Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne, hogy a benzinszűrőt szeretném kicserélni de nem tudom hogy milyen irányba kell tenni, mert érdekes módon a régin a nyíl az autó hatsó része fele mutat, de tudtommal a nyíl a motor fele kellene mutasson.

Most vajon nekem forditva tették a régit?

Mi történhet ha fordítva van a szűrő?

Az autóm opel astra g, X16SZR motorral.

Esetleg ha valaki tudna képet feltenni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is töltés, és vagy akksi hiba!

mr.bb is erre tippel.

Nem világít egy piros "lámpa" középen? (töltés)

Mennyi idős az akksi? 4 év felett, ajándék minden nap! (akksi)

Nekem 2x volt töltés gondom.

1x generátor csapágy. Csúnya hangja is volt! Aztán széttört 1-2 csapágygolyó.

A forgórész össze-vissza mozgott, nem érintkezett a szénkefe.

Nem volt gerjesztés, nem volt töltés.

2x rá 2 hónapra, a diódasor...

Ez a tipikus. Ez szokott elromlani.

Nagyon köszönjük mindkettőtöknek a segítséget, akkor ez irányban indulunk. Én is kérdeztem, hogy nem-e gyulladt ki neki esetleg egy chek-in, vagy más lámpa, de azt mondta, hogy nem.

Kérdés: mi köze a szervonak a töltéshez, generátorhoz? Vagy a rossz töltés miatt meghülyül a komplett elektronika és az okozza?

...és ha már generátor, akkor van-e valami megbízható mesteremberetek, aki nem lehúzza a polgárt, hanem korrekten elvégzi a feladatot. (Békáson lakik a srác, ott áll most a kocsi és már előre látom, hogy nekem kell elvontatni, úgyhogy jó lenne ha nem Záhonyban lenne a szakibácsi. De ha a generátor relatíve könnyen levehető, akkor inkább azt vállalnám be, mint a vontatást)

Link to comment
Megosztás:

delphi klíma eltört külső belső levegő állító lapát csere javítás

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=523738

by lecso

Sziasztok!

Ismerős Astrájában eltörött a belső levegő keringtetés csappantyúja. Kellene cikkszám, hogy rendeljünk másikat, mert a unixos kollega nem találta meg. Delphi típusú a fűtés.

Köszönet!

Balageaxe

Nézd csak!

Így is meg lehet csinálni,mert nem tudom,hogy árulják-e magában a lapátot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem egy 2005/11. havi Opel Astra G-m (2006os modell) van, 1.6 Ecotech Twinport 76kw, 103 LE motorral.

Igazából, 3 hete vettem, így elég zöldfülű vagyok ezzel a géppel kapcsolatban.

Első dolog amit szeretnék kérdezni, hogy mai napon menet közben kigyulladt a kis sárga motorhiba visszajelző, s nem alszik el, folyamatosan világít ... ezt egyenlőre én a ruszki benzinnek teszem be, bár minden tankolásnál veszek hozzá spuri adalékanyagot, és nem veszek észre semmi teljesítmény csökkenést.

Második, hogy gyorsításnál egy olyan 2-2.500 as fordulatig van egy érdekes sípoló hang, egy ismerős szerint ez a modell már 2 csövön "szedi" a levegőt, alacsonyabb fordulaton egy vékonyabb, magasabb fordulaton egy vastagabb csövön. Nem tudom ez mennyire korrekt válasz ezzel kapcsolatban, ezért is írok ide is.

Végezetül, 1-be elindulásnál néha van (attól függ mekkora gázt adok) egy érdekes szinte huhogó hang, mintha valami nagyon finom dízel lenne. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindegy, hogy Delfi, vagy Behr. A zsalu ua.

Dehogy mindegy.

Még csak nem is hasonlítanak. A Delphi rendszerű fűtésnek egy lapos csappantyúszerű valamije van, ennek szokott a tengelyvége (asszem) letörni, a Behr rendszerű fűtésnél meg a külső-belső levegő elosztásáért egy félgömbcikk-szerű elem szolgál, ennél ez az elgyengülésből adódó típushiba ismeretlen, ott max. a mozgató rudazat szokott szétakadni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem egy 2005/11. havi Opel Astra G-m (2006os modell) van, 1.6 Ecotech Twinport 76kw, 103 LE motorral.

Igazából, 3 hete vettem, így elég zöldfülű vagyok ezzel a géppel kapcsolatban.

Első dolog amit szeretnék kérdezni, hogy mai napon menet közben kigyulladt a kis sárga motorhiba visszajelző, s nem alszik el, folyamatosan világít ... ezt egyenlőre én a ruszki benzinnek teszem be, bár minden tankolásnál veszek hozzá spuri adalékanyagot, és nem veszek észre semmi teljesítmény csökkenést.

Második, hogy gyorsításnál egy olyan 2-2.500 as fordulatig van egy érdekes sípoló hang, egy ismerős szerint ez a modell már 2 csövön "szedi" a levegőt, alacsonyabb fordulaton egy vékonyabb, magasabb fordulaton egy vastagabb csövön. Nem tudom ez mennyire korrekt válasz ezzel kapcsolatban, ezért is írok ide is.

Végezetül, 1-be elindulásnál néha van (attól függ mekkora gázt adok) egy érdekes szinte huhogó hang, mintha valami nagyon finom dízel lenne. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv.

Hibakódot villogtattál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ötleteket kérnék tőletek a következő problémára, az én hozzáértésem limitált:

Négy éves 1.4 Astra G-ről van szó (70k km). 110-120 felett autópályán elkezd rázni a kormány (a kasztnin is érezni), 140 körül már-már ijesztő.

Az egyenesfutás jó, alacsony sebességnél nem tapasztalok semmit.

Amit eddig tettem ezügyben:

- kerék kiegyensúlyozás (2X); hátsó kerekek előre, elsők hátra; gumik/felnik jónak tűnnek; kerékösszetartás ellenőrizve; gömbfejek szintén jónak tűnnek

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.