Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintem ha nincs hiba nincs mit villogni. X16XEL így működik.

C12NZ Corsa volt eddig, abban azt csinálta, hogy 12-t villogott háromszor, ez vol annak a jele, hogy megy a hibakiolvasás.

Azután villogta a hibát.

Ezek szerint ebben ha összezárom a csatlakozókat, és nincs hiba, akkor az a normális, hogy folyamatosan világít?

Link to comment
Megosztás:

Na ilyet találtam srácok:

kép:

https://cromax.hu/img/P0301091.JPG

2200-2500 Ft körül, és azt írja:

Opel Astra G 1998-2009

alkatrész szivattyú

funkció szélvédőmosó

hátsó ablaktörlő hátsó ablaktörlővel

És nekem hátul se mos, meg elől se. Semmi reakció ha meghúzom (tolom) a kart...

Már csak egyetlen kérdés: hogyan tudom kicserélni? Hol van egyáltalán az ablakmosó szivattyú? ÉS könnyen cserélhető?

Más egyébre kell figyelnem vásárláskor, vagy csak erre hogy hátsó ablaktörlős legyen?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Na ilyet találtam srácok:

kép:

https://cromax.hu/img/P0301091.JPG

2200-2500 Ft körül, és azt írja:

Opel Astra G 1998-2009

alkatrész szivattyú

funkció szélvédőmosó

hátsó ablaktörlő hátsó ablaktörlővel

És nekem hátul se mos, meg elől se. Semmi reakció ha meghúzom (tolom) a kart...

Már csak egyetlen kérdés: hogyan tudom kicserélni? Hol van egyáltalán az ablakmosó szivattyú? ÉS könnyen cserélhető?

Más egyébre kell figyelnem vásárláskor, vagy csak erre hogy hátsó ablaktörlős legyen?

Köszönöm

Szia!

Én szedtem már ki. A lökhárító levétele után találtam egy eldugott csavart! :) máshogy nem tudtam kivenni. És ott egyből látni fogod a szívatyút is! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Utólagosan lehet venni?

ha lehetne se oldaná ez meg a gondodat. azért nincs, mert nem kell.

megemelt autónál, megpörgetett kerékkel nézted? csak mert ha a kasztnit emelted, a futómű meg lógott, nem fog egyenletesen, simán járni a tökéletes sem...

Link to comment
Megosztás:

ha lehetne se oldaná ez meg a gondodat. azért nincs, mert nem kell.

megemelt autónál, megpörgetett kerékkel nézted? csak mert ha a kasztnit emelted, a futómű meg lógott, nem fog egyenletesen, simán járni a tökéletes sem...

Teljesen mindegy hogy nézem emelve járó kerékkel vagy állva kb: 2000 fordulaton érezni a rezonanciát, és a jobb féltengelyre adja ki a legnagyobb rezonanciát. Persze ezt belülről az elektromos gázpedálnál szintén érezni és a váltókaron is! Tartó bakok cserélve!!! :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy hogy nézem emelve járó kerékkel vagy állva kb: 2000 fordulaton érezni a rezonanciát, és a jobb féltengelyre adja ki a legnagyobb rezonanciát. Persze ezt belülről az elektromos gázpedálnál szintén érezni és a váltókaron is! Tartó bakok cserélve!!! :sneaky:

Én első körben megcserélném a két első kereket, hátha annak a kiegyensúlyozásával van a baj!?

Féltengely nem lehet gyanús, hogy kezdenek már bekopni a golyók, kicsit elforgatott kormánynál is rezonál?

Link to comment
Megosztás:

Én első körben megcserélném a két első kereket, hátha annak a kiegyensúlyozásával van a baj!?

Féltengely nem lehet gyanús, hogy kezdenek már bekopni a golyók, kicsit elforgatott kormánynál is rezonál?

Elég csak a gázpedálra lépnem és már érezni a rezonanciát! Tökmindegy, hogy gurulok vele vagy nem .

Link to comment
Megosztás:

Elég csak a gázpedálra lépnem és már érezni a rezonanciát! Tökmindegy, hogy gurulok vele vagy nem .

Motortartó bakok, stabilizátor gumija?

Láncos a vezérlés, azt írtad, ugye!? Nem ismerem a konstrukciót, de nel lehet, hogy a lánc hullámzik, mert nem elég feszes?

Esetleg a lendkereket alaposan szemügyrevenni.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy hogy nézem emelve járó kerékkel vagy állva kb: 2000 fordulaton érezni a rezonanciát, és a jobb féltengelyre adja ki a legnagyobb rezonanciát. Persze ezt belülről az elektromos gázpedálnál szintén érezni és a váltókaron is! Tartó bakok cserélve!!! :sneaky:

ha jól értem álló helyben is csinálja...még annyit próbálj meg, nyomd ki a kuplungot...ha úgy is rezonál, csakis a motor adhatja. váltó, főtengely, kerekek kilőve...írták itt a lendkereket, ami lehet, bár ritka...szóba jöhet még a főtengelyen lévő ékszíjtárcsa, abban van egy rezgéscsillapításra szolgáló gumi (az agyrész és a futógyűrű között), az lehet még sérült talán...a rezonáló fordulaton nézz rá az ékszíjtárcsára, ha az nem "simán" fut, ott keresgélj...

