Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nálam melegben a kasztni csavarodásakor illetve intenzívebb gyorsuláskor/lassításkor kattogott/ropogott. Gyakorlatilag nemsokkal az autó átvétele után (ez nyáron volt, melegben) elkezdte ezt... Csak nem lehet gyárilag ennyire rossz a zár? Vagy igen? Főleg a vezetőoldal csinálta, de néha nagyon nagy melegben enyhén a jobb oldal is beszállt. Egyébként más autónál (kollégám Focusa) is hallottam dettó ugyanezt a típusú hangot... Lehet, hogy vmekkora kis mozgástér azért megengedett, és már ez is képes ilyen hangokat produkálni? Vki mongyon már vmi megnyugtatót, hogy ugye nem kell zárat cserélnem... :? :?: Vagy ajtót...

Gyárilag az élek együtt futására mennek, hogy szép legyen az autó. Ennyire azért nem tökéletes a karosszéria. Ha az ajtó könnyen záródik már bizony nem is tart. Nagy súlya van és a záráskor az a természetes ha egy kicsit emeli a zár. Karosszériás rokon mondta: ha be kell csapni akkor jó. Menet közben rázkódik a laza ajtó és a hang mellet kikészíti a zsanérokat. Nem a zár sérül, mert a kopást utánállítással lehet korrigálni, a csapoknál viszont kieszi a házat is.

Link to comment
Megosztás:

Nálam melegben a kasztni csavarodásakor illetve intenzívebb gyorsuláskor/lassításkor kattogott/ropogott. Gyakorlatilag nemsokkal az autó átvétele után (ez nyáron volt, melegben) elkezdte ezt... Csak nem lehet gyárilag ennyire rossz a zár? Vagy igen? Főleg a vezetőoldal csinálta, de néha nagyon nagy melegben enyhén a jobb oldal is beszállt. Egyébként más autónál (kollégám Focusa) is hallottam dettó ugyanezt a típusú hangot... Lehet, hogy vmekkora kis mozgástér azért megengedett, és már ez is képes ilyen hangokat produkálni? Vki mongyon már vmi megnyugtatót, hogy ugye nem kell zárat cserélnem... :? :?: Vagy ajtót...

Ja bocsi, a megoldást nem írtam, de talán egyértelmű: Az ajtók ahová záródnak állítható a tuskó.

Link to comment
Megosztás:

Ja bocsi, a megoldást nem írtam, de talán egyértelmű: Az ajtók ahová záródnak állítható a tuskó.

Kicsit fölfele akkor gondolom, ugye? Mindegy, nemsokára úgyis viszem kötelezőre uhu-ékhoz. Ők majd beállítják nekem rendesen. Ugye? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit fölfele akkor gondolom, ugye? Mindegy, nemsokára úgyis viszem kötelezőre uhu-ékhoz. Ők majd beállítják nekem rendesen. Ugye? :roll:

A szervizekben sajnos az ilyenekre nem nagyon adnak, de ha van egy jó ismerős talán. Nem utólag kell reklamálni, hanem az elején keményen kell fellépni. Itt legalábbis ez működött. Pénzt adni felesleges, mert az állomány 2 havonta cserélődik. Ez meglátszik a minőségen is. Szörnyű, pedig csak az atomerőműnek van több mint száz opelje, amit itt szervizelnek.

Link to comment
Megosztás:

A szervizekben sajnos az ilyenekre nem nagyon adnak, de ha van egy jó ismerős talán. Nem utólag kell reklamálni, hanem az elején keményen kell fellépni. Itt legalábbis ez működött. Pénzt adni felesleges, mert az állomány 2 havonta cserélődik. Ez meglátszik a minőségen is. Szörnyű, pedig csak az atomerőműnek van több mint száz opelje, amit itt szervizelnek.

Van egy jó ismerős... :roll:

Egyébként a befelé az az autó eleje felé?

Ja és akkor szted a zsanérokkal mi a helyzet ennyi idő nyekergés (másfél év) után? Remélhetőleg azért csak nem annyira vészes a helyzet? Miből tudom esetleg ránézésre ellenőrizni az állapotukat?

Link to comment
Megosztás:

Van egy jó ismerős... :roll:

Egyébként a befelé az az autó eleje felé?

Ja és akkor szted a zsanérokkal mi a helyzet ennyi idő nyekergés (másfél év) után? Remélhetőleg azért csak nem annyira vészes a helyzet? Miből tudom esetleg ránézésre ellenőrizni az állapotukat?

Ilyen korú autónál nem lehet gond! Nyitott ajtónál le fel nem lehet kotyogás. biztosan nincs is, szerintem a gumi tömítések nyiszoroghatnak amit érdemes néha glicerin+u.a. víz keverékével kenni. A szilikont semmiképpen ne használd, mert az csak nyikorgósabbá teszi. Az ülésre még nem gondoltál? itt olvasva tipushiba!

Link to comment
Megosztás:

Ilyen korú autónál nem lehet gond! Nyitott ajtónál le fel nem lehet kotyogás. biztosan nincs is, szerintem a gumi tömítések nyiszoroghatnak amit érdemes néha glicerin+u.a. víz keverékével kenni. A szilikont semmiképpen ne használd, mert az csak nyikorgósabbá teszi. Az ülésre még nem gondoltál? itt olvasva tipushiba!

Köszi, megnyugtattál. Az ajtó nyekergést megszüntettem már épp ma. A zár zsírzása segített. Az ülés nyekergés az egy más tészta, az tényleg típushiba. Az még egy plusz nyekergésforrás szokott lenni (tavaly nyár volt a legjobb: ajtó + ülésnyekergés egyszerre), de ez jelenleg még nem üzemelte be magát nálam, úgyhogy per pillanat egyelőre teljesen zajmentes autóm van...

Link to comment
Megosztás:

én már kedden kezdeni szeretnék, csak az akkérdés, hogy a bankból mennyi idő alatt engednek el.

szerencsére próbaidős vagyok, ugy hogy gyorsan elfognak... 8)

Próbaidő alatt simán leléphetsz bármikor. Mondjuk nem biztos, hogy jó felégetni a hidakat magad után :wink:

De ez már nagyon OFF :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sztem már nem veszik be sehova... inkább megyek vele roncstelepre :wink:

Na de jakkor majd megoldható, hogy állítotok kicsit rajta? Vagy esetleg ezt a műveletet érdemes saját magam csinálnom?

kell hozzá egy 40 es torx kulcs, és egy kalapács és akár te is megcsinálhatod....

én megveszem tőleg ha akarod. adok érte másfelet :wink: :(

Link to comment
Megosztás:

kell hozzá egy 40 es torx kulcs, és egy kalapács és akár te is megcsinálhatod....

én megveszem tőleg ha akarod. adok érte másfelet :wink: :(

Olyan nagy torx kulcsom most hirtelenjében nincsen. Majd akkor ti...

Másfél tehénért + 1 kecskéért :wink: Asszem farmot nyitok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.