Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintem elsőkörben mérd ki a gyertyakábeleket, ha tényleg háromhengerrel megy.... nálam a megszakadt gyertyakábel miatt ment tönkre a gyujtásmodul, aminek a cseréje nem olcsó mulatság.....

Amugy szerintem 120 meg 140 azért nem is olyan nagy meghajtás.... én nehezen állom meg, hogy naponta ne menjek annyival.... ha van ahol. Inkább az erőteljes gyorsításokat, kihúzatásokat mondanám eröltetésnek....

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, bocs, nem írtam.

1996 decemberi évjárat, Vectra B1, X16XEL motorral. Előtünet még, hogy 1200és 1700-as fordulaton (nem tudom, miért pont ott) megesett, hogy rántott a motor egyet-egyet. 3 hónapja volt EGR cserén. Tech2-vel az a baj, hogy a legközelebbi szervíz is 15 km-re van, szóval odáig nem akarok három hengerrel becammogni. A tréler meg olcsó, ugye. :D

Ha UGY. volt az AGR, akkor kb. eddig bírta........De kellene az a hibakód......Viszont én nem tudom, hogy Vekinél is az X16XEL esetében ugyanazokat a lábakat kell-e öszezárni, mert az Astrán anno pont a vezetőoldalon volt a felülről 5-6-os láb.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha UGY. volt az AGR, akkor kb. eddig bírta........De kellene az a hibakód......Viszont én nem tudom, hogy Vekinél is az X16XEL esetében ugyanazokat a lábakat kell-e öszezárni, mert az Astrán anno pont a vezetőoldalon volt a felülről 5-6-os láb.... :D

elvileg a csati mindben ugyanúgy van. :D

szal tessék villogni.

Link to comment
Megosztás:

hát remélem, nem az lett a gond, mert gyárit vettem hozzá. Gyújtásmodul. Gyárit 48k-ért tudnának adni, vagy 36-ért Bosch-t. Vagy tudnék X18XEL-ből bontottat, 20k-ért. Persze először kiolvastatom, de ha ez, akkor melyiket vennétek?

Nos én a minél olcsóbbat...... :D Nagy gáz nem lehet a bontottal sem, valamint arra sincs gari, hogy az új nem fogja-e idő előtt beadni a kulcsot.Sztem...

Link to comment
Megosztás:

Mikor levettem a baloldali első kereket a nyárigumi feltevéséhez, észrevettem, hogy az a fémkupak, amelyik lezárja a kapcsolószekrényt, kissé be van horpadva. Bizti kapott egy ütést valamikor-valahonnan. Mindenesetre régi volt a nyom, nem most történhetett. abaj vizont az, hogy valószinüleg egy pici lyuk is lett rajta, mert olyan enyhén olajnedves. Letöröltem, de másnap megint olyan volt. Nem szeretném leszedni, igy arra gondoltam, valami Loctite-al megpróbálom betömni a lyukat. Felemelem jól a baloldalát, hogy az olaj átmenjen a tulsó felére, alaposan zsirtalanitom és bekenném az egész horpadásfelületet valami kétkomponensü fémragasztóval, hogy azt a pórust tömje be. Szerintetek fog ez igy sikerülni?

Ja persze lesz olajszintellenörzés is.....

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van tökéletesen, és nekem is szimpatikusabb az új termék, de ez esetben elsősorban csak a Bosch jöhetne szóba. De olvastam valahol szintén Bosch lambdaszondás szívást, így kicsit elbizonytalanodtam a márkával kapcsolatban. Ezért gondoltam, hogy a kompatibilitási problémák miatt esetleg esélyesebb lenne használt eredetit venni. De vitatkozzatok velem nyugodtan, várom a véleményeket.

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van tökéletesen, és nekem is szimpatikusabb az új termék, de ez esetben elsősorban csak a Bosch jöhetne szóba. De olvastam valahol szintén Bosch lambdaszondás szívást, így kicsit elbizonytalanodtam a márkával kapcsolatban. Ezért gondoltam, hogy a kompatibilitási problémák miatt esetleg esélyesebb lenne használt eredetit venni. De vitatkozzatok velem nyugodtan, várom a véleményeket.

Nekem ugy tünik, hogy a gyujtásmodul az esetek nagyon nagy többségében akkor romlik el, ha megszakad egyik gyujtáskábel. Ezért szerintem, ha a bontós ad valamennyi garanciát, meg lehetne próbálni. Szerintem nagyságrendekkel olcsóbb és ha a csomagtartóba beteszed a régit, utközben a csere max 5 perc. Ha már éppen annyira galyra menne.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Bocs hogy ide írok de sürgős lenne és ez a legolvasottabb téma. Alkatrész ügyben szeretném a segítségeteket kérni. Az autó vectra b 1.8 16v. A szívósor alján van egy "dekni" amiben 4 pillangószelep van, sajnos nem tudom hogy mi a hivatalos neve, ami nekem szétrobbant mert gázos az autó és visszarobbant. Sehol nem találok és ezért kérném a segítségeteket. Nem tud valaki véletlenül bontottat? Előre is köszi: Zaza

Link to comment
Megosztás:

Cartársak, megvan a hiba! :D

Kedvem lenne seggbe rúgni magam, mert a jelek szerint feleslegesen vettem a gyertyát, és a kábeleket, mert a probléma oka az EGR szelep volt. Hiába cseréltettem nemrég, most úgy volt kedve, hogy felakadt valamelyik végállásában, és ezért járt össze-vissza a motor. Háromezer forintért nagyjából másfél óra alatt rendbe tette a szaki, és v'oila, úgy jár a gép, mintha új lenne. Egy tanulsággal több! :D

Köszönöm a segítségeteket! :D

(és ha valaki Kiskunhalas környékén keres egy jó szerelőt, szóljon, mert VÉGRE én is találtam olyan embert, akivel maradéktalanul elégedett vagyok!! :D )

Link to comment
Megosztás:

Ne kérdezz ilyeneket. :D Diag számítógépre volt kötve, és nem voltam ott végig, de hozzáértőnek tűnik, néhány tízévnyi szakmai múlttal. Annyit mondott, hogy "lassú".

Akkor majd a fogyidon is érezni fogod hamarosan......kicsit megugrik.....először csak kicsit.Utána meg motorkontrol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.