Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma én is tesztelgettem egy picit a hűtést és nem tetszett..

Létezik az, hogy álló helyzetbe, alapjáraton (1 métert se mentem a kocsival) 10 perc után 91-92 fokot mutat a kijelző és beindul a ventilátor? Ez természetes?

Miután elindítottam a motort, kb 8 perc kellett neki alapjáraton, hogy elérje az üzemi hőmérsékletet, de már kb 4 perc után éreztem a termosztátból kijövő csövön, hogy longyosodik. A hűtő még alig lehetett érezni valamit. Igazából azt nem értem, hogy ha nyitva van folyamatosan a termosztátom, akkor hogy melegszik fel ilyen gyorsan a víz? Kinti hőmérséklet 15 fok volt. Menet közben 1-2 km kell neki általában.

Indításkor ma pl beindult és azonnal le is állt (1mp alatt). Utána a második indítózás után semmi gond nem volt.

Mi lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Ma én is tesztelgettem egy picit a hűtést és nem tetszett..

Létezik az, hogy álló helyzetbe, alapjáraton (1 métert se mentem a kocsival) 10 perc után 91-92 fokot mutat a kijelző és beindul a ventilátor? Ez természetes?

Miután elindítottam a motort, kb 8 perc kellett neki alapjáraton, hogy elérje az üzemi hőmérsékletet, de már kb 4 perc után éreztem a termosztátból kijövő csövön, hogy longyosodik. A hűtő még alig lehetett érezni valamit. Igazából azt nem értem, hogy ha nyitva van folyamatosan a termosztátom, akkor hogy melegszik fel ilyen gyorsan a víz? Kinti hőmérséklet 15 fok volt. Menet közben 1-2 km kell neki általában.

Indításkor ma pl beindult és azonnal le is állt (1mp alatt). Utána a második indítózás után semmi gond nem volt.

Mi lehet ez?

A termosztát az nem egy digitális dolog, nem csak nyitott és zárt állapota létezik, hanem egy kb. 15 fok széles átmenete van. Amikor nyílni kezd, akkor az addig a hűtőben és a hozzá vezető csövekben levő hideg víz lassan elkezd befolyni a blokkba, így ekkor megáll egy kis időre a melegedés, mert a hideg víznek is fel kell melegednie. Aztán ahogy az egészben kering, onnan már az egésznek a hőmérsékletét emeli, nem csak a kis hűtőkörét, tehát lassabban emelkedik a hőmérséklet. 10 perc alatt a 91-92 fok szerintem normális.

Link to comment
Megosztás:

A termosztát az nem egy digitális dolog, nem csak nyitott és zárt állapota létezik, hanem egy kb. 15 fok széles átmenete van. Amikor nyílni kezd, akkor az addig a hűtőben és a hozzá vezető csövekben levő hideg víz lassan elkezd befolyni a blokkba, így ekkor megáll egy kis időre a melegedés, mert a hideg víznek is fel kell melegednie. Aztán ahogy az egészben kering, onnan már az egésznek a hőmérsékletét emeli, nem csak a kis hűtőkörét, tehát lassabban emelkedik a hőmérséklet. 10 perc alatt a 91-92 fok szerintem normális.

A ventilátor és a nehézkes hidegindítás is normális?

Link to comment
Megosztás:

A ventilátort nem értem, hogy mi is a feltételezett probléma vele kapcsolatban?

Az indítást nemtudom, nekem nincs igényem rá, hogy mindig elsőre induljon...

Az, hogy miért kapcsol be, amikor egy centit se mozdult az autó?! Ráadásul 90-92 fokos víznél... Tavaly ilyet nem csinált...

Nem is az indítással van a gond, hanem azzal, hogy 1-2 másodpercig össze vissza jár a fordulat. Hetente egyszer eljátsza azt is, hogy beindítom és 1500-on pörgeti. Csak leállítás újraindítás segít a dolgon... Most amikor melegítettem a vizet :), volt, hogy kicsit lentebb vette aztán fentebb a fordulatot.. +-100 rpm-et.. Ez még nem is zavarna bár nem tudom, hogy ez normális-e.

Igazából a gondokat szeretném megelőzni ezért figyelek oda ennyire a kocsira. tudom, hogyha időben észrevez hibákat az ember, akkor sok pénzt megspórolhat...

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy miért kapcsol be, amikor egy centit se mozdult az autó?! Ráadásul 90-92 fokos víznél... Tavaly ilyet nem csinált...

Annak a ventilátornak épp az a lényege, hogy álló autónál bekapcsoljon (ha nagyon felmegy a hőmérséklet), mozgó autónál meg ne kapcsoljon be, mert a menetszél hűti a hűtőt. A víz akkor már nem 90-92 fokos, amikor annyit mutat, hanem akkor már 100 fok körül van, csak a műszer mutat kevesebbet, hogy ne legyen problémázás a tulajoknál. Szóval inkább csak arra való, hogy észrevedd, ha gond van, de pontos eredményt nem mutat.

