Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

PSZ

volna egy kérdésem?

Megtaláltam a kábel köteget, amiről a tegnap dumáltunk az erösitönek

tök egyszerű elérni a motor térből de nekem a másik oldalt a ecuk vannak az nem gond? hol fog ki jönni a kábel az utas térben ha ott be vezetem?

ja meg a másik nekem automata váltom van, milyen olajat kell bele tölteni?? valami barna van most benne olyan mint a szervo olajnak a szaga de nem az mint tudjuk.

szóval milyen típusú kell bele? nem ATF, konkrét típus kéne mert nem akarom keverni.

köszi

Link to comment
Megosztás:

PSZ

volna egy kérdésem?

Megtaláltam a kábel köteget, amiről a tegnap dumáltunk az erösitönek

tök egyszerű elérni a motor térből de nekem a másik oldalt a ecuk vannak az nem gond? hol fog ki jönni a kábel az utas térben ha ott be vezetem?

ja meg a másik nekem automata váltom van, milyen olajat kell bele tölteni?? valami barna van most benne olyan mint a szervo olajnak a szaga de nem az mint tudjuk.

szóval milyen típusú kell bele? nem ATF, konkrét típus kéne mert nem akarom keverni.

köszi

Szóval, ha emlékeim nem csalnak az utastérből a legegyszerűbb, úgy tovább vinni, hogy kiveszed a kesztyűtartót. CSak pár darab csavar, és onnét tökre látni fogod már az ECU-t. Mellette bal oldalt lesz a kábelköteg amit említettél, hogy kényelmesen elérsz a motortérből. Oda ha sikerül befűznöd akkor onnét már balra lefele kell elvezeted, és kibontod a műanyag borítást, ami közvetlen az ajtó mellett van. Onnét pedig tovább hátra a küszöbborítás alatt...

Váltóolaj:

GM Dexron III, Dexron IID

SZP

Link to comment
Megosztás:

Ja de semmiféleképp nem trafó olja...

Ingyen volt és a célnak megfelel... a trafóolaj növényi eredetű és nem savas, viszont taszítja a vizet/párát tehát ugyanúgy nem fog rozsdásodni tőle az autó, mint az üregvédőtől. Van aki sima fáradtolajjal (használt motorolaj) csinálja...

Link to comment
Megosztás:

ezt a választ adták:

Az alkatrész cikkszáma 6238187 ára: 17230 Ft netto (ez gyári alkatrész)

12500 Ft brutto ( ez utángyártott)

unix pedig ezt írta rá:

Fordulatszám érzékelő jeladó:

Gyártó: HELLA Unix nr.: 860820 Fogy. Ár: 12.820 Ft

Gyártó: HANS-PRIES Unix nr.: 702611 Fogy. Ár: 17.550 Ft

> 98-as x20xev motoros vectra b-hez vezérmű tengely jeladó-t tudnak

> esetleg szerezni? (ami a fordulatszámot méri, gyertyáktól balra

> található 3 csatlakozós

ebből a szövegből levágták szerintetek hogy nekem mi is fog kelleni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem levágták,de a bárdit is hívd fel,kérdezd meg

ezt a választ adták:

Az alkatrész cikkszáma 6238187 ára: 17230 Ft netto (ez gyári alkatrész)

12500 Ft brutto ( ez utángyártott)

unix pedig ezt írta rá:

Fordulatszám érzékelő jeladó:

Gyártó: HELLA Unix nr.: 860820 Fogy. Ár: 12.820 Ft

Gyártó: HANS-PRIES Unix nr.: 702611 Fogy. Ár: 17.550 Ft

> 98-as x20xev motoros vectra b-hez vezérmű tengely jeladó-t tudnak

> esetleg szerezni? (ami a fordulatszámot méri, gyertyáktól balra

> található 3 csatlakozós

ebből a szövegből levágták szerintetek hogy nekem mi is fog kelleni?

Link to comment
Megosztás:

Na látod.

Le kell bontani a vezérlés résznél sok mindent,legalábbis az 1.8-as nál,szerintem nálad is ugyanaz,mert nem férsz hozzá a csavarhoz

igen, ők már jobb áron adják, 7500 Ft, mindjárt jobb:)

otthon cserélhető, vagy szerelő haverhoz vigyem?

Link to comment
Megosztás:

Na látod.

