is úgy emeli fel,hogy az ablak külső kilincs felőli része kibukik.Én is szétszedtem már dirib darabra nem is egyszer,de nem sikerült tökéletesen megcsinálni.Amúgy elég hülyén van megcsinálva az egész szerkezet.Én azt vettem észre,hogy ahol központilag össze vannak sajtolva az ablak emelő alu karok,ott van ki kotyogósodva,és az a holtjáték pont elég,hogy ne menjen fel normálisan.Szerintem csak a csere segít rajta.Találtam is valahol motor nélkül 4000 ft-ért csak mechanikát.

A baloldali ablakemelőszerkezetemnél valami gond van...... ha felhúzom az ablakot kissé slégen nyomja fel....igy begyüri a gédert maga mellett. Kibontottam, megzsiroztam és semmi furát nem látam.... tud valaki valami megoldást?
Link to comment
Megosztás:

Szívni lehet vele.... nekem 1,5 órám volt arra a műszaki előtt, hogy kivegyem az ablakokat + vissza + kiszedjem a xenon szetteket + vissza a sima izzókat... mondanom sem kell először szedtem ki egyáltalán ablaküveget... ki egyébként ha jól el van fordítva és kiszedve a két megfelelő csavar kiesik magától vissza már nagyobb szívás.

+ Kétféle elektromos ablakemelő szerkezet van: az egyik szegecselt nagydarab motorral van a másik ami az enyém is csak egy kis 2,5 decis üdítős doboz maga a motor.

+ Akinek olyan baja lenne, hogy az üveg cseréje vagy szerelése után az elektromos ablak feltolja az ablakot majd visszahúzza magától az tolja fel okosan teljesen a gombot nyomogatva utána pedig le kell húzni a motor kábelét majd vissza és jó is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Az üveg áll rosszul, torx csavar az ajtó oldalán a zár alatt vagy a kárpit alatt is van egy a fólia alatt ami belülről tartja az elektromos emelő egyik végét, ezekkel lehet játszani, hogy jó legyen. (műszaki előtt cseréltem ki a két ablakot majd vissza a sötétítés miatt)

Pontosan. Meglazulhatott ez a csavarja, azért bukik ki egyik oldalon az ablak...

Így néz ki az emelő mechanika, a bal alsó sarokban lévő karról van szó.

ebe62cd24126116916489adc81a364e2.jpg

Ez a hátsó emelő. Ez a kicsi, vagy a nagy motor?

c0c141a475843ec27336e8cd59819fe8.jpg

e1885120730bf39e98aa96d3d701fb46.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szívni lehet vele.... nekem 1,5 órám volt arra a műszaki előtt, hogy kivegyem az ablakokat + vissza + kiszedjem a xenon szetteket + vissza a sima izzókat... mondanom sem kell először szedtem ki egyáltalán ablaküveget... ki egyébként ha jól el van fordítva és kiszedve a két megfelelő csavar kiesik magától vissza már nagyobb szívás.

+ Kétféle elektromos ablakemelő szerkezet van: az egyik szegecselt nagydarab motorral van a másik ami az enyém is csak egy kis 2,5 decis üdítős doboz maga a motor.

+ Akinek olyan baja lenne, hogy az üveg cseréje vagy szerelése után az elektromos ablak feltolja az ablakot majd visszahúzza magától az tolja fel okosan teljesen a gombot nyomogatva utána pedig le kell húzni a motor kábelét majd vissza és jó is lesz.

Ha lehúzod a csatlakozót a motorról (áramtalanítod) utánna elsőzör be kell tanítani: ütközésig felhúzni, majd le, csak utánna fogja hosszan nyomva le és felhúzni teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.