Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A Vectrám egy 1,6 16v 1997-es, és gondom akadt az üzemanyagtöltés során, történetesen nagyon lassan veszi az üzemanyagot. A benzinkutas valami szellőztető eldugulását emlegette. Szerintetek? Az lehet a gond? Van javitási kézikönyvem, de sajnos üzemanyagtartály szellőztetőt nem találtam benne, viszont egy bizonyos üzemanyagtartály légtelenitő szelepet emleget, ami arra hivatott, hogy a benzingőzt egy aktiv szénszűrő segitségével összeszedje, a jobb kihasználtság érdekében. Lehet, hogy ott nem stimmel valami?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Segítség kellene fedélzeti komputer ügyben! A dieselnek a kijelzője jó a benzineshez! Mármint a komputer marad csak a kijelzőt cserélem le mert az enyém nagyon pixel hibás! Vagy esetleg bármelyik kijelző jó rá ami fedélzeti? Mert nem lehet olyat találni mint az enyém és akkor ha elég csak a kijelzőt lecserélni akkor veszek egy olyat! Előre is köszi a választ! Boldog Újévet Opelesnek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hülyeségeket fog mutatni.Keress tovább benyás fronton.Nekem is Dieselé volt benne......

Akkor is, ha benzines computer marad lcd részt leszedem a dieselről és rárakom a benzinesre! Csak egy egyszerű lcd csere! akkor se menne! olyan mintha a tv-nek a képcsövét cserélném le, nem az egész tv-t! Ez működhet? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor is, ha benzines computer marad lcd részt leszedem a dieselről és rárakom a benzinesre! Csak egy egyszerű lcd csere! akkor se menne! olyan mintha a tv-nek a képcsövét cserélném le, nem az egész tv-t! Ez működhet? :rolleyes:

szerintem működik, viszont nem kapsz bontóban külön kijelzőt, csak dobozt. Én legalábbis úgy kaptam, kijelzőt még nem találtam sehol. Ja, és hiába cseréltem, ez is kezd pixel hibásodni. Majd tavasszal átnézem lehet-e házilag orvosolni ezt a problémát.

Nekem van eladó bal első kp zár!! Csak nem működik..:)

Bontottan érdemes rugót venni? Ahogy unixon néztem 7000ft/db körül van hozzá újonnan, reális ár az, ha 5e bontottan?

Link to comment
Megosztás:

Akkor is, ha benzines computer marad lcd részt leszedem a dieselről és rárakom a benzinesre! Csak egy egyszerű lcd csere! akkor se menne! olyan mintha a tv-nek a képcsövét cserélném le, nem az egész tv-t! Ez működhet? :rolleyes:

Külön nem fogják neked adni......

Bontottan érdemes rugót venni? Ahogy unixon néztem 7000ft/db körül van hozzá újonnan, reális ár az, ha 5e bontottan?

Barátinak tűnik....

Link to comment
Megosztás:

Hellósztok!!!

Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy '96-os évjáratú 1.6 16V Vectrám és már egy jó ideje szarakodik a kijelzője!!Néha látni mindent, de azt is hiányosan néha viszont csak az alsó részét, de olyan is van, hogy semmit nem mutat!!Van erre valakinek valami ötlete!!Megköszönném!!!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Akkor is, ha benzines computer marad lcd részt leszedem a dieselről és rárakom a benzinesre! Csak egy egyszerű lcd csere! akkor se menne! olyan mintha a tv-nek a képcsövét cserélném le, nem az egész tv-t! Ez működhet? B)

szerintem működik, mert a kijelzőn ugyan azok vannak, az infót meg úgyis a chip küldi neki ami pedig marad...

én amúgy 5e-ért vettem még ősszel a sima kijelző dobozt, nem a fogyinfósat

Ez a kpzár mikrokapcsoló hol van a cuccban? Úgy emlékszem semelyik részét nem tudtam lebontani.

Link to comment
Megosztás:

Aloha!

Valaki mondja már meg nekem, hogy miért nem tudom rendesen megtankolni az autot? Ha teljesen belerakom a pisztolyt akkor állandóan lekapcsol! Majdnem teljesen ki kell húzni, hogy tudjak bele tankolni és így sikerül néha túltöltenem és akkor alul el is csöpög!! Ja és ha ki van húzva félig a pisztoly akkor is néha lekapcsol elég kellemetlen mert dupla annyi idő megtankolni az autót! Mi lehet a probléma? B) köszi

Link to comment
Megosztás:

Aloha!

Valaki mondja már meg nekem, hogy miért nem tudom rendesen megtankolni az autot? Ha teljesen belerakom a pisztolyt akkor állandóan lekapcsol! Majdnem teljesen ki kell húzni, hogy tudjak bele tankolni és így sikerül néha túltöltenem és akkor alul el is csöpög!! Ja és ha ki van húzva félig a pisztoly akkor is néha lekapcsol elég kellemetlen mert dupla annyi idő megtankolni az autót! Mi lehet a probléma? B) köszi

Tankszellőzőt tisztítsd ki.

Link to comment
Megosztás:

Kéne hozzá egy kis segítség! Merre találom azt? B) Mármint a tankszellőzőt! Ha aláfekszem akkor hozzáférek?

Nekem is ez a gondom a Vectra B-nél. ;) Van szerelési útmutatóm, de még nem akadtam rá benne, mármint a szellőztetőrendszerre. Szóval engem is érdekelne.... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Aloha!

Valaki mondja már meg nekem, hogy miért nem tudom rendesen megtankolni az autot? Ha teljesen belerakom a pisztolyt akkor állandóan lekapcsol! Majdnem teljesen ki kell húzni, hogy tudjak bele tankolni és így sikerül néha túltöltenem és akkor alul el is csöpög!! Ja és ha ki van húzva félig a pisztoly akkor is néha lekapcsol elég kellemetlen mert dupla annyi idő megtankolni az autót! Mi lehet a probléma? B) köszi

Nekem a Corsámmal van ez a probléma. De szerintem rosszul járna szegény, ha én kezdeném el szétszedni ;)

Link to comment
Megosztás:

elektronikai boltban kapható a mikrokapcsoló. ;) minimális összeg. :blush:

aha, értem. tehát beállítok egy elektro boltba és azt mondom kell egy mikrokapcsoló, akkor tudják mit kell adni? vagy vmi spec fajta kell, vagy miféle?B) vagy kapjam ki, és azzal együtt menjek?

Most voltam lent amúgy kiganézni a kocsit, szerintetek mennyire normális dolog, hogy a hűtővíz tartály üres?? Hová lett belőle a víz??

Holnap viszem amúgy a szerelőhöz a rugó cserére, vettetek rá egy pillantást, mert a motor is fura hangon szól szerintem. kicsit kerreg, vagy nem tudom leírni:/

Amúgy kb 1/2 hónapja mentem vele utoljára, és télen nem nagyon használtam

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.