Le kell bontani a vezérlés résznél sok mindent,legalábbis az 1.8-as nál,szerintem nálad is ugyanaz,mert nem férsz hozzá a csavarhoz

felhívtam még bárdit is, de ott van egy hella 28e-ért és egy másik 9900-ért. maradok a 7500-nél

Link to comment
Megosztás:

Ez a 7500-as nem bárdis?

Menj el egy bárdiba,és nézd meg szerintem ezeket,mert mondom hogy az egyik gyári,mert rajta van a GM

nincs nagyon időm elmenni a bárdiba, telefonon hívtam fel őket és ott mondták a 10 és 27e-ft-osat. egyikre se mondta hogy gyári, úgy mint unixnál náluk is egyik hans-pries a másik pedig hella.

a 7500-as a báró-ker-es, meg is rendeltem már tőle, estére érkezik meg.

ahogy néztem elég sok mindent kell bontani ennek a szereléséhez, a motor tartó bakot is, nem?

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz az a 7500-as.Nekem is jó lett volna amit adtak annó,csak meglepődtem,hogy gyári.

Jól látod,bontani kell (többek közt) azt is :rolleyes:

Közben simán csinálni lehetne egy vezérlés cserét is.

nincs nagyon időm elmenni a bárdiba, telefonon hívtam fel őket és ott mondták a 10 és 27e-ft-osat. egyikre se mondta hogy gyári, úgy mint unixnál náluk is egyik hans-pries a másik pedig hella.

a 7500-as a báró-ker-es, meg is rendeltem már tőle, estére érkezik meg.

ahogy néztem elég sok mindent kell bontani ennek a szereléséhez, a motor tartó bakot is, nem?

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz az a 7500-as.Nekem is jó lett volna amit adtak annó,csak meglepődtem,hogy gyári.

Jól látod,bontani kell (többek közt) azt is <_<

Közben simán csinálni lehetne egy vezérlés cserét is.

nemrég volt vezérlés csere szóval felesleges. 10e km alatt csak nem ment szét..:rolleyes:

találtam ezt a linket ahol részletesen látszik hogy kell kicserélni. nem tűnik túl nehéz dolgoknak, holnap reggel szerintem neki is esek.

Ha jól értem a motor alá kell pakolni egy emelőt, mert különben elmozdul? mert máshol nem írtak ilyet

amúgy megvettem a jeladót, a 7500ft-os gyári GM volt, szóval happy van:) mondta csávó, hogy pl. légtömegmérőt is kb 12e-ért adja, kár hogy most tudtam meg, akkor nem bontottat veszek 1e-rel olcsóbban..:/

még már annyira hozzászoktam már, hogy ég a check engine lámpa és az ezzel járó korlátozásokat, hogy tegnap mikor mentem 30km-ert úgy hogy nem égett úgy éreztem más kocsiban ülök annyival jobban megy:)

ja, és a hűtővíz cseréhez hol találom a legalsó csatlakozás pontot?

Link to comment
Megosztás:

nemrég volt vezérlés csere szóval felesleges. 10e km alatt csak nem ment szét..:rolleyes:

találtam ezt a linket ahol részletesen látszik hogy kell kicserélni. nem tűnik túl nehéz dolgoknak, holnap reggel szerintem neki is esek.

Ha jól értem a motor alá kell pakolni egy emelőt, mert különben elmozdul? mert máshol nem írtak ilyet

amúgy megvettem a jeladót, a 7500ft-os gyári GM volt, szóval happy van:) mondta csávó, hogy pl. légtömegmérőt is kb 12e-ért adja, kár hogy most tudtam meg, akkor nem bontottat veszek 1e-rel olcsóbban..:/

még már annyira hozzászoktam már, hogy ég a check engine lámpa és az ezzel járó korlátozásokat, hogy tegnap mikor mentem 30km-ert úgy hogy nem égett úgy éreztem más kocsiban ülök annyival jobban megy:)

ja, és a hűtővíz cseréhez hol találom a legalsó csatlakozás pontot?

Ha a felső motor tartóra gondolsz, ami a toronyhoz van csavarozva akkor nem kell aggódnod, az nem tartja a motort, hanem hirtelen rántásoknál azt gátolja meg, hogy előrre hátra billegjen a motor.

Nos nem tudom x18xe-be hogy van, de nem lenne elég levenni a szelepfedelet, és onnét kitekerni a két apró csavart? Vagy mindenféleképp le kell venni a vezérlés borítását?

SZP

Link to comment
Megosztás:

Ha a felső motor tartóra gondolsz, ami a toronyhoz van csavarozva akkor nem kell aggódnod, az nem tartja a motort, hanem hirtelen rántásoknál azt gátolja meg, hogy előrre hátra billegjen a motor.

