Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

bameg én meg nem értettem mint nem tesz közzé...

na.. arra gondoltam hogy ha nem esik bele a tartományba akkor legyen megnézve.

Tavaly megnéztem, s utána tudtam húzni, azt hiszem az egyik eléggé laza volt.

Mekkora is a meghúzási nyomatéka? Már rég volt, s elfelejtettem, s pár héten belül pedig olajat cserélek, akkor meg is nézem megint.

Link to comment
Megosztás:

van nyomaték kulcsom :D

A gyárilag nem megfelelő meghúzási nyomaték (<8Nm) okozta a fellazulást. Ha egyszer már utána húztál, akkor annak jónak kell lennie. De ha ekkora a para miért nem használsz csavar/menet rögzítőből egy kis pöttyöt a nyomatékkulcson kívül.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Olyan gondom, bajom lenne, hogy valószínűleg megadta magát az egérszelep (1.6 16V X16XEL). Multkor műszaki előtt már nézegettük, s már akkor mondta a srác, hogy nem sokáig húzza már, s most valószínűleg annyi neki, így viszont most a motor kijelzője folyamatosan világit, a kérdésem az lenne, ez a hiba blokkolhatja-e esetleg a kocsit? s egy idő után nem fogom tudni beindítani? vagy mehetek vele nyugodtan míg ki nem cserélem? sajna msot nincs rá 30-40eft-om :S illetve más egyéb gondot okozhat-e?

(bocsi a tudatlanságomért de még csak most vettem nemrég, s eddig ilyen problémám nem volt, ti meg jobban tudjátok mint én azért kérdem :D )

Link to comment
Megosztás:

ma megszoptam.

zafira.

a multkor amikor féket cseréltünk, akkor észre vettük, hogy a jobb féknyereg porvédő gumija szakadt.

nem baj, megrendeltem a gumit.

na ma gondoltam kicseréljük. kipumpáltuk a dugattyút, kicsit rozsdás volt. minden ment már össze, de a dugattyú úgy megszorult a féknyeregbe , hogy se ki,, se be....

jobb féknyereg csere.....

valószinülg a homok, és a víz megtette a hatását..... :D

most emelőn várja a holnapot....

Na, mi van az Újságosbódéval? Kész?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Olyan gondom, bajom lenne, hogy valószínűleg megadta magát az egérszelep (1.6 16V X16XEL). Multkor műszaki előtt már nézegettük, s már akkor mondta a srác, hogy nem sokáig húzza már, s most valószínűleg annyi neki, így viszont most a motor kijelzője folyamatosan világit, a kérdésem az lenne, ez a hiba blokkolhatja-e esetleg a kocsit? s egy idő után nem fogom tudni beindítani? vagy mehetek vele nyugodtan míg ki nem cserélem? sajna msot nincs rá 30-40eft-om :S illetve más egyéb gondot okozhat-e?

(bocsi a tudatlanságomért de még csak most vettem nemrég, s eddig ilyen problémám nem volt, ti meg jobban tudjátok mint én azért kérdem :D )

Miből gondolod, hogy az AGR adta meg magát?Fullad-rángat a kocsi?Kód kiolvasás volt?

Mit jelent az ,hogy "műszaki előtt már nézegettük"?

Mielőtt megölnek a "csak gyári új AGR-t az autóba párt" tagjai,gyorsan

leírom,hogy legelső sorban is ha tényleg az AGR rossz,akkor gyári újat vegyél bele. :D

Ha nem tudsz/nem akarsz,akkor ki lehet venni és megtisztítani így még lehet bírja egy ideig.

Végül a rettenet.Zárjátok le egy vékony lemezzel,oszt kísz!!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod, hogy az AGR adta meg magát?Fullad-rángat a kocsi?Kód kiolvasás volt?

Mit jelent az ,hogy "műszaki előtt már nézegettük"?

Mielőtt megölnek a "csak gyári új AGR-t az autóba párt" tagjai,gyorsan

leírom,hogy legelső sorban is ha tényleg az AGR rossz,akkor gyári újat vegyél bele. :D

Ha nem tudsz/nem akarsz,akkor ki lehet venni és megtisztítani így még lehet bírja egy ideig.

