Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nagyon tetszik a fórum, sok hasznos dolgot olvastam már itt.

A segítségeteket szeretném kérni, hátha volt már valakinek hasonló tapasztalata.

Az autóm(Opel Combo Tour, Z16SE motorral) a következőt kezdte produkálni:

Üzem-meleg motornál alapjáraton pislákolni kezdett az olajnyomás lámpa. A következő reggeli indításkor a kipufogóból kékesfehér füst tört elő, de pár másodperc után megszűnt a füstölés.

Ez így ment két napig, ezt az etanolnak tulajdonítottam, amit fele arányban kevertem a benzinhez.

Ezek után jött a fekete-leves: az autó elkezdett rángatni, majd lehetett érezni, hogy egy henger nem dolgozik.

A gyertyák kiszerelése után egyértelmű volt, hogy a negyedik henger nem megy, olajos volt a gyertya. Gyertyapucolás, újra ment minden henger, de néhány perc alapjárat után gázadásra hatalmas kékesfehér füstöt okádott magából, olajnyomás lámpa kigyulladt alapjáraton.

Gondoltam, biztos a hengerfej-tömítés adta meg magát. Kicseréltem a tömítést, plusz a vezérműtengely-házat, mivel az már korábban repedt volt. A szerelés utáni indításkor hatalmas füstfelhő, de szó szerint látni nem lehet az autót, akkora a füst! Az olajnyomás-lámpa hideg motornál alapjáraton, később 3000-es fordulat alatt világít!

Kb. 10 perc alatt beköpi a gyertyát!

Valószínű a beteg hengerben nem működik az olajlehúzás (gyűrű törés, beállás?). Ott lehet ez a komoly tömítetlenségi gond. Ahogy uhuhu is írja, valószínű szét kell borítani azt a blokkot...

(Nálam dugólyukadáskor szippantotta be az olajat nagyon gyorsan (nem is csoda), meg nyomta a kék füstöt).

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ez a helyzet már újkora óta... Hibára nem futott ki soha a dolog, úgyhogy elfogadtam Astra-sajátosságnak. Mondjuk, az az érdekes, hogy ez a "hiba" nem konzekvens, hol jelentkezik, hol nem.

A kuplung kinyomáskori felpörgést úgy lehet kiküszöbölni, ha egy ideig hagyod alapjáraton járni, hadd melegedjen egy kicsit; vagy azonnali elindulásnál nagyon óvatosan gyorsítasz, és 2000 körül mindig feljebb váltasz, továbbra is ügyelve a finom gyorsításra. Aztán, ha egy kicsit már melegedett (pár száz méter után), már minden rendben.

Régebben többször karcolgattuk itt ezt a témát, de előbbre senki nem jutott vele (hőm. jeladó cserével, vagy bármi mással se) - úgyhogy jobb híján szerintem be lehet ikszelni: ez ilyen... :devlish:

Hát köszönöm,a segítséget,akkor megpróbálom megszokni,hogy ez ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Erröl jut eszembe. Nekem1.2-es van, kb. fél évente kell utána tölteni 1-2dl. hűtővizet. Megnéztem, és láttam, hogy a hűtő szivárog kicsit. Most tudtam megnézni télen, mert nyáron rögtön elpárolog. Szoval nagyon kicsi a rés. Az a kérdésem, hogy van-e jelentösége a tulnyomásnak a hűtöben. Most úgy közlekedek, hogy picit kicsavartam a hűtősapkát, igy nem fogy a víz. Elöbb utobb ki kell cseréltetni a dolgot tudom, de jelen pillanatban nem megy. Mi a véleményetek.

Heló! Nekem is volt egy enyhe hűtőfojas az előző autómnál (peugeot 106 nal) és Én egy ere szolgáló fojadékot és megált afojás.

Link to comment
Megosztás:

Heló! Nekem is volt egy enyhe hűtőfojas az előző autómnál (peugeot 106 nal) és Én egy ere szolgáló fojadékot és megált afojás.

Már soxor elhangzott több cartárstól is, hogy ezek a lötyik kerülendök. Saját bőrömön tapasztaltam meg: előbb a folyás állt el, később maga a hűtés szűnt meg!

Link to comment
Megosztás:

Heló! Nekem is volt egy enyhe hűtőfojas az előző autómnál (peugeot 106 nal) és Én egy ere szolgáló fojadékot és megált afojás.

testvérem!

vagy megtanulsz helyesen és szépen írni, vagy törlésre kerülnek az írásaid....

