Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

No, freeze, lekopíroztalak. Most beszéltem a szerelővel, átlyukadt a 3. henger dugattyúja. Még tart a motor szétborítása, délután megyek személyesen átbeszélni a dolgot.

Kérdés, mi a legjobb megoldás ilyenkor? Komplett fúrás? Gyári cuccal? :lol: Hol érdemes ilyet csináltatni? Még pár évig használnám a gépet, úgyhogy valami stabil megoldás kéne.

Szakik, mit szakértetek?

Nincs túl nagy tolongás...

Az egyeztetések után úgy néz ki, hogy 300K HUF fölé csúszik a dolog, úgyhogy felmerült bennem a bontott motor. Ismeretségi körötökben valakinek ilyesmije esetleg, papírral, megbízható előélettel (Z14XE)?

Link to comment
Megosztás:

Nincs túl nagy tolongás...

Az egyeztetések után úgy néz ki, hogy 300K HUF fölé csúszik a dolog, úgyhogy felmerült bennem a bontott motor. Ismeretségi körötökben valakinek ilyesmije esetleg, papírral, megbízható előélettel (Z14XE)?

Sajnos ezen nem lepődtem meg, tekintve, hogy nekem 2005-ban volt 200E HUF :lol: :P :lol:

szerk: ebben a pillanatban is itt van a kezemben a lyukas dugattyú, sosem fogom eldobni

szerk2: mármint nem úgy, hogy a kezemben marad örökké, nem alszom vele meg ilyenek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ezen nem lepődtem meg, tekintve, hogy nekem 2005-ban volt 200E HUF :lol: :P :lol:

szerk: ebben a pillanatban is itt van a kezemben a lyukas dugattyú, sosem fogom eldobni

szerk2: mármint nem úgy, hogy a kezemben marad örökké, nem alszom vele meg ilyenek :lol:

én így vagyok egy eldurrant fékcsővel

szerencsére félre tudtam rántani és csak a bal oldala tört egy OFF chrisler stratusnak ON

Link to comment
Megosztás:

Nincs túl nagy tolongás...

Az egyeztetések után úgy néz ki, hogy 300K HUF fölé csúszik a dolog, úgyhogy felmerült bennem a bontott motor. Ismeretségi körötökben valakinek ilyesmije esetleg, papírral, megbízható előélettel (Z14XE)?

Bennem itt már az autó eladása merülne fel. :lol:

Nagyon sajnálom az esetedet! Részvétem!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
De pl a középkonzol kijelzőjéhez ki kell venni a teljes műszerfalat nem?

na hozzákezdtem, de ki kell venni a rádiót is, ami nem ment. holnap szerzek valami kivevő pálcát hozzá és folytatom...

No meg műszerfalba km számláló még mindig nincs led-es :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert?

Itt egy idézet a Totalcaros Olajdokitól:

"Az olaj viszkozitási osztályait jelentik. A Society of Automotive Engineers (SAE) J300 szabványa viszkozitási osztályokat határoz meg a motorolajok számára. Ahhoz, hogy egy olaj adott viszkozitási osztályúnak mondhassa magát, teljesítenie kell az osztály elvárásait. Léteznek téli és nyári viszkozitási osztályok. A téli viszkozitási osztályok a 0W, az 5W, a 10W, a 15W, a 20W és a 25W, ahol a W a wintert rövidíti. A nyári viszkozitási osztályok a 20, a 30, a 40, az 50 és a 60.

A téli viszkozitási osztályok az olaj hidegen folyására, a szivattyúzhatóságára és a 100 fokon mért viszkozitásra vonatkozóan fogalmaznak meg követelményeket. (Vigyázat! A viszkozitás és a viszkozitási osztály különböző fogalmak!) Minél kisebb a W előtti szám, annál "vékonyabb" az olaj alacsony hőmérsékleten. Tehát pl. egy 5W és egy 10W olajat összehasonlítva kijelenthetjük, hogy

1. Az 5W-s olaj alacsonyabb hőmérsékleten is tud ugyanúgy keringeni, mint a 10W-s magasabb hőmérsékleten, illetve

2. Ugyanannyira alacsony hőmérsékleten az 5W-s jobban fog keringeni (azaz kenni), mint a 10W-s. A nyári viszkozitási osztályok a 100 és a 150 fokon mért viszkozitásra vonatkozóan fogalmaznak meg követelményeket. Minél nagyobb a nyári viszkozitás, annál sűrűbb az olaj üzemi hőmérsékleten. "

Linket is adok ha kell.

Bár én nem tudom fejből a gépkönyvet t,de szerintem a Z14XE-be 0 vagy 5W -s olaj kell nem 10w-s.

hát nem tudom, ebből azt is le lehet szűrni hogy nem csak téli ablakmosót kell tölteni hanem téli olajat is. ez mondjuk lehet abszurd volt. mindenesetre lehet hogy az hideg állapotban az 5W ugyan úgy képes keringeni mint a 10W üzemin nah de meddig hideg a motor? szerintem amikor a mutató kimozdul akkor már 60 fok körül jár ahol szerintem a 10W is ellátja a feladatát. Senkit nem akarom megsérteni de én inkánb a szerelőmre hallgatok aki évek óta a család autóit szervizeli és szereli nekem pedig már a másodikat és minden okés, nem pedig arra aki a neten írkál tudományos alátámasztásokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

T tgabika76!

A motorolajnak nem tűrnie kell a hideget.

A motorolajnak szivattyúzhatónak kell lennie.

Erre az 5W-s -25C°-ig, a 10W-s -20C°-ig képes.

És ez nem rosszabb, vagy jobb, hanem ilyen, és ennyit tud.

T mantec,

Te miért kötsz bele mindenkibe? :lol:

Ha azt írja, hogy jobb, vagy rosszabb, szerintem igaza van, nem mond vele hülyeséget.

