Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintem is valamiféle generátor probléma lesz,ki kellene méretni ott a dolgokat valami villamosságissal.

Nem nagy pénzek.

Voltam vele szervízben akkor rendesen ment, mérték a generátort is, az is hozta a kötelezőt, computer semmi különöset nem mutatott, ez kb 4000 km-rel ezelőtt volt. aztán kb 3000-3500km semmi probléma, tegnap meg megint kezdte.

Kicserélnem a generátort, igaz nem olcsó mulatság, ha tudnám, hogy az a baja, de hogy bizonyosodjak meg ha a szervízben nem hozza a problémát? Sajnos nem tudom ott hagyni napokra , mert szükségem van a kocsira.. Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Voltam vele szervízben akkor rendesen ment, mérték a generátort is, az is hozta a kötelezőt, computer semmi különöset nem mutatott, ez kb 4000 km-rel ezelőtt volt. aztán kb 3000-3500km semmi probléma, tegnap meg megint kezdte.

Kicserélnem a generátort, igaz nem olcsó mulatság, ha tudnám, hogy az a baja, de hogy bizonyosodjak meg ha a szervízben nem hozza a problémát? Sajnos nem tudom ott hagyni napokra , mert szükségem van a kocsira.. Valami ötlet?

És olyan helyet nem tudsz ahol nem kell sokáig otthagyni?

Kimérés,átnézés nélkül szerintem ez nem fog menni,csak úgy

vaktában cserélni dolgokat meg nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Én a féltengelyre gondolok hirtelen.

Üdv.:

Csabi

Nos voltam szerelőnél és kiderűlt a ludas!!!!

Mindenkinek ajálom figyelmébe ha tompa hangot hall a futómű felől akkor nézzesse meg a keresztstabilizátor rudat!

Ez volt a ludas illetve 2 hónapja volt cserélve, de most megvolt szorulva a forgó résznél!!

Link to comment
Megosztás:

Nos voltam szerelőnél és kiderűlt a ludas!!!!

Mindenkinek ajálom figyelmébe ha tompa hangot hall a futómű felől akkor nézzesse meg a keresztstabilizátor rudat!

Ez volt a ludas illetve 2 hónapja volt cserélve, de most megvolt szorulva a forgó résznél!!

Szia! Az melyik?

Link to comment
Megosztás:

Voltam vele szervízben akkor rendesen ment, mérték a generátort is, az is hozta a kötelezőt, computer semmi különöset nem mutatott, ez kb 4000 km-rel ezelőtt volt. aztán kb 3000-3500km semmi probléma, tegnap meg megint kezdte.

Kicserélnem a generátort, igaz nem olcsó mulatság, ha tudnám, hogy az a baja, de hogy bizonyosodjak meg ha a szervízben nem hozza a problémát? Sajnos nem tudom ott hagyni napokra , mert szükségem van a kocsira.. Valami ötlet?

tudjátok mi tud ilyen hibát okozni?

az akku. cellazárlatos.

vagy valami csatlakozó, testkábel, akkusaru......

Link to comment
Megosztás:

Nos voltam szerelőnél és kiderűlt a ludas!!!!

Mindenkinek ajálom figyelmébe ha tompa hangot hall a futómű felől akkor nézzesse meg a keresztstabilizátor rudat!

Ez volt a ludas illetve 2 hónapja volt cserélve, de most megvolt szorulva a forgó résznél!!

hát ennyit tudnak az utángyártott alkatrészek :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, következő a problémám, remelem tudtok segíteni:

Opel Astra G Caravanom van, X16XEL motorral (1,6 16V), 99-es ; 212e km-rel

A probléma:

Vezetés közben olykor bevillan, vagy teljesen égve ismarad a a töltésjelző "akkumlátorjel". Regebben(6-7e km -óta) is csinálta ezt a kocsi olykor (2-3-400 km-enként), aztan kb 3000 km alatt semmi, majd ma egy 300km-es uton vagy 10szer. Van hogy csak 1-2 mp és elmegy a jel, van, hogy 10mp, és ilyenkor a szervó is kiesik. A jelenseg magától elmegy, nem befolyásolható (ha lakapcsolom a fogyasztókat (klima, lámpa, rádió), nem sokat változtat, csak késöbb szűnik meg a kontroll-lámpa fénye. Arra sem reagál, hogy jobban pörgetema motort vagy sem, akármelyik sebesség/fordulat tartományban vagyok előjön (0-130-ig autóztam kb. -fordulat 1000-4000/perc)

