Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

a pollenszűrő lényege, hogy megszűri az utastérbe áramló levegőt portól, koromtól, bogaraktól, falevelektől...etc.

Ha ezeket be akarod engedni majd letekered az ablakot. Ha meg nem teszed bele, gyorsan le fog porosodni a műszerfalad és a szellőző rendszer ami pici nedvesség (reggeli pára, klíma) hatására kiváló táptalaj a gombáknak, aztán veheted a klímatisztítókat mert olyan dohos penész szag lesz mint állat...de a szerelőd ki is veheti a szűrőt. :sowwy:

Már kivette,most épp nincs benne!De hétfőn veszek is bele!Amit kivett az is elég fekete volt már...!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

uj vagyok itt, de becsulettel vegigragtam a 33 oldalnyi hozzaszolast es talaltam is par valaszt a kerdesemre, de talan icsit tul sokat is :sowwy:

a helyzet

van egy 97es 2.0 DI vectra

mikor megvettem minden oks volt, amig ki nem kerult az autopalyara, ott ugy kb 50km utan jott a check engine lampa es lomha lett, egy kis emelkedo es a megrakodtt teherautok lehagytak, ahogy azt kell...

idovel egyre hamarabb jott elo a problema, de nem idegeskedtem, mert a varosban soha nem es foleg ott hasznalom

olvasgattam, keresgeltem, talaltam a legtomegmerot - ebayrol vettem, csereltem

tegnap ujra autopalyazas, most kicsivel kesobb, de ujra ua van

auto leallit, kicsit var, minden oks - nyertem egy fel orat, de utana problem

a masik gond, hogy en egyszeru lama user vagyok, ugyhogy a szak valaszokbol nem fogok sokat erteni

lehetne kicsit butabb modon megkozeliteni a dolgokat, h mit tudok/erdemes csinalni most

elore is koszonom az epito jellegu valaszokat

szep napokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

uj vagyok itt, de becsulettel vegigragtam a 33 oldalnyi hozzaszolast es talaltam is par valaszt a kerdesemre, de talan icsit tul sokat is :sowwy:

a helyzet

van egy 97es 2.0 DI vectra

mikor megvettem minden oks volt, amig ki nem kerult az autopalyara, ott ugy kb 50km utan jott a check engine lampa es lomha lett, egy kis emelkedo es a megrakodtt teherautok lehagytak, ahogy azt kell...

idovel egyre hamarabb jott elo a problema, de nem idegeskedtem, mert a varosban soha nem es foleg ott hasznalom

olvasgattam, keresgeltem, talaltam a legtomegmerot - ebayrol vettem, csereltem

tegnap ujra autopalyazas, most kicsivel kesobb, de ujra ua van

auto leallit, kicsit var, minden oks - nyertem egy fel orat, de utana problem

a masik gond, hogy en egyszeru lama user vagyok, ugyhogy a szak valaszokbol nem fogok sokat erteni

lehetne kicsit butabb modon megkozeliteni a dolgokat, h mit tudok/erdemes csinalni most

elore is koszonom az epito jellegu valaszokat

szep napokat

A vákumcső rendszert kellene körbenézni,szerintem valahol ereszt.

Link to comment
Megosztás:

hello mindenkinek vectrab 1.616v 2000évjáratú a vectrám olajat zabálja mint állat 8000km tudtam elmenni vele úgy hogy kb már egy litert rátőltőttem kőzben hogy vlmit mutasson is a nivópálcám azt tudtam hogy az ecotec eszi az olajad na de ennyire??olajfolyásom nincsen egyéb ötletek?tapasztalatok?segitség??köszi előre is....

Link to comment
Megosztás:

Hello

Lenne 1-2 gondom amit sajna a szerelöm nem nagyon tudott kiküszöbölni remélem ti okosabbak lesztek mert már iszonyatosan idegesít a dolog.

1.- KB 2 hete elkezdett rángatni az autó mint az állat "96 1.6 16v a szerelöm az mondta telcsin keresztül hogy nézzem meg a gyertyákat én nem néztem egyböl cseréltem na meg is szünt a gond de nem 100%-ig most ha kicsit nyomom a gázt akkor normális ha oda lépek neki mintha nem is 100 paci lenne alattam hanem inkább egy tehéncsorda és hát ez elég idegesitö ezzel a gondommal kb 3x mentem vissza számitógépel kiolvasta az ogoságot semmi. Azt mondta hajtsam meg a verdát kb 100-200km folyamatos 120-130 megtettem javult is. de még mindig nem 100

2.- Ma megjelent a kedves check engine lámpa nem idegesitettem magam mert már volt ilyen kivillogtattam ahogy azt tanították erre

1 villanás szünet 4 villanás szünet 10 villanás szünet 5 villanás na ez mi a k.r.a anyucikáját jelent mert kb fél óra keresgélés után találtam hibakód leírást de nem értem. Ja álló helyzetben kicsit nyomok a gázon mintha puffogna a kpufogoból kijövö cumó:sowwy:. Ezzel már föl se merem keresni.