Az indítási dolgot nemtudom, talán erre szokták az alapjárati motor vagy micsoda tisztítását javasolni...

Link to comment
Megosztás:

Itt még mindig fagyos a helyzet :devlish:

No, akkor még egy kis jégkorszak. Lehet, h ámátőr a kérdés, de plz alázzatok meg a válasszal: mindenki BEKEVERT fagyállóról ír. Mivel nincs 8 lityós edényem, és nem akarok vacakolni a keveréssel, beleönthetem-e a hűtőbe külön-külön a vizet és a fagyállót literenként? Gondolom igen, de megkérdeztem azér...

Link to comment
Megosztás:

A hűtőbe nem, mert nincsen rajta erre a célra szolgáló nyílás. A kiegyenlítőtartályba töltsd inkább. :lol:

He-he, jó, kezdő vagyok, de nem ennyire. :devlish: Más is töményen öntötte hígitatlanul, gondolom a hűtőkörben majd összekeveri magát...

A régi, T-modelles időkben ott volt a nyílás, nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

No, akkor még egy kis jégkorszak. Lehet, h ámátőr a kérdés, de plz alázzatok meg a válasszal: mindenki BEKEVERT fagyállóról ír. Mivel nincs 8 lityós edényem, és nem akarok vacakolni a keveréssel, beleönthetem-e a hűtőbe külön-külön a vizet és a fagyállót literenként? Gondolom igen, de megkérdeztem azér...

én az 5l-es desztvizes palackot (azt úgyis venned kell, a maradék meg jó a vasalóba :devlish:), és egy másik kiürült szélvédőmosó palackot használtam, persze kimosva :lol: de ha van tiszta bármilyen más edényed, kiöntöd a desztvíz felét bele, fagyállót a desztvizesbe azt bele a tartályba aztán ha még kell, megint e desztvizesben mixeled. Nem kell decire pontosan, én szemre feleztem :lol: Még így is megvolt az egész művelet 20 perc alatt, kevergetősdivel együtt :lol:

De majd ír esetleg aki a rendszerben kevertette, elvileg az is szépen összeforgatja elég gyorsan, de akkor én a desztvízzel kezdeném és aztán a tömény fagyálló. Azzal csak az a gond, hogy 7,1 liter sosem fog belemenni, nem tudod teljesen leüríteni... nekem kb fél liter simán benne maradt... akkor meg honnan tudod hogy mi a fele-fele, ha nem tudod mennyi is fog belemenni pontosan... csak azt veszed észre, hogy teli a kiegyenlítő, nem megy lejjebb, és még a kezedben maradt fél-egy liter tömény fagyálló amit beleszántál (vagy desztvíz)... :lol:

Link to comment
Megosztás:

én az 5l-es desztvizes palackot (azt úgyis venned kell, a maradék meg jó a vasalóba :devlish:), és egy másik kiürült szélvédőmosó palackot használtam, persze kimosva :lol: de ha van tiszta bármilyen más edényed, kiöntöd a desztvíz felét bele, fagyállót a desztvizesbe azt bele a tartályba aztán ha még kell, megint e desztvizesben mixeled. Nem kell decire pontosan, én szemre feleztem :lol: Még így is megvolt az egész

Ebben is van igazság, van is 2 db 5 literesem akkor, ha úgy teccik... Lehet, h akkor én is így csinálom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors tippre lenne szükségem. Kicseréltettem a szerelővel a vízpumpát. Visszaöntötte a régi hűtőfolyadékot, hogy azzal tesztelgessem folyik-e még vhol. Hát nem folyt, de most elkezdett habosodni a folyadék a tartályban... nem olyan durva de amikor egy kicsit meghajtottam volt pereme is, mondjuk gyorsan szétpattogtak a buborékok és kitisztult. Van valami olyan forgatókönyv, amelyiknek nem az a vége hogy hengerfejes a motor? Tehát, mielőtt a vízpumpa ki lett volna cserélve tökéletesen áttetsző, buborék/habmentes volt. Most elviszem, hogy cseréljen fagyállót és nézze meg. Lehetséges, hogy a vízrendszerbe visszakerült anyagok okozzák (pl a vízpumpa tömítéséről, vízkő, stb)?

