Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

X es mociknál ezzel már többször találkoztunk..sőt egyszer ezt ki is veséztük, (én így emlékszem) hogy ez ilyen és kész....semmi sem hibás a rendszerben csak így dolgozik....

Nekem z14xe csinálja hasonlóképpen. Igaz nem 20 foknál, hanem már 15-nél is 1500-al indul és onnan megy vissza.

Amúgy 1250>1000>750 szokott lenni. De mostanában az 1250-et kihagyja. Rögtön lemegy 1000-re, majd 750-re. Viszont nekem nem rángat. Megy rendesen. De induláskor amikor 1-ből váltok fel 2-be, a kuplung kinyomásakor igencsak felpörög a moci. Amíg 1250-es alapjárattal indult, ezt nem csinálta. Végül is meg lehet szokni, de zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Nekem z14xe csinálja hasonlóképpen. Igaz nem 20 foknál, hanem már 15-nél is 1500-al indul és onnan megy vissza.

Amúgy 1250>1000>750 szokott lenni. De mostanában az 1250-et kihagyja. Rögtön lemegy 1000-re, majd 750-re. Viszont nekem nem rángat. Megy rendesen. De induláskor amikor 1-ből váltok fel 2-be, a kuplung kinyomásakor igencsak felpörög a moci. Amíg 1250-es alapjárattal indult, ezt nem csinálta. Végül is meg lehet szokni, de zavaró.

Nálam is ez a helyzet már újkora óta... Hibára nem futott ki soha a dolog, úgyhogy elfogadtam Astra-sajátosságnak. Mondjuk, az az érdekes, hogy ez a "hiba" nem konzekvens, hol jelentkezik, hol nem.

A kuplung kinyomáskori felpörgést úgy lehet kiküszöbölni, ha egy ideig hagyod alapjáraton járni, hadd melegedjen egy kicsit; vagy azonnali elindulásnál nagyon óvatosan gyorsítasz, és 2000 körül mindig feljebb váltasz, továbbra is ügyelve a finom gyorsításra. Aztán, ha egy kicsit már melegedett (pár száz méter után), már minden rendben.

Régebben többször karcolgattuk itt ezt a témát, de előbbre senki nem jutott vele (hőm. jeladó cserével, vagy bármi mással se) - úgyhogy jobb híján szerintem be lehet ikszelni: ez ilyen... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nálam mostanság az szokott történni, hogy ha min. 2-3 órát áll a kocsi, akkor indulásnál 1-2, majd kettesben 1500 fordulat környékén kicsit megtorpan és nem is nagyon húz 2200-2500-as fordulatig, onnan viszont meglódul. Kiérek a kereszteződéshez, és onnantól már nem csinál ilyeneket, megy szépen.

Próbáltam már úgy is, hogy 1-2 majd gyorsan 3., de ugyan azt csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Nemrégen volt felni meg gumi csere!Lehet valamelyiket nem állították be jol?Elvileg centírozva lett mind!

gumis haverom mondta és be is igazolódott...a gumik egy része újra centírozandó pár 100km után, mert akkorra feszül rá a felnire rendesen és "helyezkedik el"....én is jártam így...újra centírozták 500km múlva és utánna teljesen rendben volt! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon tetszik a fórum, sok hasznos dolgot olvastam már itt.

A segítségeteket szeretném kérni, hátha volt már valakinek hasonló tapasztalata.

Az autóm(Opel Combo Tour, Z16SE motorral) a következőt kezdte produkálni:

Üzem-meleg motornál alapjáraton pislákolni kezdett az olajnyomás lámpa. A következő reggeli indításkor a kipufogóból kékesfehér füst tört elő, de pár másodperc után megszűnt a füstölés.

Ez így ment két napig, ezt az etanolnak tulajdonítottam, amit fele arányban kevertem a benzinhez.

Ezek után jött a fekete-leves: az autó elkezdett rángatni, majd lehetett érezni, hogy egy henger nem dolgozik.

A gyertyák kiszerelése után egyértelmű volt, hogy a negyedik henger nem megy, olajos volt a gyertya. Gyertyapucolás, újra ment minden henger, de néhány perc alapjárat után gázadásra hatalmas kékesfehér füstöt okádott magából, olajnyomás lámpa kigyulladt alapjáraton.

