Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

A következő problémával fordulnék hozzátok. Ma reggel vettem észre, hogy a jobb oldali ajtómat nem nyitja a központi zár. Az érdekesség az, hogy ha kézzel felhúzom a gombot, akkor sem történik semmit. Szóval most nem tudom kinyitni a jobb első ajtómat. Pár napja amikor leraktam az autót még nem volt vele gond ez tuti. Szóval leraktam az autót és ma már nem működött? Ez mitől lehet? Mit lehetne megnézni? Lehet hülyeség, de biztosíték okozhat ilyet? Szóval minden ötlet jöhet, hogy házilag mit lehet megpróbálni mielőtt elviszem szervizbe.

Előre is köszönöm.

Szia,

Nekem is volt hasonló problémám, de szerencsére nekem nyitott állapotban adta meg magát a zár. Neked rajta van a biztonsági retesz is, ezért nem tudod kinyitni (kétszer pittyentettél a kulccsal).

Valahogy ki kellene nyitni azt az ajtót, bár hogy miként arra nincs ötletem. Biztos, hogy nem biztosíték probléma szerintem.

3 lehetőség áll fent:

1 lecsúszott a vezérlő egységről annak az ajtónak a kábele.

2. lecsúszott a vezeték az ajtóban a zárról

3. tönkrement az a zár (nálam ez volt. Eltört egy pánt a műanyag burkolatán és szétugrott a zárszerkezet. Cseréltem bontóbol 5.000-ért)

Az első esetben vagy a legszerencsésebb, mert ahhoz nem kell kinyitnod az ajtót. A 2-ik 3-ik esetben nincs ötletem, hogy miként lehetne kinyitni az ajtót.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nekem is volt hasonló problémám, de szerencsére nekem nyitott állapotban adta meg magát a zár. Neked rajta van a biztonsági retesz is, ezért nem tudod kinyitni (kétszer pittyentettél a kulccsal).

Valahogy ki kellene nyitni azt az ajtót, bár hogy miként arra nincs ötletem. Biztos, hogy nem biztosíték probléma szerintem.

3 lehetőség áll fent:

1 lecsúszott a vezérlő egységről annak az ajtónak a kábele.

2. lecsúszott a vezeték az ajtóban a zárról

3. tönkrement az a zár (nálam ez volt. Eltört egy pánt a műanyag burkolatán és szétugrott a zárszerkezet. Cseréltem bontóbol 5.000-ért)

Az első esetben vagy a legszerencsésebb, mert ahhoz nem kell kinyitnod az ajtót. A 2-ik 3-ik esetben nincs ötletem, hogy miként lehetne kinyitni az ajtót.

Köszönöm a gyors választ. Azt írod, hogy az első esethez nem kell kinyitnom azt ajtót. Kifejtenéd pontosan, hogy hol keressem ezt a vezérlő egységet, amit említesz és azon pontosan mit nézzek? Nem értek hozzá, de legalább lelkes vagyok :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Azt írod, hogy az első esethez nem kell kinyitnom azt ajtót. Kifejtenéd pontosan, hogy hol keressem ezt a vezérlő egységet, amit említesz és azon pontosan mit nézzek? Nem értek hozzá, de legalább lelkes vagyok :devlish:

Bal első A oszlopnál a lábtérben. Le kell benni azt a kb 25cm-se burkolatot...(patent-)

Link to comment
Megosztás:

Abból lehet baj, ha nyitott kupakkal megvárom míg kinyit a termosztát és adogatom neki a gázt?

Baj nem lehet. De hogy a buborék se jön ki ettől onnan, ahová beragadt, az is biztos. Töltsd meg a kiegyenlítőt a jelzésig, aztán majd egy hét múlva nézz rá. Nem kell ezen ennyit problémázni. Egy hét múlva már mindenhonnan kijön, ahonnan ki kell jönnie, majd akkor lesd, hogy még mindig buborékos-e vagy hogy szineződik-e.

Link to comment
Megosztás:

Baj nem lehet. De hogy a buborék se jön ki ettől onnan, ahová beragadt, az is biztos. Töltsd meg a kiegyenlítőt a jelzésig, aztán majd egy hét múlva nézz rá. Nem kell ezen ennyit problémázni. Egy hét múlva már mindenhonnan kijön, ahonnan ki kell jönnie, majd akkor lesd, hogy még mindig buborékos-e vagy hogy szineződik-e.

Kösz :devlish: nem problémázok, csak holnap megyünk egy hosszabb útra, ha vmi gáz van akkor az drága lesz, de bízok benne hogy nem a hengerfej. Amúgy auto-hipohondriám kiteljesedéseként vízfolyás hangját hallom az anyósülés-felöli oldalon gázadásra, persze csak akkor hallani ha alapjáratról megnyomom. Végülis ez lehetne teljesen normális jelenség is, csak gondolkodtam, hogy hasonló lenne-e ha pl. a kipufogógáz megy a vízkörbe. Arra gondoltam csak buggyan egyet a víz ilyenkor (és ezt láthatnám nyitott kupaknál), ha mégis beledolgozik.

