Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma reggel vettem észre, hogy a hűtőfolyadék tartálynál a fele alá ment a szint ugy 2 cm-ert! Na most én nem tudom milyen folyadék volt benne

(kékes zöld) de tavaly -35 fok körül mérték a kúton! Na most ehez nem tudok hozzáönteni valami más 1 literes hűtőfolyadékot? Vagy vegyíteni nem lehet? Lehet elég lenne az ioncserélt víz, csak parrantok hogy nagyon felhígul.... szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

És mikor volt cserélve?

Mert legkésőbb 3 évente illik :lol:

Amúgy a prevent 5L-es kanna (ami jó minőség) auchanban 2000Ft.

És ennyit még lehet felönteni, max 0,5L megy bele az említett szinthez,

az pedig csak pár fokos romlást eredményezhet, persze ha még mindig

megvan a -35 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó is az! Igazi aktívszénbetétes a fekete! Az az új nem? A fehér meg a rossz, kifehéredett:-) llllLLLOLLLlll

Én is a multkor cseréltem (kicsit görcsöltem is), de nem volt ennyire feka, csak kicsit szürke! Kár hogy az új pollenszűrő szaga hamar elmegy, mert nagyon cool illata van!

Link to comment
Megosztás:

Artézi kút mélységű tiszteletem mindenkinek.

Van egy furcsa problémám a vassal (G astra 2002)

Előzmények:

Tünet: menet közben motor visszajelző lámpa villog, rángat, nem találja az alapjáratot, remeg, fura hangja van leáll, ...

3 napig ezt "játszotta", de volt hogy 1-2 óráig rendben üzemelt. :lol:

Szerelő rátette műszerre, azt mondta szabájtalan gyújtás a 4. hengerben...

Előbb gyertyát cserélt, majd 1 nap múlva megint megismétlődtek a tünetek. Ekkor trafósor csere...

Ugyan olyan volt az új trafó is, ám ezt csak később vettem észre. Kb 4 hónappal később.

Amikor is megint eljátszotta a "trükköt", irány egy másik szerelő, ezúttal egy ismerősöm. :P

diagnózis: 4. hengerben szabálytalan gyújtás stb...

Mondtam, Neki mik voltak az előzmények, mire a BERU márkát javasolta, amivel neki jobbak a tapasztalatai, mint a többivel

Szerencsére jó áron jutottam hozzá, mert amúgy kb40%-al drágább a többitől.

Ezt már magamnak is ki tudtam cserélni (ügyes forma vagyok 6db csavar ki majd visszarakásával mi? ;) )

Amikor beraktam minden megjavult varázs ütésre...

másnap megint égett a visszajelző lámpa, és remegett a sebváltó, meg az egész készülék... 2-3 óra használat után abbahagyta, azóta 4-5 napja minden normális...

Érti ezt valaki? Ismerősöm kérdezte jó lett-e? Elmondtam neki is mi van, erre azt mondta, ha megint előjön valami holtponti jeladót kéne megnézni, vagy mit.. :lol:

Járt már valaki így? Mennyi kütymürüttyöt kell cserélni, hogy rendbejöjjön a gyújtás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Artézi kút mélységű tiszteletem mindenkinek.

Van egy furcsa problémám a vassal (G astra 2002)

Előzmények:

Tünet: menet közben motor visszajelző lámpa villog, rángat, nem találja az alapjáratot, remeg, fura hangja van leáll, ...

3 napig ezt "játszotta", de volt hogy 1-2 óráig rendben üzemelt. :lol:

Szerelő rátette műszerre, azt mondta szabájtalan gyújtás a 4. hengerben...

Előbb gyertyát cserélt, majd 1 nap múlva megint megismétlődtek a tünetek. Ekkor trafósor csere...

Ugyan olyan volt az új trafó is, ám ezt csak később vettem észre. Kb 4 hónappal később.

Amikor is megint eljátszotta a "trükköt", irány egy másik szerelő, ezúttal egy ismerősöm. :P

diagnózis: 4. hengerben szabálytalan gyújtás stb...

Mondtam, Neki mik voltak az előzmények, mire a BERU márkát javasolta, amivel neki jobbak a tapasztalatai, mint a többivel

Szerencsére jó áron jutottam hozzá, mert amúgy kb40%-al drágább a többitől.

Ezt már magamnak is ki tudtam cserélni (ügyes forma vagyok 6db csavar ki majd visszarakásával mi? ;) )

Amikor beraktam minden megjavult varázs ütésre...

másnap megint égett a visszajelző lámpa, és remegett a sebváltó, meg az egész készülék... 2-3 óra használat után abbahagyta, azóta 4-5 napja minden normális...

