Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

ülés témával kapcsolatban kérdeznék, nem találtam róla semmit a keresőben.

Az első ülések qrvára nyekeregnek! De rájöttem, hogy a fejtámla ahová becsúszik ott nyikorog.

Nem tudom, hogyan lehetne orvosolni a dolgot, de ha megmozgatom a fejtámlát előre felé, akkor nyöszörög

a támlában a tartója. Érdekes, hogy mintha rugós lenne, mert előre lehet billenteni, de visszaugrik a helyére.

Szedte már szét valaki, vagy ez ilyen és meg kell szokni? Csak már az agyam szétmegy, amikor útegyenetlenségnél az asszony alatt nyikorog

az a szar! Pedig nem egy vastag fajta a szentem. <_<

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

A gondolatmeneted teljesen logikus felépítésű, de azt azért nem mondanám általánosságban , hogy

olcsó az Astrákba a termosztát.

Az enyém egy régi konstrukció (2000) X14XE motorral és a termosztát pl. Gates 15-20 eFt...

Ezt én nem nevezném olcsónak...

Mert nem ismered a trükköt!

A gyári termosztát az enyémbe is (Z18XE) valami 18e Ft körül van, de azért mert ezt házzal együtt adják. Ellenben ha leveszed a termosztátházat (ez nem szokott tönkremenni, teljesen felesleges cserélni minden alkalommal amikor termosztátot cserélsz), akkor láthatod hogy nagy általánosságban pontosan olyan termosztát van benne mint mondjuk az őskövület (de egyébként kitűnő) C20NE motorban, azaz teljesen jól belepasszol a házba a 2500Ft-os Wahler (én csak ilyet vennék, ez a legmegbízhatóbb) termosztát is. <_< Az egyetlen probléma ezzel a termosztátház tömítése, amit külön nem lehet megvenni (ha megveszed a tizensokezer forintos gyári termosztátot házzal együtt akkor abban természetesen benne van), úgyhogy ha szétszedéskor elszakad akkor bukta van, szóval kellő gondossággal kell nekiállni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Friss Astra G tulajdonosként kérem szíves segítségeteket: 2003-as 1.2 16v autóm hideg indítás után ahogy elindulok mindig rángat négyet. ötöt aztán elmúlik.Meleg motornál nem jelentkezik a rángatás.Mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget.

petipali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Friss Astra G tulajdonosként kérem szíves segítségeteket: 2003-as 1.2 16v autóm hideg indítás után ahogy elindulok mindig rángat négyet. ötöt aztán elmúlik.Meleg motornál nem jelentkezik a rángatás.Mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget.

petipali

A motor rángat vagy esetleg a kuplung?

Ha nem indulsz el vele,akkor is rángat?Mert akkor motor.

Ha csak induláskor rángatózik,inkább kuplungra gyanakodnék!

Vagy csak a gázpedált kell szokni,van akinél az elektromos gázpedál megszokást igényel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Friss Astra G tulajdonosként kérem szíves segítségeteket: 2003-as 1.2 16v autóm hideg indítás után ahogy elindulok mindig rángat négyet. ötöt aztán elmúlik.Meleg motornál nem jelentkezik a rángatás.Mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget.

petipali

Én várok amíg a fordulat visszaesik 800-900-ra indulás előtt és adok egy kicsivel nagyobb gázt is neki induláskor!Ha még új számodra az autó,lehet ki kell tapasztalni!A dízelből ha átülök az Astrába,csodálkozom hogy miért rángat 1000-es fordulaton,pedig csak a gázt kellene jobban nyomni! <_<

Link to comment
Megosztás:

Én várok amíg a fordulat visszaesik 800-900-ra indulás előtt és adok egy kicsivel nagyobb gázt is neki induláskor!Ha még új számodra az autó,lehet ki kell tapasztalni!A dízelből ha átülök az Astrába,csodálkozom hogy miért rángat 1000-es fordulaton,pedig csak a gázt kellene jobban nyomni! <_<

Én pont így vagyok vele, dízelből ültem át és még új számomra. Kipróbálom amit írtál, talán nálam is ez a megoldás.

köszi.

Link to comment
Megosztás:

A motor rángat vagy esetleg a kuplung?

Ha nem indulsz el vele,akkor is rángat?Mert akkor motor.

Ha csak induláskor rángatózik,inkább kuplungra gyanakodnék!

Vagy csak a gázpedált kell szokni,van akinél az elektromos gázpedál megszokást igényel.

Ha nem indulok el vele akkor nem rángat. De ha kuplung, akkor miért csak hidegen csinálja?

Nagyon jó kis autó, csak ez a dolog kissé bosszant.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem indulok el vele akkor nem rángat. De ha kuplung, akkor miért csak hidegen csinálja?

Nagyon jó kis autó, csak ez a dolog kissé bosszant.

Utána tudsz itt olvasni,volt már ilyen probléma másnál is.

Legfelül ,jobb oldalon van olyan,hogy:kereső.oda katt,utána

a további opciókra.Ott beírod mittomén:"kuplung" vagy" rángat" és kijelölöd,hogy a

G Astrában keressen.Vissza tudod olvasni milyen problémáik voltak

a többieknek!

Link to comment
Megosztás:

Utána tudsz itt olvasni,volt már ilyen probléma másnál is.

Legfelül ,jobb oldalon van olyan,hogy:kereső.oda katt,utána

a további opciókra.Ott beírod mittomén:"uplung" vagy" rángat" és kijelölöd,hogy a

G Astrában keressen.Vissza tudod olvasni milyen problémáik voltak

a többieknek!

Ok. Köszi a tippet.Akkor irány a kereső.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Mert nem ismered a trükköt!

A gyári termosztát az enyémbe is (Z18XE) valami 18e Ft körül van, de azért mert ezt házzal együtt adják. Ellenben ha leveszed a termosztátházat (ez nem szokott tönkremenni, teljesen felesleges cserélni minden alkalommal amikor termosztátot cserélsz), akkor láthatod hogy nagy általánosságban pontosan olyan termosztát van benne mint mondjuk az őskövület (de egyébként kitűnő) C20NE motorban, azaz teljesen jól belepasszol a házba a 2500Ft-os Wahler (én csak ilyet vennék, ez a legmegbízhatóbb) termosztát is. <_< Az egyetlen probléma ezzel a termosztátház tömítése, amit külön nem lehet megvenni (ha megveszed a tizensokezer forintos gyári termosztátot házzal együtt akkor abban természetesen benne van), úgyhogy ha szétszedéskor elszakad akkor bukta van, szóval kellő gondossággal kell nekiállni.

Szia!

Erről már sokat beszéltünk 1-2 éve itt a fórumon. Állítólag nem minden típusnál lehet kiszedni a házból. Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez igaz-e az X14XE motoroknál is.

A fűtésemmel semmi gond egyelőre, de egy 11 éves autónál állítólag ajánlott újítani már a termosztátot.

Majd megvárom a jó időt mert sajnos nincs garázsom . Az akcióról készítek fotókat és felteszem ide.

Addig is bízom benne, hogy esetleg valaki megelőz ebben :-)

A tömítés állítólag külön is rendelhető.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

érdeklődnék, hogy főtengely szimmering cserekor miért kell valami agyat is cserélni 1.4 twinport (xep-s motor) motorról lenne szó, egyik ismerősömé, ennyit mondott a szerelője neki.

Nekem az 1.2-l cseréltek annó,az is láncos volt,ott nem kellet semmi mást,csak szimeringet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.