Link to comment
Megosztás:

Bal első A oszlopnál a lábtérben. Le kell benni azt a kb 25cm-se burkolatot...(patent-)

Noh, megpróbáltam megnézni, viszont nekem úgy tűnik (remélem jó elemet néztem), hogy az a bizonyos elem fel van fogatva és sajnos nincs nálam imbuszkulcs, szóval majd otthon.

Link to comment
Megosztás:

Kösz :devlish: nem problémázok, csak holnap megyünk egy hosszabb útra, ha vmi gáz van akkor az drága lesz, de bízok benne hogy nem a hengerfej. Amúgy auto-hipohondriám kiteljesedéseként vízfolyás hangját hallom az anyósülés-felöli oldalon gázadásra, persze csak akkor hallani ha alapjáratról megnyomom. Végülis ez lehetne teljesen normális jelenség is, csak gondolkodtam, hogy hasonló lenne-e ha pl. a kipufogógáz megy a vízkörbe. Arra gondoltam csak buggyan egyet a víz ilyenkor (és ezt láthatnám nyitott kupaknál), ha mégis beledolgozik.

lehet, hogy írtad, de nem találom a motorkódodat. Ha XEP, akkor kétemberes meló lesz a gázadásra kukkolás, mert nem tudsz a motortérből gázt adni (elektronyos gázpedál). Ha nincs P a végén, akkor húzogathatod a bovdent :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nekem is volt hasonló problémám, de szerencsére nekem nyitott állapotban adta meg magát a zár. Neked rajta van a biztonsági retesz is, ezért nem tudod kinyitni (kétszer pittyentettél a kulccsal).

Valahogy ki kellene nyitni azt az ajtót, bár hogy miként arra nincs ötletem. Biztos, hogy nem biztosíték probléma szerintem.

3 lehetőség áll fent:

1 lecsúszott a vezérlő egységről annak az ajtónak a kábele.

2. lecsúszott a vezeték az ajtóban a zárról

3. tönkrement az a zár (nálam ez volt. Eltört egy pánt a műanyag burkolatán és szétugrott a zárszerkezet. Cseréltem bontóbol 5.000-ért)

Az első esetben vagy a legszerencsésebb, mert ahhoz nem kell kinyitnod az ajtót. A 2-ik 3-ik esetben nincs ötletem, hogy miként lehetne kinyitni az ajtót.

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy ha mechanikus hibáról van szó akkor ha kézzel felhúzom a gombot az ajtóban, akkor kellene halljak valamilyen elektromos zajt? Arra a tipikus hangra gondolok, amit ajtónyitásnál lehet hallani.

Link to comment
Megosztás:

lehet, hogy írtad, de nem találom a motorkódodat. Ha XEP, akkor kétemberes meló lesz a gázadásra kukkolás, mert nem tudsz a motortérből gázt adni (elektronyos gázpedál). Ha nincs P a végén, akkor húzogathatod a bovdent :devlish:

Nem csak a Twinportok elektromos gázosak, hanem általánosságban minden Z-vel kezdődő motorkódú Opel-motor (sőt néhány Y-nal kezdődő is). Nekem sem Twinport a Coupé, mégis elektromos gázas, tehát nincs gázbowden.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a Twinportok elektromos gázosak, hanem általánosságban minden Z-vel kezdődő motorkódú Opel-motor (sőt néhány Y-nal kezdődő is). Nekem sem Twinport a Coupé, mégis elektromos gázas, tehát nincs gázbowden.

Xes motorokat kivéve mindegyik E gas. Hogy most ez jó vagy sem ezt mindenki döntse el. Nekem nem okozott problémát a gáz adás motortérből. Én a tech2 for win alatt adom a gázt ha meg szeretném hallgatni mi a helyzet, és egyedül vok.

Link to comment
Megosztás:

Na, lecseréltem a kék fagyállót pirosra. De: csak 5 liter folyt ki,tehát annyit is tudtam visszatölteni, szóval nem szép piros a fagyálló, hanem kékespiros :devlish: vagy 2 liter bennemaradt, viszont már nem csöpögött. Mit kellett volna tennem? Lejtőre állnom? vagy nyitott csapnál beindítani a motort,h nyomás alatt legyen? (ezt nem mertem megtenni...) Fura, h sík terepen 2 lityó benne maradt. Szerintetek nem probléma,h a különböző tulajdonságú fagyálló keveredése?

