Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

0130 a hiba hód - Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor halvány lila fingom sincs h mit jelent ez, vmi kipugogó gáz szenzor.

Aki tudja írja már meg!

Köszönöm szépen!

Lambdaszonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség. Lehet csak trutyis, lehet haldoklik.

Link to comment
Megosztás:

F@sza...

Nem értek a lovakhoz, de hallottam olyat, hogy a hibás szonda befolyásolja a fogyasztást.

Erről valaki bővebben?

Sőt a belevaló utángyártottak is szoktak fogyasztást növelni. Egy év alatt*ráköltöd benzinre a különbözetet.

* átlagos futásteljesítményt feltételezve :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nah, akkor lehet cserélni :devlish:

Mind1 használt kocsi, ez van.

Milyet érdemes bele tenni?

BOSCH?

Mondjuk azért én nem rohannék a boltba venni újat, ha 130-ig meg se nyikkan. Egy pucolást lehet megejtenék. Majd ha folyamatosan világít, akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

Nah, akkor lehet cserélni :devlish:

Mind1 használt kocsi, ez van.

Milyet érdemes bele tenni?

BOSCH?

Én Boscht vettem bele, de szerintem nem az igazi. Kb 1l-el eszik többet most. Vagy inkább úgy mondanám, hogy egy fordulatszám fölött sokkal többet zabál. Mai eszemmel megvenném bele a gyárit, ha többe kerül akkor is. Egy év alatt behozza a különbözetet a benzinen.

Link to comment
Megosztás:

Én Boscht vettem bele, de szerintem nem az igazi. Kb 1l-el eszik többet most. Vagy inkább úgy mondanám, hogy egy fordulatszám fölött sokkal többet zabál. Mai eszemmel megvenném bele a gyárit, ha többe kerül akkor is. Egy év alatt behozza a különbözetet a benzinen.

mekkora árakról van itt szó?

Link to comment
Megosztás:

mekkora árakról van itt szó?

Bosch 28000 GM 56000 volt annó kb 2 éve, gondolom mostmár bőven lejebb ment. (Akkor is mondták, hogy az enyémhez még nagyon új és szokatlan drága)

30tól kezdődik.

gyárihoz hol jutok hozzá?

besétálok az első Opelhez?

Meg lesz a szonda takarítása, ha akkor is ez lesz, akkor csere.

Egyébként ha csere lenne, és kiolvasnám a hibakódot, akkor elvileg utána már nem fog villogni a kontroll?

pl müllerautó, csergő stb. adnak kedvezményt, gyakran olcsóbb, mint a szalonban.

Igen, ha jól működik, akkor eltűnik a sárgalámpa, nem kell kiütni. Ha világít, akkor gáz van. Legalábbis nekem így volt.

Esetleg hibakiszűrésnek kérj kölcsön valakitől egyet tesztelésre.

Link to comment
Megosztás:

Annyit hozzá tennék ,hogy a lambda hiba nem feltétlenül rossz lambdát jelent,általában légtömegmérő a rossz,vagy a levegő hőmérséklet mérő... :lol:

Az a helyzet a villogtatással ,hogy fontos információkat nem tudsz megnézni.

Ha gép van rádugva akkor látsz szöveges értelmezést és plusz még egy számot.

PL:P0130ból négy van különböző szöveggel.

Szerintem :lol:

Ha nem így van akkor én vagyok a hugyosbokor :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Még annyi kérdésem lenne, hogy a szondát mivel tudom fellazítani, hogy kitekerjem?

Kell hozzá célszerszám vagy villás kulcs?

Arra figyelj hogy hőálló zsírral kend be a menetet mert ha hőállózsír nélkül tekered vissza a menet idővel bemaródik és később ne lehet kicsavarni!

Link to comment
Megosztás:

Annyit hozzá tennék ,hogy a lambda hiba nem feltétlenül rossz lambdát jelent,általában légtömegmérő a rossz,vagy a levegő hőmérséklet mérő... :lol:

Az a helyzet a villogtatással ,hogy fontos információkat nem tudsz megnézni.

Ha gép van rádugva akkor látsz szöveges értelmezést és plusz még egy számot.

PL:P0130ból négy van különböző szöveggel.

Szerintem :lol:

Ha nem így van akkor én vagyok a hugyosbokor :devlish:

Hoppá.

Na ezt nem is tudtam...

Ezt a másik kettőt merre találom egyébként?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.