Voltam vele még az első ilyen jellegű produkció után szervízben, ahol persze minden nomalisan működött, semmi hibát nem mért ki a szervízes, a computerben sem talált ilyen hibára utaló bejegyzést.

Az utánaolvasom alapján vagy generátor lenne a hibás, vagy valami feszültségszabályozó elektrónika. Aztan lehet hogy teljesen más az oka. Ti is találkozatok már ilyesmivel? Javaslatok a kezelésre? túl sokat nem szeretnék rá költeni, csak szeretném, hoyg üzembiztos legyen.

köszi

A legegyszerűbb megoldás ami eszembejut az, hogy kicsit eloxidálódhatott 1-2 csatlakozó. Szerintem a okozhat ilyen hibát. Érdemes lenne drótkefével végignézni az összes érintett csatlakozást.

1 próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Elnézést, hogy csak így külön megszólítalak, de úgy gondolom, hogy te tudod a kérdésemre a legbiztosabb választ. :D

Ha csereérett toronycsapággyal/féltengellyel mászkálok még max 2 hónapot ( max 1500 km) okozhat-e valami nagyobb galibát, amit később jóval drágábban tudok majd megjavíttatni?

Menetbiztonság szempontjából kell-e tartanom valamitől?

Sajnos most elég nagy kiadásaim vannak és ha nem szükséges, akkor nem költenék addig a kocsira.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hasznos infókat olvasgatva bukkantam rá erre:

" hideg indítás, alapjáratot felemelte ford mérő óra szerint 1400 környékére (ezen óra szerint a meleg alapjáratom kb 750) és egész addig ha hagytam alapon járni a mocit olyan volt, mintha kihagyna a gyújtás, egyenetlen volt....(ugyanakkor az erő meg volt benne és pár perc melegedés után vissza vette és tök normális alapjárat volt)."

Nekem hasonló tüneteket produkál az autó minden egyes hidegindításnál reggel. Fojtószelep takarítást javasoltak később erre a panaszra, ezt megtettem, bár nem volt különösebben piszkos, mert az olajat sem eszi. Mi lehet még a gond? Fojtószelep takarítás alatt mit ért pontosan? Le kell venni az egészet és úgy kipucolni?

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Elnézést, hogy csak így külön megszólítalak, de úgy gondolom, hogy te tudod a kérdésemre a legbiztosabb választ. :D

Ha csereérett toronycsapággyal/féltengellyel mászkálok még max 2 hónapot ( max 1500 km) okozhat-e valami nagyobb galibát, amit később jóval drágábban tudok majd megjavíttatni?

Menetbiztonság szempontjából kell-e tartanom valamitől?

Sajnos most elég nagy kiadásaim vannak és ha nem szükséges, akkor nem költenék addig a kocsira.

Saját tapasztalat: én ~6ezret mentem kopogó toronycsapágyakkal... Maga a toronycsapágy+a szilent nekem 8e/db-ba fájt (márkára már nem emlékszem és persze ezt párban illik cserélni)

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb megoldás ami eszembejut az, hogy kicsit eloxidálódhatott 1-2 csatlakozó. Szerintem a okozhat ilyen hibát. Érdemes lenne drótkefével végignézni az összes érintett csatlakozást.

1 próbát megér.

Jártam már úgy, hogy a trafó csatlakozó kábelének a fém érintkező felületei használódtak el, erre is érdemes ránézni

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Elnézést, hogy csak így külön megszólítalak, de úgy gondolom, hogy te tudod a kérdésemre a legbiztosabb választ. :D

Ha csereérett toronycsapággyal/féltengellyel mászkálok még max 2 hónapot ( max 1500 km) okozhat-e valami nagyobb galibát, amit később jóval drágábban tudok majd megjavíttatni?

