Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Valaminek vezérelni kell a ventilátort...

Szerkesztettem az előzőt :)

Visszatérve a szervízkönyv is ír valamit motorhőfok jeladóról, miszerint, ha nehezen indul be, akkor ez a baja. Az utóbbi időben hidegindításnál valóban nehezen veszi fel a fordulatot. 1-2 másodpercet dadog, utána meg beáll szépen 1200-ra és fokozatosan visszaáll 8-900-ra, de akkor már nem ugrál a fordulat. Hm...

Link to comment
Megosztás:

Valaminek vezérelni kell a ventilátort...

Nem tudom milyen motorkódról lévén szó, de G astába már nem a klassikus hőgomba van!! A ventit vagy a hűtésvezérlő modul vagy CL2 nél a ECU kapcsolja reléken keresztül. Korábban már írtam hogy épül fel elektronikailag ez a dolog. Lényeg tehát hogy tech2 vel olvasd ki mit lát a gép hány fokos a wasser. Lehet ám hogy a hőmérséklet jeladód oszt hülyeségeket az elektronikának és ezért nem indul.

Jajj de kár hogy nekem csak az elektronika megy a hűtőnek más része annyira nem. PL ez a mit öntsünk bele és mi lesz ha nem azt öntöm belőle dolog nem :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen motorkódról lévén szó, de G astába már nem a klassikus hőgomba van!! A ventit vagy a hűtésvezérlő modul vagy CL2 nél a ECU kapcsolja reléken keresztül. Korábban már írtam hogy épül fel elektronikailag ez a dolog. Lényeg tehát hogy tech2 vel olvasd ki mit lát a gép hány fokos a wasser. Lehet ám hogy a hőmérséklet jeladód oszt hülyeségeket az elektronikának és ezért nem indul.

Jajj de kár hogy nekem csak az elektronika megy a hűtőnek más része annyira nem. PL ez a mit öntsünk bele és mi lesz ha nem azt öntöm belőle dolog nem :)

Erről írok én is,hogy valami vezérli :D

3 vagy 4 relé tartozik hozzá.

Nálam meg még jobban meg van kavarva ,mert egy venti van a a motorhűtőnek és a klíma hűtőnek. (z14xep) :)

Link to comment
Megosztás:

Minden amivel érintkezik és alumínium azt szép lassan megeszi.

Most akkor ez mennyire áll a G Astrára?

Nekem a szerelő azt mondta, hogy inkább a VW csoport motorjaira igaz, hogy alu fagyálló kell bele.

A többibe inkább parasztvakítás kategória.

Csak azért kérdezem, mert én novemberben zuttyintottam bele, vagy 3 lityi színtelen, tömény prelix fagyállót.

Most utólag a fagyálló kannáját megnézve nincs rajta, hogy alu hűtőhöz ajánlják.

Ezért is hívtam fel a szerelőt, aki azt mondta, hogy szívesen lecseréli nekem pirosra, mert az neki bolt,

de ha benne hagyom a prelixet sem lesz semmi baj.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor ez mennyire áll a G Astrára?

Nekem a szerelő azt mondta, hogy inkább a VW csoport motorjaira igaz, hogy alu fagyálló kell bele.

A többibe inkább parasztvakítás kategória.

Csak azért kérdezem, mert én novemberben zuttyintottam bele, vagy 3 lityi színtelen, tömény prelix fagyállót.

Most utólag a fagyálló kannáját megnézve nincs rajta, hogy alu hűtőhöz ajánlják.

Ezért is hívtam fel a szerelőt, aki azt mondta, hogy szívesen lecseréli nekem pirosra, mert az neki bolt,

de ha benne hagyom a prelixet sem lesz semmi baj.

én is wv csoportnál olvastam (azoknak a kiegyenlítőre ráis van írva hogy: "Nur G12")

Link to comment
Megosztás:

Most akkor ez mennyire áll a G Astrára?

Nekem a szerelő azt mondta, hogy inkább a VW csoport motorjaira igaz, hogy alu fagyálló kell bele.

A többibe inkább parasztvakítás kategória.

Csak azért kérdezem, mert én novemberben zuttyintottam bele, vagy 3 lityi színtelen, tömény prelix fagyállót.

Most utólag a fagyálló kannáját megnézve nincs rajta, hogy alu hűtőhöz ajánlják.

Ezért is hívtam fel a szerelőt, aki azt mondta, hogy szívesen lecseréli nekem pirosra, mert az neki bolt,

de ha benne hagyom a prelixet sem lesz semmi baj.

sztem is van benne parasztvakítás rendesen, mert ugye mi történhet vele. Aszondják és eladják a drágábbat. Mire megenné az alut a sima, addigra úgyis lesz más baja...

