Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy ideje 1000-3000 fordulat között rángat az autóm (99-es X16XEL). Azt hittük (mivel ezt írta hibakódnak), hogy AGR szelep hiba. Kitakarítottam/levakítottam/kicseréltem egy kölcsönkapott új szeleppel, de ugyanúgy rángat...

Gyújtótrafó? Gyertyák? Ötlet valakinek esetleg?

Köszi!

Mostanában nekem is rángat... én is kiváncsi lennék, hogy mit kéne kitakarítani?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ideje 1000-3000 fordulat között rángat az autóm (99-es X16XEL). Azt hittük (mivel ezt írta hibakódnak), hogy AGR szelep hiba. Kitakarítottam/levakítottam/kicseréltem egy kölcsönkapott új szeleppel, de ugyanúgy rángat...

Gyújtótrafó? Gyertyák? Ötlet valakinek esetleg?

Köszi!

Csak az AGR-t írta?

Mostanában nekem is rángat... én is kiváncsi lennék, hogy mit kéne kitakarítani?!

A multkor ilyen fordszám ingadozós témában Uhuhu a folytószelep,alapjárati motor,AGR és vákumcsövek

tisztítását ajánlotta ilyen esetben első körben,gondolom itt sem árt!

Nekem is meg kellene csinálni már végre! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 éves Astra G-m van, 87.000 km-rel, Z14XEP. Az éves szervizre készülök: olajcsere, szűrőcserék.

Két kérdésem lenne az első elég problematikus a második csak érdeklődés.

1.

Kb. 1 hónapja enyhe balra kanyarodáskor fémesen súrlódó hangot kezdett el kiadni a kocsi bal eleje. Azóta a hang egyre gyakrabban és egyre hosszabb ideig jelentkezik. A kormány megmozgatásával illetve a fék megpöccintésével a hang megszüntethető, de a legközelebbi elinduláskor illetve egy lassabb haladáskor, kanyarodáskor most már gyakran visszatér.

A fékkel lehet valami probléma? Elkopott a fékbetét? Fékezéskor a kormány nem húz, a fékhatás rendben lévőnek tűnik. Az első fékpofák, ha jól emlékszem 2 éve voltak cserélve kb. 55.000 Km-nél. Akkor a féktárcsák meg lettek szabályozva.

2.

Az első három évben szakszervizbe vittem a kocsit, de nem emlékszem, hogy gyertyacserét csináltak volna. (Persze lehet, hogy volt, én külön nem kértem.) Szakszervizben cserélnek gyertyát az első 3 évben?

Mikor érdemes a gyertyacserén gondolkozni, ha egyébként a gyújtással nincs gond? A gyári GM gyertyákat (kék Genuine GM dobozos) érdemes belerakni?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 éves Astra G-m van, 87.000 km-rel, Z14XEP. Az éves szervizre készülök: olajcsere, szűrőcserék.

Két kérdésem lenne az első elég problematikus a második csak érdeklődés.

szerintem fékbetét csere..vagy csak a felfogó lemez hajlott ki vagy be...mitom én :D nézd meg,fékkel nem játszunk :D

gyertya 4év/60e km a csere intervalluma és csak gyárit rakjál bele aminek a száma 1214031

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ.

Az a gond, hogy hétvégén vidéken szétszedjük a kocsit és akkor már nem tudok fékbetétet venni. De ha azt mondjátok nagy a valószínűsége az elhasznált fékbetétnek akkor inkább veszek holnap.

Pont ilyen gyertyát ajánlottak a Müller Opelnél. Csak azt nem tudom a szervizben cseréltek-e már gyertyát az első 3 évben.

szerintem fékbetét csere..vagy csak a felfogó lemez hajlott ki vagy be...mitom én :D nézd meg,fékkel nem játszunk :D

gyertya 4év/60e km a csere intervalluma és csak gyárit rakjál bele aminek a száma 1214031

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma vettem észre hogy a jobb hátsó ablakomat igen nehezen lehet letekerni. Visszafelé már szépen megy. Valakinek valami ötlete rá? Próbáltam leszedni a kárpitot de nem jártam sikerrel. A tekerőt nem sikerült leszedni. Azt csak húzni kell lefelé? Hogyan kell leszedni az egészet?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ.