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors tippre lenne szükségem. Kicseréltettem a szerelővel a vízpumpát. Visszaöntötte a régi hűtőfolyadékot, hogy azzal tesztelgessem folyik-e még vhol. Hát nem folyt, de most elkezdett habosodni a folyadék a tartályban... nem olyan durva de amikor egy kicsit meghajtottam volt pereme is, mondjuk gyorsan szétpattogtak a buborékok és kitisztult. Van valami olyan forgatókönyv, amelyiknek nem az a vége hogy hengerfejes a motor? Tehát, mielőtt a vízpumpa ki lett volna cserélve tökéletesen áttetsző, buborék/habmentes volt. Most elviszem, hogy cseréljen fagyállót és nézze meg. Lehetséges, hogy a vízrendszerbe visszakerült anyagok okozzák (pl a vízpumpa tömítéséről, vízkő, stb)?

már ne haragudj de új fagyállót kellett volna beleönteni azonnal, általában a hengerfej gyanú akkor állhat fennt, ha pl habos a motorolaj, vagy olaj van a kiegyenlítőben

Link to comment
Megosztás:

Kicserélte a fagyállót, ez is uolyan, csak tisztább... de van a tetején buborék. A röhej az, hogy amikor betöltötte ment vele egy kört, megnyitotta, semmi. Hazaviszem a kocsit, megnyitom, erre olyan.Lehet, hogy nagy baromság, de nem lehet, hogy akkor lesz ilyen amikor nyitom és 1000-el visszalöttyen a kiegyenlítőtartályba a folyadék?

Link to comment
Megosztás:

Kicserélte a fagyállót, ez is uolyan, csak tisztább... de van a tetején buborék. A röhej az, hogy amikor betöltötte ment vele egy kört, megnyitotta, semmi. Hazaviszem a kocsit, megnyitom, erre olyan.Lehet, hogy nagy baromság, de nem lehet, hogy akkor lesz ilyen amikor nyitom és 1000-el visszalöttyen a kiegyenlítőtartályba a folyadék?

Lehet az is, hogy valahonnan kijött a levegő, ahonnan az első körön még nem jött ki. Állítsd be a szintet és utána figyeld, hogy fogy-e vagy elszineződik-e.

Link to comment
Megosztás:

Lehet az is, hogy valahonnan kijött a levegő, ahonnan az első körön még nem jött ki. Állítsd be a szintet és utána figyeld, hogy fogy-e vagy elszineződik-e.

Hát az érzésem az hogy vhol bent maradhatott vmi (folyadék a fűtésben?), mivel csak kevesebb mint 6 liter fért bele. Próbáltam már hogy rátekerem a fűtést és úgy nyomni neki, de nem igen változott semmi. Van még valami más módszer az "átkeringetésre"?

Link to comment
Megosztás:

Hát az érzésem az hogy vhol bent maradhatott vmi (folyadék a fűtésben?), mivel csak kevesebb mint 6 liter fért bele. Próbáltam már hogy rátekerem a fűtést és úgy nyomni neki, de nem igen változott semmi. Van még valami más módszer az "átkeringetésre"?

Szerintem nincs. Majd kijön a levegő magától, ha még maradt valahol. Persze leereszteni sem tudod az összeset, valamennyi marad benne mindenképpen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szerintetek az ülésfűtést hova lehet bekötni? Megnéztem a biztiknél, a szivargyújtóval van egy helyen. Külön gombja nincs, ha benyomom a tükör-,ablakfűtést nem érzékelek semmit az ülésnél, nem melegszik. Nem mintha kellene :devlish:, de már idegesítő, hogy nem találom sehol. Vagy lehet hogy szar? Ezt miképp tudom megállapítani?

Kösz

mikori a gép? az eredeti helye a váltókar előtt abban a "csík" műanyagban van..és ha még nem CL2 akkor lehet ott is van a csatija...én is most épp 2db ilyen kapcsolót keresek...mert nekem a kábel és csatija és még az a kis csík is meg van amibe csak bele kell tolni a kapcsolót.. :lol: szóval acsak a fűtő betét és a kapcsoló hiányzik..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következő problémával fordulnék hozzátok. Ma reggel vettem észre, hogy a jobb oldali ajtómat nem nyitja a központi zár. Az érdekesség az, hogy ha kézzel felhúzom a gombot, akkor sem történik semmit. Szóval most nem tudom kinyitni a jobb első ajtómat. Pár napja amikor leraktam az autót még nem volt vele gond ez tuti. Szóval leraktam az autót és ma már nem működött? Ez mitől lehet? Mit lehetne megnézni? Lehet hülyeség, de biztosíték okozhat ilyet? Szóval minden ötlet jöhet, hogy házilag mit lehet megpróbálni mielőtt elviszem szervizbe.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs. Majd kijön a levegő magától, ha még maradt valahol. Persze leereszteni sem tudod az összeset, valamennyi marad benne mindenképpen.

Abból lehet baj, ha nyitott kupakkal megvárom míg kinyit a termosztát és adogatom neki a gázt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.