Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A féltengelykihajtásnál van szimering azt ki lehet cserélni, ha nagyon csöppenik! Szerintem ez a kisebbik probléma :)

A víz fogyás már neccesebb, nekem is csak fogyott a tartályból és semmi egyéb jele nem volt annak, hogy hengerfejes lenne! Végül kiderült, hogy hengerfejes!! :D

Figyeld a hűtőcsöveket, hogy nem keményebbek-e a kelleténél!! Ha igen akkor tutti, hogy hengerfejes!!

Ha az akkor bepróbálkoznék az eladónál, hogy ez a hiba már akkor is fennált amikor elhoztad!! Meg bla-bla!! Erről a megoldásról kérdezd Lipi-G cartársat!! :D

Hú, most atyaúristen. Kezdek megijedni. Lipi-G társ, mit tanácsolsz?

Link to comment
Megosztás:

Hú, most atyaúristen. Kezdek megijedni. Lipi-G tára, mit tanácsolsz?

Azért nehezebb észrevenni a hűtővíz folyását, mivel a rendszer felmelegszik és emiatt akárhova csöppen, onnan rögtön elpárolog.

Én tudom, hogy hol folyik a vizem, de csak kb 2 napi állás után jelenik meg úgy, hogy észrevehető legyen a csepegés helye...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szegény nekem új autón egy hét használat után több nyavalya is kijött.

Az egyik. Mire utalhat, hogy a féltengelyem tövénél friss olaj csöpög? Illetve a csöpögés túlzás, de jön ki belőle. Köze lehet a váltóhoz, mert az nagyon nehezen jár?

A következő pedig, hogy a hűtővizemet folyton pótolni kell. 1,5 hét alatt már kb 4 cm-t ment le a tartályból. A vízen semmilyen szennyeződést nem látok, és az olaj seb habos, vagy fehéres. Csöpögést, folyást sem látok. Persze ez nem jelenti azt hogy nincs is.

Szerintetek?

Meddig volt feltöltve? Mert a Kalt/Cold felirat ugyan a tágulási tartály tetején van, de a szintet kb. fél tartálynál mutatja! Tehát helyes szintből kiindulva 1,5 hét alatt totál leürült?

Link to comment
Megosztás:

Meddig volt feltöltve? Mert a Kalt/Cold felirat ugyan a tágulási tartály tetején van, de a szintet kb. fél tartálynál mutatja! Tehát helyes szintből kiindulva 1,5 hét alatt totál leürült?

Fél tartályig volt töltve, ahol a helyes szintet mutatja és 1,5 hét alatt 4-5 cm-t ment le a szint.

Link to comment
Megosztás:

Fél tartályig volt töltve, ahol a helyes szintet mutatja és 1,5 hét alatt 4-5 cm-t ment le a szint.

Ekkora "szivárgást" észre kéne venni, ha a szivattyún, hűtőn, csöveknél, bilincseknél szökne el. Utastér szőnyege alatt nem tocsog a víz? Akkor lehet a fűtés radiátorra menő csatlakozás a hibás.

Link to comment
Megosztás:

Van arra valakinek tapasztalata, hogy a hengerfejesség javítása mennyibe kerülhet? Ennek különböző súlyosságai vannak, vagy általában azonos

a javítási költség? Z14XE

Egyébként a vízfogyáson kívül milyen jeleket kellene még észrevennem? Mikre hat?

Link to comment
Megosztás:

Ekkora "szivárgást" észre kéne venni, ha a szivattyún, hűtőn, csöveknél, bilincseknél szökne el. Utastér szőnyege alatt nem tocsog a víz? Akkor lehet a fűtés radiátorra menő csatlakozás a hibás.

Nincs víz az utastérben. Áttapogattam. :-(

Link to comment
Megosztás:

Hú, most atyaúristen. Kezdek megijedni. Lipi-G társ, mit tanácsolsz?

