Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni pár dolgot! Most a télen vettem egy Opel Astra Caravant 1.7 Td 1998-as évjáratú! Kb egy hónap múlva egyszer-egyszer felvillant a motorhibajelző lámpa! Majd egyre sűrűbben! A fogyasztása a kocsinak 8-9 liter(5-6 helyett)! Amikor a lámpa ég elmegy az erő a kocsiból! Miután nagyobb gázt adok neki, elalszik, és normálisan megy az autó! Még egy érdekesség.....! A vízhőfokmérő 100km/h alatt ki van feküdve! 120 körül felmegy 80-ra! De ha lelassítok 100 alá újból kifekszik! Amúgy a kocsi -14 fokban is szépen indult.....tehát gondolom a motornak nincs baja!

Ha esetleg valaki tud hasznos tanácsot adni, vagy előfordult másnál is a hiba kérem jelezze! Lambdaszondára gyanakszok a fogyasztás miatt! A hőfokmérőnél meg a gombára!

Előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni pár dolgot! Most a télen vettem egy Opel Astra Caravant 1.7 Td 1998-as évjáratú! Kb egy hónap múlva egyszer-egyszer felvillant a motorhibajelző lámpa! Majd egyre sűrűbben! A fogyasztása a kocsinak 8-9 liter(5-6 helyett)! Amikor a lámpa ég elmegy az erő a kocsiból! Miután nagyobb gázt adok neki, elalszik, és normálisan megy az autó! Még egy érdekesség.....! A vízhőfokmérő 100km/h alatt ki van feküdve! 120 körül felmegy 80-ra! De ha lelassítok 100 alá újból kifekszik! Amúgy a kocsi -14 fokban is szépen indult.....tehát gondolom a motornak nincs baja!

Ha esetleg valaki tud hasznos tanácsot adni, vagy előfordult másnál is a hiba kérem jelezze! Lambdaszondára gyanakszok a fogyasztás miatt! A hőfokmérőnél meg a gombára!

Előre is köszönöm a segítséget

Esetleg termosztát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy a Twinport-os 2005-ösbe milyen gyertyát tegyek? A boltban 2 pólusút adnának de benne 1 pólusú van (szakszervízben cserélték az előző periódusban).

SOS lenne, mert este már cserélnék :) Köszönöm

szerintem kétpólusút és gyárit tegyél bele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Ha a termosztáttal lenne gond, akkor nem menne a fűtés nem? Vagy rosszul gondolom?

Üdv

Van fűtés rossz termoval is ,csak sokkal lassabban melegszik fel a víz ,később fűt fel az autó.Valamint nem éri el a vízhőfok

az ideális 85-90 fokot.(bár ha jól tudom a dízelek amúgy sem mennek 80 fölé,főleg az Isuzuk).

Link to comment
Megosztás:

Van fűtés rossz termoval is ,csak sokkal lassabban melegszik fel a víz ,később fűt fel az autó.Valamint nem éri el a vízhőfok

az ideális 85-90 fokot.(bár ha jól tudom a dízelek amúgy sem mennek 80 fölé,főleg az Isuzuk).

Én csak azért gondoltam erre, mert mondta, hogy ha nagy terhelés hatására nehezen üzem meleg lesz, akkor is gyorsan ki tudja fektetni, ha csökken a terhelés. Egyébként a dieselek tényleg hidegvérűbbek benzines társaiknál. Nomeg a magas fogyi miatt.

Azt nézd meg Randy, hogy hidegindítás után mennyivel kezd melegedni a hűtő bemenő csöve. (Kézrátételes teszt elég) Ha igen gyorsan, akkor az lesz a baj. Ha kb akkor, amikor üzem meleg a motor, akkor nem termosztát baja lesz.

Link to comment
Megosztás:

Én csak azért gondoltam erre, mert mondta, hogy ha nagy terhelés hatására nehezen üzem meleg lesz, akkor is gyorsan ki tudja fektetni, ha csökken a terhelés. Egyébként a dieselek tényleg hidegvérűbbek benzines társaiknál. Nomeg a magas fogyi miatt.

Azt nézd meg Randy, hogy hidegindítás után mennyivel kezd melegedni a hűtő bemenő csöve. (Kézrátételes teszt elég) Ha igen gyorsan, akkor az lesz a baj. Ha kb akkor, amikor üzem meleg a motor, akkor nem termosztát baja lesz.

Igen,azért írtam ,mert első körben én is termosztáthibára gyanakodnék,leírása alapján.

Link to comment
Megosztás:

Igen,azért írtam ,mert első körben én is termosztáthibára gyanakodnék,leírása alapján.

Üdv

Cseréltél benne már vizpumpát? nekem annó mikor megvettem, ugyan ezek voltak a gondjaim, sőt még plussz az is hogy fellfort a viz ha 100 körül mentem vele. termosztát csere magában nekem nem segített, csak egy kicsit. mikor kicseréltem a vizpumpát megszakatt minden ilyen jellegü hiba

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Cseréltél benne már vizpumpát? nekem annó mikor megvettem, ugyan ezek voltak a gondjaim, sőt még plussz az is hogy fellfort a viz ha 100 körül mentem vele. termosztát csere magában nekem nem segített, csak egy kicsit. mikor kicseréltem a vizpumpát megszakatt minden ilyen jellegü hiba

Ezt biztos nekem akartad írni? :)

Amúgy volt cserélve vízpumpám,vezérléscserekor!

