Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem holtjáték az, hanem késleltetett gázreakció... ez az e-gas egyik jellemzője.

Ha megpróbálnád állítani a potit, annak emelt alapjárat, és egy hibakód lenne a vége :lol:

Gabinak tuti igaza van, de próbáld ki lenyomod valameddig (2500-as fordulatra) és lassan engeded fel....ha a vége felé még mindíg nem alapjárat...akkor nyugtasd meg magad...ehhez hozzá kell szokni :lol: :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Öreg hiba volt ennyit menni egy olajjal... most nagyon durván nézhet ki a motor belseje, inkább ne is akard tudni :sowwy:

Öblítő adalékot semmiképpen ne tegyél bele, mert a szennyeződéseket tényleg feloldja, de azok rögtön el fogják

tömíteni az olajjáratokat a csapágyaknál és a hidrotőkéknél is (valószínű már most is dugulás miatt csattog valamelyik

tőkéd). Az egyetlen maradéktalanul jó megoldás az, ha le van véve a hengerfej, ki van pucolva (és felújítani és kéne

akkor már, nem vészes árban). És ezzel együtt a kartert is le kell venni, és rendesen átmosni, ahol csak elérhető.

Továbbá az olajpumpát is át kell mosni. Ha szerencséd van, akkor nincs olyan szar helyzet, hogy szét is kelljen

fűzni a blokkot.

Sajnos ezzel jár, ha az ember nem karbantartja a motort rendesen... tudom hogy nem a te sarad ez, de sajna nálad

csapódik le. :lol:

Nos, megemlítettem az szerelőnek ezt a hengerfej felújításos/tisztításos dolgot. Véleménye szerint ez nagy marhaság és aki ilyet javasol az tuti nem ért hozzá :lol: (hangsúlyozom: ebben nem osztom a véleményét, csak a teljesség kedvéért írtam le)

Ő arra esküszik, hogy felönti olajjal a motort (2 liter) és kipótolja gázolajjal (ha jól emlékszem) és így járatja egy ideig. Nem értek a kocsikhoz, de nekem ez nagyon veszélyes manővernek tűnik...

Ezt megcsinálta sok autóval már (többek közt a saját 6-os mazdájával is)

Vélemény? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, megemlítettem az szerelőnek ezt a hengerfej felújításos/tisztításos dolgot. Véleménye szerint ez nagy marhaság és aki ilyet javasol az tuti nem ért hozzá :lol: (hangsúlyozom: ebben nem osztom a véleményét, csak a teljesség kedvéért írtam le)

Ő arra esküszik, hogy felönti olajjal a motort (2 liter) és kipótolja gázolajjal (ha jól emlékszem) és így járatja egy ideig. Nem értek a kocsikhoz, de nekem ez nagyon veszélyes manővernek tűnik...

Ezt megcsinálta sok autóval már (többek közt a saját 6-os mazdájával is)

Vélemény? :lol:

Szerintem azt a szerelőt sürgősen felejtsd el, és ne is ajánlgasd senkinek! :lol:

Az ilyen kókler menjen inkább kapálni vagy árkot ásni :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Ilyet csak akkor csinálnék,ha totális olajsár volna a motorban és semmivel nem tudném kiszedni,de egy normál használtú motorral ilyet művelni... :sowwy:

A szerelő havernál volt olyan,hogy bontott 1.6TD audi mociból (kb 2évet állt)eresztették le az olajat,de nem jött,csak olyan folyékony szappan szerű valami! :lol: Na abba kellett az ilyen mosási művelet.

Én inkább úgy vagyok vele,hogy ami kosz bent van,az jó helyen van,nem kell azt bántani,mert ha kimosod bármivel,lehet olyan helyre rakódik be/le,ahol bajt okoz,vagy elkezd folyni olyan helyről is az olaj,ahol eddig soha.

Link to comment
Megosztás:

Az említett művelet talán egy ifánál célravezető, viszont egy Z-s opel motornál elég nagy károkat okozhatnak vele.