Gondoltam, biztos a hengerfej-tömítés adta meg magát. Kicseréltem a tömítést, plusz a vezérműtengely-házat, mivel az már korábban repedt volt. A szerelés utáni indításkor hatalmas füstfelhő, de szó szerint látni nem lehet az autót, akkora a füst! Az olajnyomás-lámpa hideg motornál alapjáraton, később 3000-es fordulat alatt világít!

Kb. 10 perc alatt beköpi a gyertyát!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon tetszik a fórum, sok hasznos dolgot olvastam már itt.

A segítségeteket szeretném kérni, hátha volt már valakinek hasonló tapasztalata.

Az autóm(Opel Combo Tour, Z16SE motorral) a következőt kezdte produkálni:

Üzem-meleg motornál alapjáraton pislákolni kezdett az olajnyomás lámpa. A következő reggeli indításkor a kipufogóból kékesfehér füst tört elő, de pár másodperc után megszűnt a füstölés.

Ez így ment két napig, ezt az etanolnak tulajdonítottam, amit fele arányban kevertem a benzinhez.

Ezek után jött a fekete-leves: az autó elkezdett rángatni, majd lehetett érezni, hogy egy henger nem dolgozik.

A gyertyák kiszerelése után egyértelmű volt, hogy a negyedik henger nem megy, olajos volt a gyertya. Gyertyapucolás, újra ment minden henger, de néhány perc alapjárat után gázadásra hatalmas kékesfehér füstöt okádott magából, olajnyomás lámpa kigyulladt alapjáraton.

Gondoltam, biztos a hengerfej-tömítés adta meg magát. Kicseréltem a tömítést, plusz a vezérműtengely-házat, mivel az már korábban repedt volt. A szerelés utáni indításkor hatalmas füstfelhő, de szó szerint látni nem lehet az autót, akkora a füst! Az olajnyomás-lámpa hideg motornál alapjáraton, később 3000-es fordulat alatt világít!

Kb. 10 perc alatt beköpi a gyertyát!

Olajszint milyen a kocsiba? Lehet hogy gyűrűtörés miatt hatalmas mennyiségű olaj ment be a hibás hengerbe és a motor elégeti az olajat(erre utal a kékesfehér füst). Ami innentől szinte egyértelmű ha megfürdik a gyertya az olajba akkor az nem fog gyújtani. De azért várjuk meg tapasztaltabb hozzászóló véleményét. SZVSZ gyűrűtörés.

Link to comment
Megosztás:

Olajszint milyen a kocsiba? Lehet hogy gyűrűtörés miatt hatalmas mennyiségű olaj ment be a hibás hengerbe és a motor elégeti az olajat(erre utal a kékesfehér füst). Ami innentől szinte egyértelmű ha megfürdik a gyertya az olajba akkor az nem fog gyújtani. De azért várjuk meg tapasztaltabb hozzászóló véleményét. SZVSZ gyűrűtörés.

ugye nem, ugye nem dugólyukadás! 50%-os etanol keverés miatt sosem volt sárgád? Én még nem mertem 40% felé menni, azzal eddig stabil, sárga nélkül, de sajna hallottam sztorikat átégett hengerfejtömítésről és átlyukadt dugattyúról... a nagy kék füst miatt mindenképp égeti az olajat, nem kicsit, a fehér meg vízgőz... megérne egy megbontást... semmi hibakód?

Link to comment
Megosztás:

Olajszint milyen a kocsiba? Lehet hogy gyűrűtörés miatt hatalmas mennyiségű olaj ment be a hibás hengerbe és a motor elégeti az olajat(erre utal a kékesfehér füst). Ami innentől szinte egyértelmű ha megfürdik a gyertya az olajba akkor az nem fog gyújtani. De azért várjuk meg tapasztaltabb hozzászóló véleményét. SZVSZ gyűrűtörés.

