Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a klímakompresszort le lehet e úgy szedni, hogy utána használom az autót, mert fel kellene újítatnom!

De addig kellene az autó!

Gáz már úgy sincs benne, szóval az nem gáz ha elmegy!

És nagy meló leszedni?

Köszi a segítséget!

Üdv

Gábor

Le hát, csak vigyél magaddal 4-5 bika akkumulátort, hogy haladni tudjál, mert klíma kompresszor nélkül kicsit hosszú lesz a generátor ékszíj... <_< :lol:

...villany nélkül meg a kormányzás is kemény meló!

Miért nem fordítod meg a sorrendet ?

Autózol, elintézed a dolgaidat, aztán megjavíttatod a klímát ? Erre még nem gondoltál ?

Link to comment
Megosztás:

GYárival tudtommal igen...

Sajnos én sem tudom...uhuhu vagy wess talán tud mondani konkrét árakat....de ez nem hiba...az enyém immáron 4 éve csinálja(akkor volt csere az alkatrész) de mivel ritkán tekergetem állóhelyben így egyáltalán nem zavar...mert ugye a kormányt mozgó kocsinál kell tekerni, hameg mozog gázt is adsz általában...de mind2 jelenséget szerintem ugyanaz a cucc csinálja...de ettől tökéletes és működik! (vagy neked nem?)

Nem, megy minden rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Először a kocsit leállítani v. szervízbe vinni minnél előbb.Ha nincs olaj nyomás vagy rossz a nyomás érzékelő gomba akkor világit a lámpa.Olaj szintet ellenőrizni, ha tudod bemérni az olajnyomást így megtudod, hogy az olajszivattyúd a rossz vagy a nyomásérzékelőd. Nem tanácsos így közlekedni, mert drága egy esetleges motorgenerál. <_<

köszi a válaszokat

közben alaposabban átvizsgáltam, és ahogy néztem az olajnyomás érzékelőnél (ha jól sejtem hogy melyik az) ereszti kicsit az olajat, mert ahogy megfogtam olajos volt, megpiszkáltam, utána egy darabig nem világított a lámpa, majd ismét elkezdett, végül már csak kb 3000 alatt világít.

remélem csak az érzékelő lesz a hibás, de akkor majd megméretem az olajnyomást is. az érzékelőt egyszerű kicserélni házilag vagy kell valamire figyelni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat!

Gondoltam rá, hogy hétvégén csinálom, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy mi a baj a kompresszornak, olyan mitha a csapágyak kicsit rágnának!

Jó lenne ha lehetne őket cserélni! Vagy egyáltalán újítanak fel kompresszort?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat!

Gondoltam rá, hogy hétvégén csinálom, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy mi a baj a kompresszornak, olyan mitha a csapágyak kicsit rágnának!

Jó lenne ha lehetne őket cserélni! Vagy egyáltalán újítanak fel kompresszort?

Üdv

Na ha szétszeded,akkor kapaszkodj meg,mert nem egyszerű a belseje.És ha valami elszállt benne,akkor az egész rendszeredet tisztítani kell.Nekem sikerült bontóban venni egy kompresszort 30 papírért,úgyhogy komplett cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat!

Gondoltam rá, hogy hétvégén csinálom, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy mi a baj a kompresszornak, olyan mitha a csapágyak kicsit rágnának!

Jó lenne ha lehetne őket cserélni! Vagy egyáltalán újítanak fel kompresszort?

Üdv

Nem egyszerű feladat.....a gázzal együtt olaj is volt a rendszerben, enélkül pillanatok alatt kifekszik a kompresszor...

A javításhoz szakemberre lesz szükséged (nem márkaszerviz) speckó szimeringek,csapágyak, tömítések, amiket nehéz beszerezni..

Én is a bontottat ajánlom...ha nincs klímaszervíz a közelben...