Nálam más proléma is volt.Felhivtam a ######it,hogy ez meg ez van,és vissza fogom vinni az autót.Hebegett habogott,mondtam neki telón,hogy nem vissza szeretném vinni,hanem vissza viszem.Elmentem hozzá,hál istennek nem messze tőlem(120km).,elmeséltem élőben is a dolgokat,és akkor már mintha rémlett volna neki,hogy hát mondták ezeket a bajokat korábban,csak hát nem volt olcsó a javítás,így a piac maradt.Ő meg,szerintem,nem gondolta,hogy vissza merem vinni, a szutykot.Na péz vissza,adás-vételi eltépve,plusz üzemanyagköltségem két kocsira kifizetettve,és erős ajtóbevágással eljövés.

Kb,3-4 napja hív a fószer,hogy kész a kocsi,nem e érdekel még,mondom,inygyé sem,pedig mindent rendbe rakott rajta,cirka 365000ft.-ból.

Ez volt az én kis sztorim,hála isten happy enddel :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam más proléma is volt.Felhivtam a ######it,hogy ez meg ez van,és vissza fogom vinni az autót.Hebegett habogott,mondtam neki telón,hogy nem vissza szeretném vinni,hanem vissza viszem.

Kb,3-4 napja hív a fószer,hogy kész a kocsi,nem e érdekel még,mondom,inygyé sem,pedig mindent rendbe rakott rajta,cirka 365000ft.-ból.

Ez volt az én kis sztorim,hála isten happy enddel :)

Kereskedőtől vetted, és oda is vitted vissza? Mennyi idő után?

Link to comment
Megosztás:

Kereskedőtől vetted, és oda is vitted vissza? Mennyi idő után?

Nem,interneten néztem ki,magánszemélytől,háztól,még szimpi is volt a tag,olyan 45-50-s kiadású.Hazahoztuk a verdát,másnap szerelő haver,átnézés,kiderültek a bajok,harmadnap ment vissza a gép.

Link to comment
Megosztás:

Nem,interneten néztem ki,magánszemélytől,háztól,még szimpi is volt a tag,olyan 45-50-s kiadású.Hazahoztuk a verdát,másnap szerelő haver,átnézés,kiderültek a bajok,harmadnap ment vissza a gép.

Értem, nálam lassan már két hete van az autó. Holnap nézetem meg a váltót, meg a vizet. Jaj, már félek rendesen. :)

Link to comment
Megosztás:

Értem, nálam lassan már két hete van az autó. Holnap nézetem meg a váltót, meg a vizet. Jaj, már félek rendesen. :)

Itt már beszéltünk róla,hogy az adásvételi az valamiféle garanciával bír,de már nem tom,hogy mi módon,de lehet nem jól tudom.Persze valószínű,hogy ha visszaviszed,azt mondja,hogy ez már nálad keletkezett,nem rendeltetésszerű használatból.

Nekem piszok nagy mákom volt!

Link to comment
Megosztás:

Itt már beszéltünk róla,hogy az adásvételi az valamiféle garanciával bír,de már nem tom,hogy mi módon,de lehet nem jól tudom.Persze valószínű,hogy ha visszaviszed,azt mondja,hogy ez már nálad keletkezett,nem rendeltetésszerű használatból.

Nekem piszok nagy mákom volt!

Meg ha tényleg hengerfejes akkor át kell nézni az adásvételit, hogy pontosan milyen garanciákat vállal benne az eladó! Régebben belinkeltem egy TC-s linked ide, amiben erről volt szó!

Üdv!

u.i. remélem nem hengerfejes :)

Link to comment
Megosztás:

Van arra valakinek tapasztalata, hogy a hengerfejesség javítása mennyibe kerülhet? Ennek különböző súlyosságai vannak, vagy általában azonos

a javítási költség? Z14XE

Egyébként a vízfogyáson kívül milyen jeleket kellene még észrevennem? Mikre hat?

Sziasztok!

Nekem 1 hónapja volt hengerfejes az autóm.A javítás költsége 40000 Ft volt.

HANS-PRIES

Hengerfej tömítés 4500FT

Szerelés:25000ft

Olaj és hűtővíz csere 10000Ft

Nekem is csak a víz fogyott a tartályból és állandó nyomás volt a rendszerben.Ha letekered a kiegyenlítőről a kupakot, ha lehült a motor és sziszen akkor hengerfejes.Nekem egy nap állás után is volt benne nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 1 hónapja volt hengerfejes az autóm.A javítás költsége 40000 Ft volt.

