Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Erre mondom én hogy hiéna autóvillamosságis. Mi az hogy egy forrasztást 10 ezerért csinál?? Ezt a fajta hibát megtalálni egy hozzáértőnek kb 1 óra de lehet még annnyi sem. Tech2 működési test egyből kibuktatja. Forrasztás mivel abszolut nincsen eldugva még 1 órát vesz ígénybe a szét meg az összeszereléssel együtt. Tehát az én szemembe MO-n egy utolsó HIÉNA az aki ennyit kér. Gondolom számla ohne. Ha mindez márkaszervízbe lenne arra nagy duzzogva azt mondom ám legyen de hogy egy maszek hát menjen a csába!!!

Link to comment
Megosztás:

Erre mondom én hogy hiéna autóvillamosságis. Mi az hogy egy forrasztást 10 ezerért csinál?? Ezt a fajta hibát megtalálni egy hozzáértőnek kb 1 óra de lehet még annnyi sem. Tech2 működési test egyből kibuktatja. Forrasztás mivel abszolut nincsen eldugva még 1 órát vesz ígénybe a szét meg az összeszereléssel együtt. Tehát az én szemembe MO-n egy utolsó HIÉNA az aki ennyit kér. Gondolom számla ohne. Ha mindez márkaszervízbe lenne arra nagy duzzogva azt mondom ám legyen de hogy egy maszek hát menjen a csába!!!

Link to comment
Megosztás:

Igen igazad van,de amikor kiírtam a hiba okát akkor a szerelő még nem tudta,hogy kell e a relét cserélni.Amikor elhoztam a kocsit akkor mondta,hogy csak az egyik lábat kellett megforrasztani, így a relét vissza vitte a nagykerbe.

Gondolom a kocsit nem hagytad ott. Ha ott hagytad volna, lehet a relé is fizetős . Rossz reléje meg gondolom lett volna kéznél, bemutatni.

Link to comment
Megosztás:

Erre mondom én hogy hiéna autóvillamosságis. Mi az hogy egy forrasztást 10 ezerért csinál?? Ezt a fajta hibát megtalálni egy hozzáértőnek kb 1 óra de lehet még annnyi sem. Tech2 működési test egyből kibuktatja. Forrasztás mivel abszolut nincsen eldugva még 1 órát vesz ígénybe a szét meg az összeszereléssel együtt. Tehát az én szemembe MO-n egy utolsó HIÉNA az aki ennyit kér. Gondolom számla ohne. Ha mindez márkaszervízbe lenne arra nagy duzzogva azt mondom ám legyen de hogy egy maszek hát menjen a csába!!!

Igazad van. Bár néha a maszek drágább,mint a szakszerviz ....... :D

Link to comment
Megosztás:

Erre mondom én hogy hiéna autóvillamosságis. Mi az hogy egy forrasztást 10 ezerért csinál?? Ezt a fajta hibát megtalálni egy hozzáértőnek kb 1 óra de lehet még annnyi sem. Tech2 működési test egyből kibuktatja. Forrasztás mivel abszolut nincsen eldugva még 1 órát vesz ígénybe a szét meg az összeszereléssel együtt. Tehát az én szemembe MO-n egy utolsó HIÉNA az aki ennyit kér. Gondolom számla ohne. Ha mindez márkaszervízbe lenne arra nagy duzzogva azt mondom ám legyen de hogy egy maszek hát menjen a csába!!!

Igen, valószínűleg így van, de azt gondolom te is látod hogy az ilyen hiénák addig élnek meg, amíg valaki igénybe veszi a szolgáltatásaikat. Magyarul amíg lesz aki kifizeti nekik a 10e Ft-ot egy forrasztásért, addig nem is fognak kevesebbet kérni. És bár én is ellenzem az ilyenfajta hozzáállást, de azt el tudom képzelni hogy néha valaki rászorul erre, például ha más módon nem jut egyről a kettőre, viszont az autó meg kellene neki, esetleg még sürgősen is.

Egyszerűbben szólva ha nem találsz senkit aki olcsóbban megcsinálja, akkor kénytelen vagy kifizetni a tízezret, ellenkező esetben nézegetheted a működésképtelen autódat.