Végül a rettenet.Zárjátok le egy vékony lemezzel,oszt kísz!!!!! :D

Próbáltuk már levakolni, de nem jött össze kidobta hibára... igen már volt korábban h feldobta a motort s ekkor a szerelő sráccal a laptopot rányomtuk s mentünk vele ott láttuk is h azzal lesz a baj, várható volt h teljesen megadja magát kitisztította akkor, de mondta h elgyengült vmi benne vagyis teljes csere, javítnai nem tudja vakolni meg nem tudtuk... csak nem tudom hogy így tudok-e még menni vele, a folyamatos hiba jelzés miatt nem fog-e megállni alattam vagy esetleg nem fog beindulni vagy lesz más baja :S

Link to comment
Megosztás:

Próbáltuk már levakolni, de nem jött össze kidobta hibára... igen már volt korábban h feldobta a motort s ekkor a szerelő sráccal a laptopot rányomtuk s mentünk vele ott láttuk is h azzal lesz a baj, várható volt h teljesen megadja magát kitisztította akkor, de mondta h elgyengült vmi benne vagyis teljes csere, javítnai nem tudja vakolni meg nem tudtuk... csak nem tudom hogy így tudok-e még menni vele, a folyamatos hiba jelzés miatt nem fog-e megállni alattam vagy esetleg nem fog beindulni vagy lesz más baja :S

Lezárás után ritkán ,időközönként feldobja a sárgát,de attól még megy!

Persze,ha már tényleg rossz akkor a lezárás sem segít,csak a csere.Ha az új drága,akkor

esetleg egy bontott is jó és akkor azt lezárni , úgy még elmegy egy darabig.

Persze a legjobb egy új gyári lenne!

Link to comment
Megosztás:

Gondolom kimossa a ganét onnan, ahol elfér oda, ahol nem.

Lehet hogy ha folyamatosan fújkálod, akkor nincs gond, de az enyém sose volt , csak most.(de minek?) :D

Slusszkulcs / gyujtáskapcsoló: Fújtam bele WD40et (vagyis a kulcsra). Nem lett töle jobb.

Viszont eddig csak a 0 állasból volt nezéz elcsavarni, most már van hogy az 1 állásból is nehéz továbbcsavarni a 2-be (kontakt).

Azóta nem is próbálgatom, nehogy teljesen szétessen. Addig legyen jó, amig eljutok szerelőhöz.

Ha úgy veszem ki a kulcsot, hogy nem kattan be, akkor legközelebb könnyebben lehet elcsavarni a kulcsot, de akkor is akad.

Link to comment
Megosztás:

lehet takarékoskodni..,persze pénztárca függő

csak akkor hány szerelés lesz belőle..

én a corsán mindet cseréltem amikor bontva lett.. pedig nem kellet volna..

Teljesen igazad van. :D

Remélem a Z14XEP-m így LPG-vel bontás nélkül elmegy min 250e km-t :D

Link to comment
Megosztás:

Slusszkulcs / gyujtáskapcsoló: Fújtam bele WD40et (vagyis a kulcsra). Nem lett töle jobb.

Viszont eddig csak a 0 állasból volt nezéz elcsavarni, most már van hogy az 1 állásból is nehéz továbbcsavarni a 2-be (kontakt).

Azóta nem is próbálgatom, nehogy teljesen szétessen. Addig legyen jó, amig eljutok szerelőhöz.

Ha úgy veszem ki a kulcsot, hogy nem kattan be, akkor legközelebb könnyebben lehet elcsavarni a kulcsot, de akkor is akad.

Kipróbáltad már a tartalékkulccsal?

Link to comment
Megosztás:

lehet takarékoskodni..,persze pénztárca függő

csak akkor hány szerelés lesz belőle..

én a corsán mindet cseréltem amikor bontva lett.. pedig nem kellet volna..

Takarékoskodás :D tudom, hogy mindet cserélni kellene, de a legeslegjobb esetbe is jóárasítva 5000 X 16.... nem kevés pénz és ez még nem is a gyári.

nemazért de 90-100 ért veszek komplett motort :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.