Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

ma jól megrestauráltam az autómat.

vót kuplung csere jó kemény vót, most jó puha :wink:

vót kerékagycsapágy csere , kettő darab, mostmár nem bug a csapágy,

vót féktárcsa és fékbetét csere, mert a régi má kopott volt

vót váltóolaj csere, mert hidegen nagyon nehéz volt kapcsolgatni.

viszont az első gumijaim belül kagylósra koptak..... 25.000 km-t mentem vele. :lol:

ugyhogy most majdnem elköltöttem 200.000 forintocskát az autóra :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

2003.októberben vettem (Corsa) és 2006-ig tehát 3 évig érvényes.

Bizony ez nem rég változott. És ráadásul az idősebbeket azt hiszem 6-éves kor után, már évente kell ugyanúgy, mint ha nem lenne benne katalizátor.

Ja, bocs, nem ugyanúgy, mert a katalizátorosra többet kell fizetni. :x

Link to comment
Megosztás:

Bizony ez nem rég változott. És ráadásul az idősebbeket azt hiszem 6-éves kor után, már évente kell ugyanúgy, mint ha nem lenne benne katalizátor.

Ja, bocs, nem ugyanúgy, mert a katalizátorosra többet kell fizetni. :x

A enyém nyócc éves és még 2 évente jár. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szomorú lennék, ha jövöre is kéne menni... :?

Pedig az leszel. :smt009 2000-ben vettem az 5 éves R19-et 6-éves korában műszaki + a lejárt 3 éves zöldkártya. 8 évesen csak műszaki, mert még 3 évre adták a ződadót. 9 évesen azaz 2004-ben zöld kártya és már csak 2005-ig. Ha nem adom el most a zöldkártya + műszaki+ betelt forgalmi, hát nem kis pénz lenne. Ennyiből inkább a fékellenőrzéseket finanszíroznám. Bizony inkább kifutásra megyek, mert mikor bele kell lépni sok régi példány nem tud megállni mögöttem. A biztonságba és az emberéletbe szerintem többet segítene, mint az a fuvaros cégekhez mérve elenyésző kibocsátás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég érdekes szitu volt ma. El akartam indítani a kocsit (Astra G), de nem fordul a kulcs. Nem gond, biztos a kormányzár szarakodik, csak meg kell rángatni. De semmi. A kulcs azóta teljesen elfordíthatatlan. Már kipróbáltuk a pótkulcsot is, de semmi. Az a szép az egészben, hogy a kormány zárva van, tehát nem sok mindent lehet a kocsival kezdeni. :? (még szerencse, hogy az udvarban áll :wink: )

Lécci ha tudtok segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég érdekes szitu volt ma. El akartam indítani a kocsit (Astra G), de nem fordul a kulcs. Nem gond, biztos a kormányzár szarakodik, csak meg kell rángatni. De semmi. A kulcs azóta teljesen elfordíthatatlan. Már kipróbáltuk a pótkulcsot is, de semmi. Az a szép az egészben, hogy a kormány zárva van, tehát nem sok mindent lehet a kocsival kezdeni. :? (még szerencse, hogy az udvarban áll :wink: )

Lécci ha tudtok segítsetek!

Semmi alap nélkül: ha biztonságos helyen vagy, húzzátok le az ablakokat, ha elektromos, ajtót nyit amikor már nem a napon áll. Este, ha lehűlt próbáld meg. Ha megy "keresse fel OPEL partnerét"! Még egyszer "Halvány lilám" sincs mi lehet, de ha építőbb választ nem kapsz én ezt tenném. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy fateromé a kocsi és valamit ki kéne fundálnom, mire hazaér! :roll: :lol:

Ajajjjjjjjjjjjjj ;) :( :D :D :D

Asszem most le fogsz bukni :roll:

G-nél nem tudom mi a helyzet, de a fiatalabb F-eknél elő szokott fordulni, hogy a "zárszerkezet" megmakacsolja magát - eltörik benne tán valami - és ott csak a csere segít :lol:

Link to comment
Megosztás:

Semmi alap nélkül: ha biztonságos helyen vagy, húzzátok le az ablakokat, ha elektromos, ajtót nyit amikor már nem a napon áll. Este, ha lehűlt próbáld meg. Ha megy "keresse fel OPEL partnerét"! Még egyszer "Halvány lilám" sincs mi lehet, de ha építőbb választ nem kapsz én ezt tenném. :lol:

Én is erre gondoltam, de ti biztosan jobban vágjátok a dolgokat!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Annyira azért nem szorul a hurok! Faterom már tudja! Utoljára nem is én mentem vele. Csak egész nap kint volt a tűző napon, és délutánra már nem akart menni! Az az érdekes, hogy eddig nem csinált ilyet és hogy még pár mm-t sem fordul. :shaking:

Köszi, hogy ennyire segítőkészek vagytok! Nem is mertem volna gondolni, hogy regelésem után 30 perccel már válaszoltok is! :shock:

Még 1x köszi mindenkinek.

Asszem megpróbálom estefelé átszellőztetni.

Link to comment
Megosztás:

Ajajjjjjjjjjjjjj ;) :( :D :D :D

Asszem most le fogsz bukni :roll:

G-nél nem tudom mi a helyzet, de a fiatalabb F-eknél elő szokott fordulni, hogy a "zárszerkezet" megmakacsolja magát - eltörik benne tán valami - és ott csak a csere segít :lol:

Nem figyeltél, ASTRA G :wink:

Link to comment
Megosztás:

Annyira azért nem szorul a hurok! Faterom már tudja! Utoljára nem is én mentem vele. Csak egész nap kint volt a tűző napon, és délutánra már nem akart menni! Az az érdekes, hogy eddig nem csinált ilyet és hogy még pár mm-t sem fordul. :shaking:

Köszi, hogy ennyire segítőkészek vagytok! Nem is mertem volna gondolni, hogy regelésem után 30 perccel már válaszoltok is! :shock:

Még 1x köszi mindenkinek.

Asszem megpróbálom estefelé átszellőztetni.

Ha már tudja, akkor azt is hová forduljon. Opel assistant működik, és lehet erőműves Opel? akkor még biztosabb, ez a dolguk. Neked csak a "többiről kell mesélned" , vagy nem? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem figyeltél, ASTRA G :wink:

Jaj könyörgöm ne játszuk ezt, ilyen meleg ivdőjárási körülmények közepette :D

Ott volt, hogy "G-nél nem tudom mi a helyzet" de ha korábbi Astra modelleknél előfordulhat ilyesmi, akkor nem tartom elképzelhetetlennek, reálisan előforulhat, hogy G Astra-nál is lehetséges ilyesmi :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.