Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Elösszőr is Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkészséget! Csak annyit a fulladásról, hogy neki ugye 14Xe, nekem 14 Se, de az tutkó, hogy valami gebasz van, mert ez olyan mint anno a régi szovjet katonai járművek, kövér padló és szinte "darabosan" veszi a fordulatot kb 3500-ig. Ugye a legfőbb gond, hogy pont ez az a tartomány amit folyamatosan használ az ember és ezért szívás.

Üdv

Érdemes lehet megnézni az AGR-t, nem szorult-e meg félig nyitott állapotban. Ha jól tudom, az X14XE AGR-e még szét is szedhető, nincs leperemezve, mint a későbbieké. Érdemes mondjuk nitro-ban megfürdetni, kitisztítani. Gyertyákat is ki lehet csavarni, a színük, az elektródák körüli koksz sokat elárul. Mikor volt gyertyacsere?

Link to comment
Megosztás:

Akkor egy kicsit nyugodtabb vagyok de csak egy kicsit.Mert beszéltem egy opelos szerelővel és mondta hogy a csavarok anyag fáradásosak és ezért lazulnak meg, cserélni kell db 800-Ft és 20 db van összesen mindkét oldal vezérműtengelynél.Azért majd ha szelepfedél tömítést kell cserélnem majd megnézetem.

Mármint oldalanként 10, azaz összesen 20 van benne. Az anyagfáradásos csavarokról csak annyit: és mind a kipufogóoldali vezérműtengelyhez lett becsavarva, a szívó oldalon meg egy sem anyagfáradásos...

Sziasztok!

Kérdésem a következő kb 10 éve vagyok opel párti amit nem is szeretnék megszüntetni.

Tehát. G Astra 1.7dti Isuzu motoros 2002 évjárat. Sajnos a hibák elkezdtek kijönni 145ekm van benne.A legutólsó esetem éppen egy híd tetején álltam meg a kocsi se elöre se hátra,bevittem az Opel szervízbe és adagoló vezérlőelektronika forrasztás elengedte,megcsinálták de GARANCIÁT nem vállaltak ez állt a papíron is. Nekem ez sokat nem mondott,de megijesztett,mert szoktam külföldre is járni és nem szeretnék sehol-se ottragadni. 55 eft-ot kértek a munkáért,kész röhej garanciát meg nem adtak.

Kérdésem a következő mennyire biztonságos ez a forrasztás? Merjem használni hosszú távon??Valaki tudna képet küldeni a vezérlőelektronikáról?

karelxx@citromail.hu címre várnám a képet ide meg a hozzászolásotokat Köszönöm elöre is nektek. István

Keresd Wessz-t, ha nem akarsz sehol sem ottmaradni.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lehet megnézni az AGR-t, nem szorult-e meg félig nyitott állapotban. Ha jól tudom, az X14XE AGR-e még szét is szedhető, nincs leperemezve, mint a későbbieké. Érdemes mondjuk nitro-ban megfürdetni, kitisztítani. Gyertyákat is ki lehet csavarni, a színük, az elektródák körüli koksz sokat elárul. Mikor volt gyertyacsere?

Szia PGA!

A gyertyák eddig szépek voltak benne, de azért 30-nál le lett cserélve, ez kb 3e Km-el ezelőtt. A gond az, hogy azt sem tudom hol keressem az Agr-t, mert nekem ugye ilyesmim mincs a vasban, de majd ha a Cartársal össze jön a tali akkor talán Ő tud segíteni ebben a dologban, legalább annyiban, hogy mit keressek. :rolleyes: A tisztításhoz esetleg féktisztító jó lehet, vagy az nagyon gyorsan párolog, mennyi ideig kéne ezt a cuccot áztatgatni? Nem kéne "rossz" AGR-nél hibakódnak jönnie?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Lesz itt olyan, pl Uhuhu, akik meg tudják mondani, hogy merj-e nekiesni nyomatékkulcs nélkül. Ha le vannak lazulva, szvsz még mindig jobb meghúzni őket nyomatékkulcs nélkül, finoman, ügyelve, hogy ne legyen túlerőltetve, minthogy úgy maradjanak lazán.