Az a gond, hogy hétvégén vidéken szétszedjük a kocsit és akkor már nem tudok fékbetétet venni. De ha azt mondjátok nagy a valószínűsége az elhasznált fékbetétnek akkor inkább veszek holnap.

Pont ilyen gyertyát ajánlottak a Müller Opelnél. Csak azt nem tudom a szervizben cseréltek-e már gyertyát az első 3 évben.

én csak gondolom hogy betét..

nekem még gyári betét van ... 55ekm

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ.

Az a gond, hogy hétvégén vidéken szétszedjük a kocsit és akkor már nem tudok fékbetétet venni. De ha azt mondjátok nagy a valószínűsége az elhasznált fékbetétnek akkor inkább veszek holnap.

Pont ilyen gyertyát ajánlottak a Müller Opelnél. Csak azt nem tudom a szervizben cseréltek-e már gyertyát az első 3 évben.

A kereket akár egy parkolóban is le tudod kapni, csakhogy rápillants a betétre. 5 perc.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma vettem észre hogy a jobb hátsó ablakomat igen nehezen lehet letekerni. Visszafelé már szépen megy. Valakinek valami ötlete rá? Próbáltam leszedni a kárpitot de nem jártam sikerrel. A tekerőt nem sikerült leszedni. Azt csak húzni kell lefelé? Hogyan kell leszedni az egészet?

a kar alatt van egy omega alakú gyűrű.. azt ki kell szedni ,és lejön a kar

Link to comment
Megosztás:

Már azt is próbáltam de nem változik a hangja.Viszont ma megint nem tudtam beindítani.

A sztori röviden:

Kb 1 hónapja menet közben leállt,és amíg vissza nem hűlt addig nem indult be.Ekkor kicserélték a fordlaszám jeladót,mondván ez a rossz.

kb 1 hét múlva ugyanígy leállt de nem tudtam csak kb 30 indítózás után beindítani.Ekkor az ac vezérlő relénél forrasztani kellett az egyik lábat.

Eztán kb 300 -400 km -t mentem panaszmentesen..........!

Hali!

Nekem Z14XEnél ugyan ezt csinálta. Sajna motorvezérlő volt a gond... neked ne ez legyen, de...

Én is cseréltem AC-t is, ha csak annyi lett volna!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ.

Az a gond, hogy hétvégén vidéken szétszedjük a kocsit és akkor már nem tudok fékbetétet venni. De ha azt mondjátok nagy a valószínűsége az elhasznált fékbetétnek akkor inkább veszek holnap.

Pont ilyen gyertyát ajánlottak a Müller Opelnél. Csak azt nem tudom a szervizben cseréltek-e már gyertyát az első 3 évben.

Ha van szervíz füzeted, akkor abba meg tudod nézni. Egyébként 5990 Ft-ért kicserélik szervíz4+ -ba.

Ui.: nekem most lett 3 éves 58e km-rel és kicserélték.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem Z14XEnél ugyan ezt csinálta. Sajna motorvezérlő volt a gond... neked ne ez legyen, de...

Én is cseréltem AC-t is, ha csak annyi lett volna!

Üdv

Sajnos tegnap este hívtak,hogy a motorvezérlő hibás!

Most átkötik a gyújtáskapcsolóra mint a régi autóknál az ac-ét,hogy tudjak vele menni.Mennyire megbízható szerinted így az autó?

Amúgy a javítás eddigi állása:

fordulatszám jeladó: 30 000

Ac relé forrasztás+hibakeresés+autódiagnosztika:13 000

Autóklub segítség+tagság (benne volt egy elszállítás): 11 000

Ac csere: 22 000

Ideiglenes átkötés,motorvezérlő hibájának meghatározása,injektor ház tisztítás: 20 000

Motorvezérlő felújítása: 150 000

Még jó hogy van autóm!!!!!

