Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ez pontosan így mükszik.

Annyira jó ez a közösség,bár még új fiú vagyok,és senkit sem ismerek,de akkor is!!!

Ez tök jó.

Remélem nem voltam "nyálas". <_<

ÁÁÁÁÁÁÁ,nyálas?,dehogy, :angry: viccet félretéve,nekem is hasonló a véleményem erről a fórumról

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Régebben írtam,hogy kemény a kuplungom,de ez elmult,mert ujra normál a keménysége.

Ez mitől lehet? Valaki tud valami okosságot erre?

Olajat lehet külön cserélni a kuplugban anélkül,hogy szét szednénk,vagy egyszerübb akkor már mindent cserélni? <_< :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es Astra Classic II (Optima) 1.4 Twinportom van, amit újonnan vásároltam az Interatnál. Új korától kezdve a következő problémám van az autóval:

hosszútávú utaknál (értsd huzamosabb autópálya használat), amikor a benzin annyira elfogy a tankból, hogy a műszeregységen az üzemanyag szintjelző mutatója az 1. és 2 vonal közé ér, akkor a mutató automatikusan, szépen lassan, MENET KÖZBEN (!!) elkezd jobbra kúszni egészen a teljes töltöttségig, mintha azt mutatná, hogy tele van a tank benzinnel. Nagyon ritkán, egy idő múlva elkezd visszamenni az eredeti kiindulási pontja felé, de akkor is csak a fél töltöttségnél megáll, majd ismét elindul jobbra. Próbáltam, hogy ilyenkor megálltam útközben az autóval, leállítottam a motort, majd újra indítottam, ekkor az eredeti, tényleges szintet mutatta megint, de egy idő múlva kezdődött megint elölről. Tehát csak huzamos, hosszútávú utaknál produkálta a hibát.

Természetesen visszavittem az Interathoz, ahol elsőként üzemanyag-jeladót cseréltek benne, de mivel a hiba a továbbiakban is fenn állt, ezért ismét vissza hozzájuk. A villanyász mért mindent, vezetékeket stb. de nem talált semmit, majd arra következtetésre jutott, hogy óra műszeregységet kell cserélni, valószínű az a rossz. Nos a 2 év garanciális idő alatt még további kétszer cseréltek műszeregységet, de a hiba továbbra sem szűnt meg. Mondták, hogy ilyennel még sosem találkoztak, a központtal is felvették a kapcsolatot, de ott sem tudtak érdemben hozzászólni. A gari idő lejárta előtt még elvittem a Opel Ivanitshoz is, hátha okosabbak, de ők sem tudtak hozzászólni, illetve annyi ötletük volt, hogy talán az üzemanyag szellőztető szelep(??) vagy mi a csuda (a motortérben található) lehet a ludas, de ők azt valamiért nem tudták megcsinálni, ezért átirányítottak az Opel Dunához. A Dunánál kicserélték ezt a szerkentyűt, de a hiba továbbra is jelen volt. Az egyik szerelő srác mondta, hogy másik gyármányú autónál találkozott már ilyennel, valószínűleg ahogy menet közben fogy a tartályból a benzin, a tartály levegő hiányában "behorpad", összeszűkül. Ezért tanácsa az volt, hogy hiba jelentkezésénél álljak meg, csavarjam ki a tanksapkát majd ne tekerjem vissza teljes zárásig, és úgy is nézzem meg, hogy jelentkezik-e a hiba. Kipróbáltam, amikor kicsavartam a sapkát, sok levegő szabadult ki, majd nem tekertem vissza teljesen, és folytatva az utat a hiba már nem jelentkezett. Mondtam neki az eredményt, javaslata volt, hogy fúrjuk meg a tanksapkát a folyamatos szellőzés, levegőzés érdekében. Bólintottam az ötletére, működik is a dolog, de ezzel meg az a problémám, hogy iszonyatos benzinszag áramlik sokszor az utastérbe, ami nem éppen kellemes. A gari már 2 éve lejárt, de a probléma sajnos tökéletes módon nem oldódott meg.

