Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Még nem írtam a fórumra. Egy 2001-es Astra G Z14XE motoros kombim van. Szükségem lenne az első bölcső geometriai méreteire, esetleg az alváz főbb méreteire. (bekötési pontok távolsága,...) Tudna valaki küldeni, vagy meg lehet találni a neten valahol?

Előre is köszönöm,

Üdvözlettel,

gr1

Link to comment
Megosztás:

És gyújtás nélkül is mutatja a negyed tank benzint ;)

honnan tudod hogy nem volt rajta gyujtás? kell a zen szerelés közben <_<

amúgy lehet akkor még szar volt az óra, minden mutatott valamit leállítva is de már javítottam :wacko:

most minden szépen nulla

már csak szervizláma ég :(

Link to comment
Megosztás:

És azt az izét a kormányra a szerelés miatt tetted fel, vagy van gusztusod vezetés közben is rányúlni? <_<

sokkal jobb így fogni, igaz ritkán fogom a kormányt, belül érintem alul, vagy lábbal :wacko:

de télleg jobb így NEKEM, korábban csúszott meg nem volt fogása

Link to comment
Megosztás:

hál istennek most nem keresek kocsit :wacko:

van dudabőröző (itt volt róla szó régebben, valahol a duna-tisza közibe, olyan 5E-ért bőrözik dudát)

igen azt olvastam valahol, egyelőre nem költök ilyesmire <_<

köszi

Link to comment
Megosztás:

sokkal jobb így fogni, igaz ritkán fogom a kormányt, belül érintem alul, vagy lábbal :(

de télleg jobb így NEKEM, korábban csúszott meg nem volt fogása

Mert ez műanyag? <_<

Mostanság ráköltötted az autóra néhány bőrkormány és még több bőrözés árát. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.4 16v 10 éves astrám van a probléma sajnos már egy éve is volt (hasonló) akkor adalék hozzáadásával (szeleptisztító) megszűnt a probléma. Szóval hibaüzenet 3. henger gyújtás hiba(régen az 1. vagy a 2. volt) néha alapjáraton nem stabil az alapfordulat, de valamikor meg jó, gyenge az autó, és 2000 fordulatnál mintha jobban rálépnék a gázra úgy elkezd menni.

Ez folyamatos tehát minden sebességi fokozatban ha elhagyom a 2000, megy az autó. AGR szelep megnézve, tiszta. Ja és nagyon nagy a fogyasztásom. Próbáltam adalékkal meghajtani, de nincsen változás. Sőt néha (ha olyan a kedve) annyira nem megy , hogy nem érem el a 130 at autópályán a meghajtásnál pl.. Máskor meg jobb. <_< Mi ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.4 16v 10 éves astrám van a probléma sajnos már egy éve is volt (hasonló) akkor adalék hozzáadásával (szeleptisztító) megszűnt a probléma. Szóval hibaüzenet 3. henger gyújtás hiba(régen az 1. vagy a 2. volt) néha alapjáraton nem stabil az alapfordulat, de valamikor meg jó, gyenge az autó, és 2000 fordulatnál mintha jobban rálépnék a gázra úgy elkezd menni.

Ez folyamatos tehát minden sebességi fokozatban ha elhagyom a 2000, megy az autó. AGR szelep megnézve, tiszta. Ja és nagyon nagy a fogyasztásom. Próbáltam adalékkal meghajtani, de nincsen változás. Sőt néha (ha olyan a kedve) annyira nem megy , hogy nem érem el a 130 at autópályán a meghajtásnál pl.. Máskor meg jobb. <_< Mi ez?

Ha még szagattna és rángatna is bizonyos fordulaton akkor rámondanám,hogy trafó...így sok minden lehet.

Fojtószelep???Légszűrő milyen??