Menetbiztonság szempontjából kell-e tartanom valamitől?

Sajnos most elég nagy kiadásaim vannak és ha nem szükséges, akkor nem költenék addig a kocsira.

nem. a toronycsapágy csak hangot ad, a féltengely meg kanyarba ropoghat. bár a féltengely eltörhet, de annak már nagyon de nagyon csúnya hangja van ha annyira szét van kopva.

szóval mennyé vele, ha nagyon csúnya rendellenes hangot hallasz akkor stop, de biztosan ki fogja bírni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hasznos infókat olvasgatva bukkantam rá erre:

" hideg indítás, alapjáratot felemelte ford mérő óra szerint 1400 környékére (ezen óra szerint a meleg alapjáratom kb 750) és egész addig ha hagytam alapon járni a mocit olyan volt, mintha kihagyna a gyújtás, egyenetlen volt....(ugyanakkor az erő meg volt benne és pár perc melegedés után vissza vette és tök normális alapjárat volt)."

Nekem hasonló tüneteket produkál az autó minden egyes hidegindításnál reggel. Fojtószelep takarítást javasoltak később erre a panaszra, ezt megtettem, bár nem volt különösebben piszkos, mert az olajat sem eszi. Mi lehet még a gond? Fojtószelep takarítás alatt mit ért pontosan? Le kell venni az egészet és úgy kipucolni?

Az enyém is ezt csinálja hidegindítás után, olyan csúnyán egyenetlenül jár a motor. De nekem elég ha megpöckölöm a gázpedált, és visszaáll, onnantól szépen jár.

Link to comment
Megosztás:

naaaaaaa.........

biztos vagy te ebben?

Biztos éppen nem ,de ha valami szorul akkor annak a hatása valahol jelentkezhet.Nem beszélve arról,hogy egy idő után menet közben is hallani fogod.Engem zavart a ropogása.

Látom nem érted Uhuhut! Majd én fordítok neked: hülyeséééég!

Link to comment
Megosztás:

nem. a toronycsapágy csak hangot ad, a féltengely meg kanyarba ropoghat. bár a féltengely eltörhet, de annak már nagyon de nagyon csúnya hangja van ha annyira szét van kopva.

szóval mennyé vele, ha nagyon csúnya rendellenes hangot hallasz akkor stop, de biztosan ki fogja bírni :D

Szia,

Köszönöm a segítséget! :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is ezt csinálja hidegindítás után, olyan csúnyán egyenetlenül jár a motor. De nekem elég ha megpöckölöm a gázpedált, és visszaáll, onnantól szépen jár.

Gázadás után nekem is elmúlik a dolog. Más kérdés: ha az EGR alá beteszek egy lemezt, akkor az nekem miért lesz jó? Azon kívül, hogy nem kell EGR-t takarítani?

Link to comment
Megosztás:

Gázadás után nekem is elmúlik a dolog. Más kérdés: ha az EGR alá beteszek egy lemezt, akkor az nekem miért lesz jó? Azon kívül, hogy nem kell EGR-t takarítani?

Akkor szoktuk lemezelni,ha már elkezdett rosszalkodni.Kitisztítjuk és lezárjuk,hogy ne

koszolódjon tovább,mert akkor megint elkezdi lefullasztgatni időnként az autót,ami

elég kellemetlen egy jelenség. :D

A lezárás amúgy fogyasztásra ill. szennyezésre nincs számottevő hatással.

Link to comment
Megosztás:

Akkor szoktuk lemezelni,ha már elkezdett rosszalkodni.Kitisztítjuk és lezárjuk,hogy ne

koszolódjon tovább,mert akkor megint elkezdi lefullasztgatni időnként az autót,ami

elég kellemetlen egy jelenség. :D

A lezárás amúgy fogyasztásra ill. szennyezésre nincs számottevő hatással.

Értem, köszönöm a választ. És a fojtószelep takarítást "milyen mértékben" kell elvégezni? Ez alatt azt értem, hogy le kell-e szedni, vagy csak a járatokat megtisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.