Most találtam a Corsa fórumon: "8Nm,de nem kell hozzá nyomatékkulcs,csak finoman kell."

Mondjuk 8 Nm-re érdekes lenne tartani egy nyomatékkulcsot egyébként is...

Tömítésből német legyen, mondjuk Elring, ha nem gyári. Azokkal nem szokott baj lenni.

Link to comment
Megosztás:

Ha úgyis most jönne el az ideje, akkor cseréld le, hátha rendbejön.

Szia!

Lecseréltem az olajat, és kezdetben el is hallgatott a vezérműlánc, de máttól ismét visszatért a folytott indulás. A szervízben a vezérműláncot nevezték meg hibásként, kezd nyúlni. Elég furcsának tartom, mert még 30 000 km-nél cserélték benne garanciálisan és a lánc számomra a tartósságot jelenti, jelentette. :rolleyes: Nem tudom miért csinálták láncosra, ha 30 és 60 ezer kilométerenként cserélni kell benne...... Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Kérdezd meg Potyo cartársat! Ő biztos jobban vágja! Valahogy így megy náluk is (SRB). :rolleyes:

Nálunk MB és BMB jelzésű benzinek vannak. MB azt jelenti, hogy Motorni Benzin (motorbenzin), és a B ami előtte van az a Bezolovni, ami azt jelenti az ólommentes, tehát a BMB kell a katalizátorosba (én katalizátor nélkülibe is azt tankolok egyébként...). Horvátul is így hívják az ólommentest, úgyhogy ilyesmi feliratot kell keresni, vagy pedig ugye az Unleaded feliratot.

Kicsit utánanéztem, az INA honlapja szerint csak a Super98 jelzésű volt a nem ólommentes az utóbbi időben, de ma már ezt sem lehet kapni. Az összes többi (Super95, Eurosuper95 és Super Plus 98) mind ólommentesek. A Super95 és az EuroSuper95 között a kéntartalom a fő különbség, utóbbiban alacsonyabb. Azt írják, hogy a Super95 az Euro2 szabványt teljesíti csak, emiatt ugye a katalizátornak és a motornak nem árt, viszont nem tudja a motor hozni az Euro3 és afeletti kibocsájtási előírásokat. Van még egy újfajta benzin, Eurosuper BS 95, ami a kénmentes (kevesebb mint 10mg/kb) benzint jelenti, ez már az EN 228 (Euro5) előíráshoz igazodik. Tehát G Astraval nyugodtan lehet tankolni elvileg bármelyik 95-ös benzinből, semmi probléma nem lesz belőle. Itt a táblázat, hogy milyen jelzések vannak az üzemanyagoknál: http://www.ina.hr/default.aspx?id=203

Link to comment
Megosztás:

Mármint oldalanként 10, azaz összesen 20 van benne. Az anyagfáradásos csavarokról csak annyit: és mind a kipufogóoldali vezérműtengelyhez lett becsavarva, a szívó oldalon meg egy sem anyagfáradásos...

Keresd Wessz-t, ha nem akarsz sehol sem ottmaradni.

Ezt nem értjük!Mármint keresd a Wesszt!

Link to comment
Megosztás:

Nálunk MB és BMB jelzésű benzinek vannak. MB azt jelenti, hogy Motorni Benzin (motorbenzin), és a B ami előtte van az a Bezolovni, ami azt jelenti az ólommentes, tehát a BMB kell a katalizátorosba (én katalizátor nélkülibe is azt tankolok egyébként...). Horvátul is így hívják az ólommentest, úgyhogy ilyesmi feliratot kell keresni, vagy pedig ugye az Unleaded feliratot.