A 30000km-es olajcsere intervallum miatt olyan olajsár rakódik le mindenhol, mint a sárral kevert méz. És ezt úgy

kell elképzelni, hogy helyenként tényleg centi vastagon. Patyiéknál már volt ilyen motorpucolás, konkrétan

egy kisebb vödörnyi olajsár jött ki a motorból! Az olajnak már nem is volt igazán hely :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sza Skacok!

Kipróbáltam a 2500 rpm-re nyomatni és vissza hogy hol van vége a gázpedálnak!

Tapasztaltam hogy mikor visszaáll kb 800 rpm-re(alapjárat) akkor még tudok visszaengedni a gázból!!!

Tehát tényleg ott van a 'LUK' az elején! E-GAS ilyen lenne?...nemtom?! :lol:

Ötlet? :sowwy:

THX a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Sza Skacok!

Kipróbáltam a 2500 rpm-re nyomatni és vissza hogy hol van vége a gázpedálnak!

Tapasztaltam hogy mikor visszaáll kb 800 rpm-re(alapjárat) akkor még tudok visszaengedni a gázból!!!

Tehát tényleg ott van a 'LUK' az elején! E-GAS ilyen lenne?...nemtom?! :lol:

Ötlet? :sowwy:

THX a tippet!

Megnyugtatás képpen próbálj ki egy másik ilyen autót..... -ha van rá lehetőséged :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sza Skacok!

Kipróbáltam a 2500 rpm-re nyomatni és vissza hogy hol van vége a gázpedálnak!

Tapasztaltam hogy mikor visszaáll kb 800 rpm-re(alapjárat) akkor még tudok visszaengedni a gázból!!!

Tehát tényleg ott van a 'LUK' az elején! E-GAS ilyen lenne?...nemtom?! :lol:

Ötlet? :sowwy:

THX a tippet!

Na mindenképpen ezen akarsz lovagolni, akkor vidd be egy márkaszervízbe, ott kb 3-5 ezer forintból

csinálnak egy diagnosztikát tech2-vel, az megmondja, ha van bibi a TPS-el (gázpoti).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

segitségre volna szükségem.van egy g astrám '98-as 1.6 16v ecotec.Egy henger nem megy.A vezérműszij felöl a harmadik.Ma cseréltem gyertyákat mind a 4-et de a hiba ugyanugy megvan.Mi lehet a probléma?Kivettem azt a gyertyát és fekete volt gondolom a benzin miatt.

Aki tud valamit mondani azt megköszönném,fontos lenne köszi.

Üdv.Atesz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

segitségre volna szükségem.van egy g astrám '98-as 1.6 16v ecotec.Egy henger nem megy.A vezérműszij felöl a harmadik.Ma cseréltem gyertyákat mind a 4-et de a hiba ugyanugy megvan.Mi lehet a probléma?Kivettem azt a gyertyát és fekete volt gondolom a benzin miatt.

Aki tud valamit mondani azt megköszönném,fontos lenne köszi.

Ha nem trafóhidas, akkor gyertyakábel. Ha meg trafóhidas, akkor a trafóhíd. Szinte tuti. Csak a gyárit érdemes venni, bár nem olcsó.

Mérd meg a gyertyakábel ellenállását sima ohm mérővel (multiméter). Egyszerűen le tudod húzni a DIS modulról is (ha ez a verzió van).

Link to comment
Megosztás:

Sza Skacok!

Kipróbáltam a 2500 rpm-re nyomatni és vissza hogy hol van vége a gázpedálnak!

Tapasztaltam hogy mikor visszaáll kb 800 rpm-re(alapjárat) akkor még tudok visszaengedni a gázból!!!

Tehát tényleg ott van a 'LUK' az elején! E-GAS ilyen lenne?...nemtom?! :lol:

Ötlet? :sowwy:

THX a tippet!

Na majd jól megnézem az enyémet neked...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a gyujtás kábelt,levettem a trafohídrol,de abba csak egy ilyen rúgó szerü valami van.Annak az ellenállását kéne megmérni?

Tehát neked akkor trafóhidad van? Mert akkor nincs gyújtáskábel :sowwy:

Esélyes lehet még a trafóhíd csatija, nézd meg, minden pin a helyén van-e, fújd be kontaktsprével.

Aztán ha akkor sem megy az a henger, akkor valszeg a trafóhíd cserés, típushiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.