Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kérdésem az lenne hogy a termosztát rossz, akkor hogyan jövök rá hogy rosszul müködik. Tegnap kb 5-10-perces dugó alatt 90-fik fölé ment a víz és igazábol nem halottam hogy bekapcsolt volna a ventilátor utána menetszél és visszahűlt,tehát eléggé tanácstalan vagyok hogyan tudnám letesztelni hogy rossz-e a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem az lenne hogy a termosztát rossz, akkor hogyan jövök rá hogy rosszul müködik. Tegnap kb 5-10-perces dugó alatt 90-fik fölé ment a víz és igazábol nem halottam hogy bekapcsolt volna a ventilátor utána menetszél és visszahűlt,tehát eléggé tanácstalan vagyok hogyan tudnám letesztelni hogy rossz-e a termosztát.

Hidegen beindítod ,hagyod járni 4-5 percet,és ha meleg a hűtő akkor nyitva van.

Az az nem jó.

Úgy tudom ,hogy ezek inkább nyitva maradnak...

Ha nem akkor a többiek cáfoljanak meg :)

Link to comment
Megosztás:

Hidegen beindítod ,hagyod járni 4-5 percet,és ha meleg a hűtő akkor nyitva van.

Az az nem jó.

Úgy tudom ,hogy ezek inkább nyitva maradnak...

Ha nem akkor a többiek cáfoljanak meg :)

De ez nem okozna dugóban 90 fok feletti hőmérsékletet nem?

Nekem nagyon sokat megy a venti mióta 0 fok felett van az átlaghőmérséklet. Amint megállok egy lámpánál bekapcsol és folyamatosan megy amíg meg nem teszek 1km-t métert lámpa után.

Link to comment
Megosztás:

A piros színű fagyálló az aluminium hűtőkhöz való.Elsősorban ezért színezik , hogy meglehessen különböztetni réz v. alu hűtőhöz való-e.

Most akkor mennyire gond hogy zöld színű lett bele???A zöld az lángautós termék. Cseréljem le vagy maradhat???

Link to comment
Megosztás:

De ez nem okozna dugóban 90 fok feletti hőmérsékletet nem?

Nekem nagyon sokat megy a venti mióta 0 fok felett van az átlaghőmérséklet. Amint megállok egy lámpánál bekapcsol és folyamatosan megy amíg meg nem teszek 1km-t métert lámpa után.

ott valami error van :)

úgy emlékszek ,hogy 100/95 gomba van berakva.

alapból 92 fokos az üzemi.

Nekem is magasabb most,mint télen,meg hamarabb éri el az üzemit.

Akkor tud megfőni ,ha zárva marad a termosztát....

Ezért írtam ,hogy ezek inkább nyitva maradnak,ez a jobbik esett.

De ez látványosan megemeli a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem az lenne hogy a termosztát rossz, akkor hogyan jövök rá hogy rosszul müködik. Tegnap kb 5-10-perces dugó alatt 90-fik fölé ment a víz és igazábol nem halottam hogy bekapcsolt volna a ventilátor utána menetszél és visszahűlt,tehát eléggé tanácstalan vagyok hogyan tudnám letesztelni hogy rossz-e a termosztát.

szia lehet hogy a termosztát jól működik,csak a ventilátor nem kapcsol be,mert a hőgomba rossz,vagy nem érintkeznek a vezetékek rajta,viszont ha hideg a hűtő,amikor bent a műszer már 90 fokon van,akkor rossz a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

ott valami error van :)

úgy emlékszek ,hogy 100/95 gomba van berakva.

alapból 92 fokos az üzemi.

Nekem is magasabb most,mint télen,meg hamarabb éri el az üzemit.

Akkor tud megfőni ,ha zárva marad a termosztát....

Ezért írtam ,hogy ezek inkább nyitva maradnak,ez a jobbik esett.

De ez látványosan megemeli a fogyasztást.