De persze igazad van biztosan.....

Végülis, ha van 2 futó, akik versenyeznek a bajnoki címért, akkor a második az nem rosszabb (gyengébb képességű) volt, (az első pedig nem jobb, aki 0,5sec-kel hamarabb futotta le a 100m-es távot pl), hanem ennyit tud.

Hát így is lehet fogalmazni, de a lényege ugyanaz :lol:

Ezért a legnagyobb tisztelettel kérdezem, hogy miért érzed úgy , hogy mindenkit ki kell oktatnod olajtémában és Te mindenkinél mindent jobban tudsz?

Link to comment
Megosztás:

Bennem itt már az autó eladása merülne fel. :lol:

Nagyon sajnálom az esetedet! Részvétem!

Hát, bennem is megfordult a gondolat... De valamit kezdenem kell, így üzemképtelenül eladni se lehetne. Ha ráköltök több mint 300 ezret (ráadásul ez csak gyűrűzéssel, a fúrás még durvább árat hozna ki /szerelő szerint mondjuk nem is kell fúrni/), szóval, akkor egy ideig nem érdemes eladni, ha bontott motort szerzek bele, annak az állapota elég bizonytalan, viszont jóval olcsóbban úszom meg... Szóval, a lelkiismeretesen javíttatott, valós szervizkönyves jó autómból lehet egy tákolt valami... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Off kérdés van, hátha járt már vki így

asszony uj pandája 6 éves 45e km-rel, 3 hónap állás után nem idnul :lol: behúztuk, akkor elindult de eszmétetlen kék füst a kipufogóból és eszméletlen fehér füst a motortértből+erős égett szag, aztán leállítottuk, biztos ami biztos, pedig szépen egyenletesen ment a motor, hibakódót nem írt ki a computer

Aksi csere megvolt, zsír új van benne.

valaki vmi tipp?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nézelődtem a neten és egyszerűen nem tudom megmondani, hogy mennyibe kerül egy Castrol Magnatec 10w40-es olaj 4 literes kiszerelésben.

5.000-től 12.000-ig láttam minden árat, de ki tudja, hogy melyiket mikor frissítették utoljára.

Mi számít olcsónak ebben az olajban? Amint láttam, sokan használtok ilyet.

hihó!

auchanba most 5 liter 10.900.- HUF

Link to comment
Megosztás:

Off kérdés van, hátha járt már vki így

asszony uj pandája 6 éves 45e km-rel, 3 hónap állás után nem idnul :lol: behúztuk, akkor elindult de eszmétetlen kék füst a kipufogóból és eszméletlen fehér füst a motortértből+erős égett szag, aztán leállítottuk, biztos ami biztos, pedig szépen egyenletesen ment a motor, hibakódót nem írt ki a computer

Aksi csere megvolt, zsír új van benne.

valaki vmi tipp?

Nem tudom mennyit próbáltátok indítani, meg hogy tekert e egyáltalán a motor. ha igen akkor viddel szerelőhöz és szedje ki a gyertyákat. Szerintem agyonköpte. lehet elég ledrótkefézni, meg szerintem nyomott egy kis cumót a katalizátortba is.

ha ez megvan akkor járni kell vele kicsit és nem lesz azzal baj. a füst meg bűz az állás miatt volt és lehet nem volt tökéletes az égés. magához kell térnie. azért 3 hónap nem kis idő

nálunk is ez van az új autókkal ha sokat állnak.

Link to comment
Megosztás:

Na a nagy takarításnak gyorsan vége lett. Mondom ha már úgyis benne vagyok, megnézem az olajat, 2 hetente megszoktam, épp időszerű. És jött a meglepetés. Víz van az olajban. Szép habos az olaj és elég beteg színe van. Fogyott a hűtővízből is. ne mán! Remélem nem lesz valami "nagy" gond. A szerelő meg csak 1 hét múlva tudja fogadni, addig bicaj. :lol:

Azt mondta nagy valószínűséggel hengerfej tömítés, de lehet más is, szét kell szedni és kiderül. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na a nagy takarításnak gyorsan vége lett. Mondom ha már úgyis benne vagyok, megnézem az olajat, 2 hetente megszoktam, épp időszerű. És jött a meglepetés. Víz van az olajban. Szép habos az olaj és elég beteg színe van. Fogyott a hűtővízből is. ne mán! Remélem nem lesz valami "nagy" gond. A szerelő meg csak 1 hét múlva tudja fogadni, addig bicaj. :lol:

Azt mondta nagy valószínűséggel hengerfej tömítés, de lehet más is, szét kell szedni és kiderül. :lol:

sárga habot látsz? a nívőpácán meg, vagy, az olajbetöltő sapkán? mert ha az amire gondolok akkor az a városi rövid távos használat miatt van és télen kicsapódik a pára :lol: tavasszal olajcserénél majd megszűnik :lol: nehogy már 66 ezer km-el hengerfejes legyen pajti :P

Link to comment
Megosztás:

sárga habot látsz? a nívőpácán meg, vagy, az olajbetöltő sapkán? mert ha az amire gondolok akkor az a városi rövid távos használat miatt van és télen kicsapódik a pára :lol: tavasszal olajcserénél majd megszűnik :lol: nehogy már 66 ezer km-el hengerfejes legyen pajti :P

Pedig nagyon úgy néz ki, ugyanis a hűtővízből is fogyott vagy 3-4 deci biztos. 2 cm-rel lejjebb van mint volt. Tehát elég valószínű. És nem csak habos, hanem látszik a pálcán, hogy víz van benne. Amúgy én sem értem, hogy lehet 66 ezernél hengerfejes. Mindegy majd megmondja a szerelő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.