Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello

Ezelött én fordultam fozátok az arg szelep problémával amit szerencsésen kiküszöböltem a hétvégén de sajna valami problem még mindig van.

Mégpedig amikor jár a motor(nem járó motor melett nem tapasztaltam ami nem is csoda :S) a kipufogó olyan mintha dadogna vagy nem tudom és ez sajna teljesitmény csökkenéssel is jár amit már nem tudok az arg-re fogni mert teljesen tiszta és a engine lámpa sem világit ami eddig világított és az arg szelep errort vilogtattam ki belöle.

mitöl lehet ez a teljesitmény csökkenés és ez a hülye hang?

A válaszokat elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem igazán tudom a következő kérésemet hová írhatnám, így ezt tartom a legmegfelelőbb helynek.

Elsősorban a Kecskemétiek segítségére számítanék!

Neéztem a neten egy caravan-t, Kecskeméten lenne. Megkérhetnék e valakit a Kecskemétiek közül, hogy ha lenne a napokban egy kis ideje, nézze már át nekem, hogy milyen állapotban van.

Nem szeretnék luftra leautóni odáig, elég volt a múltheti felesleges út. B)

Ha lenne jelentkező, akkor belinkelem a hírdetést.

Előre is köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem igazán tudom a következő kérésemet hová írhatnám, így ezt tartom a legmegfelelőbb helynek.

Elsősorban a Kecskemétiek segítségére számítanék!

Neéztem a neten egy caravan-t, Kecskeméten lenne. Megkérhetnék e valakit a Kecskemétiek közül, hogy ha lenne a napokban egy kis ideje, nézze már át nekem, hogy milyen állapotban van.

Nem szeretnék luftra leautóni odáig, elég volt a múltheti felesleges út. B)

Ha lenne jelentkező, akkor belinkelem a hírdetést.

Előre is köszönet.

Asszem ezt lecsúsztam, mert lefoglalózták

Link to comment
Megosztás:

Itt kméten elég jól pörög a B Vectra piac......Szal ha meglátsz 1t, azonnal szólj.Vagy vedd meg Tomiét.....

Vettem észte B)

Benzines kell, ez a bajom a Tomiéval, meg nem biztos, hogy olyan árban adná, amennyit én szánnék rá. Igaz az övé biztos nem enne több költséget az átíráson kívül, dehát DIESEL B)

Link to comment
Megosztás:

Vettem észte B)

Benzines kell, ez a bajom a Tomiéval, meg nem biztos, hogy olyan árban adná, amennyit én szánnék rá. Igaz az övé biztos nem enne több költséget az átíráson kívül, dehát DIESEL B)

a szerelem és az ésszerűség ellentétes irányú út.

Te döntessz melyiket választod de a visszaút még drágább...

egyébként:

- 4 kerék 5 méter 6 henger

- a kéziváltó az autógyártás szégyene

- és az autó benzinnel megy :D ;) ;) de diesel még mindíg kevesebbet eszik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vettem észte B)

Benzines kell, ez a bajom a Tomiéval, meg nem biztos, hogy olyan árban adná, amennyit én szánnék rá. Igaz az övé biztos nem enne több költséget az átíráson kívül, dehát DIESEL B)

V.mit v.miért.... :D Legalább hivatalosan elszámolható az üza.költsége.

Link to comment
Megosztás:

A gyertyákat most cseréltem a gyertyakábelekre meg azt mondták hogy jó. A trafót megnézetem aztán írom hogy mi volt azért thx

Milyen motorról beszélünk amúgy?

Gyertyakábeleknek hasznos lenne megmérni az ellenállását, meg megnézni sötétben, nincsenek-e kis szikrák körülötte.

Gyertyákat milyet raktál bele?

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorról beszélünk amúgy?

Gyertyakábeleknek hasznos lenne megmérni az ellenállását, meg megnézni sötétben, nincsenek-e kis szikrák körülötte.

Gyertyákat milyet raktál bele?

x16xel asszem vagy valami ilyesmi. Megnézem de ha jól emlékszem valami kgm vagy valami ilyesmi. De amikor kicseréltem akkor javult de akkor meg jött egyböl 1 arg az ki lett takaritva erre me most jött ez kicsit kezd megtelni a fa....

Akkor este nézzem meg hogy szikrázik e?

thx

Link to comment
Megosztás:

x16xel asszem vagy valami ilyesmi. Megnézem de ha jól emlékszem valami kgm vagy valami ilyesmi. De amikor kicseréltem akkor javult de akkor meg jött egyböl 1 arg az ki lett takaritva erre me most jött ez kicsit kezd megtelni a fa....

Akkor este nézzem meg hogy szikrázik e?

thx

ha most gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy örülj, hogy csak ennyi baja volt eddig.

Más már sz@pott... B)

egy kis leskelődés pedig nem árt. B) :D

anno az x16xel astrámon tiszta diszkó feelingem lett a látványtól.