A fogyim mióta jó idő van 6,5....szóval még ez se ugrott meg, inkább visszaesett a télihez képest (6,9 - 7,1)

Igazából azóta csinálja ezt mióta hűtőt cseréltem..sajnos egyidőben történt ez a meleg idő beálltával. Nem gyári került bele, de kinézetre semmi különbséget nem látok rajta. Lehet, hogy ennek rosszabb a hűtésfoka? Mellesleg hétvégén úgy volt, hogy elindultam, megtettem kb 1 km-t és pirosnál már ment a venti. Hőmérséklet meg még csak akkor kezdett elindulni felfelé. Kb 3-4 km-nél állt be 90-re.

Link to comment
Megosztás:

A fogyim mióta jó idő van 6,5....szóval még ez se ugrott meg, inkább visszaesett a télihez képest (6,9 - 7,1)

Igazából azóta csinálja ezt mióta hűtőt cseréltem..sajnos egyidőben történt ez a meleg idő beálltával. Nem gyári került bele, de kinézetre semmi különbséget nem látok rajta. Lehet, hogy ennek rosszabb a hűtésfoka? Mellesleg hétvégén úgy volt, hogy elindultam, megtettem kb 1 km-t és pirosnál már ment a venti. Hőmérséklet meg még csak akkor kezdett elindulni felfelé. Kb 3-4 km-nél állt be 90-re.

szia szerintem folyamatosan nyitva van a termosztát,egyből bekerül a hűtőbe a folyamatosan melegedő víz,nekem vagy nagyon csendes a venti,vagy be se kapcsol,én úgy tudom hogy a G Astra gyárilag túlhűtött.

Link to comment
Megosztás:

Minden amivel érintkezik és alumínium azt szép lassan megeszi.

És az megeszi téma milyen gyorsan következik be? Hetek vagy inkább hónapok vagy esetleg évek kérdése? Direktbe lett beleöntve nem higitva. Nem ment el az összes víz. Szal előtte higitott lötty volt kb 1,5 liter tömény ment utána a zöldből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan tudom kiütni az INSP kiírást az autóból? Jól emlékszem egyszer ide valahova fel volt már tüntetve a munka menete, de kövezzetek meg érte nem találom. Ha valaki esetleg leírná még egyszer megköszönném. Astra 2.0 DTi

szia leírom neked ami nekem ki van nyomtatva,és működött. Zárja be az ajtókat. Vegye le a gyújtást. Képernyőn meg kell jelennie a napi útszakasznak. Nyomja le a visszaállítás-gombot és tartsa lenyomva. Kapcsolja be a gyújtást. Tartsa lenyomva a visszaállító gombot legalább 10 másodpercig. A szervízkijelző átáll. Kb. 10 másodperc után a maximális teljesítmény szimbóluma,ill. a "INSP" megjelenik 2 másodpercre a képernyőn. A visszaállítógomb felengedéséig megjelenik a "_ _ _ _".. Engedje el Újra a gombot. A szerviz-periódus vissza van állítva. A képernyőn megjelenik az útszakasz számláló,illetve az idő.

Link to comment
Megosztás:

A fogyim mióta jó idő van 6,5....szóval még ez se ugrott meg, inkább visszaesett a télihez képest (6,9 - 7,1)

Igazából azóta csinálja ezt mióta hűtőt cseréltem..sajnos egyidőben történt ez a meleg idő beálltával. Nem gyári került bele, de kinézetre semmi különbséget nem látok rajta. Lehet, hogy ennek rosszabb a hűtésfoka? Mellesleg hétvégén úgy volt, hogy elindultam, megtettem kb 1 km-t és pirosnál már ment a venti. Hőmérséklet meg még csak akkor kezdett elindulni felfelé. Kb 3-4 km-nél állt be 90-re.

A fogyi akkor ugrik meg ha nyitva mindig,ezt főleg télen feltűnő.

A gomba át lett rakva a régiből?

De ez új hűtő vagy bontot?

Link to comment
Megosztás:

A fogyi akkor ugrik meg ha nyitva mindig,ezt főleg télen feltűnő.

A gomba át lett rakva a régiből?

De ez új hűtő vagy bontot?

Új, utángyártott hűtő. Mellesleg lehet, hogy hülyeséget mondok, de mintha a szerelő azt mondta volna nekem, hogy az enyémbe nem a hűtőn van a gomba. Az biztos, hogy mindent átrakott a régiről...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.