Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Még mindig szívok a vízfogyásos problémámmal. Most a következőket láttam: a hosszbordásszíj alatt kb van egy fén tartóelem, azon volt vhonnan víz, meg a földön is észrevettem, kb a vízpumpa alatt de semmi sem volt nedves a motoron. Agyrém... szóval a szíj alá hogy kerülhet víz?

Itt van pár fotó a szenvedéseimről.

hűtő

folt

alulnézet

Tudom a 3. képen alig látszik vmi a rossz fókusz miatt, de lehetséges, hogy a kipufogócsonk melletti részen az festés a fagyállótól?

Link to comment
Megosztás:

Huhhh akkor az nagy baj ha sima zöld szinű láng autós lett beletéve termó csere után. Mekkora baj???? Ugye nem annyira nagY???

Eddig sárga volt benne. Remélem nem lett elrontva. Ha gond akkor holnap leeresztem az összeset.

Én csak azt tudom,hogy '01-től piros kell bele.

De ez hogy van megoldva....,ez elég tág. :)

Link to comment
Megosztás:

Én csak azt tudom,hogy '01-től piros kell bele.

De ez hogy van megoldva....,ez elég tág. :)

Nem hiszem, hogy a szín a lényeg:

"A fagyálló színe

A korszerű fagyállók általában a megszokott kéktől vagy kékeszöldtől eltérő színezésűek. Jellemzően használt színek a piros és a sárga. A gyártók eredetileg azért színezték így ezeket a termékeket, hogy jobban megkülönböztessék őket a hagyományos fagyállóktól. Sajnos sok kétes szándékú cég rájött arra, hogy a vásárlók ezeket a színeket a prémium minőséggel kezdik azonosítani, így megjelentek a piros és sárga színű, de hagyományos összetételű fagyállók, gyakorlatilag a vásárlók „lehúzására”. Ezért fontos megjegyezni, hogy a szín önmagában nem garantálja a minőséget, illetve, hogy akár két különböző színű fagyálló is lehet azonos minőségű, mert a szín csak a választott színezőanyagon múlik. Mindig figyeljük a termék címkéjén szereplő adatokat, és ebből is, akárcsak az olajból, hosszútávon jobban járunk, ha ismert cég termékét vásároljuk."

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a szín a lényeg:

"A fagyálló színe

A korszerű fagyállók általában a megszokott kéktől vagy kékeszöldtől eltérő színezésűek. Jellemzően használt színek a piros és a sárga. A gyártók eredetileg azért színezték így ezeket a termékeket, hogy jobban megkülönböztessék őket a hagyományos fagyállóktól. Sajnos sok kétes szándékú cég rájött arra, hogy a vásárlók ezeket a színeket a prémium minőséggel kezdik azonosítani, így megjelentek a piros és sárga színű, de hagyományos összetételű fagyállók, gyakorlatilag a vásárlók „lehúzására”. Ezért fontos megjegyezni, hogy a szín önmagában nem garantálja a minőséget, illetve, hogy akár két különböző színű fagyálló is lehet azonos minőségű, mert a szín csak a választott színezőanyagon múlik. Mindig figyeljük a termék címkéjén szereplő adatokat, és ebből is, akárcsak az olajból, hosszútávon jobban járunk, ha ismert cég termékét vásároljuk."

Ez a meghatározás van a TIS-be ,meg a katalógus száma. :)

Valójában G12 a piros,vagy G12+

Szerk:

"A 2001-es modellévig csak a 19 40 656 / 90 297 545 számú (kék), a 2001-es modellévtől csak a 19 40 650 / 09 194 431 számú (piros) fagyálló folyadékot használjanak"

by tis

Link to comment
Megosztás:

A fagyálló témához: Amikor termosztátot cseréltem és elment némi magzatvizem, ösmerősömnek mondtam fáradjon el már legyenszives a benzinkútra és hozzon nekem fagyállót, Rózsaszínűt és mindenképpen nézze meg a leírásában, hogy ALU hűtőbe valósi legyen!

A vez. szíj témához: Ezt már lehet leírtam itt, de én 70-e km után cseréltem szíjat sk. traktoromon, és annak a szíjnak ránézésre semmi baja nem volt (Gates), viszont a vezető görgő már kotyogott picinyt, a zsírt is kinyomta magából :) (ez jobban kap a pofájára, mert be van szorítva két másik kerék közé), a feszítő viszont még meg sem moccant.

Szóval hiába ellenőrzöd le akár naponta szíjadat, ha vmelyik görgő elszáll (beáll), az is nagy gebaszt okozhat!

Link to comment
Megosztás:

A fagyálló témához: Amikor termosztátot cseréltem és elment némi magzatvizem, ösmerősömnek mondtam fáradjon el már legyenszives a benzinkútra és hozzon nekem fagyállót, Rózsaszínűt és mindenképpen nézze meg a leírásában, hogy ALU hűtőbe valósi legyen!