Köszi a választ és ja és kicsit analfabéta vaok még csak elsö autó de már kivagyok idegigelek

THX

Link to comment
Megosztás:

thx

Az mennyibe fog fájni kb?

Első körből takarítsd ki, és ha azzal jól működik, akkor azonnal zárd is le egy vékony, odafaragott lemezzel.Aztán örök életű lesz utána! :sowwy:

Amúgy X16XEL-be 22e.-ért vettem anno az identet, és v.hol 40e. környékén volt akkor a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ne is mondd, hasonlóval küzdöttem én is... kicseréltettem, erre kétezer kilométer után megint behányt...mázlimra másodjára csak kitisztították. Ha jól sejtem, a szelep nem zár-nyit rendesen. Nálam teljesen fenn is akadt, ott is hagyott a város közepén, szóval ne szórakozz sokat vele, ha nem akarsz kellemetlenségeket magadnak. Az árakról: a tisztítás 5000 forint volt, és nagyjából másfél óra, a csere az ha jól emlékszem 39.000 forint környékén alakult, és elvileg gyári alkatrésszel pótolva. Ez utóbbit persze ki tudja megmondani...

Link to comment
Megosztás:

Némi kreativitással S.K. is megoldható ha van egy kis műszaki véna......Mondjuk én elmolyoltam vele egy darabig! :sowwy:

Hello

A müszaki véna ott elhal hogy a centrált sem tudtam beszerelni pedig gyárit cseréltem volna ujra:D igazából azt sem tudom hogy hol helyezkedik el ez a cuc és hogy holgy néz ki. 1x már tisztitották akkor faxán ment is egy darabig de a gyertyabehelás óta szaraxik.

Ezt a lezárást nem értem mit, hogy micsoda? és ez nem okoz semmit? Elektromos ablakemelö motor érdekelne azt hol nézzem meg?

köszi a segitséget

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia mindenki.

Egy kis help kellene.

B vectra caravánban (is)gondolkodom vétel szempontjából. Találtam kettőt, ami szóba jöhet, mindkettő 98'-as. Az egyik 18 16v, a másik 20 16v.

Melyiket ajánlanátok, és mik azok a dolgok, amikre oda kell figyelnem vétel előtt, tehát miket kell jól megnézni.

Fontos szempont lenne a fogyasztás, mert cégautó lesz belőle, váltaná a mostani F astrámat, és ugye szempont a szervíz-javítási költség is, mert valahogy még meg kell etetnem a főnökkel.

A másik variáns egy F astgra caravan lehetne, mert azokat nagyon szeretem, meg olcsóbb is a fenntartása, de a vectra nagyobb :-)

Igazából kíváncsi vagyok, hogy hosszú távon melyikkel járnék anyagilag (nem majdani eladás szempontjából) jobban.

A dinamika nem elsődleges, de jó ha van :-) viszont a diesel az felejtős, mert nagyon nem szeretem a hangját egyrészt, másrészt nincs diesel autó a cégnél, és nem akat a főnök külön erre másik nyílvántartást csinálni.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenki.

Egy kis help kellene.

B vectra caravánban (is)gondolkodom vétel szempontjából. Találtam kettőt, ami szóba jöhet, mindkettő 98'-as. Az egyik 18 16v, a másik 20 16v.

Az 1.8-cal Maci tud infót szolgáltatni, a 2.0-val én is megbírkózom.Céges utazónak jó mind2, dinamikáról inkább v.hol 2.2 környékén lehet sztem beszélni róla.Nekem X20XEV +F18 W3.74 volt.Nem nevezném idegbetegnek, átlagos autózásra volt csak alkalmas.Cserébe viszont nagyon stabil, kényeles, csöndes volt.Üzembiztonsággal nem volt gond, sehol nem hagyott ott amíg használtam.Amolyan "béke szigete" volt.Az alkatrészárakaról nem beszélnék, nem olcsó fentartani.Nem is drága, de egy Astra F-hez mérten drága.Egyáltalán nem értéktartó, lévén van belőle dögivel kifényesített példány, elég nyomott árakon.Fogyasztása télen bármit is csináltam, nem ment 10L alá.Melegebb időkben 8L körül alakult.