Link to comment
Megosztás:

véletlenül tudom és véletlenül van is egy képem róla <_<

amúgy ugyanúgy kell ahogy a burkolatot ami előtte van

BALRA, ferdén kell kiemelni hogy ne karcolódjon, menni fog

nekem épp minap kellett megint hozzányúlnom mert szép lassan mind3 kiégett, kb fél év után :(

http://kepfeltoltes.hu/100914/201001106405...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100914/201001106389...ltoltes.hu_.jpg

Szuper! Tudtam én hogy neked vannak képeid is róla. :wacko:

Holnap ráugrom, bár az kicsit aggaszt, hogy fél évet bírt a led, pedig a józan ész azt súgná, hogy örök élet.

A kormányt kihúztad-leengedted vagy maradt a helyén? Bár én inkább lenyomom, biztos ami biztos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.4 16v 10 éves astrám van a probléma sajnos már egy éve is volt (hasonló) akkor adalék hozzáadásával (szeleptisztító) megszűnt a probléma. Szóval hibaüzenet 3. henger gyújtás hiba(régen az 1. vagy a 2. volt) néha alapjáraton nem stabil az alapfordulat, de valamikor meg jó, gyenge az autó, és 2000 fordulatnál mintha jobban rálépnék a gázra úgy elkezd menni.

Ez folyamatos tehát minden sebességi fokozatban ha elhagyom a 2000, megy az autó. AGR szelep megnézve, tiszta. Ja és nagyon nagy a fogyasztásom. Próbáltam adalékkal meghajtani, de nincsen változás. Sőt néha (ha olyan a kedve) annyira nem megy , hogy nem érem el a 130 at autópályán a meghajtásnál pl.. Máskor meg jobb. <_< Mi ez?

motorkód?

Link to comment
Megosztás:

<_<

Vicces, hogy nálunk középen fenn van a 130, ezen órának meg a negyedénél... 330-nál biztos nem 4,3-at kajál, mint a dízelem 130-nál :wacko:

Életveszély, ha nem versenypályán csinálta... Asszem 8000f/p-nél még az én taknyom is kiégne, nemcsak a szeleptakony.

Szerk.. most látom, hogy a 100 van középen, nem is a 130!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a váltó (és környéke) tiszta olajsár (17.000 km. van a kocsiban és még garis). Szervizvezető válasza a problémára: a váltón van egy szellőztető, abból szivároghatott ki, természetes jelenség. Nem volt több kérdésem...

Ajjaj,ez nem túl jó hír.Remélem nálam nem lesz természetes jelenség,nem hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Ajjaj,ez nem túl jó hír.Remélem nálam nem lesz természetes jelenség,nem hiányzik.

Nekem is X14XE motorom van. Nálam kettesben rángat csak a kocsi, amikor hirtelen leveszem a gázról a lábam. Ha egy icipici gázt adok neki, akkor ezt abbahagyja. Mivel ez az első autóm, nem nagyon van tapasztalatom abban, hogy ez természetes-e.

Más. Mostanában észrevettem, hogy a fékeket jóval nagyobb erővel kell nyomnom, hogy ugyanazt a fékhatást érjem el mint régebben. A Fékbetétekben még van legalább 5mm. Kicsit olyan mintha felkeményedne a fék. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Ezzel ha akarná az ember sem tudná tartani az 50-et. Leginkább azért, mert nem is látszik a sebességmérőn, hogy hol van az 50 <_<

Más. Mostanában észrevettem, hogy a fékeket jóval nagyobb erővel kell nyomnom, hogy ugyanazt a fékhatást érjem el mint régebben. A Fékbetétekben még van legalább 5mm. Kicsit olyan mintha felkeményedne a fék. Mi lehet a gond?

Nem biztos, de fékolajcsere mikor volt? Mondjuk akkor inkább elpuhul, mint felkeményedik.

kolléga z14xep-jén a kivillogtatáskor folyamatosan villog a lámpa

és ezt 1 percig is tudja csinálni, szünet nélkül ugyanolyan perioditással

szerintetek?

Szerintem nincs hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.