Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szélsőséges esetben (ha a kontakthiba nem akar elmúlni) akkor fixre lehet forrasztani a vezetékeket a már említett ülés alatti csatlakozóban és utána kiüttetni a hibakódot, akkor az életben nem jön elő többet újra, viszont gondban leszel ha megint ki akarod venni az ülést.

Inkább valami csatlakozót venni, ami brutálabb, és lecserélni arra, akár még valamilyen kábelsarú párossal, de akkor műanyag burkolattal venni, ez nem csúszik szét, és jól érintkezik! http://www.hestore.hu/cat_232.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,4 XEP astrám. Már egyszer cseréltem benne vezérlőt.

Most újra beugrik a vezérlő hiba : a kód 1120. Ez a gázpedál kódja, de ezt már kicseréltem egy másikkal és azzal is jeletkezett.

Néha ritkán, de néha naponta többször is beugrik szervíz módba. Nagyon bosszantó,

MIt lehet ilyennel kezdeni?

Győri vagyok, már egy rakás pénzt elköltöttem a vezérlő cserére 1 éve.

Jelentkezett már másnál is ez a hiba. Vezérlőt lehet javítani?

Válaszotokat várom!

üdv.:

Link to comment
Megosztás:

akár az is lehet :)

a szellőztető szelep a fojtó mögött lefelé találod..

lehet hogy motor olajjárat mosás nem ártana ..

Azon már túl vagyok! A jelenség érdekes, mert 2 napig semmi aztán elkezdi 1 félnapot aztán megint semmi!

a szellőztető szelep a fojtó mögött lefelé találod... nincs róla valami fénykép?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Csináltam egy videot!

Hallgassátok meg lécci és várom az ötleteket!

Köszi.

Kicsit off, de nekem anno a Ladánál volt egy ilyen csattogó/daráló hang. 1700-2000 fordulat között lehetett hallani.Lánc feszessége, rezgéscsillapító, szelephézag, gyújtáselosztó rendben volt. Végén elvittem szerelőhöz, aki kapásból láncra gondolt, de mondam neki hogy az ok. Majd kiderítette, hogy a generátort a vízpumpával összekötő lemez rezgése okozza, ugyanis hiányzott egy 17 vagy 19-es csavar onnét.

Nem lehet hogy bármi hasonló lemez/csavar nálad így megvezeti a hangot?

Link to comment
Megosztás:

oldal légzsákos(ülés) viszont mit takar a szenzor? hol van az?

nem lehet a kormányátvezetőnél a kábel?

Az oldallégzsák szenzora az ajtóban van. Kormányátvezetőhöz semmi köze, viszont az ajtóátvezetőnél még akár lehet is probléma, vagy tényleg maga a szenzor halt meg. Az ülés alatti csatlakozóban az övfeszítő és a légzsák vezetékei vannak, azokra gondolom nem ezt a hibát dobja, de ezt nem tudom biztosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra G 2.0 dti kocsikám és azt hiszem az előző tulaj valami extra sport rugókat plusz lengéscsillapítókat rakott a kocsira... szép meg lapos meg minden de annyira kemény hogy kiveri a vesémet...

http://kepfeltoltes.hu/view/120823/1014857482012-07-13_09.43.01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120823/2012-03-28_13.35.25_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és a következő lenne a kérdésem:

Astra G Bertone lengéscsillapitó plusz rugókat lehet beleszerelni? az jó lenne? nem szeretném a sima gyárikat... ha jól hallittam a Bertone egy picivel alacsonyabb mint a sima Astra... csak nehogy a végén ugyanazt kapjam :D

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.