DE mivel a gyári GM pirosnak sem több literje egy ezresnél és 4l még sok is bele (kb 6 liter a hűtőtérfogat, de 1:1-ben keverve desztvízzel -36 fokig jó), nem hiszem hogy földhöz vágó tétel a lecserélése a megnyugvás kedvéért (4250 Ft-ból megvan desztvízzel együtt:)). A cseréért meg ne adj ki pénzt! Simán a hűtő alján kicsavarod a csapot (szemben állva lent bal oldalon) egy nagyobb csavarhúzóval, teszel alá valami rossz lavórt (én 5l-es ablakmosó folyadék kivágott flakonját tettem alá) aztán fent meg betöltöd a bekevert fagyállót. Még bérház előtt is kivitelezhető max 20 perc alatt. Magát légteleníti a rendszer, beindítás és termónyítás után meg utánatöltesz amennyi kell úgy járó motornál, bele a kiegyenlítőbe, és még két napig figyeled, kell e utánatölteni hidegen. Ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a termosztátot 4-5 perc alapjárati müködtetés után meleg a hütő és a termosztátból be folyó cső és a kifolyó cső is meleg. Tehát akkor folyamatosan nyitva a termoszát, és a mutató csak jóval késöbb mozdul meg.Mindeképen kicseréltetem de azért érdekelne hogy milyen galibát okozhat ez a jelenség tehát milyen sürgös a csere. A kérdésem meg az lenne hogy a ventilátor akkor ezért nem kapcsol be mostanában mert folyamatosan hűti magát a rendszer mivel nyitva a termosztát, és nem éri el azt az üzemi hőmérsékletet ?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a termosztátot 4-5 perc alapjárati müködtetés után meleg a hütő és a termosztátból be folyó cső és a kifolyó cső is meleg. Tehát akkor folyamatosan nyitva a termoszát, és a mutató csak jóval késöbb mozdul meg.Mindeképen kicseréltetem de azért érdekelne hogy milyen galibát okozhat ez a jelenség tehát milyen sürgös a csere. A kérdésem meg az lenne hogy a ventilátor akkor ezért nem kapcsol be mostanában mert folyamatosan hűti magát a rendszer mivel nyitva a termosztát, és nem éri el azt az üzemi hőmérsékletet ?

vagy nem vagy csak nagyon nehezen vagy a mutató pl csak 70-75fokig megy fel....

Link to comment
Megosztás:

Most akkor ez mennyire áll a G Astrára?

Nekem a szerelő azt mondta, hogy inkább a VW csoport motorjaira igaz, hogy alu fagyálló kell bele.

A többibe inkább parasztvakítás kategória.

Csak azért kérdezem, mert én novemberben zuttyintottam bele, vagy 3 lityi színtelen, tömény prelix fagyállót.

Most utólag a fagyálló kannáját megnézve nincs rajta, hogy alu hűtőhöz ajánlják.

Ezért is hívtam fel a szerelőt, aki azt mondta, hogy szívesen lecseréli nekem pirosra, mert az neki bolt,

de ha benne hagyom a prelixet sem lesz semmi baj.

3 lityi az akkor durva, ha -72-es volt és volt is benne még másik fagyálló, tehát nem ioncserélt vízhez lett téve.. mert akkor jobban teszed ha felhigítod mert átalakítja adolgokat..csak higítva szabad alkalmazni...egyébként is kb -25 ami itt nálunk max kell, ennél hidegebb is ha van az nem gond, mert ez csak annyit jelent hogy itt kezdenek kirstályok kiválni belőle...megfagyni nem fog az tuti!

Link to comment
Megosztás:

sztem is van benne parasztvakítás rendesen, mert ugye mi történhet vele. Aszondják és eladják a drágábbat.

Én két dolog miatt veszek gyári piros (aluhoz való) fagyállót az összes Opelembe kortól függetlenül: egyrészt azért mert volt szerencsém látni olyan vízpumpát (amúgy egy 2.5TD omega B-é volt) amelyiknek a gyárilag műanyag lapátjait szétmarta a gagyi hipermarketes fagyálló, aminek következtében az autó elégtelen hűtés miatt hengerfejes lett, másrészt pedig (ezt személyesen is tapasztaltam) a Calibra kiegyenlítőtartályának úgyszintén műanyagból készült szintjelzőjét megintcsak szétmarja az olcsó fagyálló, és ebből elég drágán lehet újat venni (a bontott esélytelen, idehaza sajnos mindben szét van marva, Magyarországon úgy tűnik majd' mindenki "olcsó" fagyállót használ).

Ugyan a G Astrát konkrétan egyik probléma sem érinti tudomásom szerint (a vízpumpa lapátjai itt fémből vannak (lehet éppen alumíniumból?), az enyémben meg nincsen BC, így szintjelző sem a kiegyenlítőtarályban), de ez nekem bőséggel elegendő bizonyíték ahhoz hogy egyszer s mindenkorra hanyagoljam a gagyi fagyállókat. Amúgyis kétévente illik cserélni, olyankor meg kibírok literenként 1000Ft-ot a gyáriért.