HANS-PRIES

Hengerfej tömítés 4500FT

Szerelés:25000ft

Olaj és hűtővíz csere 10000Ft

Nekem is csak a víz fogyott a tartályból és állandó nyomás volt a rendszerben.Ha letekered a kiegyenlítőről a kupakot, ha lehült a motor és sziszen akkor hengerfejes.Nekem egy nap állás után is volt benne nyomás.

Ok, amint a géphez érek megnézem. Tegnap délután óta áll. Mire hazaérek pont egy nap lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 1 hónapja volt hengerfejes az autóm.A javítás költsége 40000 Ft volt.

HANS-PRIES

Hengerfej tömítés 4500FT

Szerelés:25000ft

Olaj és hűtővíz csere 10000Ft

Nekem is csak a víz fogyott a tartályból és állandó nyomás volt a rendszerben.Ha letekered a kiegyenlítőről a kupakot, ha lehült a motor és sziszen akkor hengerfejes.Nekem egy nap állás után is volt benne nyomás.

Hm... A hengerfejesség nem azt jelenti, hogy eltört a hengerfej? Amikor apósomnak hengerfejes lett a kocsija akkor a szelepek között összenyílt az anyag oly módon, hogy egy gyufa befért a résbe.

A hengerfejtömítés még nem tűnik olyan vészes dolognak (persze nem hosszú távon).. Rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Hm... A hengerfejesség nem azt jelenti, hogy eltört a hengerfej? Amikor apósomnak hengerfejes lett a kocsija akkor a szelepek között összenyílt az anyag oly módon, hogy egy gyufa befért a résbe.

A hengerfejtömítés még nem tűnik olyan vészes dolognak (persze nem hosszú távon).. Rosszul gondolom?

Én a hengerfejtömítésre gondoltam, mert a víz tűnik el belőle. Gondolom ha a hengerfej lenne törve annak hangja lenne, vagy nem menne. Vagy hogy van, mi volt a jelenség?

Link to comment
Megosztás:

Hm... A hengerfejesség nem azt jelenti, hogy eltört a hengerfej? Amikor apósomnak hengerfejes lett a kocsija akkor a szelepek között összenyílt az anyag oly módon, hogy egy gyufa befért a résbe.

A hengerfejtömítés még nem tűnik olyan vészes dolognak (persze nem hosszú távon).. Rosszul gondolom?

A hengerfejesség azt jelenti, hogy átégett a hengerfej tömítés. Ezek alu blokkok, ha törik a hengerfej, az már brutál nagy gáz és nem javítható, cserés... A javítás abból áll, hogy lekapják a hengerfejet, síkba marják, új tömítéssel összerakják. Persze ha semmi más nem történt a motorral. Persze ki kell mosni a víz és olajkört is, ha keveredett... A kérdés inkább az, mitől lett hengerfejes... 40e nekem kevésnek tűnik, gyári tömítéssel, síkba marással és valami jobb minőségű olajjal, GM fagyállóval...

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejesség azt jelenti, hogy átégett a hengerfej tömítés. Ezek alu blokkok, ha törik a hengerfej, az már brutál nagy gáz és nem javítható, cserés... A javítás abból áll, hogy lekapják a hengerfejet, síkba marják, új tömítéssel összerakják. Persze ha semmi más nem történt a motorral. Persze ki kell mosni a víz és olajkört is, ha keveredett... A kérdés inkább az, mitől lett hengerfejes... 40e nekem kevésnek tűnik, gyári tömítéssel, síkba marással és valami jobb minőségű olajjal, GM fagyállóval...

Van ott még néhány alkatrész amiket illik cserélni, ha hosszabb távon gondolkodik az ember a kocsival :)

40e-ből kizárt, hogy normálisan megcsinálják!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 1 hónapja volt hengerfejes az autóm.A javítás költsége 40000 Ft volt.