A vez. szíj témához: Ezt már lehet leírtam itt, de én 70-e km után cseréltem szíjat sk. traktoromon, és annak a szíjnak ránézésre semmi baja nem volt (Gates), viszont a vezető görgő már kotyogott picinyt, a zsírt is kinyomta magából :) (ez jobban kap a pofájára, mert be van szorítva két másik kerék közé), a feszítő viszont még meg sem moccant.

Szóval hiába ellenőrzöd le akár naponta szíjadat, ha vmelyik görgő elszáll (beáll), az is nagy gebaszt okozhat!

Sokszor leírtuk, hogy a gyári a legjobb szinte mindenből, ezért nem nagyon aggódom mivel még az autóban kevés a km és a cucc még gyári benne, ezért megvárom a 60ezret

Link to comment
Megosztás:

Sokszor leírtuk, hogy a gyári a legjobb szinte mindenből, ezért nem nagyon aggódom mivel még az autóban kevés a km és a cucc még gyári benne, ezért megvárom a 60ezret

Így van a gyári a legtutibb mindenből és ha a km futásod is tutko akkor még kár lenne cserélni!

Link to comment
Megosztás:

Így van a gyári a legtutibb mindenből és ha a km futásod is tutko akkor még kár lenne cserélni!

Kösz mindent! A km valós (ismerőstől van a gép ők vették zsír újan, jelenleg a km 38meg az apró és 4,5 éves a gép) az én márkám az írta, hogy (asszem) 90000 vagy 6 év...persze normális körülmények között

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok, sokszor olvasgattalak már benneteket kívülállóként. Ennek segítségével jöttem arra rá, hogy a 2003-as G Astrámnál jelenleg EGR szelep problémám van. 120000 km, Z14XE. Egyszer már kiszedtem és megtisztítottam, amennyire tudtam. 2 hétig jó is volt az autó. Kérdés: hogy lehet szétszedni magát a szelepet és jobban megtisztítani. Elzárástól kicsit ódzkodok, még próbálkoznék máshogy. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok, sokszor olvasgattalak már benneteket kívülállóként. Ennek segítségével jöttem arra rá, hogy a 2003-as G Astrámnál jelenleg EGR szelep problémám van. 120000 km, Z14XE. Egyszer már kiszedtem és megtisztítottam, amennyire tudtam. 2 hétig jó is volt az autó. Kérdés: hogy lehet szétszedni magát a szelepet és jobban megtisztítani. Elzárástól kicsit ódzkodok, még próbálkoznék máshogy. Köszönöm.

Szia!

A Tiéd már nem a szétszedhetős fajta (ha jól tudom, X-eseknél volt valamennyire szerelhető), úgyhogy nem nagyon lehet vele mit tenni. Próbáld meg hosszabb ideig beáztatni pl. nitróba, aztán megjáratni egy kicsit, majd megint áztatni... Sajnos, tökéletes már nem lesz. Vagy kicseréled újra, vagy a tisztítás után - működőképes állapotban - lezárod egy közbetéttel.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat! Miért fontos, hogy tiszta legyen, ha lezárom? Közbetéttel ahol csak a csavar helyeit hagyom meg, tehát be- és kijárat eltömítés? Lesz ettől motorhibajelzésem?

Szia!

A Tiéd már nem a szétszedhetős fajta (ha jól tudom, X-eseknél volt valamennyire szerelhető), úgyhogy nem nagyon lehet vele mit tenni. Próbáld meg hosszabb ideig beáztatni pl. nitróba, aztán megjáratni egy kicsit, majd megint áztatni... Sajnos, tökéletes már nem lesz. Vagy kicseréled újra, vagy a tisztítás után - működőképes állapotban - lezárod egy közbetéttel.

Link to comment
Megosztás:

...Miért fontos, hogy tiszta legyen, ha lezárom? Közbetéttel ahol csak a csavar helyeit hagyom meg, tehát be- és kijárat eltömítés? Lesz ettől motorhibajelzésem?

Azért, hogy működőképes állapotban legyen, így elvileg nem lesz hibajelzésed se.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a szín a lényeg:

"A fagyálló színe

A korszerű fagyállók általában a megszokott kéktől vagy kékeszöldtől eltérő színezésűek. Jellemzően használt színek a piros és a sárga. A gyártók eredetileg azért színezték így ezeket a termékeket, hogy jobban megkülönböztessék őket a hagyományos fagyállóktól. Sajnos sok kétes szándékú cég rájött arra, hogy a vásárlók ezeket a színeket a prémium minőséggel kezdik azonosítani, így megjelentek a piros és sárga színű, de hagyományos összetételű fagyállók, gyakorlatilag a vásárlók „lehúzására”. Ezért fontos megjegyezni, hogy a szín önmagában nem garantálja a minőséget, illetve, hogy akár két különböző színű fagyálló is lehet azonos minőségű, mert a szín csak a választott színezőanyagon múlik. Mindig figyeljük a termék címkéjén szereplő adatokat, és ebből is, akárcsak az olajból, hosszútávon jobban járunk, ha ismert cég termékét vásároljuk."

A piros színű fagyálló az aluminium hűtőkhöz való.Elsősorban ezért színezik , hogy meglehessen különböztetni réz v. alu hűtőhöz való-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.