Link to comment
Megosztás:

Freeze kórban szenved :D

Randy-zni akar biztos valakivel! :)

Szóval,hogy ne offoljak:mikor a vezérműszíjat és a feszítőgörgőket cseréltük ki akkor kapott új vízpumpát is a gép.

Meg rajzoltam egy tuningcsíkot is az oldalára és egyből vagy 20 lóval erősebb lett . ;)

Link to comment
Megosztás:

Randy-zni akar biztos valakivel! :)

Szóval,hogy ne offoljak:mikor a vezérműszíjat és a feszítőgörgőket cseréltük ki akkor kapott új vízpumpát is a gép.

Meg rajzoltam egy tuningcsíkot is az oldalára és egyből vagy 20 lóval erősebb lett . :D

Persze! Ki lett cserélve minden! Vízpumpa, görgők, olaj, szűrők, szíj! Mondjuk nem álltam a szerelő fölött, de bízok a legjobbakban! Az kézrátételes módszert még nem volt időm kipróbálni, de viszonylag hamar kezd fűteni a kocsi(pár km után)!Amúgy mindenkinél a lomha egy kicsit a 68 lovas gépezet?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Van fűtés rossz termoval is ,csak sokkal lassabban melegszik fel a víz ,később fűt fel az autó.Valamint nem éri el a vízhőfok

az ideális 85-90 fokot.(bár ha jól tudom a dízelek amúgy sem mennek 80 fölé,főleg az Isuzuk).

A termosztát a kis vízkört választja el a nagy vízkörtől (ebben van a hűtő). A fűtés a kis körről üzemel. Ez az oka.

Ha rögtön az indítástól tolod a fűtést hasonlóan lassan éri el az üzemi hőfokot, mintha rossz lenne a termosztát.

Igen, a dízelek jóval kisebb hőveszteséggel, jobb hatásfokkal üzemelnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni pár dolgot! Most a télen vettem egy Opel Astra Caravant 1.7 Td 1998-as évjáratú! Kb egy hónap múlva egyszer-egyszer felvillant a motorhibajelző lámpa! Majd egyre sűrűbben! A fogyasztása a kocsinak 8-9 liter(5-6 helyett)! Amikor a lámpa ég elmegy az erő a kocsiból! Miután nagyobb gázt adok neki, elalszik, és normálisan megy az autó! Még egy érdekesség.....! A vízhőfokmérő 100km/h alatt ki van feküdve! 120 körül felmegy 80-ra! De ha lelassítok 100 alá újból kifekszik! Amúgy a kocsi -14 fokban is szépen indult.....tehát gondolom a motornak nincs baja!

Ha esetleg valaki tud hasznos tanácsot adni, vagy előfordult másnál is a hiba kérem jelezze! Lambdaszondára gyanakszok a fogyasztás miatt! A hőfokmérőnél meg a gombára!

Előre is köszönöm a segítséget

Gyanúm szerint vagy a befecskendezett ü.a. mennyiségét, vagy a befecskendezés idejét nem tudja a terhelés függvényében kellőképp módosítani és ezt honorálja sárgázással amikor már végképp nem bírja.

Link to comment
Megosztás:

A termosztát a kis vízkört választja el a nagy vízkörtől (ebben van a hűtő). A fűtés a kis körről üzemel. Ez az oka.

Ha rögtön az indítástól tolod a fűtést hasonlóan lassan éri el az üzemi hőfokot, mintha rossz lenne a termosztát.

Igen, a dízelek jóval kisebb hőveszteséggel, jobb hatásfokkal üzemelnek.

Ma ilyen nap van?Mindenki nekem válaszol? :)

Köszönöm a kocsim és én is jól vagyok,tudom mi a kis és nagy vízkör,azért írtam,ááááá :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Már megint van baja a gépnek.. :)

Autópályán haladok és egyszercsak elkezd vibrálni a műszerfal világítás. Akkor egyéb tünetet nem észleltem, csak idegesítő volt. Kb 2-3 perc után abbahagyta. 160 km-t jöttem, utána pont az utcába ahol le akartam parkolni megint elkezdte és ekkor már az index se működött. Leálltam az autóval és elkezdtem próbálgatni. A műszerfal folyamatosan vibrált, az index és a belső világítás nem működött. Leállítottam mindent, majd 1 perc múlva ismét ráadtam a gyújtást és ismét működött minden. Utána még elmentem egy 40km-es útra és nem jött elő a hiba. Megnéztem a biztosítékokat de nem láttam semmit....

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez? Esetleg elkorrodált az egyik biztosíték lába?

A fura az volt, hogy mindkétszer emelkedőn jött elő a hiba....

Eléggé félek így elindulni bárhova is.

Link to comment
Megosztás:

Igen,valószínűleg kontakthiba lesz.

A szolgálati Astránk volt egy időben ilyen,időközönként elment a műszerfal és a középkonzol világítása,

aztán mikor egy döccenőbe belement akkor visszajött vagy gyújtás levétel-ráadásra is megjavult.

Kelemetlen ez a hibafajta,nehéz rájönni hol is van a prücök.

(ma megkérek mindenkit,hogy más autójának hibáira ne nekem válaszoljon,mert

még az enyém is megkehesedik a végén! :) )

Link to comment
Megosztás:

Biztosítékokat, reléket mozgasd végig, de igazából bárhol lehet egy rossz érintkezés...

Átnéztem amennyire lehet... Mégis merre keressem? Előfordulhat, hogy a motortérben lévő biztosítékok közül szórakozik valamelyik, vagy azok nagyobb galibát okoznának?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.