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat

közben alaposabban átvizsgáltam, és ahogy néztem az olajnyomás érzékelőnél (ha jól sejtem hogy melyik az) ereszti kicsit az olajat, mert ahogy megfogtam olajos volt, megpiszkáltam, utána egy darabig nem világított a lámpa, majd ismét elkezdett, végül már csak kb 3000 alatt világít.

remélem csak az érzékelő lesz a hibás, de akkor majd megméretem az olajnyomást is. az érzékelőt egyszerű kicserélni házilag vagy kell valamire figyelni?

Kell hozzá egy nagy villáskulcs. Gyáriban sem egy nagy összegbe kerül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a klímakompresszort le lehet e úgy szedni, hogy utána használom az autót, mert fel kellene újítatnom!

De addig kellene az autó!

Gáz már úgy sincs benne, szóval az nem gáz ha elmegy!

És nagy meló leszedni?

Köszi a segítséget!

Üdv

Gábor

Le lehet, szedni de venni kell olyan rövid ékszíjat, amivel megtudod hajtani a generátort, hogy legyen töltésed, a csővégeket melyeket le szedsz a kompresszorról lezárni hogy kosz ne kerüljön a rendszerbe. <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor nyisd ki a füled <_<....ablakot leteker, ha nem olajkályha vagy tuning dörömbölő mellett álsz, akkor hallani fogod szerintem, hogy a hűtőventi elindul, de szerintem ez is annak az oka, amit a másik fórumban írtam...

Igazad volt. A ventinél cinálja, valmaint gyors fűtés bekapcsolásnál vagy hirtelen lámpa felkapcsolásnál, szóval olyankor, amikor valami komoly fogyasztó vesz fel gyorsan sok áramot.

Link to comment
Megosztás:

Igazad volt. A ventinél cinálja, valmaint gyors fűtés bekapcsolásnál vagy hirtelen lámpa felkapcsolásnál, szóval olyankor, amikor valami komoly fogyasztó vesz fel gyorsan sok áramot.

Szinte ugyanaz a gépünk..azért is voltam olyan biztos benne... <_<

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy (2002-es G Astrám van 1.2 16V 75LE motorral) alapjáraton a motor olyan hangot ad mintha egy régi VW szívó disel "KRRrrrrRRRrrrrr" <_< magasabb fordulaton elhagyja ezt a hangot, és az is érdekes h ez akkor jön elő amikor a motor már megmelegedett. Van valakinek ötlete mi lehet??? Én arra gyanakszom h nem kap kenést a motor alapjáraton. (Most cseréltem benne olajat 5W-30 GM) szal nem régi az olaj.

Kérem ha valaki járt hasonló cipőben, vagy tud vmit írjon, mi lehet a rossz és mennyibe kerülne a javítás sacra! Előre is köszön a segítségeteket!

üdv For3ver

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy (2002-es G Astrám van 1.2 16V 75LE motorral) alapjáraton a motor olyan hangot ad mintha egy régi VW szívó disel "KRRrrrrRRRrrrrr" <_< magasabb fordulaton elhagyja ezt a hangot, és az is érdekes h ez akkor jön elő amikor a motor már megmelegedett. Van valakinek ötlete mi lehet??? Én arra gyanakszom h nem kap kenést a motor alapjáraton. (Most cseréltem benne olajat 5W-30 GM) szal nem régi az olaj.

Kérem ha valaki járt hasonló cipőben, vagy tud vmit írjon, mi lehet a rossz és mennyibe kerülne a javítás sacra! Előre is köszön a segítségeteket!

üdv For3ver

Ha jól tudom ez a típus vezérműláncos, mennyit futott csere nélkül. Ez okozhat ilyen hangot.100000km után már a 10W-40 javasolt.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy (2002-es G Astrám van 1.2 16V 75LE motorral) alapjáraton a motor olyan hangot ad mintha egy régi VW szívó disel "KRRrrrrRRRrrrrr" <_< magasabb fordulaton elhagyja ezt a hangot, és az is érdekes h ez akkor jön elő amikor a motor már megmelegedett. Van valakinek ötlete mi lehet??? Én arra gyanakszom h nem kap kenést a motor alapjáraton. (Most cseréltem benne olajat 5W-30 GM) szal nem régi az olaj.

