Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

14 perce, padarmisi írta:

Akkor ez okozhatja?

gondolom csere

Emeld meg az autót majd a lengőkar alá tegyél egy bakot vagy egy fatuskót. Engedd rá az autót addig míg a stabrudat megtudod mozgatni. Érezni fogod ha kuka. Recseg-ropog és nagyon könnyen lehet mozgatni.

Így a kép alapján cserés!

Link to comment
Megosztás:

2 perce, gezoli írta:

Emeld meg az autót majd a lengőkar alá tegyél egy bakot vagy egy fatuskót. Engedd rá az autót addig míg a stabrudat megtudod mozgatni. Érezni fogod ha kuka. Recseg-ropog és nagyon könnyen lehet mozgatni.

Így a kép alapján cserés!

Nem olyan nagy tétel szerencsére

köszi a válaszokat

akkor ez okozhatja a fent említett tüneteket igaz?

mert semmi mást nem láttam rendelleneset!

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, padarmisi írta:

Üdv mindenkinek!

egy ideje azt tapasztaltam, hogy egyenetlen úton apró kopogó hang hallatszik az autó elejéből!

Illetve balos kanyarnál ( nagyobbnál) főleg körforgalom stb a jobb eleje nyekereg halkan!

Ma ezt fényképeztem:

ez elvileg a hossz stabilizátor rúd ( stabilizátor gömbfej)

ez a jobb első! Ki van szakadva a gumi az tuti! Ez okozhat ilyen gondokat?

köszi

621467394image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én cserélném! :doze:

Link to comment
Megosztás:

14 órája, FRobi75 írta:

Sziasztok! Ha termosztátot akarok cserélni, (z14xe) milyet érdemes venni?  

https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_26238

 

Wahler, vagy Behr. Vettem Febit, kb. 2 évet bírt ki. A Cromaxon túl is van élet... olcsóbban is beszerezhető:

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P10163&cMegnNr=3997

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, olyan problémám van a kocsival G Astra 1,6 16v ha 10fok fölé emelkedik a kinti hőmérséklet akkor az első indítás után pörög a motor pár percig "zakatol" és utána beáll normálisra az alapjáratom...10fok alatt pedig nem csinálja... akkor meg normális minden indításnál. Nem tudom melyik érzékelőt befolyásolhatja a kinti hőmérséklet. Valakinek volt már hasonló gondja baja? Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 11. at 22:17, celebrin írta:

 

Mindenképpen szettet vegyél mert csak úgy lesz rá garancia! Legalábbis Unixnál így van. ContiTech tökéletes. Ja és a víz szivattyút se felejtsd el! :icon13:

 

Vízpumpának nem sok köze van szerintem a hosszbordás szíjhoz...

 

On 2016. 04. 12. at 7:32, flali írta:

Szett OK. Vízpumpát cserélni csak "panasz" esetén kell... egyébként fölösleges (~300 e-ig)

 

Láncos motornál valóban így van. De szíjasnál a vezérműszíj hajtja, és kellemetlen ha esetleg megszorul...

Nemtom mi az előírás rá, de szokták cserélni vezérléssel együtt...

On 2016. 04. 12. at 8:22, FRobi75 írta:

Sziasztok! Ha termosztátot akarok cserélni, (z14xe) milyet érdemes venni?  

https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_26238

 

Én Febi és Swag között vacilláltam, végül Swag lett (6k Huf).
Árban egy volt a Febivel.
Kb 1-2 hónapja van benne, teszi a dolgát.
A gyári Wahler, azt szokták még ajánlani, az 11k Huf..
Én megkockáztattam az olcsóbbat.

Itt nézz szét: www.alkatreszek.hu
Itt  a Febi is olcsóbb...

Módosítva : outsider
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

6 órája, gezoli írta:

Az lehet, de celebrin kolléga bonat hozzászólására reagált, és ugyan most mobilon nem látom az aláírását, de biztosan rémlik, hogy bonatnak Z14XE a motorkódja... ;)

Ott pedig nem játszik a vízpumpa a hosszbordással. Celebrin gondolom azért nézte be, mert neki meg XEP van.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

16 perce, outsider írta:

Az lehet, de celebrin kolléga bonat hozzászólására reagált, és ugyan most mobilon nem látom az aláírását, de biztosan rémlik, hogy bonatnak Z14XE a motorkódja... ;)

Ott pedig nem játszik a vízpumpa a hosszbordással. Celebrin gondolom azért nézte be, mert neki meg XEP van.

Így van, ott a pont! (bonat z14xe de celebrin x14xe, flali pedig z14xep ezért lett ez kavarc... :icon13:)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Az lehet, de celebrin kolléga bonat hozzászólására reagált, és ugyan most mobilon nem látom az aláírását, de biztosan rémlik, hogy bonatnak Z14XE a motorkódja... ;)

Ott pedig nem játszik a vízpumpa a hosszbordással. Celebrin gondolom azért nézte be, mert neki meg XEP van.

Sziasztok, én éppen tegnap cseréltettem a vezérlésem Z14XE a motorom, de a vezérmű szíj hajtja a vízszivattyút, a hosszbordáshoz nincs köze a vízpumpának. 
De még annál is vagy kézfajta vízszivattyút adtak, meg vagy 3 féle görgös szettet aztán nem győztük cseréltetni mire rendbe lett minden. 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, alibi írta:

Sziasztok, én éppen tegnap cseréltettem a vezérlésem Z14XE a motorom, de a vezérmű szíj hajtja a vízszivattyút, a hosszbordáshoz nincs köze a vízpumpának. 
De még annál is vagy kézfajta vízszivattyút adtak, meg vagy 3 féle görgös szettet aztán nem győztük cseréltetni mire rendbe lett minden. 