Az olajat nagyon zabálta, egy nap alatt kiszívta, a pálca nem is érte el. De előtte nem volt vészes az olajfogyasztás,pedig 250e van a motorba. Nem tudom, hogy gyűrű probléma e, mivel mikor össze raktam a gépet(és ki lett takarítva a motor, korom meg ilyenek), már az indítás utáni pár másodpercben vágta a füstöt, tehát az olajnyomással lehet összefüggésben, mert melegen elmegy a nyomás. A gyűrűtörésnél meg azért idő kellene neki, míg ennyi olajat felpumpál. Gondolom én...

Link to comment
Megosztás:

Olajszint milyen a kocsiba? Lehet hogy gyűrűtörés miatt hatalmas mennyiségű olaj ment be a hibás hengerbe és a motor elégeti az olajat(erre utal a kékesfehér füst). Ami innentől szinte egyértelmű ha megfürdik a gyertya az olajba akkor az nem fog gyújtani. De azért várjuk meg tapasztaltabb hozzászóló véleményét. SZVSZ gyűrűtörés.

Az én fejemben is megfordult, hogy nem e az etanol viccelte meg a hengerfejet... Egyébként nem volt hibajelzés etanollal,hamar hozzá szokott a masina. De ha hengerfejes lenne akkor nem a vizet szopálná? Mert az nem fogy, csak az olajat égeti mint az őrült. A dugó nem volt átégve, a hengerfej égéstere sem volt repedt, bár nem lett nyomáspróbázva meg ilyenek, de új tömítéseket kapott

Link to comment
Megosztás:

Az én fejemben is megfordult, hogy nem e az etanol viccelte meg a hengerfejet... Egyébként nem volt hibajelzés etanollal,hamar hozzá szokott a masina. De ha hengerfejes lenne akkor nem a vizet szopálná? Mert az nem fogy, csak az olajat égeti mint az őrült. A dugó nem volt átégve, a hengerfej égéstere sem volt repedt, bár nem lett nyomáspróbázva meg ilyenek, de új tömítéseket kapott

Nem trutyis a nívópálcád/beöntősapkád, nem olajos a hűtővíz a kiegyenlítőben? Mert a hengerfejnél a vizet eszi ugyan, de víz jut az olajrendszerbe és olaj a vízrendszerbe. Az egyértelmű akkor, hogy az olajat égeti, eszi. Hol jöhet ez szóba: hengerfej, gyűrű, dugattyú, és amiről még nem volt szó, szelepek. Mi a helyzet a szelepházban? Szelepszár szimeringek a 4. hengernél?

Link to comment
Megosztás:

Olajszint milyen a kocsiba? Lehet hogy gyűrűtörés miatt hatalmas mennyiségű olaj ment be a hibás hengerbe és a motor elégeti az olajat(erre utal a kékesfehér füst). Ami innentől szinte egyértelmű ha megfürdik a gyertya az olajba akkor az nem fog gyújtani. De azért várjuk meg tapasztaltabb hozzászóló véleményét. SZVSZ gyűrűtörés.

bocsi, mire beírtam már volt egy csomó hsz...emiatt szerkesztem... a hf síkba lett húzva?...mert így én is jártam anno....1.3S-es kadettnál...csak pakolás, gyűrűk és szelepszár szimering volt cserélve...100km sem kellett neki és utat talált magának az oil (a víz fogyás szinte nem is volt látható)...ette az olajat, mint a veszedelem, amotor elején is dőlt lefelé....szét szedtem hf felújítás, síkba húzás, új hf csavarok és minőségi tömítés...utánna mint a Doxa! semmi olajfogyás... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

bocsi, mire beírtam már volt egy csomó hsz...emiatt szerkesztem... a hf síkba lett húzva?...mert így én is jártam anno....1.3S-es kadettnál...csak pakolás, gyűrűk és szelepszár szimering volt cserélve...100km sem kellett neki és utat talált magának az oil (a víz fogyás szinte nem is volt látható)...ette az olajat, mint a veszedelem, amotor elején is dőlt lefelé....szét szedtem hf felújítás, síkba húzás, új hf csavarok és minőségi tömítés...utánna mint a Doxa! semmi olajfogyás... :devlish:

Hétfőn szedem szét megint, el fogom vinni a hengerfejet felujjítatni, bízom benne ez megoldja majd a problémát. lehet hogy el van vetemedve? Mert miután kicseréltem a tömítést, utána még jobban jelentkezett a probléma(gondolom meg lett bolygatva, még jobban elmászhatott). Csak az olajnyomás esést nem értem, melegen valahol nagyon szökik az olaj...