Kicsit utánanéztem, az INA honlapja szerint csak a Super98 jelzésű volt a nem ólommentes az utóbbi időben, de ma már ezt sem lehet kapni. Az összes többi (Super95, Eurosuper95 és Super Plus 98) mind ólommentesek. A Super95 és az EuroSuper95 között a kéntartalom a fő különbség, utóbbiban alacsonyabb. Azt írják, hogy a Super95 az Euro2 szabványt teljesíti csak, emiatt ugye a katalizátornak és a motornak nem árt, viszont nem tudja a motor hozni az Euro3 és afeletti kibocsájtási előírásokat. Van még egy újfajta benzin, Eurosuper BS 95, ami a kénmentes (kevesebb mint 10mg/kb) benzint jelenti, ez már az EN 228 (Euro5) előíráshoz igazodik. Tehát G Astraval nyugodtan lehet tankolni elvileg bármelyik 95-ös benzinből, semmi probléma nem lesz belőle. Itt a táblázat, hogy milyen jelzések vannak az üzemanyagoknál: http://www.ina.hr/default.aspx?id=203

Köszönöm a fáradtságodat és a választ akkor Eurosuper 95-ös benzint tankolok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő kb 10 éve vagyok opel párti amit nem is szeretnék megszüntetni.

Tehát. G Astra 1.7dti Isuzu motoros 2002 évjárat. Sajnos a hibák elkezdtek kijönni 145ekm van benne.A legutólsó esetem éppen egy híd tetején álltam meg a kocsi se elöre se hátra,bevittem az Opel szervízbe és adagoló vezérlőelektronika forrasztás elengedte,megcsinálták de GARANCIÁT nem vállaltak ez állt a papíron is. Nekem ez sokat nem mondott,de megijesztett,mert szoktam külföldre is járni és nem szeretnék sehol-se ottragadni. 55 eft-ot kértek a munkáért,kész röhej garanciát meg nem adtak.

Kérdésem a következő mennyire biztonságos ez a forrasztás? Merjem használni hosszú távon??Valaki tudna képet küldeni a vezérlőelektronikáról?

karelxx@citromail.hu címre várnám a képet ide meg a hozzászolásotokat Köszönöm elöre is nektek. István

elöször menj át a g astra diesel topikra és keresd WESSZ nevü tudost ö erre a hibára váll. garanciát , Törökbálinton van a mühelye .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok a kérdésem az lenne hogy nem tudjátok miért ad a feszitőszíj enyhe sziszegő hangot? Tegnap volt vízpumpa csere én arra gondolok hogy a kifojt hűtővíztől van.Előtte nem volt ilyen hangja.Legalább is a feszitőszíjnál hallom a hangot.

Mi az a feszítőszíj?

Link to comment
Megosztás:

Nálunk MB és BMB jelzésű benzinek vannak. MB azt jelenti, hogy Motorni Benzin (motorbenzin), és a B ami előtte van az a Bezolovni, ami azt jelenti az ólommentes, tehát a BMB kell a katalizátorosba (én katalizátor nélkülibe is azt tankolok egyébként...). Horvátul is így hívják az ólommentest, úgyhogy ilyesmi feliratot kell keresni, vagy pedig ugye az Unleaded feliratot.

Kicsit utánanéztem, az INA honlapja szerint csak a Super98 jelzésű volt a nem ólommentes az utóbbi időben, de ma már ezt sem lehet kapni. Az összes többi (Super95, Eurosuper95 és Super Plus 98) mind ólommentesek. A Super95 és az EuroSuper95 között a kéntartalom a fő különbség, utóbbiban alacsonyabb. Azt írják, hogy a Super95 az Euro2 szabványt teljesíti csak, emiatt ugye a katalizátornak és a motornak nem árt, viszont nem tudja a motor hozni az Euro3 és afeletti kibocsájtási előírásokat. Van még egy újfajta benzin, Eurosuper BS 95, ami a kénmentes (kevesebb mint 10mg/kb) benzint jelenti, ez már az EN 228 (Euro5) előíráshoz igazodik. Tehát G Astraval nyugodtan lehet tankolni elvileg bármelyik 95-ös benzinből, semmi probléma nem lesz belőle. Itt a táblázat, hogy milyen jelzések vannak az üzemanyagoknál: http://www.ina.hr/default.aspx?id=203

Szia Potyo!