Szóval amelyiknél a vízszivattyú a vezérlésben van, ott nem érdemes ezen spórolni, egyébként sem nagy tétel. Ezt jól kiveséztük! :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, bonat írta:

már rég volt...elfelejtettem....
hogy veszi észre az ember ha rossz a termosztát?

Legegyszerűbb ha hideg motornál indítás után nem sokkal megfogod a hűtő felé vezető vastag gumicsövet és ha kis időn belül kezd melegedni, akkor nem zár, tehát cserés. Ha meg nem nyit azt biztos észreveszed :)

Nekem nyáron ment tönkre, városban észre sem lehetett venni, csak hosszútávon vettem észre, hogy visszahűti a vizet.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, outsider írta:

Az lehet, de celebrin kolléga bonat hozzászólására reagált, és ugyan most mobilon nem látom az aláírását, de biztosan rémlik, hogy bonatnak Z14XE a motorkódja... ;)

Ott pedig nem játszik a vízpumpa a hosszbordással. Celebrin gondolom azért nézte be, mert neki meg XEP van.

Igazad van! :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 11. at 21:28, gedikart írta:

Kell vennem egy új akkut az autóba. Az alábbival van van valakinek tapasztalata?

http://gepex.hu/akkumlator/482-exide-premium-64ah-640a-j-50.html

Nos, végül 61Ah; 600A akkut vettem. Egy észrevétel csak, indítózáskor a műszerek meg sem moccannak (előző akkunál 55Ah; 420A kezdettől fogva visszazuhantak a kiindulási állapotba).

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

Nos, végül 61Ah; 600A akkut vettem. Egy észrevétel csak, indítózáskor a műszerek meg sem moccannak (előző akkunál 55Ah; 420A kezdettől fogva visszazuhantak a kiindulási állapotba).

A zsír új akkumulátornál nekem sem játszadoztak a mutatók. Aztán egy fél év után már igen. Akksi kimérve, töltés kimérve, minden 100% (otthoni töltőm tesztere szerint is minden max-on, még a töltési ciklust sem indítja el), ellenben a mutatók az első indításkor táncolnak... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra G 1.6 8v (X16SZR) dobja a motorellenörző lámpát időszakosan. Hibakód: P1405 Azt már tudom,hogy EGR de mi lehet vele a gond? szinte fémtiszta az egész. Segítséget előre is köszönöm. Ja még annyi,hogy le van vakolva,de csak az egyik fele,hogy a szelep tudjon rendesen működni. Esetleg ezt venné észre valahogy?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Pajzs89 írta:

Sziasztok! Astra G 1.6 8v (X16SZR) dobja a motorellenörző lámpát időszakosan. Hibakód: P1405 Azt már tudom,hogy EGR de mi lehet vele a gond? szinte fémtiszta az egész. Segítséget előre is köszönöm. Ja még annyi,hogy le van vakolva,de csak az egyik fele,hogy a szelep tudjon rendesen működni. Esetleg ezt venné észre valahogy?

Szia!

Ameddig nincs leprogramozva a szelep (EGR Cheater)  addig mindig lesz hibakód,és világítani fog a lámpa,nálam is ugyan ez a hibakód.

Hiába tud működni a szelep,a kipufogó gáz nem megy bele,és ezt valahogy érzékeli.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

A zsír új akkumulátornál nekem sem játszadoztak a mutatók. Aztán egy fél év után már igen. Akksi kimérve, töltés kimérve, minden 100% (otthoni töltőm tesztere szerint is minden max-on, még a töltési ciklust sem indítja el), ellenben a mutatók az első indításkor táncolnak... 

Sokan írtátok már hogy új akksinál nem esnek le a mutatók. Nos nálam az a tapasztalat hogy zsír új akksival is ugyanúgy leestek a mutatók indításnál...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok astra g behalt a szakaszos ablaktörlö tud valaki segiten ?? A test megvan csak a 12 addig van meg a szakaszosnál amig a relé behuzva van. Az 1 sebességnél 1(+). és és 2(-) ponton ott a feszültség.A 2 sebesség fokozatnál a 2(-) és 4(+) ponton jön de amint lekapcsolom az ablaktörlöt is megáll a végkapcsolo valamiért nem kap feszt . A relét cseréltem a kapcsolot cseréltem igaz utángyártottat (Csergönél) vettem. A törlömotort is többet kiprobáltunk de ugyanazt produkálja ,szerintem ha test hiba nem mindig ugyanabban az ütemben állna meg .

Link to comment
Megosztás:

On 2016. április 12. at 19:32, gezoli írta:

Emeld meg az autót majd a lengőkar alá tegyél egy bakot vagy egy fatuskót. Engedd rá az autót addig míg a stabrudat megtudod mozgatni. Érezni fogod ha kuka. Recseg-ropog és nagyon könnyen lehet mozgatni.

Így a kép alapján cserés!

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha cserés a hossz stab rúd ( stab göbfej, akkor) mindkét oldalt illik cserélni?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.