Link to comment
Megosztás:

ha most gonosz akarnék lenni, azt mondanám, hogy örülj, hogy csak ennyi baja volt eddig.

Más már sz@pott... B)

egy kis leskelődés pedig nem árt. B) ;)

anno az x16xel astrámon tiszta diszkó feelingem lett a látványtól.

Hát köszi a lelkesedésem egyre nagyobb föleg ettöl a diszotól de nem baj forever vectra Legalább megy eddig de remélem nem fog bexarni alattam. de még megvárom az estét 3 hibából most remélem kilöttem 2-öt :D

Link to comment
Megosztás:

Ha egyenletesen dadog, és fordulaton nem vehető észre annyira, mint alapjáraton, akkor tuti elektromos probléma, és valszeg a gyújtás körül kell keresgélni (elosztó, trafó, gyertyák, kábel)

Hát én megpróbálok méis benzinest keresni, egyébként:

- 4 kerék 6 méter 8 henger.... a többiben egyetértünk, de csak hobbicélokat szolgál.

Link to comment
Megosztás:

Hát én megpróbálok méis benzinest keresni, egyébként:

- 4 kerék 6 méter 8 henger.... a többiben egyetértünk, de csak hobbicélokat szolgál.

B) Na igen. Akinek van olyanja. B)

Azért ha kell segítség nézelődni, továbbra is szólj! :D

Most napközben rá fogok érni minden nap, 1 hétig.

Link to comment
Megosztás:

B) Na igen. Akinek van olyanja. :D

Azért ha kell segítség nézelődni, továbbra is szólj! ;)

Most napközben rá fogok érni minden nap, 1 hétig.

A van még nem mindig elég, ha nem mehet ki törvényesen az utakra... B)

Holnap vagy holnapután csak meg kéne nézni a debrecenit... beszéltem a tulajjal (nem a kereskedő) mindjárt olcsóbb, + jobban hajlik a többre az astrát illetőleg...

Link to comment
Megosztás:

Ha egyenletesen dadog, és fordulaton nem vehető észre annyira, mint alapjáraton, akkor tuti elektromos probléma, és valszeg a gyújtás körül kell keresgélni (elosztó, trafó, gyertyák, kábel)

Hát én megpróbálok méis benzinest keresni, egyébként:

- 4 kerék 6 méter 8 henger.... a többiben egyetértünk, de csak hobbicélokat szolgál.

Sajna fordulatszmmérő nincs a verdába de érzésem szerint nem ingadozik szóval akkor lehet elektromos. Ja és egyenletes a dadogás. A szikrákat hogy nézzem? Vegyem le a kábeleket?

thx

Link to comment
Megosztás:

Sajna fordulatszmmérő nincs a verdába de érzésem szerint nem ingadozik szóval akkor lehet elektromos. Ja és egyenletes a dadogás. A szikrákat hogy nézzem? Vegyem le a kábeleket?

thx

Én kivenném az összes gyertyát, és egyesével nézném a szikrát. szvsz ha jók a gyertyák meg minden, akkor nappal is lehet szépen látni a szikrát. gyári gyertyákra cserélted a régieket?

Link to comment
Megosztás:

Sajna fordulatszmmérő nincs a verdába de érzésem szerint nem ingadozik szóval akkor lehet elektromos. Ja és egyenletes a dadogás. A szikrákat hogy nézzem? Vegyem le a kábeleket?

thx

Fogsz egy kábeldarabot, az egyik végét testre teszed, a másikat pedig közel a gyújtókábelhez.Ha áthúz, azt észre fogod venni.Lehetőleg szigetelt kesztyűben csináld, mert ha nem, kellemetlen lesz.

Link to comment
Megosztás:

elvileg ha ügyes vagy és nem túl hangos a motor, akkor ha óvatosan lehúzod a pipákat a gyertyáktól (egyesével természetesen és aztán vissza), kicsikét eltávolítod (1cm kb, tehát a gyertya fejét nem kell hogy lásd), akkor egyrészt hallani kell, hogy átüt a gyertyára, másrészt hallod, hogy gyengűl az alapjárat, minél messzebb húzod a pipát.

Minden gyertyánál ugyanolyan hatásnak kell lenni, akkor jó, és akkor nem vágom hogy mi lehet a baj.

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom... mennyire lehet egészséges a gyujtótrafóra az ilyen tipusu diagnosztizálás. Dehát igy beszél aki már megjárta....

A gyújtásom még minden részét tekintve gyári, és (mióta nálam van) még soha nem kellett semmit piszkálni vele, pedig használva van rendesen. B) (most hazudtam, mert gyertyacsere meg elosztófedél csere az volt, de 194 ezres után asszem ez természetes)

Nem azt mondtam, hogy kávézzon meg a 3 hengerrel járó motor mellett, csak tesztelje ki.

Villámtesztnek szvsz az egyik leghatékonyabb...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.