Link to comment
Megosztás:

vagy nem vagy csak nagyon nehezen vagy a mutató pl csak 70-75fokig megy fel....

Visszaolvastam a témával kapcsolatosan, és a fogyasztást illetve a motor elhasználodást érinti a termosztát hiba. Volt egyébként még jelenség.Cseréltem a hütővízet és ugyan a termosztát nyitott és be ált a víz szint de a ventilátor meg se mozdult.Tehát akkor még gomba hiba is lehet vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a termosztátot 4-5 perc alapjárati müködtetés után meleg a hütő és a termosztátból be folyó cső és a kifolyó cső is meleg. Tehát akkor folyamatosan nyitva a termoszát, és a mutató csak jóval késöbb mozdul meg.Mindeképen kicseréltetem de azért érdekelne hogy milyen galibát okozhat ez a jelenség tehát milyen sürgös a csere. A kérdésem meg az lenne hogy a ventilátor akkor ezért nem kapcsol be mostanában mert folyamatosan hűti magát a rendszer mivel nyitva a termosztát, és nem éri el azt az üzemi hőmérsékletet ?

Így van.Mivel üzemi hőfokot nem éri el így nincs meg az optimális működési feltétel:megnő a fogyasztás stb.

Link to comment
Megosztás:

Én két dolog miatt veszek gyári piros (aluhoz való) fagyállót az összes Opelembe kortól függetlenül: egyrészt azért mert volt szerencsém látni olyan vízpumpát (amúgy egy 2.5TD omega B-é volt) amelyiknek a gyárilag műanyag lapátjait szétmarta a gagyi hipermarketes fagyálló, aminek következtében az autó elégtelen hűtés miatt hengerfejes lett, másrészt pedig (ezt személyesen is tapasztaltam) a Calibra kiegyenlítőtartályának úgyszintén műanyagból készült szintjelzőjét megintcsak szétmarja az olcsó fagyálló, és ebből elég drágán lehet újat venni (a bontott esélytelen, idehaza sajnos mindben szét van marva, Magyarországon úgy tűnik majd' mindenki "olcsó" fagyállót használ).

Ugyan a G Astrát konkrétan egyik probléma sem érinti tudomásom szerint (a vízpumpa lapátjai itt fémből vannak (lehet éppen alumíniumból?), az enyémben meg nincsen BC, így szintjelző sem a kiegyenlítőtarályban), de ez nekem bőséggel elegendő bizonyíték ahhoz hogy egyszer s mindenkorra hanyagoljam a gagyi fagyállókat. Amúgyis kétévente illik cserélni, olyankor meg kibírok literenként 1000Ft-ot a gyáriért.

Részben igazad van a gyári fagyállót illetően és sokan azzal sincsenek tisztában,hogy a jó fagyállónak kenési(vízpumpa tömszelencénél) és korrozió védő feladata is van.A gagyi fagyállók ezt nem tudják.

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvastam a témával kapcsolatosan, és a fogyasztást illetve a motor elhasználodást érinti a termosztát hiba. Volt egyébként még jelenség.Cseréltem a hütővízet és ugyan a termosztát nyitott és be ált a víz szint de a ventilátor meg se mozdult.Tehát akkor még gomba hiba is lehet vagy tévedek?

Az a ventilátor csak akkor kapcsol be, ha a hőmérő már közel jár a piros zónához. Van nálad ilyen, hogy ennyire felmelegszik? Ez tipikusan 35 fokos melegben dugóban állva szokott bekövetkezni. Mostani időben még üzemmeleg motornál is kell 1-2 perc, mire alapjáraton járva annyira felmelegszik, hogy be kellene kapcsolni a ventilátornak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A problémám az, hogy pár napja észrevettem, hogy alapjáraton a motor (Z12XE) enyhén fuldoklik. Mint amikor régi szivatós autóknál korán tolta vissza az ember, csak enyhébben sokkal. Amúgy pöccre indul az autó minden ok. Ma csak kíváncsiságból kipróbáltam a gáz+fék+gyújtás kivillogtatást és úgy néz ki valamit eltárolt. A baj, hogy nekem érhetetlenek a számok. Villogott 10-et, aztán 3-at, aztán megint 2x 10-et. Ezután volt egy nagyobb szünet. Utánna villogott 10-3-10-3-at. Ezek után teljesen vége volt. Tudna nekem valaki segíteni ebben? Lehet egyszerű de mégsem értem. Köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A problémám az, hogy pár napja észrevettem, hogy alapjáraton a motor (Z12XE) enyhén fuldoklik. Mint amikor régi szivatós autóknál korán tolta vissza az ember, csak enyhébben sokkal. Amúgy pöccre indul az autó minden ok. Ma csak kíváncsiságból kipróbáltam a gáz+fék+gyújtás kivillogtatást és úgy néz ki valamit eltárolt. A baj, hogy nekem érhetetlenek a számok. Villogott 10-et, aztán 3-at, aztán megint 2x 10-et. Ezután volt egy nagyobb szünet. Utánna villogott 10-3-10-3-at. Ezek után teljesen vége volt. Tudna nekem valaki segíteni ebben? Lehet egyszerű de mégsem értem. Köszönöm a válaszokat :)