Így szerintetek mennyit kaphatnék a kocsiért ha nem cserélem ki a motorvezérlőt?(2002-es)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos tegnap este hívtak,hogy a motorvezérlő hibás!

Most átkötik a gyújtáskapcsolóra mint a régi autóknál az ac-ét,hogy tudjak vele menni.Mennyire megbízható szerinted így az autó?

Amúgy a javítás eddigi állása:

fordulatszám jeladó: 30 000

Ac relé forrasztás+hibakeresés+autódiagnosztika:13 000

Autóklub segítség+tagság (benne volt egy elszállítás): 11 000

Ac csere: 22 000

Ideiglenes átkötés,motorvezérlő hibájának meghatározása,injektor ház tisztítás: 20 000

Motorvezérlő felújítása: 150 000

Még jó hogy van autóm!!!!!

Így szerintetek mennyit kaphatnék a kocsiért ha nem cserélem ki a motorvezérlőt?(2002-es)

Nem akarod elvinni egy rendes szerelőhöz? Én biztos nem hagynék ott több pénzt olyan helyen ahol már a fél autót kicserélték de még mindig megvan a probléma...

Szerintem Wessz-nél a vezérlő javítását megúszod 2/3-ból

Link to comment
Megosztás:

Nem akarod elvinni egy rendes szerelőhöz? Én biztos nem hagynék ott több pénzt olyan helyen ahol már a fél autót kicserélték de még mindig megvan a probléma...

Szerintem Wessz-nél a vezérlő javítását megúszod 2/3-ból

A vezérlő javítására már találtam szerelőt aki 120 000 + 6 hónap garancia ,de előtte rárak valami tech műszert ami megmondja a konkrét baját.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos tegnap este hívtak,hogy a motorvezérlő hibás!

Most átkötik a gyújtáskapcsolóra mint a régi autóknál az ac-ét,hogy tudjak vele menni.Mennyire megbízható szerinted így az autó?

Amúgy a javítás eddigi állása:

fordulatszám jeladó: 30 000

Ac relé forrasztás+hibakeresés+autódiagnosztika:13 000

Autóklub segítség+tagság (benne volt egy elszállítás): 11 000

Ac csere: 22 000

Ideiglenes átkötés,motorvezérlő hibájának meghatározása,injektor ház tisztítás: 20 000

Motorvezérlő felújítása: 150 000

Még jó hogy van autóm!!!!!

Így szerintetek mennyit kaphatnék a kocsiért ha nem cserélem ki a motorvezérlőt?(2002-es)

a motorvezérlő javítható.

és az nem kerül ennyibe max 40-60-80 ezerbe....

a 22.000 Ft os AC pumpát visszacserélném a gyárira, mert az elég gagyinak néz ki az ára alapján, mi ezeket hívjuk 200 méteres AC nak. talán 200 métert elmegy......

azért én visszakérném ezeket a javitásoknak az árát a szerelőtől....

Link to comment
Megosztás:

a motorvezérlő javítható.

és az nem kerül ennyibe max 40-60-80 ezerbe....

a 22.000 Ft os AC pumpát visszacserélném a gyárira, mert az elég gagyinak néz ki az ára alapján, mi ezeket hívjuk 200 méteres AC nak. talán 200 métert elmegy......

azért én visszakérném ezeket a javitásoknak az árát a szerelőtől....