HANS-PRIES

Hengerfej tömítés 4500FT

Szerelés:25000ft

Olaj és hűtővíz csere 10000Ft

Nekem is csak a víz fogyott a tartályból és állandó nyomás volt a rendszerben.Ha letekered a kiegyenlítőről a kupakot, ha lehült a motor és sziszen akkor hengerfejes.Nekem egy nap állás után is volt benne nyomás.

:)

gépmunka?

hengerfejcsavarok?

tömítéskészlet?

vezérlés??

stb

stb

???

Link to comment
Megosztás:

Azért egy vízfogyásért nehogy felújítsuk egyből a motort!

Tesómnak az a gumicső repedt ki, ami a termosztáttól megy a hűtőre. Meleg motornál egyből elpárolog. Ő is hetente töltögetett.

Először nyomkodd meg jó erősen a csöveket, nem gyöngyözik e valahol egy repedésnél, vagy csatlakozásnál.

Link to comment
Megosztás:

:)

gépmunka?

hengerfejcsavarok?

tömítéskészlet?

vezérlés??

stb

stb

???

Gépmunka nem kellett.Nem lett "megfőzve" a motor.

Hengerfejcsavarokat nem cseréltettem,de ha gondolod akkor cseréltetheted + 10000ft körül van az ára.

Én tömítéskészletet vettem,de abból csak a hengerfej és a szelepfedél tömítés lett felhasználva.

Vezérlés 2 hónapja lett cserélve.

Az autó 1.4 16v X14xe 2000 évjáratú

Link to comment
Megosztás:

Azért egy vízfogyásért nehogy felújítsuk egyből a motort!

Tesómnak az a gumicső repedt ki, ami a termosztáttól megy a hűtőre. Meleg motornál egyből elpárolog. Ő is hetente töltögetett.

Először nyomkodd meg jó erősen a csöveket, nem gyöngyözik e valahol egy repedésnél, vagy csatlakozásnál.

Nekem pl. éppen a múlt héten hagyta el magát a hűtőm. A bal oldalon, az illesztésnél ment a víz, de csak nyomás alatt, nyitott termosztátnál. Érdemes lenne a cartársnak álló helyzetben melegíteni a motort, a termosz nyitásig, és utána a csöveket nyomkodni, majd az illesztéseknél, a hűtő mindkét oldalán figyelni, hogy nem gyöngyözik-e valahol.

Szóval, a "generál" előtt jó lenne mindenképp valahogy felderíteni, hogy hol szökik a lé.

Ha tiszta, nem olajos a hűtővíz, inkább esélyesebb, hogy valami ilyesmi probléma van. Mondjuk a hűtőcsere is költséges mutatvány, de lehet egyszerűbb is a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl. éppen a múlt héten hagyta el magát a hűtőm. A bal oldalon, az illesztésnél ment a víz, de csak nyomás alatt, nyitott termosztátnál. Érdemes lenne a cartársnak álló helyzetben melegíteni a motort, a termosz nyitásig, és utána a csöveket nyomkodni, majd az illesztéseknél, a hűtő mindkét oldalán figyelni, hogy nem gyöngyözik-e valahol.

Szóval, a "generál" előtt jó lenne mindenképp valahogy felderíteni, hogy hol szökik a lé.

Ha tiszta, nem olajos a hűtővíz, inkább esélyesebb, hogy valami ilyesmi probléma van. Mondjuk a hűtőcsere is költséges mutatvány, de lehet egyszerűbb is a dolog.

igen,ezt akartam irni én is,ha elég tömény a fagyállód,akkor az elpárolgott hűtőközeg fehér lesz,az ott marad fagyállótól.Ha hengerfejes lenne,vagy kifúj,vagy keveredik a viz az olajjal,vagy a tágulásiban nagyon nagy lenne a nyomás,mert beledolgozik a motor.Érdemes megnézni a motorháztetőt,lehet e látni rajta fehér nyomokat,én onnan vettem észre,volt egy fehér vonal,az ékszij felverte a kicseppent fagyállót.Ha nagyon nem látni a dolgot,tegyél alá egy kartonpapirt,hogy legalább be lehessen határolni,melyik oldal a hunyó...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.