2010 van, amikor ez már nemjófejség.... van helyesírás ellenörző a legtöbb böngészőben.......

nincsharag :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Betegeskedik a kuplungom. Kinyomott állapotban kb. 20 sec. után egyre bentebbről kezd fogni, ha még tovább kell várni a kereszteződésben, indulna az autó, nem lehet a kuplunggal megfogni. Ilyenkor leállítás/újraindítás után helyrebillen a dolog. Kb. 6000 km-rel ezelőtt volt kuplungmunkahenger csere. Ez halódna, vagy valami más?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy lámpaállítást szeretnék végbehajtani ha az idő egy picit engedi, meg tudnátok mondani hol és merre kell tekerni, mert a bal lámpa egy kicsit felfele mutat. Bentről meg hiába állítgatom mert nem reagál semmire :devlish:. Így maradna a kézi állítás....

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a kuplunggal van valami probléma. Mostanában amikor benyomom a pedált ilyen hülye nyikorgó hang hallatszik. Végül is a kuplung működik rendesen csak egy kicsit gáz az a nyikorgás :devlish:

Az általában a visszahúzórugó szokott lenni,ami nyikorog.Próbáld megkenni itt-ott!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy lámpaállítást szeretnék végbehajtani ha az idő egy picit engedi, meg tudnátok mondani hol és merre kell tekerni, mert a bal lámpa egy kicsit felfele mutat. Bentről meg hiába állítgatom mert nem reagál semmire :devlish:. Így maradna a kézi állítás....

Köszi

A lámpatesten van két imbusz csavar, azokat kell tekerni. Ha felnyitod a motorteret, akkor az egyik látszik is a másikat a homlokfalon egy dumidugesz takarja. Az egyik vízszintesen a másik függőlegesen állít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.

Szombat éjszaka vettem észre az M3-ason, hogy huzamosabb 140-160közötti tempónál a műszerfalon kivillant az a kis sárga lámpa ami a váltóra figyelmeztet.

Vissza lassítottam 110re kb, utána ki is aludt.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Link to comment
Megosztás:

A következő lenne a kérdésem.

Szombat éjszaka vettem észre az M3-ason, hogy huzamosabb 140-160közötti tempónál a műszerfalon kivillant az a kis sárga lámpa ami a váltóra figyelmeztet.

Vissza lassítottam 110re kb, utána ki is aludt.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Hibakódot nem jegyzett be?

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot nem jegyzett be?

Csak a kis sárga lámpa villant ki, semmi más.

Visszalassítottam, ja meg kinyomtam a kuplungot, üresbe raktam vártam pár másodpercet és ki is aludt a lámpa.

Vissza raktam 5.-be majd ugyan úgy jöttem tovább.

De ez 140fölötti sebességnél megismétlődött ha tartósan mentem ekkora sebességgel vagy e fölött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.

Szombat éjszaka vettem észre az M3-ason, hogy huzamosabb 140-160közötti tempónál a műszerfalon kivillant az a kis sárga lámpa ami a váltóra figyelmeztet.

Vissza lassítottam 110re kb, utána ki is aludt.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Próbáld meg kiolvasni a hibakódot! A szervizelés topikban pont most van róla szó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.

Szombat éjszaka vettem észre az M3-ason, hogy huzamosabb 140-160közötti tempónál a műszerfalon kivillant az a kis sárga lámpa ami a váltóra figyelmeztet.

Vissza lassítottam 110re kb, utána ki is aludt.

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Próbáld meg kiolvasni a hibakódot! A szervizelés topikban pont most van róla szó!

Potyo írta: "Féket és gázt tövig nyomod majd gyújtást ráadod (nem indítózol). Ekkor elkezdi kivillogni a hibakódokat, 10 villogás a nulla, a többi értelemszerű, és négy számjegyűek a hibakódok. Ha végzett, akkor vagy kezdi előlről, vagy nem villog tovább. Ekkor esetleg újrakezded előlről, hogy lellenőrizd."

Link to comment
Megosztás:

Csak a kis sárga lámpa villant ki, semmi más.

Visszalassítottam, ja meg kinyomtam a kuplungot, üresbe raktam vártam pár másodpercet és ki is aludt a lámpa.

Vissza raktam 5.-be majd ugyan úgy jöttem tovább.

De ez 140fölötti sebességnél megismétlődött ha tartósan mentem ekkora sebességgel vagy e fölött.

Namost várjunk, kézikönyv szerint csak automata váltónál van váltóval kapcsolatos jelzőlámpa. Nálad meg ha jól értem, kézi váltó van. Vagy az újabbaknál már a kézi váltónál is van valami jelzőlámpa?

Link to comment
Megosztás:

Namost várjunk, kézikönyv szerint csak automata váltónál van váltóval kapcsolatos jelzőlámpa. Nálad meg ha jól értem, kézi váltó van. Vagy az újabbaknál már a kézi váltónál is van valami jelzőlámpa?

X14XE 5ös manuál, 99-es kiadás.

az a váltó lámpája a kis sárga nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.