Van-e valami épkézláb ötletetek, valaki találkozott-e már hasonlóval, mi lehet a megoldás??

Üdv.mindenkinek. 2008-as Astra Classic II 1.4 Twinportom van nekem is, és ugyanez a hiba jelentkezett. Egy év elmúltával sikerült megoldani.A benzin tartályban lévő szivattyú melett egy műanyag szelepet (rugóval együtt) cseréltek ki.Azóta több mint 15e km-t mentem és a hiba nem jelentkezett.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.mindenkinek. 2008-as Astra Classic II 1.4 Twinportom van nekem is, és ugyanez a hiba jelentkezett. Egy év elmúltával sikerült megoldani.A benzin tartályban lévő szivattyú melett egy műanyag szelepet (rugóval együtt) cseréltek ki.Azóta több mint 15e km-t mentem és a hiba nem jelentkezett.

Szia,

Szabad megkérdeznem, hogy mennyibe fájt ez a szelepcsere?

Ahogy néztem sok dolgot le kell bontani, hogy hozzáférhető legyen a tank teteje.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Szabad megkérdeznem, hogy mennyibe fájt ez a szelepcsere?

Ahogy néztem sok dolgot le kell bontani, hogy hozzáférhető legyen a tank teteje.

Szia ,

A szelepcsere még gariban megtörtént.A hátsó ülést ki kellétt szedni ,a szőnyegen egy kört kivágni és már utánna hozzá férhető is a tank teteje.20 perces munka volt.

Link to comment
Megosztás:

Szia ,

A szelepcsere még gariban megtörtént.A hátsó ülést ki kellétt szedni ,a szőnyegen egy kört kivágni és már utánna hozzá férhető is a tank teteje.20 perces munka volt.

Hm. Lenne a szőnyeg alatt még egy nyílás a tankhoz, csak a szőnyeg eltakarja? Csak az üzemanyag szivattyúnál láttam nyílást eddig. Ha ott benézek akkor látom a fent említett szelepet vagy mit aminél nekem folyik a benzin ha teletankolom a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

ti most miről beszéltek??

milyen szelepet kerestek a tankba?

Az üzemanyagpumpától balra a tank tetején van egy kis csonk vagy szelep. Nem tudom mi célt szolgál, de nekem onnan folyik a 400ft-os benzin. Ezért nem tudom teletankolni a kocsit már egy jó ideje.

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagpumpától balra a tank tetején van egy kis csonk vagy szelep. Nem tudom mi célt szolgál, de nekem onnan folyik a 400ft-os benzin. Ezért nem tudom teletankolni a kocsit már egy jó ideje.

inkább csonk lehet...

a corsánál nekem is folyt.. aztán ki lett cserélve a cső és jó lett..

ez egy vastagabb gumi cső volt...ami a betöltő nyíláshoz megy fel..

Link to comment
Megosztás:

inkább csonk lehet...

a corsánál nekem is folyt.. aztán ki lett cserélve a cső és jó lett..

ez egy vastagabb gumi cső volt...ami a betöltő nyíláshoz megy fel..

Ez (amennyire én láttam) egy ujjnyi vastag csonk. Nem láttam, hogy csatlakozna rá cső. Akit kérdeztem erről azt mondta, hogy valami szellőztető szelep ami a tankoláskor engedi a ki a levegőt.

Link to comment
Megosztás:

inkább csonk lehet...

a corsánál nekem is folyt.. aztán ki lett cserélve a cső és jó lett..

ez egy vastagabb gumi cső volt...ami a betöltő nyíláshoz megy fel..

A vastagabb cső az un. "szuszogó" azt a célt szolgálja mikor tankolod bele az anyagot ott jön ki a levegő ami a tankba van elvileg ha tele van akkor benzin jön onnan is és a betöltőcsőbe vezeti és attól + a vastag csőbe megjelenő üzemanyag miatt csettenik le a pisztoly. A skoda favoritnál ezt a célt szolgálja ha egyre gondolunk és az elv nem változott akkor erre való.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.