Kérem ha valaki járt hasonló cipőben, vagy tud vmit írjon, mi lehet a rossz és mennyibe kerülne a javítás sacra! Előre is köszön a segítségeteket!

üdv For3ver

vezérmülánc megnyult. csere.

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat, 75 000km van benne, nem lehet rajta húzni?

mindenképpen cserélni kell?

üdv For3ver

nem nagyon, ha valóban az a problem akkor cserélni kell. Nem #baró, ha a vezérlés elmegy és sza.rrá megy a motorod.

Na az húzós szervíz...

Bár 75E nél még szerintem nem feltétlenül kéne megnyúlnia a láncnak. (ha valóban annyi van benne)

szerk: mostanában vetted?

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon, ha valóban az a problem akkor cserélni kell. Nem #baró, ha a vezérlés elmegy és sza.rrá megy a motorod.

Na az húzós szervíz...

Bár 75E nél még szerintem nem feltétlenül kéne megnyúlnia a láncnak. (ha valóban annyi van benne)

szerk: mostanában vetted?

75 nél megnyulhat.

fesziteni nem lehet, automata feszitő van benne.

ha csak láncot kell cserélni akkor az olyan 40E ha a fesztőt meg mindent akkor az olyan 100E körül van hivatalos helyen...

Link to comment
Megosztás:

75 nél megnyulhat.

fesziteni nem lehet, automata feszitő van benne.

ha csak láncot kell cserélni akkor az olyan 40E ha a fesztőt meg mindent akkor az olyan 100E körül van hivatalos helyen...

Z14 XEP-k mennyit szoktak elmenni egy lánccal? Mert a 75e azért kicsit kevésnek tűnik. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ja a Z16XEP pl szíjas, de 150E a csereperiódus. Az ember laikusként azt gondolná, hogy a lánc tovább bírja

Hm, szíjra újabban 150e-t adnak? Az én 2001-es gépemen 60e-ként megy a csere+görgők (szervizkönyv, ha jól emlékszem 90e-ig engedné). Nálam a vízpumpa is a vezérműszíjtól kapja a hajtást, úgyhogy az is cserélődik, nehogy beálljon, és az szakítsa el a szíjat. Szíjas motorok egyébként szerintem érezhetően csendesebbek. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ja a Z16XEP pl szíjas, de 150E a csereperiódus. Az ember laikusként azt gondolná, hogy a lánc tovább bírja

De akkor is 75e km az nagyon kevésnek tűnik.

Mintha korábban szó lett volna róla, hogy szinte sosem kell őket cserélni, mert 2-300e km-t el kell menniük, de inkább többet.... Most kezdek kiváncsi lenni.... Ha 100-150e km környékén ekkora összeget rá kell költeni, akkor inkább 100e Km-nél eladom. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hm, szíjra újabban 150e-t adnak? Az én 2001-es gépemen 60e-ként megy a csere+görgők (szervizkönyv, ha jól emlékszem 90e-ig engedné). Nálam a vízpumpa is a vezérműszíjtól kapja a hajtást, úgyhogy az is cserélődik, nehogy beálljon, és az szakítsa el a szíjat. Szíjas motorok egyébként szerintem érezhetően csendesebbek. <_<

Igen. mert ebben más a szíj és a vízpumpát a hosszbordás szíj hajtja, nem a vezérműszíj. Emiatt kevesebb bebbe a kanyar és nincs annyira megterhelve.

Én is csodálkoztam, de persze nem fogom megvárni a 150-et.. 110 körül cserés lesz

Link to comment
Megosztás:

mi, ma cseréltünk egy Astra G Z12XE n lánccot, amibe 62 ezer km volt. 1 tulaj, szervizkönyves.

van ez így...

azért valljuk be elég kevés ehhez a kasznihoz az 1.2...szinte mindíg erőlködik az tuti, ha vki menni is akar vele, akkor pedig nem csoda...mindíg pörgetik.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.