Nálatok nincs is E85? Mivel én teljesen átálltam már rá és kb 3 hét múlva megyek Horvátországba nyaralni. Én sajna nem találtam a neten olyan kúthálózatot arra felé aki árul E85-öt is, vagy annak arrafelé más a neve?

Előre is Köszönöm a választ!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nálatok nincs is E85? Mivel én teljesen átálltam már rá és kb 3 hét múlva megyek Horvátországba nyaralni. Én sajna nem találtam a neten olyan kúthálózatot arra felé aki árul E85-öt is, vagy annak arrafelé más a neve?

Én Szerbiából vagyok, csak a szerb és a horvát nyelvek igen nagyfokú hasonlósága miatt nem okoz problémát horvát nyelvű weboldalakon tájékozódni. Szóval fogalmam sincs, hogy Horvátország hogy áll E85 terén, de ahogy a neten most utánanéztem, ott is E85-nek nevezik. Tehát ezen a néven kell keresned, bár nemnagyon sikerült olyan információra lelnem, hogy hol találhatók E85 kutak. Szóval a helyedben nemnagyon számítanék rá...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő kb 10 éve vagyok opel párti amit nem is szeretnék megszüntetni.

Tehát. G Astra 1.7dti Isuzu motoros 2002 évjárat. Sajnos a hibák elkezdtek kijönni 145ekm van benne.A legutólsó esetem éppen egy híd tetején álltam meg a kocsi se elöre se hátra,bevittem az Opel szervízbe és adagoló vezérlőelektronika forrasztás elengedte,megcsinálták de GARANCIÁT nem vállaltak ez állt a papíron is. Nekem ez sokat nem mondott,de megijesztett,mert szoktam külföldre is járni és nem szeretnék sehol-se ottragadni. 55 eft-ot kértek a munkáért,kész röhej garanciát meg nem adtak.

Kérdésem a következő mennyire biztonságos ez a forrasztás? Merjem használni hosszú távon??Valaki tudna képet küldeni a vezérlőelektronikáról?

karelxx@citromail.hu címre várnám a képet ide meg a hozzászolásotokat Köszönöm elöre is nektek. István

:rolleyes:

Jó vastagon fogott a cerkájuk!

Nekem kb. másfél éve csinálta egy helyi autóvill. szerelő, harmadáron.

Lekopogom, még tökéletes, egyébként ha rendesen átnézték a forrasztásokat akkor egy jó ideig üzembiztos lesz.

Az a baj eme alkatrésszel, hogy az okosok a motorblokkra szerelték ezt a nagyfesz dobozt, és melyik elektronika kedveli a meleget?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A következő lenne a problémám:

Adott egy 1.4-es motor, ami benzin-gáz üzemmel kéne hogy működjön... de nem működik.

Szakszerviz rádugta a kütyüjét, hibát nem tudott megállapítani a megszokottakon kívül (EGR, lineáris kipuffogógáz, ...)

Cserélve lett:

-benzinszivattyú

-benzin szűrők

-injektorok

-gyújtósor

-EGR ledugózva (a gázüzem kisebb károsanyag kibocsátása miatt: ha nincs ledugózva, a tisztának vélt kipuffogógázt visszaengedné, ami által fulladna a motor)

Tisztítva lett:

-teljes szívó rész

-alapjárati motor

A rövid története a motornak, hogy a teljes kép meglegyen:

2 éve már nem volt ereje benzinnel. Cserélve lett akkor az 1 pólusú gyertya 2 pólusú gyárira. 1 hónapra rá a szerviz visszacserélte, de megtartotta az újat. Cseréltek rajta gyújtósort és a Delphi helyett már egy névtelen van benne. Semmi változás eddig.