Szivem szerint én is de nem fog menni.Az AC-ét kipróbálták úgy is,hogy direkt feszt adtak neki.Állítólag úgy sem indult el.Lehetséges lenne,hogy az ac-ét tönkreteszi a motorvezérlő?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy 2001-es AStra G kombim és újabban azt csinálja, hogy teljesen összefüggéstelenül hol kigyullad (néha folyamatosan)hol elalszik a villáskulcsos hibajelző.Az is megtörténik ,hogy néha elő sem jön a hibajelzés.Ami fontos amikor kigyullad érezhetően kisebb lesz a motor teljesítménye.Elvittem a szakemberhez aki kiolvasta a hibakódot és az eredmény nem egyértelmű a számára a hibakódok a következők: P1482,P1122,P1550.Annyit még hozzátett,hogy valoszinűleg a gázpedál poti a hibás de nem biztos benne mondott még olyat is ,hogy a fojtószelep félig nyitva van.Hogy mi az nem tudom.Annyit még elmondok,hogy az EGR szelep le van vakolva és idáig semmi gond nem volt a géppel.

Z14XE motorral szerelt. Szeretnék segítséget kapni,hogy mi a probléma a verdával.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szivem szerint én is de nem fog menni.Az AC-ét kipróbálták úgy is,hogy direkt feszt adtak neki.Állítólag úgy sem indult el.Lehetséges lenne,hogy az ac-ét tönkreteszi a motorvezérlő?

sajnos akár lehet, de nem szokott... az utángyártott cuccok tudnak furcsa dolgokat müvelni.

és nem a motorvezérlő teszi tönkre az AC-t hanem forditva. a döglött AC csapja ki a motorvezérlőt ( bár ilyet még nem láttam...)

mi az utángyártott trafó miartt szoktunk computereket cserélni. a gyári sose üti ki....

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy 2001-es AStra G kombim és újabban azt csinálja, hogy teljesen összefüggéstelenül hol kigyullad (néha folyamatosan)hol elalszik a villáskulcsos hibajelző.Az is megtörténik ,hogy néha elő sem jön a hibajelzés.Ami fontos amikor kigyullad érezhetően kisebb lesz a motor teljesítménye.Elvittem a szakemberhez aki kiolvasta a hibakódot és az eredmény nem egyértelmű a számára a hibakódok a következők: P1482,P1122,P1550.Annyit még hozzátett,hogy valoszinűleg a gázpedál poti a hibás de nem biztos benne mondott még olyat is ,hogy a fojtószelep félig nyitva van.Hogy mi az nem tudom.Annyit még elmondok,hogy az EGR szelep le van vakolva és idáig semmi gond nem volt a géppel.

Z14XE motorral szerelt. Szeretnék segítséget kapni,hogy mi a probléma a verdával.

üdv.

Menekülj onnét :D Rossz helyen jársz! Az ilyen nem szakember csak annak adja ki magát!

Téged nagyon átvágtak: az Opel sosem gyártott kombit csak Caravant! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy 2001-es AStra G kombim és újabban azt csinálja, hogy teljesen összefüggéstelenül hol kigyullad (néha folyamatosan)hol elalszik a villáskulcsos hibajelző.Az is megtörténik ,hogy néha elő sem jön a hibajelzés.Ami fontos amikor kigyullad érezhetően kisebb lesz a motor teljesítménye.Elvittem a szakemberhez aki kiolvasta a hibakódot és az eredmény nem egyértelmű a számára a hibakódok a következők: P1482,P1122,P1550.Annyit még hozzátett,hogy valoszinűleg a gázpedál poti a hibás de nem biztos benne mondott még olyat is ,hogy a fojtószelep félig nyitva van.Hogy mi az nem tudom.Annyit még elmondok,hogy az EGR szelep le van vakolva és idáig semmi gond nem volt a géppel.

Z14XE motorral szerelt. Szeretnék segítséget kapni,hogy mi a probléma a verdával.

üdv.

Ugyanezt ettem meg z14xe-vel.

Motorvezérlő felújítás lett a vége50e-ért.

Előtte én is cseréltem gázpedált, folytószelepházat, de hiába.

Úgy látom gyakran előjön ez a hiba z14xe-nél.

Ha jól tudom a motorra van fogatva a vezérlő, gondolom a hő és a rázkódás nem tesz jót neki.

Szerk.: Ja, és azért nem megy az autó, mert a rendszer vészprogramra vált.(csökkentett teljesítményű üzemmód)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.