Tömege és mérete miatt biztonságos autó volt, és volt tekintélye az úton.De mivel még bőven lett volna mire költenem, inkább eladtam, és vettem egy olcsóbban fentartható Astrát, amiben ugyanaz a motor van, sokkal sportosabban lehet vele menni mégis kevesebbet fogyaszt, olcsóbb fentartani, igaz az ütközésbiztonsága és a menetkényelme nem vetekedhet az Vectra B-el.

Sztem Tomi023 is megválna a gépétől, mert 3.0 felé kacsingat......Aztán vagy igen, vagy nem.Egy privit megérne.Az Ő verdája tuti rendben van, lévén betegesen törekszik a tökéletességre.Sztem az is megérne egy misét, no meg fullfelszerelt....... B)

Link to comment
Megosztás:

Amolyan "béke szigete" volt.

az ám ;)

Fogyasztása télen bármit is csináltam, nem ment 10L alá.Melegebb időkben 8L körül alakult.

B) B) :D

ennyi még sose volt

Sztem Tomi023 is megválna a gépétől, mert 3.0 felé kacsingat......

4 kerék 5 méter 6 henger...automata

Link to comment
Megosztás:

Nos, kedves druszám, olvastam a leveled, és itt is a kérdésed.

Vectra B Caravan 1.8 16v

Ha nem nyúlsz mellé, akkor olcsó a fenntartása, ha igen, akkor odáig jutsz, ameddig én.

Mivel motorikusan kb. ugyanannyi, mint egy f astra, így azt nem részletezem.

Futóműben a kényelemnek ára van.

Sok a szilent, és sok magyar utakon eltöltött km nem tesz jót nekik.

spec nekem a szilentek már mind ki van cserélve, erre a stabi bekötő kart lehet újra cserélnem majd.

elejében könnyen el lehet költeni 20-30-at szilentre, és a hátuljában is.

Fékek mint az astrában, nem drágább, csak a hátsó tárcsa, de sokat elfutnak azok. Betét amúgy olcsó hozzá.

Csapágy az hátra drága, mint a g astrába, előlre mint az f astra.

Kuplung tud még necces lenni, illetve ha a váltóban a difi megadja magát.

ui: Ha van valakinek elfekvőben ingyé egy F20 C 3.55 vagy 3.52 (nem emléxem már rá pontosan, majd utána nézek) váltóból difije, a hozzá illó fogaskerékkel a csoport tengelyre, akkor szóljon. Lehetőleg jó állapotút keresnék.( sajnos a cali elfuthatott már vagy 800e km-t ezzel a váltóval, ami bekerült a gépbe, és nem tetszik a hangja)

Ha gondolod Laci, elmegyek átbuherászni a kiszemelt példányokat veled! B)

Link to comment
Megosztás:

Nos, kedves druszám, olvastam a leveled, és itt is a kérdésed.

Vectra B Caravan 1.8 16v

Ha nem nyúlsz mellé, akkor olcsó a fenntartása, ha igen, akkor odáig jutsz, ameddig én.

Mivel motorikusan kb. ugyanannyi, mint egy f astra, így azt nem részletezem.

Futóműben a kényelemnek ára van.

Sok a szilent, és sok magyar utakon eltöltött km nem tesz jót nekik.

spec nekem a szilentek már mind ki van cserélve, erre a stabi bekötő kart lehet újra cserélnem majd.

elejében könnyen el lehet költeni 20-30-at szilentre, és a hátuljában is.

Fékek mint az astrában, nem drágább, csak a hátsó tárcsa, de sokat elfutnak azok. Betét amúgy olcsó hozzá.

Csapágy az hátra drága, mint a g astrába, előlre mint az f astra.

Kuplung tud még necces lenni, illetve ha a váltóban a difi megadja magát.

ui: Ha van valakinek elfekvőben ingyé egy F20 C 3.55 vagy 3.52 (nem emléxem már rá pontosan, majd utána nézek) váltóból difije, a hozzá illó fogaskerékkel a csoport tengelyre, akkor szóljon. Lehetőleg jó állapotút keresnék.( sajnos a cali elfuthatott már vagy 800e km-t ezzel a váltóval, ami bekerült a gépbe, és nem tetszik a hangja)

Ha gondolod Laci, elmegyek átbuherászni a kiszemelt példányokat veled! B)

Értem. Ez már kicsit megnyugtatóbb.. mármint sajnálatos, hogy ilyen jól ismered az árakat alkatrészileg, de nekem ez most jól jöhet. A felajánlott segítségedet előre is megköszönöm és ha itt az idő egyeztetünk telefonon. Még kicsit dilemmázok F astra caravan és B vectra caravan között, de szvsz az fog dönteni, hogy melyiket találok hamarabb igényeimnek megfelelő állapotban, felszereltségben és persze árban.

Kösönet és hála még1x mindenkinek.

Üdv: I_S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.