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn szedem szét megint, el fogom vinni a hengerfejet felujjítatni, bízom benne ez megoldja majd a problémát. lehet hogy el van vetemedve? Mert miután kicseréltem a tömítést, utána még jobban jelentkezett a probléma(gondolom meg lett bolygatva, még jobban elmászhatott). Csak az olajnyomás esést nem értem, melegen valahol nagyon szökik az olaj...

HF tömítésnél van rá esély! Te ezek szerint igencsak értesz ilyen kocsi/blokk témákhoz ha igy szét mered bontani. Nekem kománymű témám van korábban már irtam is de én nem vok ennyire merész. Pedig meg kéne tanuljam mert a fizum nem engedi meg a szerelőhöz hordást. Bár most kaptam egy elég korrekt ajánlatot a kormány összekötő cserére.

Link to comment
Megosztás:

HF tömítésnél van rá esély! Te ezek szerint igencsak értesz ilyen kocsi/blokk témákhoz ha igy szét mered bontani. Nekem kománymű témám van korábban már irtam is de én nem vok ennyire merész. Pedig meg kéne tanuljam mert a fizum nem engedi meg a szerelőhöz hordást. Bár most kaptam egy elég korrekt ajánlatot a kormány összekötő cserére.

Muszáj. Céges autó. A főnök mindenen spórolni akar. Nekem meg szakma-közeli, mivel én elektromos targonca javítással foglalkozom. Szerszám az van, csak sajna nyomaték-kulcs nincs. Ha már elméletben tudod, hogy kell kicserélni a kormány összekötőt, egy próbát óvatosban megér. Főleg ha volna segítséged, aki már csinált olyat. Vagy légy pofátlan, és lesd el a szerelődtől. Szakirodalom is segítség lehet. De csak úgy ugorj neki, ha tudod mit hogy kell csinálni, mert csak kormányzásról van szó...

Link to comment
Megosztás:

Hello! Újból a segítségeteket szeretném kérni.

Van a már korábban emléített X14XE-s motor. Fogyott a víz, volt vízpumpacsere, utánna buborék a vízben, stb. Elmentem egy helyre ahol találtak égésterméket a kiegyenlítőtartályban. Elvittem egy szerelőhöz, kicserélte a hengerfejtömítést, közben kiderült, hogy a termosztát háza több helyen folyt, nem talált idevaló gumitömítést, ezért vmi szilikonos cuccal megoldotta. Készen lett, tegnap mentem vele egy keveset (kb 17km-t), mikor hazaértem füstölt a motor a vezérműszíj körül, de a szerelő szerint ez normális, mert lehet h hagytak rajta olajat, ok. Ma reggel megnézem a termosztátot, újra ereszt a tömítés... alló helyzetben felmelegítettem a motort, utána kinyitottam a kiegyenlítőtartályt és a hengerfej környékéről sistergő hangot hallottam, ami lassan megszűnt. Mi lehet ez? Vmit elrontott ez a szerelő? Elegem van belőlük, kezd az egész egy kib... rémálommá válni.

Link to comment
Megosztás:

nem hangzik túl szakszerűnek.

tömítést nem hiszem hogy ne lehetne gyárit kapni oda...

Hello! Újból a segítségeteket szeretném kérni.

Van a már korábban emléített X14XE-s motor. Fogyott a víz, volt vízpumpacsere, utánna buborék a vízben, stb. Elmentem egy helyre ahol találtak égésterméket a kiegyenlítőtartályban. Elvittem egy szerelőhöz, kicserélte a hengerfejtömítést, közben kiderült, hogy a termosztát háza több helyen folyt, nem talált idevaló gumitömítést, ezért vmi szilikonos cuccal megoldotta. Készen lett, tegnap mentem vele egy keveset (kb 17km-t), mikor hazaértem füstölt a motor a vezérműszíj körül, de a szerelő szerint ez normális, mert lehet h hagytak rajta olajat, ok. Ma reggel megnézem a termosztátot, újra ereszt a tömítés... alló helyzetben felmelegítettem a motort, utána kinyitottam a kiegyenlítőtartályt és a hengerfej környékéről sistergő hangot hallottam, ami lassan megszűnt. Mi lehet ez? Vmit elrontott ez a szerelő? Elegem van belőlük, kezd az egész egy kib... rémálommá válni.

