Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nem olvastam vissza mindent, de javaslom a vákumcsövek gumi pipájának a cseréjét. egy hajszálrepedés is tud ilyet.

mielőtt kidobatjuk a kollégával a fél motort...

Hali

Holnap kicserélem a pipákat amugy köszönöm a segitségeteket remélem elöb utob jolesz

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Indulásnál illetve 1-ből 2-be váltáskor az autó kicsit bedadog, rángat. Nem vészes, de zavaró. Kicsit több gázzal ezt tudom korrigálni, de gondolom ennek oka van? és nem szeretném megvárni míg ez komolyabbra fordul!

Illetve egy másik probléma bár ez ritka, előfordul hogy az autó hosszú indítás után hajlandó csak beindulni!

Mi lehet az oka?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Indulásnál illetve 1-ből 2-be váltáskor az autó kicsit bedadog, rángat. Nem vészes, de zavaró. Kicsit több gázzal ezt tudom korrigálni, de gondolom ennek oka van? és nem szeretném megvárni míg ez komolyabbra fordul!

Illetve egy másik probléma bár ez ritka, előfordul hogy az autó hosszú indítás után hajlandó csak beindulni!

Mi lehet az oka?

Köszi!

Én első körből légtömegmérőre ill. fals levegőre tippelnék.......

Van motorkontrol lámpa?

Link to comment
Megosztás:

Semmi nem jelez hibát! Se kontrollámpa se computer!

Fals levegőt hol szívhat, hol keressem?

Ez lehet hogy hülye kérdés, de egy szimpla sportdob okozhat ilyet?

A légtömegmérő utáni szakaszon a folytószelepház felé.Gyertyákat mikor cserélted?Amúgy a sportdob nem csinál ilyesmit.

Link to comment
Megosztás:

Indulásnál illetve 1-ből 2-be váltáskor az autó kicsit bedadog, rángat. Nem vészes, de zavaró. Kicsit több gázzal ezt tudom korrigálni, de gondolom ennek oka van? és nem szeretném megvárni míg ez komolyabbra fordul!

Illetve egy másik probléma bár ez ritka, előfordul hogy az autó hosszú indítás után hajlandó csak beindulni!

AGR szelep is lehet, ha van :) Le kell zárni :D

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor?Mert az nem elhanyagolható dolog.....

2002 évjárat 1.6l 16 v benzines...

De engem az érdekel, hogy papirforma szerint mikor kell megcsinálni. (nem találtam a meg a neten mikor kellene :))

Szóval a kérdés továbbra is az, hogy a fent emlitett atónál mikor van a nagyszerviz (vezérműszíj csere stb ) könyv szerint.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Wolfi! Érzi, hogy nem szereti a család. Szerintem ezért teszi ezt veled.

Inkább csak nem szereti az utángyártott, xar minőségű alkatrészt......

2002 évjárat 1.6l 16 v benzines...

De engem az érdekel, hogy papirforma szerint mikor kell megcsinálni. (nem találtam a meg a neten mikor kellene :))

Szóval a kérdés továbbra is az, hogy a fent emlitett atónál mikor van a nagyszerviz (vezérműszíj csere stb ) könyv szerint.

Üdv

Vezérléscsere 60e.-ként.Gyertyákat 30e.ként.Olajat10e.ként.Illő olykor a fékolajat is cserézni.Elvileg ezt is 60e.ként kellene.

Amúgy vezérléscserénél célszerű NEM megvárni a 60e.-t.

Mindez X16XEL-nél.

De gondolom a tiéd már Z16XE.

Link to comment
Megosztás:

Inkább csak nem szereti az utángyártott, xar minőségű alkatrészt......

Vezérléscsere 60e.-ként.Gyertyákat 30e.ként.Olajat10e.ként.Illő olykor a fékolajat is cserézni.Elvileg ezt is 60e.ként kellene.

Amúgy vezérléscserénél célszerű NEM megvárni a 60e.-t.

Mindez X16XEL-nél.

De gondolom a tiéd már Z16XE.

Köszi a válaszokat.

Még nem az enyém de remélem az lesz, ézért kérdeztem, hogy a papirforma szerint mikor kell, mert erre lehet "hivatalosan" is hivatkozni mig arra, hogy mikor illdomos nem igazán.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

Még nem az enyém de remélem az lesz, ézért kérdeztem, hogy a papirforma szerint mikor kell, mert erre lehet "hivatalosan" is hivatkozni mig arra, hogy mikor illdomos nem igazán.

Üdv

Ha magyarországi az autó, az alvázszám alapján lekereshető elvileg.Ha külföldi, akkor célszerű rögtön a "mindennel" kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

2002 évjárat 1.6l 16 v benzines...

De engem az érdekel, hogy papirforma szerint mikor kell megcsinálni. (nem találtam a meg a neten mikor kellene :))

Szóval a kérdés továbbra is az, hogy a fent emlitett atónál mikor van a nagyszerviz (vezérműszíj csere stb ) könyv szerint.

Üdv

szóval akkor papírforma szerint:

szervizek 1 év / 30.000 km amelyik elöbb teljesül.

Pollen szürő 30.000 km / 2 év , amelyik elöbb teljesül.

Vezérlés 60.000 km / 4 év amelyik elöbb teljesül.

Levegőszürő 60.000 km / 4 év amelyik elöbb teljesül.

Fékolaj 2 évente.

Benzinszürő 60.000 km / 4év amelyik elöbb...

ékszij, fék szükség szerint. de szemrevételezés minden szerviznél.

na, papir forma szerint így kő...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.