Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Apropó... fedélzeti komputer... van ötleltetek mit lehet csinálni egy olyannal, amelyik nem számolja ki helyesen a fogyasztást....4.6-ot számolt nekem átlagnak és mikor megmértem, hát 6.4 volt :P

Újra kell kalibrálni!

A hogyanjáról Opel16V-t kérdezd szerintem! :(

Link to comment
Megosztás:

TECH2-vel kell bekalibrálni.Nekem is kellene, mert mikor tele tankolom, aszongya' nekem, hogy 174.5L benya van a gépben, és hosszútávon pl. 5.4L-t eszik...... :cry: :(

Akkor ugylátszik nem csak nekem ilyen.... de vajon miért romlott el a kalibrálása? Gondolom jó szakira is van szükség... hiába megyek be a márkaszervizbe, akárki nem fogja megcsinálni :P

Link to comment
Megosztás:

A gyári BC-t Tech2 vel kalibrálható. minden értéke állítható + és - irányban is. Lehet hogy nem látja a Tech a BCt a helyes Tech 2 indítás esetén, akkor egy korábbi évjárattal kell próbálkozni.

Hát nekem lesz mit kalibrálni....... :P

Amúgy az előző tankolás után amikor már csak kb. 20L volt a tankban, öntöttem bele PROTEC üza. adalékot, had tisztuljon a rendszer.Hát nemkicsit lehetett vadulni a Vekivel! :cry: Ment, mint a megveszekedett vadállat! :(

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali Mindenkinek! Én még új vagyok itt mert csak most regisztráltam magam. Nekem 2 éve van egy B vectrám amit tuningolgatok, persze ésszel. Nincsenek lángcsóvák meg elcseszett szárnyak rajta. A futómű tuning után most jutottam el a motor tuningig. Vettem egy 2.5 V6os mocit kompletten amit a 2.0-es helyett rakok be. Szomorú hír hogy sajna váltót is kell vennem pedig a 2.0-es váltója sokkal jobb. Van valaki itt aki esetleg jártas ilyen téren és eltud látni néhány hasznos infóval?Váltó és elektronika érdekel elsősorban. Majd képet is felrakok ha kész lesz. kb januárban. Előre is köszi a válaszokat. Hali mindenkinek!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek! Én még új vagyok itt mert csak most regisztráltam magam. Nekem 2 éve van egy B vectrám amit tuningolgatok, persze ésszel. Nincsenek lángcsóvák meg elcseszett szárnyak rajta. A futómű tuning után most jutottam el a motor tuningig. Vettem egy 2.5 V6os mocit kompletten amit a 2.0-es helyett rakok be. Szomorú hír hogy sajna váltót is kell vennem pedig a 2.0-es váltója sokkal jobb. Van valaki itt aki esetleg jártas ilyen téren és eltud látni néhány hasznos infóval?Váltó és elektronika érdekel elsősorban. Majd képet is felrakok ha kész lesz. kb januárban. Előre is köszi a válaszokat. Hali mindenkinek!!!!!

Hívd fel ezt az embert:

Demjén Péter

0620/397-13-15

Nemrégen fejeztek be egy MV6 Astra GSi-t, szal körbejárta a V6 témát rendesen.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Mikor hideg van kint, ugy jópár minusz, akkor a müszerfal jól hallhatóan kattog, ropog stb. Ugy vettem észre, hogy a meleglevegőtől, amit a fütéstől kap. Ha jól bemelegedik az autó és ráengedem a hideglevegőt, akkor is elkezd jól hallhatóan ropogni. Gondolom valami tágulási dolgot nem számitottak ki, vagy esetleg megakad valami, mikor mozogna a múanyag. Ti is tapasztaltátok ezt?

Link to comment
Megosztás:

Akkor belenyugszom a recsegésbe.... ez van.... és ennél nagyobb baja se legyen soha....

:huh:

Más... nálatok a kormány közepén, ott ahol a műanyag ki van vékonyitva egy csikban, hogy elszakadjon ha begyul a légzsák.... szóval ott benyomható a múanyag? Mert szerintem ott keménynek kellene lennie..... sokszor azon gondolkodom, hogy vajon ki van véve a légzsák, mert kb 5-6 milimétert benyomható.... mintha ott nem lenne semmi. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem értettem :huh: magyarázd lécci :D

A kormánykeréken az airbag felítar alatt vagy felett :D van egy vízszintes kikönnyítés ha egyenesbe áll a kormány akkor vízszintes :lol:

Ez azért van ott, hogy ha a lufi begyújt akkor a műbőr (műanyag) meghatározott ponton szakadjon szét így segítve a lufi felfújódását, pozícionálását és az esetleges sérülések csökkentését.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.