Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

na sorstárs én is igy jártam véletlen nekimentem egy taxisnak aki nem ismeri az indexet. lehuztam 3 kicsi csikban a festék felső rétegét. azt mondta abiztositó kárfelmérője hogy a neje naponte csinál ennyit a kocsira. vettem én is ezt a "hiba javito" ecsetkét. szép sárga lett. nem tudom fel lehet ilyenért a gyártót jelenteni?? próbáltam télen és azt hittem a hideg vagy hogy fujt a szél kicsit és tele szorta porral de nyáron is ilyen lett.

Az egyik ismerősöm vett fújósat mint egy spray azt mondta nagyon szép lett vele és az ővé is fehér.

Link to comment
Megosztás:

Én sem találom az én kocsim színkódját... uhuhu megmondta nekem, hogy 474 az opel fehér és ilyen nincs is a táblában. Most hirtelen arra gondolok, hogy az angoloknak a színkódjuk is más lehet ugyanúgy mint a vacak angolszász mértékegység?

ugyanúgy megtalálod a fentebb belinkelt oldalon...474 fehér/gleccser fehér...

Link to comment
Megosztás:

Atóól hogy a festék doboza sárga, a benne levő anyag még lehet kék, nem? Különösen ha az is van ráírva hogy "polarmeerblau". :rolleyes:

Meg sem néztem, hogy mivan ráírva csak egyből arra gondoltam, hogy sárga, mert vettem a kocsimhoz ilyen festéket és a doboza kék volt.

Amúgy nem lett valami jó a javítás, mert lehet látni a különbséget az eredeti festés és a javítás között.

Link to comment
Megosztás:

Ne csinálj már belőle problémát. Egy szál drótot keress, azt ráfogod az izzó egyik végéhez meg az akku egyik sarkához, az izzó másik végét meg az akku másik sarkához nyomod. Ha világít, akkor jó az izzó.

Hali!

Végre sikerült kideríteni a hiba okát. A két relé a bűnös. Kicseréltem az egyik működő példánnyal, és működött mind a távolsági fény, mind a duda.

Ezek szabványosak? Vagy csak opelnél lehet ilyen kicsi reléket kapni? Mennyibe kerül egy ilyen relé?

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Most nézem, hogy ez az üzlet a Szentendrei úton van és ráadásul hétvégén zárva vannak.

Hátköznap pedig nem érek oda munka után. Postai kiszállítás pedig nagyon drága.

Nem tudtok mondani egy üzletet, ami kicsit közelebb van? Vagy esetleg valaki nem jár arra mostanság? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám van, hogy leszedtem a gépsas hátulján lévő ...matricát és maradt egy kis ragasztó anyag a fényezésen.

Ezt mivel tudom leszedni maradéktalanul, hogy a gyári fényezés ne sérüljön?

üdv

Sósavas Csákánnyal!! :rolleyes:

Szerintem Denaturlát szesszel, 96% os patikai alkohollal.

Link to comment
Megosztás:

Hát a fene se tudja:

<h3 class="r">Zaino - Amerika első számú autóápolási termékei</h3>A Zaino termékek nem tartalmaznak csiszolóanyagokat, alkoholt, szilikont és semmi más olyan összetevőt, amelyek a fényezésre károsak lehetnek. ...

www.zaino.hu/ - Tárolt változat - Hasonló

[/quot

Lehet jó ez a szer de szerintem arany ára van...

Link to comment
Megosztás:

Tipikusan ilyen hang a hátsó ajtó gumijának nyikorgása a karosszérián.

Caravanoknal a legjellemzőbb, hülyén hangzik, de próbáld ki nyitott ajtóval akkor is hallod-e.

Orvoslat: Bekenni szilokonzsírral, a gumit.

ha nem ilysmire gondolsz akkor passz

Hmm, este kipróbálom, csak rendőrrel ne találkozzak :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,

Hallok már 1 hónap óta elég fúrcsa hangot a kocsi hátúja fele, ami nagyon idegesít.

30km/h-s tempónál csinálja csak, olyan mintha a kalap tartó remegne de nem az. Attól félek, hogy a lengéscsillapítók.

Azt is hittem, hogy a kipofogó adja ki a hangot, mert a gumi bakok leestek róla, de most vissza rakták, tehát stabilan áll a kipufogó és mégis csinálja.

Nálatok nem volt ilyen?

Nekem a pótféklámpa ért bele a hátsó szélvédőbe.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Végre sikerült kideríteni a hiba okát. A két relé a bűnös. Kicseréltem az egyik működő példánnyal, és működött mind a távolsági fény, mind a duda.

Ezek szabványosak? Vagy csak opelnél lehet ilyen kicsi reléket kapni? Mennyibe kerül egy ilyen relé?

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

:rolleyes:

Ha jó relére gondolok akkor van vagy 2500 Ft Opelbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.