Link to comment
Megosztás:

Na, lecseréltem a kék fagyállót pirosra. De: csak 5 liter folyt ki,tehát annyit is tudtam visszatölteni, szóval nem szép piros a fagyálló, hanem kékespiros :devlish: vagy 2 liter bennemaradt, viszont már nem csöpögött. Mit kellett volna tennem? Lejtőre állnom? vagy nyitott csapnál beindítani a motort,h nyomás alatt legyen? (ezt nem mertem megtenni...) Fura, h sík terepen 2 lityó benne maradt. Szerintetek nem probléma,h a különböző tulajdonságú fagyálló keveredése?

Semmi baja nem lesz tőle,ahogy a prelix fagyállótól sem lett volna,de ha így nyugodtabban alszol,lelked rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dieselhez értő kartársak, segítsetek!

Az alábbi probléma az egyik kollégánál jelentkezett 2.0 DTI motoros autónál.

A verda 2200 körüli fordulatnál megtorpan, alatta-felette jó.

Ki lett takarítva az EGR és féktisztítóval át lett fújkálva a pillangószelep is.

A jelenség maradt, semmi változás.

Leszedett állapotban kiderült, hogy a pillangószelep migakad egy bizonyos ponton, ott nehezebben megy át.

Ez mitől lehet?

Mivel lehetne orvosolni?

Találkoztatok már ilyennel?

Jött ilyen tipp is, hogy a folytószelepház lehet kikopva, de gondolom az nem olcsó játék.

Előre is köszi a segítséget!

Ilyen motorja van.

Erre valaki esetleg...?

Link to comment
Megosztás:

Semmi baja nem lesz tőle,ahogy a prelix fagyállótól sem lett volna,de ha így nyugodtabban alszol,lelked rajta.

Kösz a választ, örülök. Sztem rég nem volt cserélve benne (2.tulaj vagyok), úgyhogy nem csak ezért cseréltem le tulajdonképp,meg 900 Ftért még tudtam venni kilóját (miután megrendeltem a neten,másnap már ott is felvitték 1400-ra). Sok helyen néztem, de az előzőleg e helyt emlegetett 900 ft-os árakról mind kiderítettem (kb 5 db céggel beszéltem), hogy nem annyi az annyi, szállítási költség, mennyiségi minimum stb... Szal 3E Ft-ot tulképpm megért...

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy ha mechanikus hibáról van szó akkor ha kézzel felhúzom a gombot az ajtóban, akkor kellene halljak valamilyen elektromos zajt? Arra a tipikus hangra gondolok, amit ajtónyitásnál lehet hallani.

Ezeknél ahol csak a vezető ajtaján van zár csak az ezen levő gomb oldja elektromossan a többit is.Ha a központi zár kinyította a tőbbi ajtót csak a jobb elsőt nem, akkor valószínü az elektromos hiba,nem kap áramot a nyító szerkezet vagy bedöglött. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Ma egy érdekes hangra lettem figyelmes, garázsba leállított motornál befogott a kormányzár és mikor ráhúztam hogy oldjam koppant vmi. Erre mondom hinye. Oldottam a kormányzárta és még álló motornál megmozgattam 2cm ket jobbra balra és halk kopogás jött a kormányműből, ha erősebben mozgattam erősebb lett a kopogás. Havernak is mutattam egyből mondja hogy kormány összekötő kapufa. Nem érzek holtjátékot, a kormányon. Kérdésem hozzátok a következő ezt a kormány összekötőt mennyire sürgős cserélni. Mert én szerintem eléggé. Még amit megállapítottunk hogy az összekötő nem a csuklónál szól hanem a szervónál. Remélem hogy tényleg összekötő nem pedig a szervó a szar mert akkor betojok :devlish: Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatba.

Link to comment
Megosztás:

Ezeknél ahol csak a vezető ajtaján van zár csak az ezen levő gomb oldja elektromossan a többit is.Ha a központi zár kinyította a tőbbi ajtót csak a jobb elsőt nem, akkor valószínü az elektromos hiba,nem kap áramot a nyító szerkezet vagy bedöglött. :lol:

Köszi, sajnos bedöglött a zár :devlish:, most van szervizbe cserén ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dieselhez értő kartársak, segítsetek!

Az alábbi probléma az egyik kollégánál jelentkezett 2.0 DTI motoros autónál.

A verda 2200 körüli fordulatnál megtorpan, alatta-felette jó.

Ki lett takarítva az EGR és féktisztítóval át lett fújkálva a pillangószelep is.

A jelenség maradt, semmi változás.

Leszedett állapotban kiderült, hogy a pillangószelep migakad egy bizonyos ponton, ott nehezebben megy át.

Ez mitől lehet?

Mivel lehetne orvosolni?

Találkoztatok már ilyennel?

Jött ilyen tipp is, hogy a folytószelepház lehet kikopva, de gondolom az nem olcsó játék.

Előre is köszi a segítséget!

Ilyen motorja van.