Link to comment
Megosztás:

Erre mondom én hogy hiéna autóvillamosságis. Mi az hogy egy forrasztást 10 ezerért csinál?? Ezt a fajta hibát megtalálni egy hozzáértőnek kb 1 óra de lehet még annnyi sem. Tech2 működési test egyből kibuktatja. Forrasztás mivel abszolut nincsen eldugva még 1 órát vesz ígénybe a szét meg az összeszereléssel együtt. Tehát az én szemembe MO-n egy utolsó HIÉNA az aki ennyit kér. Gondolom számla ohne. Ha mindez márkaszervízbe lenne arra nagy duzzogva azt mondom ám legyen de hogy egy maszek hát menjen a csába!!!

Én meg azt mondom, hogy nem kötelező odavinni a verdát sehova.

Nem tudom mennyi munkaórát fordított rá az iparos, de a mi cégünk is 5000 ft körüli rezsióradíjjal dolgozik.

Meg lehet azt is meg kellet fizetni, hogy nem cseréltette ki vele a fél autót, mint más szerelő.

Meg azt is, hogy akkor fogadta, amikor baj volt.

Egy ilyen autó szervizelésénél mi 10e ft?

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy nem kötelező odavinni a verdát sehova.

Nem tudom mennyi munkaórát fordított rá az iparos, de a mi cégünk is 5000 ft körüli rezsióradíjjal dolgozik.

Meg lehet azt is meg kellet fizetni, hogy nem cseréltette ki vele a fél autót, mint más szerelő.

Meg azt is, hogy akkor fogadta, amikor baj volt.

Egy ilyen autó szervizelésénél mi 10e ft?

Én inkább úgy értelmezném mi egy magyar átlagfizetésnél 10 ezer FT?? G astra az egy átlagos magyar "népi" autó nem egy közép felső vagy közép közép kategóriás autó. Egy átlag magyarnak rengeteget jelent 10 ezer Ft. Ezekhez a fizetésekhez egy ilyen fajta hiba kb 4-5 ezer ft lenne a korrekt. Természetesen ha van alkatrész akkor + annak az ára. Az effajta hiénák nem nézik hogy kis suzukival megy oda vagy egy szakadt feliciával minden gátlás nélkül leránt 10 ropival!!!! Ha egy mitsu terepjáróról lenne szó vagy egy BMW ről akkor teljesen okk. Az bonyolultabb meg ugye azt mondják hogy ha mevette akkor tudja fentartani dehát kérem ez egy átlag G astra !!!!!!! Átlag magyar polgár autója aki ló*asz pénzből él.

U.i: nagyon örülök hogy van ez a fórum mert a magamfajtának meg sok kartársnak rengeteg pénzt spórol meg hogy megosztjuk a tapasztalatainkat. És nem utolsó sorban az effajta hiénáknak bojkottáljuk a melóját annak csak maradjon a BMW-s a havi 400-500 ezres fizetésükkel azonak csak csepp a tengerben, ami nekünk 3 napi kaja vagy fél havi üzemanyag.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább úgy értelmezném mi egy magyar átlagfizetésnél 10 ezer FT?? G astra az egy átlagos magyar "népi" autó nem egy közép felső vagy közép közép kategóriás autó. Egy átlag magyarnak rengeteget jelent 10 ezer Ft. Ezekhez a fizetésekhez egy ilyen fajta hiba kb 4-5 ezer ft lenne a korrekt. Természetesen ha van alkatrész akkor + annak az ára. Az effajta hiénák nem nézik hogy kis suzukival megy oda vagy egy szakadt feliciával minden gátlás nélkül leránt 10 ropival!!!! Ha egy mitsu terepjáróról lenne szó vagy egy BMW ről akkor teljesen okk. Az bonyolultabb meg ugye azt mondják hogy ha mevette akkor tudja fentartani dehát kérem ez egy átlag G astra !!!!!!! Átlag magyar polgár autója aki ló*asz pénzből él.

U.i: nagyon örülök hogy van ez a fórum mert a magamfajtának meg sok kartársnak rengeteg pénzt spórol meg hogy megosztjuk a tapasztalatainkat. És nem utolsó sorban az effajta hiénáknak bojkottáljuk a melóját annak csak maradjon a BMW-s a havi 400-500 ezres fizetésükkel azonak csak csepp a tengerben, ami nekünk 3 napi kaja vagy fél havi üzemanyag.

Tiszta sor, hogy nem kevés lóvé 10e. Nem is mondtam ezt. Én is melós parasztgyerek vagyok.

De örültem én már 50e ft-os motorvezérlő javításnak, pedig az is egy pár forrasztásról szólt.