Érti ezt valaki? Ismerősöm kérdezte jó lett-e? Elmondtam neki is mi van, erre azt mondta, ha megint előjön valami holtponti jeladót kéne megnézni, vagy mit.. :lol:

Járt már valaki így? Mennyi kütymürüttyöt kell cserélni, hogy rendbejöjjön a gyújtás? :lol:

Alapjárati léptetőmotor, AGR -szelep, esetleg lambda szonda, vagy vmely vákumcső repedése.

Nézd át ezeket is :hiya:

A szerelőkkel pedig légy óvatos, szeretik lehúzni az embert és csak úgy találomra cserélgetni a cuccokat ....

"hátha bejön" alapon, és mindezt nem kevés lóvéért :hiya:

A trafóhíd csere azért merész volt így elsőre és gondolom nem olcsó......

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati léptetőmotor, AGR -szelep, esetleg lambda szonda, vagy vmely vákumcső repedése.

Nézd át ezeket is :P

A szerelőkkel pedig légy óvatos, szeretik lehúzni az embert és csak úgy találomra cserélgetni a cuccokat ....

"hátha bejön" alapon, és mindezt nem kevés lóvéért :lol:

A trafóhíd csere azért merész volt így elsőre és gondolom nem olcsó......

Köszi a választ, le fogom ellenőrizni őket, csak az AGR szelepet meg a lambda szondát nem tudom micsoda :lol:

Nem értek az autókhoz, csak a számítógépekhez... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oké. Akkor mond meg hogy a vistába az a koszvadt messenger szervízt, hogyan lehet bele applikálni. :lol:

A gond ott van, hogy vistát használsz... az xp most használható idestova majdnem 7 éve a piacrakerülése óta.. a vistának is sacc ennyi kell majd hogy ilyen nyűgjei ne legyenek.....

MSN oldalán nincs vista kompatibilis messenger?

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, ha volt már ilyen, (galád módon) nem olvastam vissza eleget.

Astra G, 1,4 16v, decemberben lesz 3 éves (már csak 7 év részlet), nekiállt a kormány kopogni.

(mely sose kop el), Siller, konzílium. Szerintük a rúd kopott, (valami bordástengely-szerűség, hogy lehessen állítani a kormányt), plusz a szerelő meghúzott vmi csavart a kormány alatt, de benn a fülkében. Állítólag Corsa típushiba.

Alkatrész irányár 37k+szerelés. A szerelő szerint elmegy ez így az autó egész életében (remélem, nem úgy gondolta, hogy 1 hónap múlva felcsavarodok vele egy fára). Egyelőre várható karácsony miatt elnapoltam a dolgot.

Vkinek van hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel vettem észre, hogy a hűtőfolyadék tartálynál a fele alá ment a szint ugy 2 cm-ert! Na most én nem tudom milyen folyadék volt benne

(kékes zöld) de tavaly -35 fok körül mérték a kúton! Na most ehez nem tudok hozzáönteni valami más 1 literes hűtőfolyadékot? Vagy vegyíteni nem lehet? Lehet elég lenne az ioncserélt víz, csak parrantok hogy nagyon felhígul.... szerintetek?

én már az F ASTRA-nál is észrevettem ezt a dolgot hiába töltöttem utána mindig lement 2cm -el anivo alá ugyhogy a végén már nem érdekelt a dolog a gépsárkánynak semmi baja nem keletkezett de ugyanezt elmondhatom a G-ASTRA -mra is végig jártam Horvátországot és nem változott a szint csa az ANNA-HEGYI OMV kutnál ne tankoljatok SPRINT gasoilt mert vizzel higitják nem kell senkinek mondani hogy miket produkált VERDA amig ki nem fogyott a szutyok belöle a SZÜRÖ CSERÉLVE VOLT AZ UT ELÖTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a víz és az üzemanyagok nem elegyednek, ez amolyan régi hülyítés, hogy "vizezik" az üzemanyagot. :lol:

Ott valami más gond volt szerintem.

ez nem hülyités mert sem elötte sem utána nem fordult elö .Egyébként van olyan ismerősöm aki már 3 azaz három éve tankolt ott és ugyan ez volt a gondja csak azzal a különbséggel hogy neki még az üzemanyagtartály takaritani kellet mert30l benz. +1.5l viz volt benne uj volt az autoja elsö tankolás volt vagy vitték trélerrel vagy huzták vissza a servicébe.......................de van akinek más a véleménye ne találkozzon ilyen problémával...............de tankolásnál ezt ugy sem veszed észre csak ha jársz a verdával és hosszu uton .......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.