Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

már bocsi, de az nem a szint visszajelző neked, ha nincs BC, hanem az olajnyomás alacsony jelzés....az pedig dinamikusabb kanyarban, ha alacsony az olajszint szokott bevillanni, mert apumpa nem szállít....szóval ez már következmény...és mégnagyobb lesz a következmény ha nem töltessz rá :) :D

Igen,tényleg így van, helytelenül fogalmaztam!

És ahogy most így jobban visszagondolok az esetre lehet hogy a min. körül volt az olaj.

Mostmár csak azt nem tudom,hogy ez már a G Astrán vagy még az F-en volt(mindkettő X16XEL és egyforma sötétzöld).

Olyan jó idő van,megyek kiporszívózom a belsejét a kocsinak. :)

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: Az lehet hogy az én kocsim azért fogyaszt irreálisan sokat mert már 16 ezer km van a légszűrőben? Mennyit jelent fogyasztásba a légszűrő állapota?

Jelenthet, de valszeg nem ennyi km után.

Rengeteget jelent és nem kilométer függő, sokkal inkább a körülmények számítanak. Pl. ha valakinek a hétvégi telkére nem sztráda vezet, akkor hamarabb elhasználódik a szűrő (portól, pollentől), de a városi közlekedés sem csak az ember tüdejében hagy maradandó nyomot. Nem a szemmel is látható részecskék okozzák a szűrőképesség csökkenését.

Link to comment
Megosztás:

Szakértők! Hogy kell használni a hűtőtömítő folyadékot (Wynn's)? Ellentmondó infókat kaptam, vki szerint csak egy kicsit kell, vki szerint az egészet bele. Megoldás?

Amúgy jártam a szerelőmnél és átnézte a motort, minden csontszáraz, csak a hűtőn látott oldalt egy kis rózsaszín foltot, azt mondta próbáljam meg ezzel hátha nem fogy a hűtővíz.

Én úgy tudom ,hogy a túlnyomásos rendszereknél(az opel ilyen)nem nyújt megoldást.Elsősorban a nem túlnyomásos rendszereknél odázza el az elkerülhetetlent.Gondold végig kb. 8-10000ft-ért kapsz bontóban jó hűtőt.(mennyibe kerül wynn's +hűtőfolyadék többször,mert a cserét nem úszod meg csak az idejét halasztod)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan tudom kiütni az INSP kiírást az autóból? Jól emlékszem egyszer ide valahova fel volt már tüntetve a munka menete, de kövezzetek meg érte nem találom. Ha valaki esetleg leírná még egyszer megköszönném. Astra 2.0 DTi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan tudom kiütni az INSP kiírást az autóból? Jól emlékszem egyszer ide valahova fel volt már tüntetve a munka menete, de kövezzetek meg érte nem találom. Ha valaki esetleg leírná még egyszer megköszönném. Astra 2.0 DTi

Hello

A napi kilométer számláló gombját megnyomod és nyomva tartod,így ráadod a gyújtást villogni fog a felirat kb. 3mp-ig.Uttanna ezt irja ki ----.elengede a gombot és kész.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom ,hogy a túlnyomásos rendszereknél(az opel ilyen)nem nyújt megoldást.Elsősorban a nem túlnyomásos rendszereknél odázza el az elkerülhetetlent.Gondold végig kb. 8-10000ft-ért kapsz bontóban jó hűtőt.(mennyibe kerül wynn's +hűtőfolyadék többször,mert a cserét nem úszod meg csak az idejét halasztod)

Teljesen igazad van, nem gondoltam volna, hogy ennyiért lehet bontott hűtőt kapni. Amúgy ez csak egy kísérlet lett volna, mert majd' minden száraz és hátha... de ha már megvettem beleöntöm :) Biztos csak az én paranoiám, de nem túl rizikós bontós hűtőt venni?

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van, nem gondoltam volna, hogy ennyiért lehet bontott hűtőt kapni. Amúgy ez csak egy kísérlet lett volna, mert majd' minden száraz és hátha... de ha már megvettem beleöntöm :) Biztos csak az én paranoiám, de nem túl rizikós bontós hűtőt venni?