Kevés volt a benzinnyomás (2,7-2,8 BAR), belekerült egy új szivattyú a tankba, valamint új szűrők a benzin útjába. Fél évre rá újabb szervíz, újabb szűrők, tank 3/4-ig volt üzemanyaggal, km-óra szerint kihasználták belőle, mert üresen kaptam vissza, mondván hogy kimosták a tankot is. Javulás semmi, de azt javasolta, hogy injektorcserét kéne eszközölni, mert már csak az lehet a gond. Először kitisztíttatás, beméretés (nem olcsón) 2 többet, 2 kevesebbet dolgozik. Vissza a kocsiba, kb 300km-t ment vele, majd feladta. Injektorcsere, kb. 30km-t ment vele, feladta.

Most ott tartok, hogy kb. már 200e Ft-ot költöttem szerelőre, alkatrészre és 2 év alatt semmi nem változott, csak romlott a helyzet.

Hideg-meleg, teljesen mindegy. kb 5-10mp-es indítózás után elindul, de 500-as fordulaton csak. Gázpedál pumpálással lehet feljebb vinni a fordulatot, de ha már 2000-ig sikerült felpumpálni, majd lepadlózom, 3000-ig nagyon lassan hörögve felmegy és ott hörög tovább, de feljebb semmiképp se (max. további pumpálásra). Üzemmeleg motornál néha sikerül felpörgetni normálisan. Viszont ilyen szenvedő állapotában valami sípolás (fütyülés) hallatszik a motortérből. A vákuumcsövek jól illeszkednek és nem a levegőszűrőtől jön a hang.

Ha sikerül is vele elindulni, azt csak 2000-es fordulat felett csúsztatott kuplunggal lehet, amikor egy szintén hörgő 1000-es fordulatot lehet vele produkálni, vagy leállást (pl. egy 4 sávos út keresztezésekor - ez szokott a kedvencem lenni).

2000-ig és 3000 után aránylag jól veszi a fordulatot (önmagához képest), de a 2 érték között hörög a legjobban.

Az üzemanyag tiszta, Shell 95-ös.

A gázüzemű része:

Üzemmeleg motornál a 2000-3000 közötti torpanás itt is érezhető bár kevésbé, de gázzal megy az autó... viszont 1 percnél hosszabb prioslámpánál ez is hörögve indul vagy lefullad még csúsztatott kuplungnál is.

A probléma az, hogy a gázüzemre kapcsoláshoz üzemmeleg motor kell. Ahhoz hogy üzemmeleg legyen (mivel benzinnel nincs alapjárat), folyamatosan pumpálni kell a gázpedált és bőgetni a motort. Jó motornál ennyi üzemanyaggal már bejuthatnék a munkahelyemre (5 km), míg ezzel épp csak a garázsból jutok csak ki.

Mivel gázüzemben "jó" az autó, nem az rondít bele a benzinbe és a motor sem lehet (szerintem) a hibás: a szelepek gáznál se zárnának, a tömítés mellett gázzal is kifújna, ...

Gázüzemben egy átlag autóhoz képest a teljesítményét 60%-osra mondanám, benzines üzemeltetésnél 20-30%-osra maximum.

Ehhez kérnék véleményeket, ötleteket, hogy a pénzkidobáson kívül mit tehetnék még, hogy egy működő autóm legyen és ez legyen az!

Az "égessük ki", "autópályázzunk" dolgok nem jönnek be, mert minél többet üzemel az autó, annál rosszabb lesz.