Ilyet havernak is csinált...igaz nem opel volt, de szervízbe csak annyit csináltak vele, hogy kitakarították a pillangószelepből a szutykot,mert a kosztol megakadt 1 ponton. (igaz a gyerek homokúton jár vele elég sokat) Már normálisan megy a kocsi . Nemtudom opelnél mennyire lehet megoldani vagy esetleg lehet-e ilyet csinálni. Az egy volkswagen volt

Link to comment
Megosztás:

szia,

addig sikerült már eljutnod, hogy kiakasztod a kesztyűtartó tartókarjának a tetejét? 1-1 ilyen kis szivacs kocka tartja. Ezek tartják meg a kesztyűtartót mikor normális állapotban teljesen kinyitod.

szevasztok

lehet off lesz, de akarok venni a töröttek helyet új kesztyűtartó karokat

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._169245196.html

no de hogy kell kiszedni a régit? Próbáltam mindenhogy de nem megy....

pedig az újak képe alapján csak be van pattintva valahogy...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
szia,

addig sikerült már eljutnod, hogy kiakasztod a kesztyűtartó tartókarjának a tetejét? 1-1 ilyen kis szivacs kocka tartja. Ezek tartják meg a kesztyűtartót mikor normális állapotban teljesen kinyitod.

:devlish:

hát egyik, pont a lámpakapcsolós eltört tőből, a jobb oldali még megvan, de ha hirtelen nyitom az ajtót, leugrik és lábon vág(ja aki ott ül)

szóval ha kiakasztom, nincs semmi szivacs nekem de igen, ahogy értelmezem, eljutottam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem hagy nyugodni a dolog. Hideg indításkor vacakol a gép:

Indítózok, beindul, aztán amint elengedem a kulcsot leáll (fél másodperc).

Újra indítózok, beindul, elengedem a kulcsot, 1-2 másodpercig szórakozik az alapjárat, dadog a kocsi és utána beáll 1000-re, ami eddig 1200 volt. Üresben hirtelen gázadásnál kicsit mintha dadogna, menet közben viszont ebből nem észlelek semmit. Nem veszített az erejéből. Hibakód nincs.

Valakitől már megkaptam, hogy neki nem elvárása, hogy egyből induljon a kocsi, de én azért félek, hogy ez valaminek az előhíre...ráadásul az 1000-es alapjárat sem tetszik, ami 20 másodperccel az indítás után folyamatosan (nem egy lépésben) visszacsökken 800-ra.

1-2 hete teletank után viszonylag nagy mennyiségű üzemanyagot nyomott ki a betonra a drága léből a benzinszivattyúnál. Azóta nem látok friss foltot a kocsi alatt. Összefügghet a két dolog?

Légszűrőt és pollenszűrőt is kb a hiba megjelenésével egyidőben cseréltem (előbbit utángyártottra).

Link to comment
Megosztás:

Légszűrőt és pollenszűrőt is kb a hiba megjelenésével egyidőben cseréltem (előbbit utángyártottra).

Hát a lég- és pollenszűrőnek biztos nincs köze ehhez, ezekből én is mindig utángyártottat veszek, jól muzsikálnak. Nem tűnik normálisnak, még telitanknál sem, h bármit is kinyomjon a rendszer, ott vmi gebasz lehet....

Link to comment
Megosztás:

Nem hagy nyugodni a dolog. Hideg indításkor vacakol a gép:

Indítózok, beindul, aztán amint elengedem a kulcsot leáll (fél másodperc).

Újra indítózok, beindul, elengedem a kulcsot, 1-2 másodpercig szórakozik az alapjárat, dadog a kocsi és utána beáll 1000-re, ami eddig 1200 volt. Üresben hirtelen gázadásnál kicsit mintha dadogna, menet közben viszont ebből nem észlelek semmit. Nem veszített az erejéből. Hibakód nincs.

Valakitől már megkaptam, hogy neki nem elvárása, hogy egyből induljon a kocsi, de én azért félek, hogy ez valaminek az előhíre...ráadásul az 1000-es alapjárat sem tetszik, ami 20 másodperccel az indítás után folyamatosan (nem egy lépésben) visszacsökken 800-ra.

1-2 hete teletank után viszonylag nagy mennyiségű üzemanyagot nyomott ki a betonra a drága léből a benzinszivattyúnál. Azóta nem látok friss foltot a kocsi alatt. Összefügghet a két dolog?

Légszűrőt és pollenszűrőt is kb a hiba megjelenésével egyidőben cseréltem (előbbit utángyártottra).

Így mondjuk már más a helyzet. Én a motorhőmérséklet jeladó vagy az arra menő vezeték hibájára tippelek. Ettől lehet az indítási probléma és a gázadásra torpanás is, hogy nem dúsít a vezérlő hideg motornál.

A benzin kifolyásra meg lehet a tartály tetején a tömítés hibája a magyarázat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.