Rizikós, mert sérülhetett. Jól meg kell nézni, amit veszel, hogy ne legyen rajta sérülésnyom.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van, nem gondoltam volna, hogy ennyiért lehet bontott hűtőt kapni. Amúgy ez csak egy kísérlet lett volna, mert majd' minden száraz és hátha... de ha már megvettem beleöntöm :) Biztos csak az én paranoiám, de nem túl rizikós bontós hűtőt venni?

kisebb a veszélye, mint trutyit beletölteni...és csodát várni, majd miután minden más is eldugult (kivéve a lyukat) kicserélni......

Link to comment
Megosztás:

Nem .

De mindkettővel el lehet jutni A-ból B-be. :)

Én azért nem vettem Nissan-t (mert azt akartam 1.5dci motorral,(by renault)) mert olyan alkatrész árak volt.... :)

ugyan ez igaz a totyora is,levegő szűrő 5E!!!!

Szerintem most ebbe ne menjünk bele mert azért éppen az Opel sem (de a vw sem) olcsó autó, ha olcsót akartam volna venni akkor szuzukit vette volna, vagy kiát 7év garival...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem most ebbe ne menjünk bele mert azért éppen az Opel sem (de a vw sem) olcsó autó, ha olcsót akartam volna venni akkor szuzukit vette volna, vagy kiát 7év garival...

oké ne menjünk bele :)

ebben az is benne van ,hogy nekem meg vannak a bevált alkatrészeseim :)

Kia az egy jó autó,szerintem

De ne offoljunk. :D

Link to comment
Megosztás:

oké ne menjünk bele :)

ebben az is benne van ,hogy nekem meg vannak a bevált alkatrészeseim :)

Kia az egy jó autó,szerintem

De ne offoljunk. :D

szerintem a kia pont olyan autó mint a chevrolet, dacia, hyundai satöbbi.

most jó, de 2 évesen szétesik. nem minőségi autó.

amig az opelt 10 évig ütöd-vered, addig a chevinek a keze-lába lóg, zörög, csattog. és drágább az alkatrész mint az opelhez. ( na jó csak bizonyos alkatrészek)

a 7 év gari meg biztos hogy csak bizonyos alkatrészekre, bizonyos feltételek mellett él.

Link to comment
Megosztás:

szerintem a kia pont olyan autó mint a chevrolet, dacia, hyundai satöbbi.

most jó, de 2 évesen szétesik. nem minőségi autó.

amig az opelt 10 évig ütöd-vered, addig a chevinek a keze-lába lóg, zörög, csattog. és drágább az alkatrész mint az opelhez. ( na jó csak bizonyos alkatrészek)

a 7 év gari meg biztos hogy csak bizonyos alkatrészekre, bizonyos feltételek mellett él.

Engem meggyőztél,akkor hiába egy cég a chevi és az opel az ár különbség a minőség rovására megy.

Dacia...,fú azt nem szeretnék. :)

Link to comment
Megosztás:

Annak idején nálam a chevi lacetti volt a nagy ellenfele az Astrának, és bár az fiatalabb lett volna, hosszabb távon valójában nem ellenfél épp az általad és uhuhu által említett okok miatt.

Engem meggyőztél,akkor hiába egy cég a chevi és az opel az ár különbség a minőség rovására megy.

Dacia...,fú azt nem szeretnék. :)

Link to comment
Megosztás:

szerintem a kia pont olyan autó mint a chevrolet, dacia, hyundai satöbbi.

most jó, de 2 évesen szétesik. nem minőségi autó.

amig az opelt 10 évig ütöd-vered, addig a chevinek a keze-lába lóg, zörög, csattog. és drágább az alkatrész mint az opelhez. ( na jó csak bizonyos alkatrészek)

a 7 év gari meg biztos hogy csak bizonyos alkatrészekre, bizonyos feltételek mellett él.

Megint nem mindenben értek veled egyett! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.