Teszek egy ajánlatot... BP-i az autó. Újpest környékén ha van egy elszánt szerelő, aki bevállalná a javítását ezúttal már a megszokott drága alkatrészcsere nélkül, adjon egy árajánlatot, ha az autót valóban üzemképes állapotban tudnám elhozni tőle 3-4 napon belül. Ha viszont ő se tudná megtalálni a megoldást, egy fillért se adnék a javításért. Lassan már 3 Ladát is vehettem volna a szerelések díjaiból, ami működik is. És aki bízik a tudásában, az nem fél, hogy ingyen dolgozna... Ja és nem megint 30-500km-ig szeretném csak használni újabb hiba nélkül!

Akinek ilyen hibával kéne ez az autó, tegyen ajánlatot, mennyiért venné meg! Viszont maga a gázszett 250e Ft ami benne van, tehát ennyiért kár is írni.

Astra Caravan 1.4 (1998)

Várom a válaszokat, ötleteket, esetleg a merész vállalkozókedvű szerelőket.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A következő lenne a problémám:

Adott egy 1.4-es motor, ami benzin-gáz üzemmel kéne hogy működjön... de nem működik.

Szakszerviz rádugta a kütyüjét, hibát nem tudott megállapítani a megszokottakon kívül (EGR, lineáris kipuffogógáz, ...)

Cserélve lett:

-benzinszivattyú

-benzin szűrők

-injektorok

-gyújtósor

-EGR ledugózva (a gázüzem kisebb károsanyag kibocsátása miatt: ha nincs ledugózva, a tisztának vélt kipuffogógázt visszaengedné, ami által fulladna a motor)

Tisztítva lett:

-teljes szívó rész

-alapjárati motor

A rövid története a motornak, hogy a teljes kép meglegyen:

2 éve már nem volt ereje benzinnel. Cserélve lett akkor az 1 pólusú gyertya 2 pólusú gyárira. 1 hónapra rá a szerviz visszacserélte, de megtartotta az újat. Cseréltek rajta gyújtósort és a Delphi helyett már egy névtelen van benne. Semmi változás eddig.

Kevés volt a benzinnyomás (2,7-2,8 BAR), belekerült egy új szivattyú a tankba, valamint új szűrők a benzin útjába. Fél évre rá újabb szervíz, újabb szűrők, tank 3/4-ig volt üzemanyaggal, km-óra szerint kihasználták belőle, mert üresen kaptam vissza, mondván hogy kimosták a tankot is. Javulás semmi, de azt javasolta, hogy injektorcserét kéne eszközölni, mert már csak az lehet a gond. Először kitisztíttatás, beméretés (nem olcsón) 2 többet, 2 kevesebbet dolgozik. Vissza a kocsiba, kb 300km-t ment vele, majd feladta. Injektorcsere, kb. 30km-t ment vele, feladta.

Most ott tartok, hogy kb. már 200e Ft-ot költöttem szerelőre, alkatrészre és 2 év alatt semmi nem változott, csak romlott a helyzet.

Hideg-meleg, teljesen mindegy. kb 5-10mp-es indítózás után elindul, de 500-as fordulaton csak. Gázpedál pumpálással lehet feljebb vinni a fordulatot, de ha már 2000-ig sikerült felpumpálni, majd lepadlózom, 3000-ig nagyon lassan hörögve felmegy és ott hörög tovább, de feljebb semmiképp se (max. további pumpálásra). Üzemmeleg motornál néha sikerül felpörgetni normálisan. Viszont ilyen szenvedő állapotában valami sípolás (fütyülés) hallatszik a motortérből. A vákuumcsövek jól illeszkednek és nem a levegőszűrőtől jön a hang.

Ha sikerül is vele elindulni, azt csak 2000-es fordulat felett csúsztatott kuplunggal lehet, amikor egy szintén hörgő 1000-es fordulatot lehet vele produkálni, vagy leállást (pl. egy 4 sávos út keresztezésekor - ez szokott a kedvencem lenni).

2000-ig és 3000 után aránylag jól veszi a fordulatot (önmagához képest), de a 2 érték között hörög a legjobban.

Az üzemanyag tiszta, Shell 95-ös.