Jobban hangzott mint a 200e-es csere.

Csak arra akarnék rávilágítani, hogy nem az a forrasztás volt 10e.

Volt egy régi történet egy szerelőről, meg egy ezer forintos kalapácsütésről. 2ft az ütés, a többi meg hogy tudta hova,miért, mekkorát.

Link to comment
Megosztás:

Így van, egy szolgáltatás igénybevételénél sosem számított az igénybevevő anyagi helyzete... ha így lenne akkor hajléktalannak öltözve járnék a pékségbe mert akkor ingyen kapnám a kiflit. A managerek meg 100Ft-ért darabját. :D

A rendőr talán megkérdi amikor büntetést szab ki hogy "elnézést, magának mennyi a fizetése?" Fenét. A választás akkor is a tied, ahogy előttem nagyon helyesen megfogalmazták, nem kötelező igénybe venni a szolgáltatást. Avagy visszatérve a legelső hasonlathoz: nem muszáj kiflit enni, de ha már eszel, akkor ne alkudozz az árán, vedd meg annyiért amennyiért adják.

Link to comment
Megosztás:

Tiszta sor, hogy nem kevés lóvé 10e. Nem is mondtam ezt. Én is melós parasztgyerek vagyok.

De örültem én már 50e ft-os motorvezérlő javításnak, pedig az is egy pár forrasztásról szólt.

Jobban hangzott mint a 200e-es csere.

Csak arra akarnék rávilágítani, hogy nem az a forrasztás volt 10e.

Volt egy régi történet egy szerelőről, meg egy ezer forintos kalapácsütésről. 2ft az ütés, a többi meg hogy tudta hova,miért, mekkorát.

Első szakmám szerint én autóvillamossági szerelő vagyok, és annakidején mikor még a suliba meg gyakorlatra jártunk sokszor hallottuk ezt a sztorit, példázva, hogy igazából a tudást kell megfizetni, nem a fizikai munkát. Na meg azt is hallottam párszor pályafutásom kezdetén, mikor még szervízben dolgoztam az autótulajdonosoktól, miután megtudták mi volt a hiba, hogy "ó, hát ezt én is meg tudtam volna csinálni". Adódik a költői kérdés, hogy akkor miért nem tette meg?

Persze ettől függetlenül sajnos tényleg sok a hiéna, nagyon meg kell nézni kihez visszük az autót, de hogy a példánál maradjunk, valószínűleg nem csak az az 1 forrasztás volt a befektetett munka. Már nem űzöm hivatásszerűen a szakmát, másfelé orientálódtam, de azért néha megtalálnak egy-egy ilyen problémával, és sokszor gondban szoktam lenni a végelszámolásnál, mert tényleg hülyén tudja kivenni magát hogy mire kérek x ezer Ft-ot, mikor gyakorlatilag "csak összekötöttem két vezetéket", na de lehet hogy nekem ráment több órám, mire megtaláltam mit is kell összekötni. (Mondjuk lehet én vagyok a hülye, mások lelkiismeretfuralás nélkül elkérik a tízezreket, de én nem szeretnék senkit lehúzni, de azért azért közben én se járjak már rosszul.)

Link to comment
Megosztás:

Erre mondom én hogy hiéna autóvillamosságis. Mi az hogy egy forrasztást 10 ezerért csinál?? Ezt a fajta hibát megtalálni egy hozzáértőnek kb 1 óra de lehet még annnyi sem. Tech2 működési test egyből kibuktatja. Forrasztás mivel abszolut nincsen eldugva még 1 órát vesz ígénybe a szét meg az összeszereléssel együtt. Tehát az én szemembe MO-n egy utolsó HIÉNA az aki ennyit kér. Gondolom számla ohne. Ha mindez márkaszervízbe lenne arra nagy duzzogva azt mondom ám legyen de hogy egy maszek hát menjen a csába!!!

Ez van sajnos!Amíg nem tudsz megcsinálni saját magad addig le kell nyelni az ilyeneket.

Link to comment
Megosztás:

Igen, valószínűleg így van, de azt gondolom te is látod hogy az ilyen hiénák addig élnek meg, amíg valaki igénybe veszi a szolgáltatásaikat. Magyarul amíg lesz aki kifizeti nekik a 10e Ft-ot egy forrasztásért, addig nem is fognak kevesebbet kérni. És bár én is ellenzem az ilyenfajta hozzáállást, de azt el tudom képzelni hogy néha valaki rászorul erre, például ha más módon nem jut egyről a kettőre, viszont az autó meg kellene neki, esetleg még sürgősen is.