Link to comment
Megosztás:

ha jól értem álló helyben is csinálja...még annyit próbálj meg, nyomd ki a kuplungot...ha úgy is rezonál, csakis a motor adhatja. váltó, főtengely, kerekek kilőve...írták itt a lendkereket, ami lehet, bár ritka...szóba jöhet még a főtengelyen lévő ékszíjtárcsa, abban van egy rezgéscsillapításra szolgáló gumi (az agyrész és a futógyűrű között), az lehet még sérült talán...a rezonáló fordulaton nézz rá az ékszíjtárcsára, ha az nem "simán" fut, ott keresgélj...

Ok köszi Majd szombaton lessz a nagy teszt :omg:

Link to comment
Megosztás:

Lánc volt cserélve és elötte is volt rezgés!

Azt próbáltad már, hogy úgy próbálod lokalizálni a problémát, hogy valaki nyomogatja a gázt, te meg a motornál kézrátéttel megpróbálod szűkíteni, hogy egyáltalán a motor melyik része felől indul ki a vibráció!?

A rezgés teljesen lineárisan mozog a fordulattal, vagy van olyan , ahol nem nő már a fordulattal, vagy hirtelen megszűnik?

Ha teljesen lineárisan megy a fordulattal, akkor sanszosabb a forgó alkatrészekkel foglalkozni, és nem a motor felfüggesztés a fő gyanúsított.

Link to comment
Megosztás:

A képen látható piros téglalappal jelölt alkatrész micsoda?

A vákuumcsöve tiszta lyuk volt, ez okozhat nagy fogyasztást?

Simán falsot tud szívni a motor, ha lyukas a vákuumcső, okozhat túlfogyasztást. Mellesleg a szabályzó sem tud rendeltetésszerűen működni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na ilyet találtam srácok:

kép:

https://cromax.hu/img/P0301091.JPG

2200-2500 Ft körül, és azt írja:

Opel Astra G 1998-2009

alkatrész szivattyú

funkció szélvédőmosó

hátsó ablaktörlő hátsó ablaktörlővel

És nekem hátul se mos, meg elől se. Semmi reakció ha meghúzom (tolom) a kart...

Már csak egyetlen kérdés: hogyan tudom kicserélni? Hol van egyáltalán az ablakmosó szivattyú? ÉS könnyen cserélhető?

Más egyébre kell figyelnem vásárláskor, vagy csak erre hogy hátsó ablaktörlős legyen?

Köszönöm

Nem kell a lökhárítót levenni!!!

Leveszed a bal első kereket (de lehet, hogy elég ha kifordítod jobbra). A kerékjárati doblemezt kell kiszedni, de csak félig. Két patent és egy vagy két torx fejű kárpitcsavar fogja. Ekkor már látni fogod a szivattyút!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt próbáltad már, hogy úgy próbálod lokalizálni a problémát, hogy valaki nyomogatja a gázt, te meg a motornál kézrátéttel megpróbálod szűkíteni, hogy egyáltalán a motor melyik része felől indul ki a vibráció!?

A rezgés teljesen lineárisan mozog a fordulattal, vagy van olyan , ahol nem nő már a fordulattal, vagy hirtelen megszűnik?

Ha teljesen lineárisan megy a fordulattal, akkor sanszosabb a forgó alkatrészekkel foglalkozni, és nem a motor felfüggesztés a fő gyanúsított.

Pont ezt mondom, hogy a jobb féltengelyen érezni a legjobban a rezonanciát máshol kisebb! de az egész kasznira kimegy.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt mondom, hogy a jobb féltengelyen érezni a legjobban a rezonanciát máshol kisebb! de az egész kasznira kimegy.

Az a hozzászólás elkerülte a figyelmemet, elnézést.

És a jobb féltengelyen a felső féltengelycsuklónál nézted, tehát egyértelmű, hogy magából a motroblokkból belülről rázza valami a féltengelyt, vagy kívülről a kerék felől nézted, tehát elképzelhető, hogy mondjuk a generátorból jön, vagy valamelyik szíjkerékből , esetleg a vezérlésből, ami a blokk jobb oldalát rázza, és ezt lehet kívülről a keréknél érzékelni, ahogy a féltengely kivezeti?

Link to comment
Megosztás:

Az a hozzászólás elkerülte a figyelmemet, elnézést.

És a jobb féltengelyen a felső féltengelycsuklónál nézted, tehát egyértelmű, hogy magából a motroblokkból belülről rázza valami a féltengelyt, vagy kívülről a kerék felől nézted, tehát elképzelhető, hogy mondjuk a generátorból jön, vagy valamelyik szíjkerékből , esetleg a vezérlésből, ami a blokk jobb oldalát rázza, és ezt lehet kívülről a keréknél érzékelni, ahogy a féltengely kivezeti?

mi az a felső féltengelycsukló?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.