Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hy all :)

az lenne a kérdésem hogy astra ablaktörlőre külön gumit forgalmaznak ablaktörlőhöz

Ha igen mi a cikkszáma elsők , és hátsó.

Köszönöm

Ma lemostam a kocsit és az ablaktörlő gumi takarítás közben, mikor éppen végighúznám vizes rongyal szépen a kezembe maradt a törlő része. Holnap nézhetek rá valamit. Ja és esik az eső! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ma lemostam a kocsit és az ablaktörlő gumi takarítás közben, mikor éppen végighúznám vizes rongyal szépen a kezembe maradt a törlő része. Holnap nézhetek rá valamit. Ja és esik az eső! :unsure:

Tolass, vazze! Hátul is van ablaktörlőd! :D :omg: :lipssealed:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod, akkor mélyen zsebbe nyúlok és az lesz :( 30 körül van. Csak a lámpa zavar, amúgy ha lehúzom, megy rendesen, csak ugye akkor folyamatosan világít a motorkontroll lámpa.

Azért a gyári bontott is megérheti. Az új árának a töredékéért lehet beszerezni, az állapota elárul sokmindent az előéletéről és ha szerencséd van évekig is elautózol vele hibamentesen. Ha nincs, akkor sem nagy ügy a cseréje. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyári folyadék az elektrohidraulikus kormányszervóhoz nem olcsó, majd' 5000Ft egy liter (4669 egész pontosan). A cikkszáma 194 07 15, ez alapján tudni fogják a szalonban hogy mit szeretnél.

Mindenképp elektrohidraulikus szervóhoz valót vegyél bele ha olyanod van (ez zöld színű), a sima hidraulikus szervóhoz való piros nem jó!

Köszönöm az infót, tehát zöld kell, a piros nem jó. Gondolom, hogy elektrohidraulikus, mert van egy villanymotor, amire rá van ültetve a tartály és amikor tekerem a kormányt olyan "aranyos" hangja van! :icon1: Van olyan Astra amiben sima hidraulikus szervó van? Ez nekem új!

Egyébként alánéztem és a szervón sehol egy olajfolyást nem találtam, de akkor mitől fogyott el? 13év alatt eltűnhet belőle a folyadék csak úgy? Mert szerintem nem nagyon nézett rá senki eddig. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyári folyadék az elektrohidraulikus kormányszervóhoz nem olcsó, majd' 5000Ft egy liter (4669 egész pontosan). A cikkszáma 194 07 15, ez alapján tudni fogják a szalonban hogy mit szeretnél.

Mindenképp elektrohidraulikus szervóhoz valót vegyél bele ha olyanod van (ez zöld színű), a sima hidraulikus szervóhoz való piros nem jó!

Most jutott eszembe... hátha... valakinek nincs elfekvőben a fenti szervófolyadékból 1 lityi? Adnék érte cserébe egy alig használt ASUS WL-520G wifi routert! Itt hirdetem: http://aprod.hu/hirdetes/asus-wl-520g-eros-wifi-router-IDisLG.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma reggeli történetem: Tegnap este kifőtt az egyik távolsági izzóm, mentem, vettem újat, kicseréltem, semmi máshoz nem nyúltam. Kulcs be, gyújtást ráad, elalszik aminek el kell, chech engine villog (nem pedig világít ahogy szokott), inditom és semmi. Megismételtem 2-3x semmi, ugyanigy villog (amit ugy tudok csak 2 láb összekötésével hibakód kiolvasásnál kéne hogy csináljon.) Motorháztető fel, néztem mihez nyúlhattam, de semmi. Újra gyújtás rá, már rendesen világított, és indult is az autó. Ez miért lehetett?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma reggeli történetem: Tegnap este kifőtt az egyik távolsági izzóm, mentem, vettem újat, kicseréltem, semmi máshoz nem nyúltam. Kulcs be, gyújtást ráad, elalszik aminek el kell, chech engine villog (nem pedig világít ahogy szokott), inditom és semmi. Megismételtem 2-3x semmi, ugyanigy villog (amit ugy tudok csak 2 láb összekötésével hibakód kiolvasásnál kéne hogy csináljon.) Motorháztető fel, néztem mihez nyúlhattam, de semmi. Újra gyújtás rá, már rendesen világított, és indult is az autó. Ez miért lehetett?