Egyszerűbben szólva ha nem találsz senkit aki olcsóbban megcsinálja, akkor kénytelen vagy kifizetni a tízezret, ellenkező esetben nézegetheted a működésképtelen autódat.

a magyar átlag fizuhoz képest sok, de a szaktudást mindenkinek meg kell fizetni ha tetszik ha nem. illetve vannak a kényelmetlen helyzetek amikor szükség van az autóra és nem tudsz mit csinálni. voltam én is így.

egy forrasztásért 10e sok? van egy laptopom, besz@art elvittem a szerelőhöz és két megoldást javasolt: 1. megforrasztja(15.500 Ft) és vagy jó lesz vagy nem

2. alaplap csere

elvittem egy másikhoz is, ő 1.000 Ft-al mondta olcsóbbra.

melyik a jobb?

Link to comment
Megosztás:

a magyar átlag fizuhoz képest sok, de a szaktudást mindenkinek meg kell fizetni ha tetszik ha nem. illetve vannak a kényelmetlen helyzetek amikor szükség van az autóra és nem tudsz mit csinálni. voltam én is így.

egy forrasztásért 10e sok? van egy laptopom, besz@art elvittem a szerelőhöz és két megoldást javasolt: 1. megforrasztja(15.500 Ft) és vagy jó lesz vagy nem

2. alaplap csere

elvittem egy másikhoz is, ő 1.000 Ft-al mondta olcsóbbra.

melyik a jobb?

Nekem ugyan ezt mondták a régi mobilomra.

Az alaplap annyiba került mint egy új telo.....

Vettem egy másikat.

Link to comment
Megosztás:

A gond itt csak annyi hogy én jómagam elektrotechnkus+rendszerinformatikus vok. Amíg az én szaktudásomat nem fizetik meg (ugyanis én is joggal várnám ugyanezt) addig igenis sokalni fogom egy forrasztásért a 10 ezret. Mert ha én egész nap gályázok 100+100at forrasztok meg csinálom a főnököm hülyeségeit amiket kitalál és nem is szakmai meló havi 107 ezerért. Majd ha én az én melómba el tudom kérni azt amit a szaktudásom szerint érdemlek, akkor majd vígan azt mondom az autóvillamosságisnak: ám legyen mester magának is élni kell vmiből.

Nah de többet nem zsörtölődök mert ez má nagyon OFF TOPIC.

Link to comment
Megosztás:

A gond itt csak annyi hogy én jómagam elektrotechnkus+rendszerinformatikus vok. Amíg az én szaktudásomat nem fizetik meg (ugyanis én is joggal várnám ugyanezt) addig igenis sokalni fogom egy forrasztásért a 10 ezret. Mert ha én egész nap gályázok 100+100at forrasztok meg csinálom a főnököm hülyeségeit amiket kitalál és nem is szakmai meló havi 107 ezerért. Majd ha én az én melómba el tudom kérni azt amit a szaktudásom szerint érdemlek, akkor majd vígan azt mondom az autóvillamosságisnak: ám legyen mester magának is élni kell vmiből.

Nah de többet nem zsörtölődök mert ez má nagyon OFF TOPIC.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a kocsit nem hagytad ott. Ha ott hagytad volna, lehet a relé is fizetős . Rossz reléje meg gondolom lett volna kéznél, bemutatni.

Igen ott hagytam.2 napig volt ott a kocsi mert az ac -tól kiindulva mérték ki a hibát!A kocsi viszont kellet mert hétvégén elutazunk.Ez van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit letolatták az autó hátső lökhárítóját. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ilyenkor milyen módon szokták javítani? Az egészet kell fújni vagy elég csak a sérülést? Már hallottam olyat, hogy egy idő után, ha csak a hibát fényezik, meg fog látszani a különbség.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit letolatták az autó hátső lökhárítóját. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ilyenkor milyen módon szokták javítani? Az egészet kell fújni vagy elég csak a sérülést? Már hallottam olyat, hogy egy idő után, ha csak a hibát fényezik, meg fog látszani a különbség.

Köszi

Szia!!

Szerintem jobban jársz egy teli fújással.Mondjuk attól is függ,hogy hol csinálják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.