P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás

P0303=3. henger felismert gyújtáskimaradás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A problémám az, hogy pár napja észrevettem, hogy alapjáraton a motor (Z12XE) enyhén fuldoklik. Mint amikor régi szivatós autóknál korán tolta vissza az ember, csak enyhébben sokkal. Amúgy pöccre indul az autó minden ok. Ma csak kíváncsiságból kipróbáltam a gáz+fék+gyújtás kivillogtatást és úgy néz ki valamit eltárolt. A baj, hogy nekem érhetetlenek a számok. Villogott 10-et, aztán 3-at, aztán megint 2x 10-et. Ezután volt egy nagyobb szünet. Utánna villogott 10-3-10-3-at. Ezek után teljesen vége volt. Tudna nekem valaki segíteni ebben? Lehet egyszerű de mégsem értem. Köszönöm a válaszokat :)

0300 az felismert égéskimaradás, de nem csak egy hengernél, hanem véletlenszerűen

0303 az felismert égéskimaradás a hármas hengernél

Gyertyák mikoriak? Jellemzően hogy van az autó használva, néha meg van hajtva autópályán vagy hosszabb távon?

Link to comment
Megosztás:

0300 az felismert égéskimaradás, de nem csak egy hengernél, hanem véletlenszerűen

0303 az felismert égéskimaradás a hármas hengernél

Gyertyák mikoriak? Jellemzően hogy van az autó használva, néha meg van hajtva autópályán vagy hosszabb távon?

Sajnos csak városban használom. Meg kellene kergetni kicsit? +gyertyacsere? Nem tűnik nagy gondnak. Vagy ez lehet valami komolyabb zsebbenyúlós baj is? Nagyon nem hiányozna. Amúgy köszi a roppant gyors segítséget :)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak városban használom. Meg kellene kergetni kicsit? +gyertyacsere? Nem tűnik nagy gondnak. Vagy ez lehet valami komolyabb zsebbenyúlós baj is? Nagyon nem hiányozna. Amúgy köszi a roppant gyors segítséget :)

Lehet, hogy meg kellene kergetni. Ha épp nem csinálja a hibát, akkor adj neki terhelésen 5000 körüli fordulatot 15-20 percre. Pl. autópálya négyesben vagy országút hármasban. De vigyázz, hogy ha kigyullad a lámpa, akkor azonnal hagyd abba, mert akkor kinyírhatja a katalizátort, ami viszont már mélyen zsebbenyúlós lehet. Ha már régen voltak a gyertyák cserélve, akkor azt is kicserélheted, főleg ha meg tudod egyedül csinálni, és akkor utána meghajtani. Meg egy adag injektortisztítót is adhatsz neki vagy valami prémium benzint, amiben van ilyen tisztító bekeverve.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy meg kellene kergetni. Ha épp nem csinálja a hibát, akkor adj neki terhelésen 5000 körüli fordulatot 15-20 percre. Pl. autópálya négyesben vagy országút hármasban. De vigyázz, hogy ha kigyullad a lámpa, akkor azonnal hagyd abba, mert akkor kinyírhatja a katalizátort, ami viszont már mélyen zsebbenyúlós lehet. Ha már régen voltak a gyertyák cserélve, akkor azt is kicserélheted, főleg ha meg tudod egyedül csinálni, és akkor utána meghajtani. Meg egy adag injektortisztítót is adhatsz neki vagy valami prémium benzint, amiben van ilyen tisztító bekeverve.

Nálam kb. 1 éve van az autó. Azóta 2x olaj meg a szűrők lettek cserélve. Gyertyákat nézte szerelő kb. 2 hónapja és mondta, hogy ezek még bőven jók a következő olajcseréig. Tehát akkor mindenképpen cseréltessem és csak utána nyomjam neki? Mert ha csere nélkül nem valószínű, hogy megjavul akkor nem akarom feleslegesen szétpörgetni a motort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki mostanság Opel Astra G 2004-es évjáratú 5 ajtós autóba mennyiért lehet utólagosan hátsó ablakemelőket szereltetni?

Gombokkal együtt mennyibe kerül egy hátsó 2 ajtós szett?

Gyárit érdemes vagy más márkát? Bonyolult beszerelni, érdemes házilag nekiállni?

Akinek van tapasztalata ebben kérem írja meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.