A gázüzemű része:

Üzemmeleg motornál a 2000-3000 közötti torpanás itt is érezhető bár kevésbé, de gázzal megy az autó... viszont 1 percnél hosszabb prioslámpánál ez is hörögve indul vagy lefullad még csúsztatott kuplungnál is.

A probléma az, hogy a gázüzemre kapcsoláshoz üzemmeleg motor kell. Ahhoz hogy üzemmeleg legyen (mivel benzinnel nincs alapjárat), folyamatosan pumpálni kell a gázpedált és bőgetni a motort. Jó motornál ennyi üzemanyaggal már bejuthatnék a munkahelyemre (5 km), míg ezzel épp csak a garázsból jutok csak ki.

Mivel gázüzemben "jó" az autó, nem az rondít bele a benzinbe és a motor sem lehet (szerintem) a hibás: a szelepek gáznál se zárnának, a tömítés mellett gázzal is kifújna, ...

Gázüzemben egy átlag autóhoz képest a teljesítményét 60%-osra mondanám, benzines üzemeltetésnél 20-30%-osra maximum.

Ehhez kérnék véleményeket, ötleteket, hogy a pénzkidobáson kívül mit tehetnék még, hogy egy működő autóm legyen és ez legyen az!

Az "égessük ki", "autópályázzunk" dolgok nem jönnek be, mert minél többet üzemel az autó, annál rosszabb lesz.

Teszek egy ajánlatot... BP-i az autó. Újpest környékén ha van egy elszánt szerelő, aki bevállalná a javítását ezúttal már a megszokott drága alkatrészcsere nélkül, adjon egy árajánlatot, ha az autót valóban üzemképes állapotban tudnám elhozni tőle 3-4 napon belül. Ha viszont ő se tudná megtalálni a megoldást, egy fillért se adnék a javításért. Lassan már 3 Ladát is vehettem volna a szerelések díjaiból, ami működik is. És aki bízik a tudásában, az nem fél, hogy ingyen dolgozna... Ja és nem megint 30-500km-ig szeretném csak használni újabb hiba nélkül!

Akinek ilyen hibával kéne ez az autó, tegyen ajánlatot, mennyiért venné meg! Viszont maga a gázszett 250e Ft ami benne van, tehát ennyiért kár is írni.

Astra Caravan 1.4 (1998)

Várom a válaszokat, ötleteket, esetleg a merész vállalkozókedvű szerelőket.

Üdv!

Nem vagyok szaki, de volt gázos autóm igaz Lada, de gázos volt. Mivel ott 1xű volt a gázbeszerelés ( karburátorba két cső csonk befúrás) nem kellett mókolni az elektronikával. Injektoros testvéreinél már más a helyzet. Ott ugye állítgatni kell sok mindent, sőt még a kompit is kell piszkálgatni.

Szerintem semmiképpen sem hagyható figyelmen kívül, hogy a kocsi gázzal jobban megy mint benzinnel, mivel általában ez fordítva szokott lenni. Így a hibát a benzin oldalon kell keresni. ( Ahogy kezdték nálad is, csak a drágább vége felől)

Ahogy látom sok mindent cseréltek már ott neked, de pl. nem néztek bele a kompiba? Nem lehet hogy a programmal van baj? Vagy a szondákkal, érzékelőkkel, jeladókkal mi a helyzet? Bár ha gáznál jobb a kocsi akkor működniük kell, elvileg. Automatán kapcsolja a gázt, vagy te kapcsolod a két üzemet?

Célszerű lenne a motort kicsit megnézni, lehet hogy egy kompresszió mérés is mutatna érdekes dolgokat. Nincs-e benne gyűrű vagy dugattyú törés - ( Fater F astrájába az volt 4 hengerből 3 ment, a 4-ik meg csak néha inkább csak zabálta a benzint. Ott dugótörés volt. Neki is nehezen indult, meg dadogott a kocsija)

Gyújtás megfelelően be van állítva miután cserélgették a cuccokat?