Nos nem tudom x18xe-be hogy van, de nem lenne elég levenni a szelepfedelet, és onnét kitekerni a két apró csavart? Vagy mindenféleképp le kell venni a vezérlés borítását?

SZP

biztos nem elég, nézd meg a linket amit írtam, ott látszik hogy bontani kell hozzá

Link to comment
Megosztás:

Egy csavar fogja,és nagyon nem lehet hozzáférni úgyhogy bontani kell.Ha nem kellett volna,én sem erőltettem volna

Ha a felső motor tartóra gondolsz, ami a toronyhoz van csavarozva akkor nem kell aggódnod, az nem tartja a motort, hanem hirtelen rántásoknál azt gátolja meg, hogy előrre hátra billegjen a motor.

Nos nem tudom x18xe-be hogy van, de nem lenne elég levenni a szelepfedelet, és onnét kitekerni a két apró csavart? Vagy mindenféleképp le kell venni a vezérlés borítását?

SZP

Link to comment
Megosztás:

Nem esik le a motor ne tegyél oda emelőt-

Az alkatrészekről meg erről beszéltem.Kis utána járás,és marad sok sok pénzed :rolleyes:

nemrég volt vezérlés csere szóval felesleges. 10e km alatt csak nem ment szét..<_<

találtam ezt a linket ahol részletesen látszik hogy kell kicserélni. nem tűnik túl nehéz dolgoknak, holnap reggel szerintem neki is esek.

Ha jól értem a motor alá kell pakolni egy emelőt, mert különben elmozdul? mert máshol nem írtak ilyet

amúgy megvettem a jeladót, a 7500ft-os gyári GM volt, szóval happy van:) mondta csávó, hogy pl. légtömegmérőt is kb 12e-ért adja, kár hogy most tudtam meg, akkor nem bontottat veszek 1e-rel olcsóbban..:/

még már annyira hozzászoktam már, hogy ég a check engine lámpa és az ezzel járó korlátozásokat, hogy tegnap mikor mentem 30km-ert úgy hogy nem égett úgy éreztem más kocsiban ülök annyival jobban megy:)

ja, és a hűtővíz cseréhez hol találom a legalsó csatlakozás pontot?

Link to comment
Megosztás:

Most néztem a bontott hengerfelyemen (x18xe1), egy torxcsavar foglya, az alatta lévő csak tájolja hogy ne tudjon elmozdulni. Amúgy a fordszám jel nem a főtengelytől jön? Én úgy tudtam, hogy a vezérműtengely jeladó a gyújtáshoz adja a jelet, mivel amíg a vezműtengely kettőt fordul, addig a főtengely csak egyet.

Link to comment
Megosztás:

Most néztem a bontott hengerfelyemen (x18xe1), egy torxcsavar foglya, az alatta lévő csak tájolja hogy ne tudjon elmozdulni. Amúgy a fordszám jel nem a főtengelytől jön? Én úgy tudtam, hogy a vezérműtengely jeladó a gyújtáshoz adja a jelet, mivel amíg a vezműtengely kettőt fordul, addig a főtengely csak egyet.

lehet van olyan okos, és a kapott eredményt elosztja 2vel..:rolleyes:

hűtőfolyadék legalsó csövéről senki nem tud?<_<

Link to comment
Megosztás:

tudom, olvastam, de melyik a legalsó? ami a hűtő bordán van jobb középen főcső? mert azt nálam nagyon macerás koldani:/

Én azt vettem le, majd pár másodperces motorjáratás, aztán SZÍVÁS. Nehezebb volt a szorítógyűrűt visszatenni mint levenni. Nem tudom miért nem tettek a hűtő aljára egy leeresztőt.

Link to comment
Megosztás:

Én azt vettem le, majd pár másodperces motorjáratás, aztán SZÍVÁS. Nehezebb volt a szorítógyűrűt visszatenni mint levenni. Nem tudom miért nem tettek a hűtő aljára egy leeresztőt.

nálam csak az a bibi, hogy aki utoljára lecsavarta azt az bizony úgy fordította a feszítő gyűrűt, hogy a ventilátor felé, tehát csak úgy tudom oldani ha leszedem a ventit is hozzá:S

nem megoldás az, hogy leszedek egy másik fő vezetéket, motor beindít pár másodpercre, az kiküldi ami nagyjából benne van és kész? nem akarok bontani:/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.