Link to comment
Megosztás:

nem hangzik túl szakszerűnek.

tömítést nem hiszem hogy ne lehetne gyárit kapni oda...

Hát gondoltam én is, de már vártam, hogy összeálljon a gép.

Amúgy síkolás/hengerfejtömítés után nem kelle valamit másképp csinálni? Arra gondolok meg szabad-e hajtani az elején? Mennyi idő alatt szoktak a tömítések "beégni" a helyükre, ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon tetszik a fórum, sok hasznos dolgot olvastam már itt.

A segítségeteket szeretném kérni, hátha volt már valakinek hasonló tapasztalata.

Az autóm(Opel Combo Tour, Z16SE motorral) a következőt kezdte produkálni:

Üzem-meleg motornál alapjáraton pislákolni kezdett az olajnyomás lámpa. A következő reggeli indításkor a kipufogóból kékesfehér füst tört elő, de pár másodperc után megszűnt a füstölés.

Ez így ment két napig, ezt az etanolnak tulajdonítottam, amit fele arányban kevertem a benzinhez.

Ezek után jött a fekete-leves: az autó elkezdett rángatni, majd lehetett érezni, hogy egy henger nem dolgozik.

A gyertyák kiszerelése után egyértelmű volt, hogy a negyedik henger nem megy, olajos volt a gyertya. Gyertyapucolás, újra ment minden henger, de néhány perc alapjárat után gázadásra hatalmas kékesfehér füstöt okádott magából, olajnyomás lámpa kigyulladt alapjáraton.

Gondoltam, biztos a hengerfej-tömítés adta meg magát. Kicseréltem a tömítést, plusz a vezérműtengely-házat, mivel az már korábban repedt volt. A szerelés utáni indításkor hatalmas füstfelhő, de szó szerint látni nem lehet az autót, akkora a füst! Az olajnyomás-lámpa hideg motornál alapjáraton, később 3000-es fordulat alatt világít!

Kb. 10 perc alatt beköpi a gyertyát!

motorgenerál....

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn szedem szét megint, el fogom vinni a hengerfejet felujjítatni, bízom benne ez megoldja majd a problémát. lehet hogy el van vetemedve? Mert miután kicseréltem a tömítést, utána még jobban jelentkezett a probléma(gondolom meg lett bolygatva, még jobban elmászhatott). Csak az olajnyomás esést nem értem, melegen valahol nagyon szökik az olaj...

valószínűleg hf-be menő olajcsatornánál elszökik, szinte egyből a hengerbe és így nincs olajnyomás de füstöl mint a veszedelem, mert elégeti...én azt mondom, aki így szétbombázza a gépet, az már inkább ne sajnája a hf felújításra a pénzt....te is most annyit elbuksz rajta mintha megcsináltattad volna elsőre és akkor most nem kellene megint pénzt, időt kiadni/elvesztegetni miatta...(+pkaolás+olaj+hűtővíz..stb.)

sajnos Én anno annál a mocinál kellett hogy ezt megtanuljam...hiába szerelsz mindent szakszerűen ha ezt kihagyod... :devlish: (pedig több mocit is borítottam szét és raktam már össze, ez volt az egyik szivatás..épp az ősöké, még jó hogy utánna mentem velük épp el és én vezettem...belenéztem a tükörbe...nagy köd volt...sajnos egyértelmű volt a dolog..)

Link to comment
Megosztás:

Ákos ennél a mocinál az olajkör melyik részén(hol) helyezkedik el az olajgomba?

az olajpumpába van...

a Z16SE motor egy moslék, ha a gyertya 10 perc után olajkokszszal van tele és onnantól meg 3 henger, akkor nem hengerfejes.

generálozni kell.

mi mgcsináltunk már hasonlok miatt sok sok darabot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.