Szerintem lesz itt olyan szaki aki majd megmondja neked a tutit.

Sok kitartást neked ehhez a tortúrához!

Link to comment
Megosztás:

Ahogy látom sok mindent cseréltek már ott neked, de pl. nem néztek bele a kompiba? Nem lehet hogy a programmal van baj?

Állítólag frissítették, bár nem néztem igaz-e. Mivel az autó ECU-ja semmi lényeges hibát nem ír, így az felejtős. A gázos ECU 2 hónapja volt a gázosnál, ott se voltak gondok. Szerintük 2 injektortekercset és mind a 4 injektorszelepet cserélni kellett volna, de miután a gázinjektor elég egyszerű szerkezet, magam vettem a kezembe az ügyet. 1 tekercs se rossz és a 4 szelep is tökéletes már, csak állítgatni kellett (mert azt még lehetett is).

Vagy a szondákkal, érzékelőkkel, jeladókkal mi a helyzet?

Lambda szonda van csak, ami kell a gáznak, saját vákuummérője van.

Automatán kapcsolja a gázt, vagy te kapcsolod a két üzemet?

Injektorosnál csak automata átkapcsolásos létezik, mert itt a karburátoroshoz képest a szivatós-befújós megoldás nem kivitelezhető. Csak bemelegedés után kapcsol (vagy kapcsolható át 30mp várakozási idővel).

Célszerű lenne a motort kicsit megnézni, lehet hogy egy kompresszió mérés is mutatna érdekes dolgokat. Nincs-e benne gyűrű vagy dugattyú törés...

Ha bármi törés lenne benne, annak hangja is lenne szerintem, ill. a gáz szerintem hamarabb elszökne, mint a benzin-levegő keverék, ami még az oldalfalra is feltapadhat.

Gyújtás megfelelően be van állítva miután cserélgették a cuccokat?

Ezen nem lehet gyújtást állítani, arra van az ECU, hogy magának állítgassa. A szíjak, 0 pontok jó helyen vannak és az előgyújtás is állítódik magától amikor kell.

Autoscanner progival szoktuk nézni, de igazából semmit nem lehet megtudni a jelentkező hibáról, mert szerinte nincs hiba a már említetteken kívül: szegény kipuffogógáz (a gázüzem miatt), EGR szelep működés (a ledugózás miatt).

Lassan már egy Samarának jobban örülnék, mint ennek, mert azt 2 évig használtam úgy, hogy 1 csepp benzint nem használtam mellette, még télen is indult csak gázzal. Ez télen addig használ benzint, amíg beérek a melóhelyre, szóval rettentően gazdaságtalan... és ráadásul a benzines injektorok védelme miatt 2 rész gáz mellé 1 rész benzint is kever, szóval ezért rossz jelenleg a gázüzem is. Ja és Samarával 6-7L-t fogyasztott gázból átlagban. Az Astra 11L-t fogyaszt gázból és mellé még eszi a benzint is kb. 3L-t, azaz több mint dupláját fogyasztja egy korszerű autó, mint egy 2x annyi idős karburátoros társa. Ennyit a technika fejlődéséről.

Link to comment
Megosztás:

Te tavaly márciusban már érdeklődtél itt a fórumon ez ügyben. Ennyi idő alatt sem sikerült megoldani, ez nem semmi. :rolleyes: A helyedben én megpróbálnám kiszerelve eladni a gáz-szettet (ha ezt lehet így), és a benzines-gyári állapot helyrehozására rágyúrni. Itt a fórumon wessz a legnagyobb spíler, én megkeresném őt. Ha spórolni akarsz egy kicsit, inkább etanollal lehetne próbálkozni majd, ha rendbejött a gép.

Egyébként régebben írtad, hogy az olajat is eszi, meg a vized is fogy, szóval több sebből is vérzik ez a motor mechanikusan is. Ha még használni akarod ezt az autót, egy bontott, megbízható helyről való papíros blokk még szóbajöhet esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.