Kontakt hibád lenne valahol?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. abban tudna esetleg segíteni valaki, hogy az autóm 2 esbe mindig 2000 es fordulatnál megtorpan egy kicsit ,aztán megy rendesen.Ami volt cserélve, üzemanyagszűrő, olaj olajszűrő, levegőszűrő. EGR gyanús????avagy mi lehet még? Astra G z12xe 2001.

Link to comment
Megosztás:

De, immo hibánál folyamatosan villog. Asszem teker, de nem indul.

Immo hibánál a kulcsos autó villog nem a "tűzcsap". Legalábbis nálam az villogott mikor kipróbáltam hogy kiveszem az immo chipet. Amúgy úgy van ahogy mondod teker de nem indul? Nem érdemes játszani mert csak az akku merül le.

Link to comment
Megosztás:

De, immo hibánál folyamatosan villog. Asszem teker, de nem indul.

Énis erre gondoltam, volt a multkorában hibakód kiolvasásnál benne valami immo hibakód, de nem rémlett hogy ilyet csinált volna.. valamelyik nap kiolvasom a kódokat belöle, remélem romlik el ez is, kicsit unom hogy mire megcsinálok valami nyűgjét addigra előjön egy újabb hiba... :(

Link to comment
Megosztás:

Én a hétvégén töltettem fel gázzal és érdekes módon elkezdett valami sziszegni, előtte nem volt hangja (félig volt gázzal a rendszerrel). Nem tudtam hova tenni a dolgot, de egy 10 km után elhallgatott ... most én is figyelem, hogy legközelebb mi lesz... <_<

Senkinek semmi ötlete, hogy mitől lehet hangosabb a klímám töltés után mint előtte vagy lehet semmi köze a kettőnek egymáshoz? Sajnos nem múlik el és a hang elég zavaróan hallatszik a kocsiban. A klímás srác rendes volt, mert mondta, hogy szombaton menjek vissza és megnézik, de nem tapasztaltak még hasonlót ennél a típusnál :S.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni, hogy 2000-es Caravanba hány és milyen teljesítményű műszerfal izzó kell?

Kicseréltem múltkor 4-5 napja 2db norauto-ban vett-re de az egyik kiéget, vagy már nem is működött.

Most szeretném mind kicserélni már, csak nem tudom milyen kell (ahogy láttam eltérő van fent a ködfénynek, a műszereknek is és az lcd-nek is).

Öszintén, megvenném és betenném őket, nem szeretném kivenni, elcammogni a boltba velük majd hazamenni és betenni, ezért kérdezném és nem nézném meg magam. :)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, de létezik, hogy ez mind egyfajta?

Minden link a http://www.nemethelektronika.hu/node/13911 -ra mutat.

Pár napos emlékeim szerint a felső két izzó narancssárga, az alatta 3 vagy 4 azok szürkésfehérek, és az LCD izzója fehér foglalatú, és az LCD más izzó kinézetű is volt, mint valami halogén mini izzo agy mi.

Létezhet, hogy eltérők watt-ba? vagy csak már voltak cserélve előttem is és ilyen lett. ? :)

Link to comment
Megosztás:

Senkinek semmi ötlete, hogy mitől lehet hangosabb a klímám töltés után mint előtte vagy lehet semmi köze a kettőnek egymáshoz? Sajnos nem múlik el és a hang elég zavaróan hallatszik a kocsiban. A klímás srác rendes volt, mert mondta, hogy szombaton menjek vissza és megnézik, de nem tapasztaltak még hasonlót ennél a típusnál :S.

Hali!

Igaz ugyan hogy nem klímás topic de remélem belefér a válasz. Ha DELPHI NX a komprid akkor sajna ezzel a hanggal együtt kell élned. Azért lett hangosabb mint előtte mert most hogy van gáz benne most "dolgozik" a klíma. És ugye akkor van hangja a komprinak meg akkor fogja a motort ha teszi a dolgát. Hűvösebb időben nekem is halk mert akkor nincsen dolga. De mikor jó meleg van akkor biza hangos. Sajna ezek a 2001 után gyártott nx komprik hangosak. Nem tom én sem hogy miért de engem is idegesít, de amennyibe a csere lenne azért elhallgatom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.